Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Anorien

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #141 (permalink)  
Vechi 16 ian 2011, 22:45:42
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de inadorabila Vezi mesajul
Hei!
Am trecut si eu pe la tine sa te salut!
Sa ai o duminica frumoasa!
*waving hand* multam ca ai trecut pe la mine, inadorabila!

O seara de duminica placuta si tie
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #142 (permalink)  
Vechi 16 ian 2011, 23:28:46
pasiune's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Anorien, tocmai am observat ca au trecut deja 7 zile de la SB 1, inca o spatamana si esti o fericita! O sa poti introduce un fruct o chestie in dieta ! Bafta multa pentru a -2-a saptamana de SB! Un inceput de saptamana fain!
  #143 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 08:44:57
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de pasiune Vezi mesajul
Anorien, tocmai am observat ca au trecut deja 7 zile de la SB 1, inca o spatamana si esti o fericita! O sa poti introduce un fruct o chestie in dieta ! Bafta multa pentru a -2-a saptamana de SB! Un inceput de saptamana fain!
Mersi frumos, pasiune, intr-adevar, doar inca o saptamana. Faza e ca nu mi-e asa dor de fructe sau alte alimente, incat parca as mai prelungi cu o saptamana, nu stiu, voi vedea saptamana viitoare

O sa pun meniul pe ieri, cu mentiunea ca:
- borsul de fasole e facut de mama iubitului meu si am indepartat morcovii cat am putut, dar poate a mai scapat cate o bucatica si in lingura
- am dat iama in fistic/alune la rontait.
- sunt bucuroasa ca am putut, in sfarsit, ajunge la tenis de masa (de 2 saptamani incercam sa merg cu al meu) si desi simt ca depun nici pe jumatate efort ca la sala, tot e ceva miscare.

Meniu ziua 7 SB - Faza I

CALORII INGERATE
Prânz, ora 13:59
Ochiuri, 100g - 142 calorii, 12.5 proteine, 9.9 grasimi, 422 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 294 sodiu, 0.8 zahar
Mozzarela, Delaco, 100g - 270 calorii, 21 proteine, 20 grasimi, 0 colesterol, 1.5 carbohidrati, 0 fibre, 800 sodiu, 0 zahar
Ciuperci cu vinete vesele, 80g - 56 calorii, 2.8 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ciuperci champignon crude, 141g - 37 calorii, 3.5 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 2.1 fibre, 8.5 sodiu, 2.5 zahar
Rosii Cherry, 34g - 9 calorii, 0.2 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 2.4 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 20g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0.1 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar

Gustare 2, ora 17:40
Arahide prajite si sarate, Felix, 15g - 90 calorii, 3.8 proteine, 7.4 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza de vaci dietetica 0%, ProdLacta Brasov, 110g - 81 calorii, 18.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 33 sodiu, 1.4 zahar

Cina, ora 18:49
Mancare de fasole galbena, Incognito, 220g - 75 calorii, 3.3 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 5.3 fibre, 440 sodiu, 0.4 zahar
Ciorba de fasole a la Mishutza, 305g - 186 calorii, 12.5 proteine, 10.7 grasimi, 0 colesterol, 11.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 08:27
Fistic neprajit si nesarat, 25g - 153 calorii, 5.3 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Arahide prajite si sarate, Felix, 15g - 90 calorii, 3.8 proteine, 7.4 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1192 calorii, 87.5 proteine, (mult)73.9 grasimi, 422 colesterol, (mic)50.7 carbohidrati, 11.3 fibre, 1577.9 sodiu, 5.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Tenis de masa, 120min - 594 calorii
Biliard, 60min - 179 calorii
Metabolism bazal - 1469 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2242 calorii
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #144 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 10:16:21
Ioana Dobre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Felicitari Anorien!!!! Cred ca esti tare bucuroasa! O sa iti placa din ce in ce mai mult!

Chiar ma bucur pentru tine!

Te pup si sa ai o saptamana usoara!
  #145 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 10:58:01
pasiune's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Din cate stiu eu o poti prelungi pana la o luna de zile dar mai mult nu ar fi prea recomandat. Introducerea glucidelor celorlalte (afara de legume) risca sa fie ....hard
Ma bucur nespus ca-ti merge asa bine la dieta .
Te astept diseara sa ne spui cum ti-a mers azi
O zi frumoasa!
  #146 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 12:23:01
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

poate ar fi mai bine sa o repeti dupa un interval de timp, doua saptamani sau o luna? depinde si cum te simti, daca ai energie si simpti ca poti prelungeste-o la o luna, si vezi dupa aceea cum poti sa te mentii prin Montignac, care e un pic mai permisiva

Bafta multa
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #147 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 14:16:29
Ioana Dobre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Al meu l-am cunoscut din voce, din tonalitate ca o zice intr-un mod foarte funny si dragut. Oricum are si dreptate, eu ii umplu capul toata ziua despre dieta, nu stiu cat asculta, cat retine, dar a retinut ca nu am voie carbohidrati si imi plange de mila cand am nevoie Ma bucur ca ma sprijina si e vorba de doar 2 saptamani.
In schimb imi pare rau sa aud ca esti cam singura in treaba asta cu mancarea, poate n-ar strica sa ii impartasesti cate ceva, poate numai si sa asculte, poate chiar isi da cu parerea si asta nu trebuie sa te sperie sau sa te enerveze. Sunt sigura ca nu iti vrea raul si oricum cand n-ai prea multe cunostinte intr=un domeniu e imposibil sa dai sfaturi prea bune. Iar tu stii ff multe despre nutritie. (al meu isi da cu parerea si chiar daca poate parerile nu sunt corecte si ca nu stie prea multe despre x, y, tot e ok, pt ca se implica si se arata interesat de cum ma afecteaza o dieta sau alta si incerc sa ii explic, atat cat stiu si eu

Imi pare rau sa aud despre mama ta si cum iti impunea sa fi mai slaba si crea presiune asupra ta. Imi dau seama cum te simteai cand auzeai asemenea comparatii. Poate nu e de mirare ca a contribuit, la modelarea comportamentului "anormal" de mai tarziu. >D:<
Anorien, acum citeam din urma e-mailuri. Asa e si prietenul meu: de vreo 2 luni de zile doar despre diete, tipuri de mancare, indici glicemici si alte nebunii de genul asta aude. El nu se prea baga sa imi spuna ca nu am voie, in schimb este foarte scump ca mereu imi lauda mancarea si imi spune ca ii place si lui dieta asta (cu toate ca el are tot 62 kg la 1,80 )) ). Mereu isi face mustrari de constiinta sa manance cand sunt eu prezenta diverse lucruri in preajma mea. Am zis ca sa imi fac antrenament si sa nu mai poftes la orice, tot ce aveam prin casa si nu am voie sa mananc (o punga mare de bisuiti, covrigei, paste albe, malai, gem cu zahar etc) le-am pastrat si l-am rugat pe el sa le manance. Mai mult decat atat, el nu poate sa nu manance fara paine, asa ca suntem fiecare cu painea lui ))

E bine sa ai pe cineva langa tine care e dispus sa te asculte. Sau cel putin sa pretinda ca te asculta ). In prima faza l-am pus pe el sa memoreze listele cu indicii glicemici ca stiu ca la capitolul memorie el sta mai bine decat mine.
Probabil ca si rezultatul meu il incanta si atunci are un motiv in plus sa ma sustina
Doar ca sa imi demonstrez mie ca pot, uneori lui ii fac si diverse lucruri dulci (cacao cu lapte si zahar ) aseara si-a cumparat hamburger care l-a papat cu mine in bucatarie (eu am insistat sa o faca!). Am ajuns ca e mai usor sa te abtii asa, fata de momentul in care sunt mai multe persoane care mananca diverse.
Plus ca aseara am facut pilaf cu ciuperci si cartofi gratinati penru fratele meu (e in sesiune si vine azi dupa pachetul pregatit de mine, ca nu are timp sa isi faca mancare) si chiar nu mi-a fost pofta. Greu a fost sambata cand erau intr-un apartament 30 de persoane care mancau pizza si o laudau cat de buna e fara sa omita onomatopeele specifice )

Si referitor la treaba cu parintii. Nici mie nu imi convenea cand mama se lega de mine si poate ca m-am suparat pe ea de multe ori. Dar cu siguranta m-as fi suparat mai tare daca nu mi-ar fi spus toate lucrurile astea! Atunci cand facem ceva bine ne asumam meritele iar atunci cand facem ceva rau/sau nu facem ceva, dam vina pe altii.

Mama imi spunea: decat sa te superi ca nu ti-am spus, mai bine te superi ca iti spun!

Si eu as vrea sa fiu "norocoasa" care baga in ea ca intr-un spital si nu pune un gram.... mai ales ca sunt foarte gurmanda! Dar nu sunt.... si trebuie sa fac un efort ca sa ma simt eu bine!

Chiar ieri am asistat la o discutie mama -fiica (10 ani) in care mama ii reprosa ca se ingrasa (si adevarul e ca a inceput sa faca burtica si aripioare). Inca nu e grasa, dar copil fiind, a papat multe gogosi si vroia sa fie pe ele si mai mult zahar. Ce-i drept fetita face sport (dansuri), dar se pare ca mesele si in special dulciurile depasesc cu mult efortul fizic pe care il face.

Probabil ca fetita nu se simtea foarte bine ca mama ei o certa de fata cu bunicii ei, si cu mine, mai ales ca nimeni nu zicea nimic impotriva mamei (aprobare tacita - si de bun simt din punctul meu de vedere). Totusi, daca mama nu ii spune nimic, si ea se ingrasa de la 15 ani o sa aiba burtica si solduri.... cine ar fi vinovat pentru asta daca mama ei nu i-ar spune nimic?

Nu conteaza ce spun altii, important e ce facem noi.
  #148 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 15:32:18
pasiune's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Din pacate maica-mea a fost tot timpul obsedata de "tipe f slabe" si ea nu a putut accepta ca nu am conformatia necesara si ca oricat as slabi nu o sa ajung cum vrea ea. Nu dau vina pe ea 100% ci doar spuneam ca a contribuit intr-o mare masura la dezvoltarea unei mentalitati dezechilibrate legata de mancare in TRECUT.

Iar al meu ma sustine in toate astea, cunoaste toate dietele mele, el face cumparaturile si stie sa-mi ia toate chestiile de regim etc... Daca lua de la magazin o chestie care era 1,5% il trimiteam inca o data sa-mi ia cu 0%. E mult de spus. I-am purtat pica, chiar daca nu era vina lui, tocmai ca ma "sutinea" in toate tampeniile mele cu dietele si ca nici el nu si-a dat seama la un moment dat ca era "too much". Cu cat el ma sustinea si-mi accepta toate debilitatiile pe pamant cu atat ma afundam mai rau. Dar nu e vina lui pentru ca eram f convingatoare cand ii explicam de ce fac aia sau aia. In ultimii ani, obosiseram amandoi de atata bataie de cap cu mine si cu dietele si am decis sa nu-i mai poluez existenta cu treburile astea pentru ca si-a incasat-o prea rau in trecut.

Oricum toti psihologii sunt de acord cu influenta pe care o au parintii in constructia noastra ca adult (cu bune dar si cu RELE). Chiar daca trebuie o mare finete psihologica pentru a citi ce se ascunde in subconstientul nostru si mai ales a gasi originea.
  #149 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 15:40:43
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Ioana Dobre Vezi mesajul
Probabil ca fetita nu se simtea foarte bine ca mama ei o certa de fata cu bunicii ei, si cu mine, mai ales ca nimeni nu zicea nimic impotriva mamei (aprobare tacita - si de bun simt din punctul meu de vedere). Totusi, daca mama nu ii spune nimic, si ea se ingrasa de la 15 ani o sa aiba burtica si solduri.... cine ar fi vinovat pentru asta daca mama ei nu i-ar spune nimic?
Ioana, eu consider ca nu trebuie, ca mama, sa ii reprosezi copilului tau de 10 ani ca se ingrasa. Avand doar 10 ani, acea fetita nu este responsabila pentru ceea ce are gatit acasa, pentru ceea ce i se pune in farfurie si pentru ca primeste gogosi. Oricum probabil deja i-au reprosat copiii afara, sau colegii de clasa si cred ca ea singura e constienta ca e mai grasuta decat alti copii, dar nu stie cum sa se descurce cu acest lucru, nici n-ar trebui sa fie ea cea care se descurca cu asta.

Parintii sunt responsabili de alimentatia, dieta copiilor lor, fara ca sa ii faca pe acestia vinovati si sa le reproseze, pentru ca risca ca acel copil sa dezvolte ulterior tulburari de alimentatie. E atat de usor si sunt atat de multi copii cu tulburari de nutritie si care ulterior, ca adulti intampina si mai multe probleme (diverse eating disorders).

Mie mi se rupe sufletul sa ma pun in locul fetitei respective. Cui nu ii plac gogosile cu zahar? Noi ca adulti avem probleme la a ne abtine cand vedem gogosi sau cand altii mananca gogosi langa noi, darmite la 10 ani, sa simti pofta aia si sa auzi pe mamica ta, modelul tau in viata, cum iti reproseaza ca vrei sa mananci, ca esti grasa din cauza ta ca mananci pana nu te mai opresti, mai ales in public? E greu pt un copil sa inteleaga de ce trebuie sa isi infraneze o nevoie primara: aceea de a manca.

In general, nevoile copiilor nu trebuie insotite de sentimente de vinovatie, oricare ar fi aceste nevoi. Ei nu isi pot explica de ce au nevoie de mancare, apa, iubire, joaca, cum nu isi pot explica nici de ce e gresit sa isi implineasca acea nevoie. Iar sentimentele de vinovatie duc asa usor la probleme cu respectul/iubirea de sine, timiditate, introvertire, etc.

Scuza-ma daca poate par dura cu mama fetitei respective, insa e in datoria parintilor, in speta a mamei (daca ea gateste in casa) sa aibe grija de sanatatea, respectiv greutatea copilului (dieta potrivita copiilor, sport, o perioada cum mai putine dulciuri, etc) si nu sa dea vina pe copil ca mananca, copiii nu gatesc si nici n-au bani sa isi cumpere gogosi.

Citat:
Anterior postat de Ioana Dobre Vezi mesajul
E bine sa ai pe cineva langa tine care e dispus sa te asculte. Sau cel putin sa pretinda ca te asculta
Ma bucur ca iubitul tau iti e alaturi si ca ii povestesti, ba mai mult, retine chestii pentru tine si tin sa te felicit ca ai rezistat atator onomatopee la adresa pizzei. Si intr-adevar, dupa un timp, ne obisnuim sa vedem paine la masa si altii mancand-o, sau prajitura, sau etc. Cred ca totul tine de obisnuinta in viata, de adaptare. Depinde numai de noi
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #150 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 15:43:38
Ioana Dobre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Pasiune,

Eu comentasez chestia cu parintii pentru ca si eu am trecut prin ceva similar.... mai putin cu kilogramele si mai mult cu alte aspecte ale existentei mele )), dar si astea au fost un subiect de discutie.

Imi aduc aminte ca eram in clasa 12a si mancam inghetata la televizor....si dupa o vreme imi zice tata: "daca nu inveti sa te opresti din mancat, o sa te faci cat o vaca!". Acum imi vine sa rad, dar atunci nu era chiar asa... Nici cadoul lui de inceput de facultate nu m-a flatat prea mult : un cantar! Si era barbat In schimb si acum folosesc acelasi cantar ))

Vreau sa iti dau dreptatea la partea cu prietenul si cu cat de mult ar trebui sa il supun acestei avalanse de informatii. Trebuie sa ma obisnuiesc eu cu noul stil ca si cum ar fi ceva normal. Ca inainte nu ii citeam numarul de calorii de pe fiecare chestie pe care o mancam, si nu stia nici meniul meu zilnic

Cred ca e cazul sa incep sa ma controlez si la capitolul asta
 

Informatii despre slabit
alimentatie, bombe calorice, greutate, jurnal, kilograma, sedentarism, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole