Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #531 (permalink)  
Vechi 16 mai 2012, 19:57:20
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de victoritsa Vezi mesajul
Buna Anca ! Avem aceeashi inaltime si aproximativ acelashi numar de kilograme. Cum iti merge cu dieta , sportul ? Am citit ca ai reushit sa dai jos o parte din greutate , esti o luptatoare Mult succes mai departe !!!
da draga, dadusem jos o parte din kg dar le-am pus pe toate la loc si inca cateva in urma evenimentelor din ultima perioada... crede-ma in momentul de fata numai luptatoare nu sunt! la tine cum merg lucrurile draga? sper ca mult mai bine ca la mine!
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #532 (permalink)  
Vechi 16 mai 2012, 20:00:33
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de brainiac Vezi mesajul
Ma reintorc aici in coltisorul meu drag, ma asez confortabil in fotoliu, imi iau ceaiul si ma infasor in paturica mea pufoasa cu reni si incep sa scriu... Macar o parte din lucrurile care mi-au intors lumea cu susul in jos... A venit iubitul meu in Romania si am petrecut niste zile superbe... am ras, am dansat, ne-am plimbat in Gradina Botanica, am iesit mult in oras si la cumparaturi... a fost minunat...ca exact in ziua in care urma sa plece sa aflu ca ma lucrase pe la spate... E adevarat ca fusese in urma cu ceva timp, dar deja eram logoditi... si mai rau e ca am aflat ca m-a lucrat si inainte sa ne despartim prima oara... Si de aici a inceput distractia... anuleaza tot ce tine de nunta, discutii peste discutii, sentimente contradictorii, si in paralel scoala minunata cu examene si seminariile ei... caci a 2-a zi dupa ce aflasem ce a facut "dragul de el" urma sa am examen... asa ca joaca Anca, asa cum poti! Is varza din punct de vedere psihic, fizic, sentimental si alte cateva planuri... Dar incerc sa ma adun si sa merg mai departe cumva... Pana in 2 iunie, cand se reintoarce Sam in tara, trebuie sa ma gandesc daca sa ma despart de tot de el sau sa continuu relatia (desi e cam defecta si nu mai cred in ea)...Asa ca sper sa intelegeti de ce nu am mai trecut pe aici... si pt viitor voi trece cand voi putea caci nu stiu cum va fi viata mea in urmatoarele 2 luni cu atatea pe cap... va pup pe toate si va multumesc ca m-ati mai vizitat! sunteti niste dragute! va doresc mult succes cu dieta si sportul si sa obtineti rezultatele mult visate!
Ancuta....ce m-am bucurat sa vad ca scrii....Si mi s-a parut ca e un mesaj asa vesel, nu stiu sa explic, dar cand am citit continuarea m-am cutremurat.M-ai luat prin surprindere si nu stiu ce sa zic...Doar ca imi pare rau pentru tine.Eu stiu ce as face daca as fi in locul tau.....Stiu sigur si stii si tu.Pentru ca oricat ai tine la persoana respectiva, ti-a copt-o o data, ti-o poate coace oricand a doua si a treia oara....N vreau sa te superi pe mine, dar eu asa vad lucrurile.Dar gata, poate nu ai nevoie de vorbele mele in acest moment....Incearca sa te linsistesti,da?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 16 mai 2012 at 20:03:28.
  #533 (permalink)  
Vechi 17 mai 2012, 06:16:12
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Uite, Ancule, iti las cafeluta cea de toate zilele
Pupici si capul sus!Te astept la povesti!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #534 (permalink)  
Vechi 17 mai 2012, 12:18:45
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Ancuta....ce m-am bucurat sa vad ca scrii....Si mi s-a parut ca e un mesaj asa vesel, nu stiu sa explic, dar cand am citit continuarea m-am cutremurat.M-ai luat prin surprindere si nu stiu ce sa zic...Doar ca imi pare rau pentru tine.Eu stiu ce as face daca as fi in locul tau.....Stiu sigur si stii si tu.Pentru ca oricat ai tine la persoana respectiva, ti-a copt-o o data, ti-o poate coace oricand a doua si a treia oara....N vreau sa te superi pe mine, dar eu asa vad lucrurile.Dar gata, poate nu ai nevoie de vorbele mele in acest moment....Incearca sa te linsistesti,da?
Da Diana, exact aia ma gandesc si eu sa fac... ca stiu cum sunt barbatii si f f f rar se schimba... Si chiar cred ca merit ceva mai mult de atat... Doar ca mi-e teama ca nu voi putea fi suficient de puternica pt ca el acum e super melodramatic, si imi jura ca ma iubeste si ca s-a schimbat,ca aia a fost atunci si dupaia n-a mai fost nimic... Si ma implora sa-i dau o sansa sa imi demonstreze ca asa e si ca e dispus sa lupte sa-mi castige increderea chiar o viata intreaga... Is asa de confuza...
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #535 (permalink)  
Vechi 17 mai 2012, 12:19:24
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Multumesc de cafeluta Diana, tare bine imi prinde!
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #536 (permalink)  
Vechi 17 mai 2012, 12:42:08
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Buna Ancut, ce ma doare sufletul pentru tine, imi dau seama cit de rau te simti, imi pare rau ca si-a batut joc de tine, si imi pare rau ca s-a anulat nunta, poate asa a trebuit sa fie, poate nu e omul si timpul potrivit. Mai gindeste-te, gindeste-te bine, deoarece e usor sa ierti si sa mergi mai departe, insa nu mai trebuie sa suferi mai ales pe acelasi loc si pentru aceeasi greseala. Numai tu stii daca intradevar e capabil sa se schimbe si sa nu mai faca ceea ce a facut, recunoaste pentru tine daca mai merita vreo sansa sau tu...
Sper sa-ti treaca rana de pe inimioara si sa fii din nou fericita!!!!

mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #537 (permalink)  
Vechi 17 mai 2012, 15:08:02
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de brainiac Vezi mesajul
Da Diana, exact aia ma gandesc si eu sa fac... ca stiu cum sunt barbatii si f f f rar se schimba... Si chiar cred ca merit ceva mai mult de atat... Doar ca mi-e teama ca nu voi putea fi suficient de puternica pt ca el acum e super melodramatic, si imi jura ca ma iubeste si ca s-a schimbat,ca aia a fost atunci si dupaia n-a mai fost nimic... Si ma implora sa-i dau o sansa sa imi demonstreze ca asa e si ca e dispus sa lupte sa-mi castige increderea chiar o viata intreaga... Is asa de confuza...
eu nu stiu ce sa iti zic ,Ancuta.....la cum sunt eu de sceptica atunci cand vine vorba despre asta, nu i-as da nicio sansa.stiu ca a doua sansa poate merita data si poate merita sa ai incredere in el.eu nu as avea pentru ca am spus mereu ca trec peste orice dar nu peste inselat!pentru ca nu vreau sa fiu luata de proasta, daca a incercat sa ma insele inseamna ca m-a luat de proasta.....daca ma iubeste pe mine ce a cautat la alta? eu sunt subiectiva acum, nu ma lua in seama..tu faci ce crezi tu..
pupici multi
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #538 (permalink)  
Vechi 17 mai 2012, 21:09:24
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:40
Fulgi de ovaz fini, Granola, 30g - 108 calorii, 3.8 proteine, 2.1 grasimi, - colesterol, 17.1 carbohidrati, 2.9 fibre, - sodiu, 0.2 zaharuri
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cacao, continut scazut de grasimi (11% unt de cacao), Dr. Oetker, 5g - 12 calorii, 1.1 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 0.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Colon help, Zenyth, 4g - 20 calorii, 0.6 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 2.2 fibre, 2.4 sodiu, 0 zaharuri
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri
Seminte de in, 5g - 27 calorii, 0.9 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 1.4 fibre, 1.5 sodiu, 0.1 zaharuri
Praf (pudra) ghimbir macinat, 3g - 11 calorii, 0.3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 0.4 fibre, 1 sodiu, 0.1 zaharuri
Lapte semidegresat 1.5% grasime, Clever, 200ml - 88 calorii, 6 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 9.4 carbohidrati, - fibre, 200 sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 12:27
Cioba de zarzavat - Incognito, 250g - 38 calorii, 1.3 proteine, 1.3 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 1 fibre, 2000 sodiu, 0.5 zaharuri
Migdale, 25g - 144 calorii, 5.3 proteine, 12.4 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 3.1 fibre, 0.3 sodiu, 1 zaharuri

Prânz, ora 13:25
Dovlecei cu lapte, 280g - 149 calorii, 6.4 proteine, 7.6 grasimi, - colesterol, 10.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ficatei de pui cu rozmarin a la Lauricius, 100g - 105 calorii, 9 proteine, 6.3 grasimi, - colesterol, 2.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine/Lipie Pitta, 30g - 75 calorii, 3 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 15 carbohidrati, 0.9 fibre, - sodiu, - zaharuri
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 15:27
Pere, 200g - 116 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 31 carbohidrati, 6.2 fibre, 0 sodiu, 19.6 zaharuri
Branza telemea de vaca, de tara, 50g - 122 calorii, 8.5 proteine, 8.6 grasimi, - colesterol, 0.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 18:18
Iaurt dietetic 0.1% grasime, Pilos, 200g - 68 calorii, 7.2 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 9.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ou fiert, 55g - 86 calorii, 6.9 proteine, 5.8 grasimi, 233.2 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.6 zaharuri
Branza de vaci, 60g - 126 calorii, 10.7 proteine, 7.3 grasimi, - colesterol, 2.1 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 2.1 zaharuri
Colon help, Zenyth, 8g - 40 calorii, 1.2 proteine, 1.7 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 4.3 fibre, 4.8 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 22:18
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1340 calorii, 73.5 proteine, (mult)60.2 grasimi, 233.2 colesterol, (mic)114.9 carbohidrati, 22.4 fibre, 2217.5 sodiu, 24.2 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica step, pas 15-20 cm, 50min - 462 calorii
Mers 2.5 mile/ora (4 km/h), coborare, 35min - 68 calorii
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 15min - 37 calorii
Mers 3.5 mile/ora (5.6 km/h), urcat (la deal), 30min - 163 calorii
Metabolism bazal - 1417 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2147 calorii
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #539 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 17:27:41
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Sa va povestesc fetele mele dragi de ce stau asa in cumpana... Prietenul meu a fost "a ladies man" la viata lui pt ca a avut si el niste deceptii in dragoste si atunci a hotarat sa nu se mai bage in nimic serios ci numai sa flirtreze si sa se distreze... fara relatii prea serioase sau prea lungi... si in consecinta a avut f multe femei. apoi a trecut si de faza cu "casanova" si a inceput sa se gandeasca la ce va face cu viata lui; asa ca a venit in romania sa mai faca o facultate; din cate mi-a povestit si aici s-a vazut cu cateva fete, iesea in cluburi, mergea la petreceri si ii placea sa fie in centrul atentiei (mai ales din partea fetelor).. si el e f sociabil si imediat stie sa se faca placut... a avut si o relatie serioasa si din cate stiu eu s-a despartit de prietena din cauza tipei ca l-a inselat cu cineva... si apoi am aparut eu... total iesita din orice matrita de fata pe care a avut-o... eu care stiam ce vreau exact de la viata, eu care nu stateam prea mult la povesti daca nu-mi placea o chestie, e care faceam vant baietilor un-doi... si el a zis ca eram ceva ce n-a mai intalnit si s-a indragostit f tare de mine...ca eram aproape idealul lui de femeie... apoi cum am zis ne-am despartit si fiindca eu nu aveam incredere in el caci mereu aveam senzatia ca imi ascunde ceva, ca face ceva pe la spatele meu... mai ales ca venea vacanta de craciun si stabiliseram cu 2 luni inainte cum o vom petrece (adica cu familia mea, acasa) si el ma anunta ca pe 29 tb sa fie in cj la ceva intalnire cu studetii straini (dupa ce imi facusem planuri pt rev, ii luasem cadou de ziua lui care e pe 1 ian, etc).. ma rog a plecat si am aflat de pe facebook ca de fapt fusese la o petrecere si pe mine nici macar nu ma invitase... si atunci m-am enervat super tare si m-am desp de el ca ma mintise... si au fost cele 9 luni in care am fost desp...si el m-a cautat si m-a tot rugat sa ne impacam ca a zis ca nu a putut fi cu nicio fata din cauza mea, ca nici nu se putea uita la alta... ei bine intre timp a fost cu 2.. si am stiut de ele...dar el mi-a zis ca nu s-a intamplat nimic cu niciuna... dar cu una s-a casatorit pt acte (ca sa ramana in ro) si am rog sunt tare sceptica ca nu s-a intamplat nimic intre ei... adica serios ce fata accepta sa se casatoreasca asa din senin? ma rog el zice ca nu s-a intamplat nimic...bun si aia am aflat tot de pe net nu de la el... iar acum am descoperit niste conversatii in mesajele lui private de pe facebook in care vorbea cu vreo 10 fete si la toate le zicea ca-s frumoase si le dadea nr si id-ul lui zicandu-le ca poae putem vorbi sa devenim prieteni mai buni sau "maybe we can work something out"... asta cand eram deja logoditi... unele din persoanele care il cnosc mi-au spus vezi ca nu s-a schimbat si se da la tot ce misca dar am zis ca sunt doar rautaciosi... dar acum nu stiu ce sa mai cred... el mi-a zis ca era doar chatting, ca n-a fost nimic fizic cu niciuna si ca doar se distra pe facebook nimic mai mult... dar parerea mea e ca o data ce esti logodit nu mai faci chestii de astea... cel putin eu n-am mai facut... ce sa fac fetelor? mama imi zice ca is niste prostii si ca ar trebui sa fiu mai iertatoare, prietenele imi zic ca merit ceva mai bun... si eu is undeva la mijloc... am fost inselata si de cel dinaintea lui si stiu ca din chestii de astea mici si nevinovate se nasc chestii mari... ce sa fac?
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #540 (permalink)  
Vechi 19 mai 2012, 08:11:43
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de brainiac Vezi mesajul
Sa va povestesc fetele mele dragi de ce stau asa in cumpana... Prietenul meu a fost "a ladies man" la viata lui pt ca a avut si el niste deceptii in dragoste si atunci a hotarat sa nu se mai bage in nimic serios ci numai sa flirtreze si sa se distreze... fara relatii prea serioase sau prea lungi... si in consecinta a avut f multe femei. apoi a trecut si de faza cu "casanova" si a inceput sa se gandeasca la ce va face cu viata lui; asa ca a venit in romania sa mai faca o facultate; din cate mi-a povestit si aici s-a vazut cu cateva fete, iesea in cluburi, mergea la petreceri si ii placea sa fie in centrul atentiei (mai ales din partea fetelor).. si el e f sociabil si imediat stie sa se faca placut... a avut si o relatie serioasa si din cate stiu eu s-a despartit de prietena din cauza tipei ca l-a inselat cu cineva... si apoi am aparut eu... total iesita din orice matrita de fata pe care a avut-o... eu care stiam ce vreau exact de la viata, eu care nu stateam prea mult la povesti daca nu-mi placea o chestie, e care faceam vant baietilor un-doi... si el a zis ca eram ceva ce n-a mai intalnit si s-a indragostit f tare de mine...ca eram aproape idealul lui de femeie... apoi cum am zis ne-am despartit si fiindca eu nu aveam incredere in el caci mereu aveam senzatia ca imi ascunde ceva, ca face ceva pe la spatele meu... mai ales ca venea vacanta de craciun si stabiliseram cu 2 luni inainte cum o vom petrece (adica cu familia mea, acasa) si el ma anunta ca pe 29 tb sa fie in cj la ceva intalnire cu studetii straini (dupa ce imi facusem planuri pt rev, ii luasem cadou de ziua lui care e pe 1 ian, etc).. ma rog a plecat si am aflat de pe facebook ca de fapt fusese la o petrecere si pe mine nici macar nu ma invitase... si atunci m-am enervat super tare si m-am desp de el ca ma mintise... si au fost cele 9 luni in care am fost desp...si el m-a cautat si m-a tot rugat sa ne impacam ca a zis ca nu a putut fi cu nicio fata din cauza mea, ca nici nu se putea uita la alta... ei bine intre timp a fost cu 2.. si am stiut de ele...dar el mi-a zis ca nu s-a intamplat nimic cu niciuna... dar cu una s-a casatorit pt acte (ca sa ramana in ro) si am rog sunt tare sceptica ca nu s-a intamplat nimic intre ei... adica serios ce fata accepta sa se casatoreasca asa din senin? ma rog el zice ca nu s-a intamplat nimic...bun si aia am aflat tot de pe net nu de la el... iar acum am descoperit niste conversatii in mesajele lui private de pe facebook in care vorbea cu vreo 10 fete si la toate le zicea ca-s frumoase si le dadea nr si id-ul lui zicandu-le ca poae putem vorbi sa devenim prieteni mai buni sau "maybe we can work something out"... asta cand eram deja logoditi... unele din persoanele care il cnosc mi-au spus vezi ca nu s-a schimbat si se da la tot ce misca dar am zis ca sunt doar rautaciosi... dar acum nu stiu ce sa mai cred... el mi-a zis ca era doar chatting, ca n-a fost nimic fizic cu niciuna si ca doar se distra pe facebook nimic mai mult... dar parerea mea e ca o data ce esti logodit nu mai faci chestii de astea... cel putin eu n-am mai facut... ce sa fac fetelor? mama imi zice ca is niste prostii si ca ar trebui sa fiu mai iertatoare, prietenele imi zic ca merit ceva mai bun... si eu is undeva la mijloc... am fost inselata si de cel dinaintea lui si stiu ca din chestii de astea mici si nevinovate se nasc chestii mari... ce sa fac?
Draga mea, e o situatie nu tocmai placuta.TU ce simti sa faci?Tu cum simti?Ce iti spune inima?
Chiar voiam sa t eintreb, dar ai scris in mesaj singurica: tu mai faci chatting, logodita fiind?Doar de distractie, te " dai la baieti" chiar si in gluma?Nu cred, sunt convinsa ca nu!El o face.De ce?Gluma, gluma dar...e logodit...Plus ca...minciuni, alte fete, relatii in spatele tau....ce e asta, draga mea?Scuza-ma ca iti spun asa, nu vreau sa te superi pe mine..>Dar...eu zic ca asa ceva nu se face.Si punct!Esti iertatoare, da.Dar acum ierti, va casatoriti si mai tarziu o iei capul pentru ca te inseala, te minte sau mai stiu eu ce. Eu chiar cred ca o data ce facut chestiile astea, nu o data doar, nu se mai schimba si o sa fie la fel de fustangiu si pus " e sotii" toata viata.Asta iti doresti?Sa stai cu teama, sa stai cu indoiala?" Dar c eo face oare?O fi cu alta?Mi-o spune adevarul?"
Eu ti-am spus, nu vreau sa te influentez cu nimic, nu am cum, nu vreau, tu stii foarte bine ce ai de facut iar in mama ta banuiesc ca ai mai multa incredere, e mama ta.Eu iti spun ce as face eu. Iti spun sigur ca nu as mai continua relatia. De-as sti ca toata viata mi-as petrece-o plangand si suferind dupa el,dar am mai spus, nu sunt proasta nimanui. Ma repet, daca face lucrurile astea inseamna ca te vede o persoana slaba, fraiera si usor de prostit....Eu asa vad.Nu incerc sa te jignesc si sper din suflet sa nu intelegi altceva din mesajul meu,dar ma supara si ma revolta astfel de barbati!
Am mai spus, eu m-am mutat cu iubitul meu, ne iubim si ne este foarte bine impreuna!Dar daca as afla ca macar m-a mintit cu privire la vreo fata sau mai rau, m-a inselat, ne-am si despartit!Fara drept la replica!Si stiu ca asa ar face si el daca s-ar intampla ceva din partea mea.

Draga mea, eu te rog sa fii puternica si sa ai grija ce decizie iei.Cantareste bine totul!Ai grija de tine!Te astept cu vesti!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, cautarea, dieta, in, jurnale, persoane, propriei, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
In cautarea fericirii - Jurnal Maryo maryo Jurnale barbati 69 01 dec 2011 10:29:47
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba bathsheba20 Arhiva jurnale slabit 780 17 nov 2011 15:32:19
Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate! alice2you Arhiva jurnale slabit 31 18 mai 2011 14:22:43
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
In cautarea EU-lui pierdut (Moniela) moniela Arhiva jurnale slabit 23 21 apr 2010 13:56:37

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole