Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #301 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 08:35:30
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Asemeni Alynuta se duc ele vei vedea, aparte ca esti aproape la mentinere nu tre sa iti faci probleme.
Am facut bici Aly super insa dupa ce ma dau jos spui ca am stat pe cal , imi simt pulpele amortite, uite in 30 minute pe bici imi spune ca ard 150 calorii eu zic bine nu?
Servici usor draguta Aly cea slabuta si nu te lasa, mergi inainte chiar daca cum spui tu nu-i usor.
Da ,cam asa consumam si eu. Acum in 40 min consum 300 cal.Fetele consuma mai mult. In timp cand se invata corpul vei mari viteza de pedalare si atunci vei consuma mai multe calorii.Va veni de la sine ,nu trebuie sa te fortezi. E f. bine pt. inceput.
Te pup Kika ,sunt asa aglomerata la servici ,e o agitatie aici.
Azi am zi de fructe ,sper ca dupa ea ,maine sa revin la cele 53.5,vad ca mai nou ziua de fructe ma ajuta sa ma mentin. Trebuie sa fiu mai atenta la alimentatie.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #302 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 14:37:23
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Multumesc scumpo Si ms si de vorbele frumoase
Am lipsit putin ca m-am trezit cu iubi la mine. dar n-a stat decat un sfert de ora e bine si asa
Asa e...sa sti ca si pe mine slabutele m-au ajutat enorm. cand am avut un oment mai imediat mi-aiu sarit in ajutor cu o vorba buna. de aia am si reusit...ca altfel faceam ca alte dati cand dupa nici o zi ma dadeam batuta
Te pup si sa stii ca o sa fiu mereu aici cand o sa ai nevoie Ia daca ai nevoie de un sfat...etc, stii unde ma gasesti
Off....tu cu iubi... tineretea asta , am vazut pozele si va sta bine ca doi porumbei, sa fiti mereu asa ca astea sunt lucrurile de pret ale omului. Tu esti o slabuta in regula, frumusica si tinerica, imi face mare placere ca pot conta pe spijinul tau si a altor salbute de treaba ca si tine, tre sa reusesc ca daca nu mananc bataie, Ema mi-a promis deja
Te pupic dulce si promit sa imi fac timp sa trec prin casuta ta, fetele astea tinere m-au bagat cu forta in grup la noul concurs sa vad pe unde mai scot camasa
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna, Kikulet, nu te-am mai prins on line..deabia acuma mi-au reparat netul, dar cum il repara..ca a doua zi iar am probleme
Te simt un pic descurajata, totusi cu abaterile alea nu ar trebui sa fie o problema mare, pt ca ai mancat banuiesc nu mult..si in zile diferite, in rest ai compensat cu papa sanatos..
Meniul de azi are cam multe grasimi..dar e bine ca tii carbo josEu totusi sper la o scadere data viitoare, mica dar scadere sa fie
Pupicei,noapte buna!
Da eram ieri si obosita si parca nu mai vroiam nimic, e greu Emy ... sa fii femeie de casa , glumesc insa numai pe juma, casa cere atatea chestii in primul rand atentie si s-au cam adunat, insa azi este mai bine, uite o alta sfida am intrat in concurs cu fetele sper sa nu le fac de ras , e si spre binele meu, dar mai mare este mandria
Maine Emy urc pe cantar nu mai sper numic doar urcare sa nu fie ca nu stiu, il arunc pe geam , uite inscri-te la concurs creeaza tu un grup si asa ne tinem de treaba
Pup dulce si mult spor cu toate ca sunt....
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Da ,cam asa consumam si eu. Acum in 40 min consum 300 cal.Fetele consuma mai mult. In timp cand se invata corpul vei mari viteza de pedalare si atunci vei consuma mai multe calorii.Va veni de la sine ,nu trebuie sa te fortezi. E f. bine pt. inceput.
Te pup Kika ,sunt asa aglomerata la servici ,e o agitatie aici.
Azi am zi de fructe ,sper ca dupa ea ,maine sa revin la cele 53.5,vad ca mai nou ziua de fructe ma ajuta sa ma mentin. Trebuie sa fiu mai atenta la alimentatie.
O zi usoara iti doresc si maine la fel, azi nu mai fac sport ca am amanat treburile in casa sa pot scade la cantar maine, vedem ce iese. Bu bici incep sa ma inteleg bine doar ca bucutele ma cam dor in ultimele 15 minute, incep sa traspir dupa primele 10, iar dupa cele 30 nu imi mai simt picioarele. Dar tre sa suferim sa fim frumoase , lasa Aly ca radem noi la urma si o sa privim in urma cu drag iar la noi cu mandrie, ai sa vezi.
Sunt sigura ca maine vei zambi cu bucurie cantarului, am observat ca dupa ce tinetio ziua de fructe sunteti jos cu kg.
Tin pumnii strans-strans
__________________
  #303 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 14:43:42
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
buna, draga mea, ce mai faci tu? ai vazut noul concurs deschis de Slabuta?
http://forum.slabute.ro/concursuri/c...ti-7776-5.html

uite, eu cu "inadorabila" am deschis un grup si am vrea sa te invitam si pe tine, vrei sa ni te alaturi in concurs? asa vei fi motivata sa mananci corect, de cel putin 1100 calorii si sa faci sport de 3 ori/sapt, e simplu concursul ce zici?

multa bafta si spor in toate iti doresc
Citat:
Anterior postat de inadorabila Vezi mesajul
Te asteptam Kika! E sansa mea sa ma ocup de tine! Dupa cum am promis!
OK!!! I'M IN!!
Nu ca nu m-as simti super magulita, daaaa.....sunteti sigure de mine, ptr mine este o sfida super ca in ultimul timp doream ceva sa ma faca sa imi bata inimoara la fel ca la inceput cand am intrat pe forum.
Multumesc de votul de incredere deja suntem grup format asa ca te asteptam SEFA cu directive.
Pup la voi doua fete frumoase si tinere
__________________
  #304 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 15:15:25
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Meniul meu astazi
CALORII INGERATE

Micul dejun, ora 07:30
Iaurt 5 cereale 0,1% grasimi, Vitasnella, Danone, 125g - 72 calorii, 5.4 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 1.4 fibre, 0.1 sodiu, 8.6 zahar
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 100ml - 12 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata naturala, Guizza, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 15.5 sodiu, 0 zahar
Lapte semidegresat UHT 1.5% grasime, Milbona, 150ml - 69 calorii, 4.8 proteine, 2.4 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 0 fibre, 150 sodiu, 7.2 zahar

Prânz, ora 12:48
Mancare de conopida cu pui, by Sunshine, 225g - 182 calorii, 17.8 proteine, 7.9 grasimi, 0 colesterol, 6.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pesmeti integrali felii, Auchan, 35g - 137 calorii, 4.2 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 23.8 carbohidrati, 3 fibre, 175 sodiu, 2.5 zahar
Mancare scazuta de varza, 175g - 119 calorii, 11.2 proteine, 4.4 grasimi, 24 colesterol, 9.3 carbohidrati, 3.5 fibre, 1113.4 sodiu, 4.2 zahar
Ceai verde, 350ml - 7 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 10.5 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 16:50
Portocale, 120g - 57 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14 carbohidrati, 2.9 fibre, 0 sodiu, 11.3 zahar
Apa plata naturala, Guizza, 350ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 10.9 sodiu, 0 zahar
Kiwi, 180g - 110 calorii, 2 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 26.5 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sodiu, 16.2 zahar

Cina, ora 20:30
Ou fiert, 50g - 78 calorii, 6.3 proteine, 5.3 grasimi, 212 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar
Salata de castraveti, rosii, salata, ceapa, masline, 310g - 286 calorii, 2.8 proteine, 23.9 grasimi, 0 colesterol, 14.9 carbohidrati, 5.3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata naturala, Guizza, 350ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 10.9 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1129 calorii, 57.2 proteine, (mult)47 grasimi, 236 colesterol, (mic)115.8 carbohidrati, 21.5 fibre, 1486.3 sodiu, (mult)50.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1183 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1183 calorii

La zahar am depasit o picatuira cu 0.6 iar la grasimi cu 10 eu zic ca nu sunt de super nota dar nici de luat de urechi...prea tare
__________________

Ultima dată editat de kika9; 19 ian 2011 at 15:17:46.
  #305 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 15:33:50
pufik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Dieta personalizata
Date: 172cm, 59kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Am venit si eu sa te salut, mai ales ca vom fi colege in acelasi grup si tb sa invingem .
__________________
Andra


Jurnalul meu aici : http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...k-8001-22.html

  #306 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 16:07:13
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de pufik Vezi mesajul
Am venit si eu sa te salut, mai ales ca vom fi colege in acelasi grup si tb sa invingem .
Tre sa ne punem serios pe treaba concurenta nu este de lepadat sa stii, am aruncat un ochi si ... am orbit
Oricum noi suntem o energie indistructibila nu ne putem face de rusine.
Ne baga Ema noua mintile in cap in secunda doi ai sa vezi
Noi doua avem 4 kg de dat jos hai ca nu e mult , te pupic si multam de vizita
__________________
  #307 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 16:38:21
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Astazi sport nu pot am lasat in urma si treburile casei asa ca recuperez si maine, sunt oricum multumita de cum am evoluat astazi asa ca am incredere in mine si in ceea ce pot schimba.
Un pup urias si dulce tuturor ce au rabdarea sa treaca printre paginile casutei mele
O zi buna tuturor!!!
__________________
  #308 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 18:14:51
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Off....tu cu iubi... tineretea asta , am vazut pozele si va sta bine ca doi porumbei, sa fiti mereu asa ca astea sunt lucrurile de pret ale omului. Tu esti o slabuta in regula, frumusica si tinerica, imi face mare placere ca pot conta pe spijinul tau si a altor salbute de treaba ca si tine, tre sa reusesc ca daca nu mananc bataie, Ema mi-a promis deja
Te pupic dulce si promit sa imi fac timp sa trec prin casuta ta, fetele astea tinere m-au bagat cu forta in grup la noul concurs sa vad pe unde mai scot camasa

Da eram ieri si obosita si parca nu mai vroiam nimic, e greu Emy ... sa fii femeie de casa , glumesc insa numai pe juma, casa cere atatea chestii in primul rand atentie si s-au cam adunat, insa azi este mai bine, uite o alta sfida am intrat in concurs cu fetele sper sa nu le fac de ras , e si spre binele meu, dar mai mare este mandria
Maine Emy urc pe cantar nu mai sper numic doar urcare sa nu fie ca nu stiu, il arunc pe geam , uite inscri-te la concurs creeaza tu un grup si asa ne tinem de treaba
Pup dulce si mult spor cu toate ca sunt....

O zi usoara iti doresc si maine la fel, azi nu mai fac sport ca am amanat treburile in casa sa pot scade la cantar maine, vedem ce iese. Bu bici incep sa ma inteleg bine doar ca bucutele ma cam dor in ultimele 15 minute, incep sa traspir dupa primele 10, iar dupa cele 30 nu imi mai simt picioarele. Dar tre sa suferim sa fim frumoase , lasa Aly ca radem noi la urma si o sa privim in urma cu drag iar la noi cu mandrie, ai sa vezi.
Sunt sigura ca maine vei zambi cu bucurie cantarului, am observat ca dupa ce tinetio ziua de fructe sunteti jos cu kg.
Tin pumnii strans-strans
E greu da nu imposibil, o sa reusim ca suntem puternice!
Ms de vizitele in casuta mea
Eu azi am fost la mercato, m-am inoit cu cate ceva de imbracat, si mi-a adus prietena mea varza murata..daca ma vedeai, parca imi adusese vreun botz de aurimi era asa de pofta..ca la noi nu se gasesc magazine romanestiCum am intrat pe usa am si papat o salata cu ulei, si am baut si un pahar de moareAm mers mult pe jos, si sunt franta, ziceam ca dorm putin dupaamiaza, dar tu sstii cum eIntru aici si nu mai ies
Meniul e ok, ai zis si tu, nu ai depasit cu mult, cu zaharul ala tre sa fii mai atenta, in sensul ca nu e ok sa depasesti, chiar daca e din fructe..
Vad ca te-ai inscris la concurs, mult succes, eu nu cred ca o sa pot intra in fiecare zi sa postez meniul, o sa am o perioada ocupata, deja mi-e greu sa intru si sa citesc tot..decat sa nu fiu serioasa, mia bine stau pe tusa de data asta..or sa mai fie concursuri, acum tifez pt tine si fetele care mai participa
Pupici, spor la treaba, o seara frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #309 (permalink)  
Vechi 20 ian 2011, 08:51:58
pufik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Dieta personalizata
Date: 172cm, 59kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Buna draguto ! MUltumesc de poza si de mesaj ( cateii si pisicile sunt slabiciunea mea). Cele 4 kg care le mai am de dat jos mi se par atat de greu de scapat de ele. Oricum nu mai am ritmul de slabire pe care il aveam pe la 20-21 de ani . Asa ca voi avea mai multa rabdare. Stiu ca Ema va fi the perfect boss penntru noi.. Tb sa trag si eu un ochi la concurenta sa vedem cu cine avem de-a face( tb sa-ti cunosti adversarul daca vrei sa invingi ). Abia astept sa incepem
__________________
Andra


Jurnalul meu aici : http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...k-8001-22.html

  #310 (permalink)  
Vechi 20 ian 2011, 11:31:26
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul

O zi usoara iti doresc si maine la fel, azi nu mai fac sport ca am amanat treburile in casa sa pot scade la cantar maine, vedem ce iese. Bu bici incep sa ma inteleg bine doar ca bucutele ma cam dor in ultimele 15 minute, incep sa traspir dupa primele 10, iar dupa cele 30 nu imi mai simt picioarele. Dar tre sa suferim sa fim frumoase , lasa Aly ca radem noi la urma si o sa privim in urma cu drag iar la noi cu mandrie, ai sa vezi.
Sunt sigura ca maine vei zambi cu bucurie cantarului, am observat ca dupa ce tinetio ziua de fructe sunteti jos cu kg.
Tin pumnii strans-strans
Nu sunt multumita de rezultat dupa ziua de ieri de fructe.53.8,sa vad ce mai pot regla azi caci maine merg la munte Azi am hotarat sa tin din nou fructe (daca reusesc),caci trebuie sa fac si mancare si nu stiu daca rezist sa nu gust.Vedem noi,Acum pana marti nu mai pedalez,sper sa mi se dezmorteasca si mie bucile pana atunci. Te pup Kika ,pana luni nu cred ca mai intru. Sa ai un Weekend frumos si spor la pedalat. Sa vezi ce picioare frumoase vom avea la vara. Nu am avut niciodata le fac acum la 40 de ani.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
greutate, jurnal, kilograme, sanatos, shake cu nuci, slabit, stil de viata, stres


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Vreau sa fiu si eu o slabuta!!! cecilia Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 134 20 mar 2011 21:33:27
Cum reactionezi la nervi si stres? Slabuta Despre noi, ... femeile 29 17 feb 2011 07:42:09
Pizza fara aluat a la Slabuta Slabuta Retete culinare 4 29 ian 2011 17:21:31
Pizza fara aluat II "Slabuta" Slabuta Retete culinare 0 14 sep 2010 19:53:21
Sarmale fara orez a la Slabuta Slabuta Retete culinare 0 01 iul 2010 09:39:03

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole