Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #291 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 07:21:56
alinamar's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Astazi, 8.06.2011, dupa 16 zile... (comparatie cu 03.05 si 23.05)

Greutate 74.2 - 69.7- 68 kg

Dimensiuni (cm) :
- bust 96 - 94 - 92
- talie 81 - 77- 75
- solduri 107 - 102- 102
- gat 36 - 36- 35
- incheietura mainii 17 - 16.5 - 16.5
- antebrat 26 - 25 - 25
- coapsa 62 - 60 - 58
- burta/colac 97 - 92 - 88
- brat 30 - 28.5 - 27
- gamba 38.5 - 38.5 - 37.5
- genunchi 41 - 39 - 38.5

Sunt multumita de rezultate..doar ca se vede ca am evitat sportul in ultima perioada..soldurile au ramas la fel..si de fapt ele ma intereseaza cel mai mult si bustul a scazut ...neaparat ma tin de planul de sport saptamana asta.
  #292 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 10:45:25
lavazza2011's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata, principii dr. BILIC
Date: 170cm, 77.3kg
Mesaje: 674
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Buna si-aici ...

Ma bucur ca pot discuta despre problema asta cu tine.
La mine depresia e instalata de ceva vreme. In noiembrie , in aceeasi saptamana a murit si soacra -mea si am fost si anuntati ca trebuie sa ne mutam , dintr-un loc de unde stateam cu chirie de 7 ani si speram sa cumparam apartamentul din casa respectiva ( era la curte si era locuinta de serviciu de la sotul meu ). Am avut termen pana la 1 ianuarie.... era destul de greu sa gasim ceva repede, se strinsesera o groaza de lucruri, avem 3 catei la care a trebuit sa renunt si ma doare foarte rau treaba asta.
Am reusit sa gasim apartamentul asta in prag de sarbatori, cand toata lumea se ocupa cu pregatiri. Mi-a fost foarte greuuuuu pentru ca de-abia asteptam sarbatorile , era primul an in care copilul meu constientiza de bradut, de luminite si eu nu puteam sa i le ofer. De craciun caram mobila ... sortam lucruri. Eu sunt o impatimita a sarbatorilor de iarna si vestile astea m-au lovit in moalele capului. Era o perioada in care eu faceam liste cu ce cadouri sa iau, cui sa iau ...etc.
Pe de alta parte moartea soacra-mii m-a socat, desi n-a fost o relatie extraordinara intre noi, dar tottusi era o prezenta destul de activa in viata noastra. Nu stiam ca e bolnava si a murit intr-o saptamana. ( inainte de a muri m-am certat la cutite cu ea )
Apoi viata de cind cu asta mica, care nu mai imi da aceeasi libertate ca inainte.
Acum vreo luna jumate, mi-am facut si testele alea la gineco si traiam cu senzatia ca am cancer de col, pentru ca aveam niste sangerari aiurea si erau de fapt din vezica, o infectie urinara ,,, ( mi-era frica ptr ca in 2007 am avut niste probleme uritele si am crezut ca au recidivat )
Sunt constienta ca sunt persoane care chiar se confrunta cu probleme adevarate si nu cu prostiute prin care trec eu ... numai ca pe mine toate astea m-au marcatsi asa cum am mai spus, pe fond de oboseala, nopti nedormite, viata dezorganziata - m-au facut sa clachez ,
Am facut greseala de-a merge direct la psihiatru si m-auj speriat atit diagnosticul cit si pastilele iar in mintea mea acum e o lupta interna. ...oare sa le iau, oare chiar am nevoie de ele, sau pot trece singura peste ?
apartamentul in care suntem acum imi displace pentru ca e la marginea bucurestiului, e greu de ajuns in oras, mai ales cu copil, e la etajul 7 ,, ,destul de izolat,
Singura bucurie este Azuga, la munte, acolo avem o garsoniera pe care am cumparat-o acum citva ani numai ca mai avem credit la banca si pana nu reusim sa mai achitam din el nu reusim sa ne luam casa noastra in Bucuresti.
Alina iti multumesc ca m-ai lasat sa ma descarc si aici, nu vreau sa te incarc cu problemele mele
Esti o tipa super !
  #293 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 10:52:52
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Astazi, 8.06.2011, dupa 16 zile... (comparatie cu 03.05 si 23.05)

Greutate 74.2 - 69.7- 68 kg

Dimensiuni (cm) :
- bust 96 - 94 - 92
- talie 81 - 77- 75
- solduri 107 - 102- 102
- gat 36 - 36- 35
- incheietura mainii 17 - 16.5 - 16.5
- antebrat 26 - 25 - 25
- coapsa 62 - 60 - 58
- burta/colac 97 - 92 - 88
- brat 30 - 28.5 - 27
- gamba 38.5 - 38.5 - 37.5
- genunchi 41 - 39 - 38.5

Sunt multumita de rezultate..doar ca se vede ca am evitat sportul in ultima perioada..soldurile au ramas la fel..si de fapt ele ma intereseaza cel mai mult si bustul a scazut ...neaparat ma tin de planul de sport saptamana asta.
Buna Alina!
Felicitari pentru kilogramele date jos.Stai foarte bine la capitolul asta si arati si foarte bine. Te pup.
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #294 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 11:15:18
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Citat:
Anterior postat de lavazza2011 Vezi mesajul
Buna si-aici ...

Ma bucur ca pot discuta despre problema asta cu tine.
La mine depresia e instalata de ceva vreme. In noiembrie , in aceeasi saptamana a murit si soacra -mea si am fost si anuntati ca trebuie sa ne mutam , dintr-un loc de unde stateam cu chirie de 7 ani si speram sa cumparam apartamentul din casa respectiva ( era la curte si era locuinta de serviciu de la sotul meu ). Am avut termen pana la 1 ianuarie.... era destul de greu sa gasim ceva repede, se strinsesera o groaza de lucruri, avem 3 catei la care a trebuit sa renunt si ma doare foarte rau treaba asta.
Am reusit sa gasim apartamentul asta in prag de sarbatori, cand toata lumea se ocupa cu pregatiri. Mi-a fost foarte greuuuuu pentru ca de-abia asteptam sarbatorile , era primul an in care copilul meu constientiza de bradut, de luminite si eu nu puteam sa i le ofer. De craciun caram mobila ... sortam lucruri. Eu sunt o impatimita a sarbatorilor de iarna si vestile astea m-au lovit in moalele capului. Era o perioada in care eu faceam liste cu ce cadouri sa iau, cui sa iau ...etc.
Pe de alta parte moartea soacra-mii m-a socat, desi n-a fost o relatie extraordinara intre noi, dar tottusi era o prezenta destul de activa in viata noastra. Nu stiam ca e bolnava si a murit intr-o saptamana. ( inainte de a muri m-am certat la cutite cu ea )
Apoi viata de cind cu asta mica, care nu mai imi da aceeasi libertate ca inainte.
Acum vreo luna jumate, mi-am facut si testele alea la gineco si traiam cu senzatia ca am cancer de col, pentru ca aveam niste sangerari aiurea si erau de fapt din vezica, o infectie urinara ,,, ( mi-era frica ptr ca in 2007 am avut niste probleme uritele si am crezut ca au recidivat )
Sunt constienta ca sunt persoane care chiar se confrunta cu probleme adevarate si nu cu prostiute prin care trec eu ... numai ca pe mine toate astea m-au marcatsi asa cum am mai spus, pe fond de oboseala, nopti nedormite, viata dezorganziata - m-au facut sa clachez ,
Am facut greseala de-a merge direct la psihiatru si m-auj speriat atit diagnosticul cit si pastilele iar in mintea mea acum e o lupta interna. ...oare sa le iau, oare chiar am nevoie de ele, sau pot trece singura peste ?
apartamentul in care suntem acum imi displace pentru ca e la marginea bucurestiului, e greu de ajuns in oras, mai ales cu copil, e la etajul 7 ,, ,destul de izolat,
Singura bucurie este Azuga, la munte, acolo avem o garsoniera pe care am cumparat-o acum citva ani numai ca mai avem credit la banca si pana nu reusim sa mai achitam din el nu reusim sa ne luam casa noastra in Bucuresti.
Alina iti multumesc ca m-ai lasat sa ma descarc si aici, nu vreau sa te incarc cu problemele mele
Esti o tipa super !
Scuze ca ma bag si eu,dar chiar m-a impresionat ce ai scris...Si eu am trecut prin greutati si de acum 1 an cand a murit tatal meu tot ma lupt cu depresia...Am fost si la psiholog si la psihiatru si am avut parte numai de contradictii.Pastile am luat 3 luni dar nu m-au ajutat cu nimic pentru ca nu mi-au rezolvat problemele si nu m-au facut mai nepasatoare.Asta e solutia...zic eu..sa poti sa fi atat de egoist incat sa nu iti pese decat de tine,de copil si de sot!sa te gandesti ca exista cazuri si mai rele si sa te bucuri in fiecare clipa ca sunteti sanatosi!
Am mai citit ca daca faci sport constant ajuta foarte mult psihicul!Asa ca ..spor la treaba!
Si nu uita,ce nu te omoara,te face mai puternic!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
  #295 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 13:17:33
alinamar's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Citat:
Anterior postat de lavazza2011 Vezi mesajul
Buna si-aici ...

Ma bucur ca pot discuta despre problema asta cu tine.
La mine depresia e instalata de ceva vreme. In noiembrie , in aceeasi saptamana a murit si soacra -mea si am fost si anuntati ca trebuie sa ne mutam , dintr-un loc de unde stateam cu chirie de 7 ani si speram sa cumparam apartamentul din casa respectiva ( era la curte si era locuinta de serviciu de la sotul meu ). Am avut termen pana la 1 ianuarie.... era destul de greu sa gasim ceva repede, se strinsesera o groaza de lucruri, avem 3 catei la care a trebuit sa renunt si ma doare foarte rau treaba asta.
Am reusit sa gasim apartamentul asta in prag de sarbatori, cand toata lumea se ocupa cu pregatiri. Mi-a fost foarte greuuuuu pentru ca de-abia asteptam sarbatorile , era primul an in care copilul meu constientiza de bradut, de luminite si eu nu puteam sa i le ofer. De craciun caram mobila ... sortam lucruri. Eu sunt o impatimita a sarbatorilor de iarna si vestile astea m-au lovit in moalele capului. Era o perioada in care eu faceam liste cu ce cadouri sa iau, cui sa iau ...etc.
Pe de alta parte moartea soacra-mii m-a socat, desi n-a fost o relatie extraordinara intre noi, dar tottusi era o prezenta destul de activa in viata noastra. Nu stiam ca e bolnava si a murit intr-o saptamana. ( inainte de a muri m-am certat la cutite cu ea )
Apoi viata de cind cu asta mica, care nu mai imi da aceeasi libertate ca inainte.
Acum vreo luna jumate, mi-am facut si testele alea la gineco si traiam cu senzatia ca am cancer de col, pentru ca aveam niste sangerari aiurea si erau de fapt din vezica, o infectie urinara ,,, ( mi-era frica ptr ca in 2007 am avut niste probleme uritele si am crezut ca au recidivat )
Sunt constienta ca sunt persoane care chiar se confrunta cu probleme adevarate si nu cu prostiute prin care trec eu ... numai ca pe mine toate astea m-au marcatsi asa cum am mai spus, pe fond de oboseala, nopti nedormite, viata dezorganziata - m-au facut sa clachez ,
Am facut greseala de-a merge direct la psihiatru si m-auj speriat atit diagnosticul cit si pastilele iar in mintea mea acum e o lupta interna. ...oare sa le iau, oare chiar am nevoie de ele, sau pot trece singura peste ?
apartamentul in care suntem acum imi displace pentru ca e la marginea bucurestiului, e greu de ajuns in oras, mai ales cu copil, e la etajul 7 ,, ,destul de izolat,
Singura bucurie este Azuga, la munte, acolo avem o garsoniera pe care am cumparat-o acum citva ani numai ca mai avem credit la banca si pana nu reusim sa mai achitam din el nu reusim sa ne luam casa noastra in Bucuresti.
Alina iti multumesc ca m-ai lasat sa ma descarc si aici, nu vreau sa te incarc cu problemele mele
Esti o tipa super !
Cunosc starile prin care treci foarte bine....
Imi pare rau pentru soacra ta! Dumnezeu sa o odihneasca! Dar ce ai fi putut face tu ca sa schimbi soarta ei din moment ce ea era bolnava?? Daca te incalzeste cu ceva..sa stii ca nici eu nu am o relatie extraordinara cu soacra mea..si cu siguranta nu o voi avea niciodata..pt ca sangele apa nu se face niciodata...vorba veche si foarte adevarata..
Ce conteaza unde stai atata timp cat ai alaturi de tine familia? Ai un copil minunat, un sot care te iubeste..astea sunt lucruri cu adevarat importante ce trebuiesc pretuite vesnic!
Tu esti o femeie foarte frumoasa! Ia-ti un liber..desi meseria de mamica e cu program "non-stop" , las-o pe fetita cu sotul sau cu ai tai si mergi prin oras, plimba-te, uita-te prin magazine..ia-ti o bluzita frumoasa..iesi la o cafea cu prietenele tale...mergi la coafor...sau uite..in perioada mea depresiva am fost cu sotul in club intr-o seara..am dansat, m-am zbantuit..altadata am fost la biliard, la bowling..e drept ca atunci cand reveneam acasa ma napadeau iar starile si gandurile negre..dar parca intensitatea si frecventa lor era alta. Plus ca eu nu am mai tinut dieta deloc...am mancat ciocolata pana la refuz..aveam eu impresia ca imi da o stare de bine cioco...
Eu ma confrunt acum cu uitarea si cu starile pe care eu le numesc "de nebunie"...Ca sa-ti dau un exemplu de zi ratata: Copilul urla o zi intreaga...vine sotul acasa si decidem sa iesim impreuna..aveam o intalnire programata si apoi la plimbare..imbrac copilul il trimit afara cu sotul si eu raman sa fac "bagajelul" pt afara...iau bibe cu ceai, bluzita cu maneca lunga si trebuia sa iau mancarea copilului pt ca la 18 trebuia sa pape si era in jur de 16.30..am cautat borcanelul cu mancare si un papuc al copilului o ora pe ceas prin toata casa...am facut o criza de nervi...ceva de neimaginat...obiecte aruncate prin casa..am facut dezastru efectiv...La 17.45 aveam o programare..evident ca nu am ajuns, ne-am dus in parc, m-am asezat pe o banca si am plans in hohote jumatate de ora..ca-s nebuna...si colac peste pupaza..eram convinsa ca am pus in geanta o lingurita pt bebe..da-ti seama cum am facut cand am descoperit ca nu am luat-o ...primul lucru pe care l-am facut..in nebunia mea ce-i drept...am sunat-o pe maica'mea sa-i spun ca am innebuni si ca am nevoie de ajutor..
Nu esti singura!!! Eu tind sa cred ca nu eram pregatita cu adevarat pt bebe..desi il iubesc enorm de mult...
  #296 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 13:41:05
alinamar's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Deci gata concursul?
E un rezultat foarte bun 4,4 kg intr-o luna - ai slabit sanatos. Felicitari!
Multumesc mult Jolye!!!
Nu, nu e gata concursul..mai e o luna...eu am tras o liniuta dupa prima luna...sa vad daca da cu virgula
  #297 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 14:21:00
lavazza2011's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata, principii dr. BILIC
Date: 170cm, 77.3kg
Mesaje: 674
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Multumesc Alina pentru sfaturi, esti o dulce, o sa le urmez !
  #298 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 21:46:55
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

.pot sa mananc cioco neagra zilnic?..inghetata cu fructoza?...cafea?...ceai?...cola light ?(stiu ca nu-i sanatos dar uneori mai beau cate o doza..)...
Da poti sa mananci zilnic ciocolata min 65 la suta cacao dar nu mai mult de 40 grame pe zi
-inghetata cu fructoza poti sa o faci tu ca cea din comert are si lapte
-cola nu ai voie dar iti garantez ca daca o sa tii monti nu o sa-ti mai fie pofta de inghetata si cola
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #299 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 21:50:31
alinamar's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
.pot sa mananc cioco neagra zilnic?..inghetata cu fructoza?...cafea?...ceai?...cola light ?(stiu ca nu-i sanatos dar uneori mai beau cate o doza..)...
Da poti sa mananci zilnic ciocolata min 65 la suta cacao dar nu mai mult de 40 grame pe zi
-inghetata cu fructoza poti sa o faci tu ca cea din comert are si lapte
-cola nu ai voie dar iti garantez ca daca o sa tii monti nu o sa-ti mai fie pofta de inghetata si cola
40 grame..hmmm..suna bine...oricum macar o data la 3-4 zile sa spunem...banuiesc ca trebuie sa-mi cumpar vreo carte ceva...dar parca mi-ai dat tu la un moment dat niste link-uri cu monti..recunosc ca nu le-am citit atunci ..ma duc acum sa le caut...Multumesc!!!!!
  #300 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 21:55:57
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

intra in gasca noastra mai gasesti cateva lamuriri si aici http://forum.slabute.ro/dieta-michel...-8155-372.html intrebi fetele daca nu stii ceva
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alaptat, copil, greutate, jurnal, kilograme, mama, mamica, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Am inceput sa mananc des si mult kitty kate Am nevoie de ajutor! 5 02 mai 2011 23:53:02
Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc geanynush Am nevoie de ajutor! 115 22 mar 2011 21:19:25
Imi place sa mananc..... voua nu? - Jurnal Narh3a narh3a Arhiva jurnale slabit 16 17 mai 2010 10:47:49
DREIA sa mananc , sa nu mananc ? dreia Arhiva jurnale slabit 52 05 mai 2010 13:15:57
Cum sa slabesc 10 kg daca alaptez? pinksea Dupa sarcina 1 12 mar 2010 19:17:20

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole