Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #511 (permalink)  
Vechi 27 feb 2012, 15:18:39
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Sunt intr-o stare tare ciudata - parca nu mi s-a mai intamplat niciodata asta.
Deci am momente la nici 5 minute distanta cand sunt ori super optimista, ori super pesimista. Sunt mai multe lucruri care trebuie sa se intample in viata mea si chiar daca in momentul prezent nu am parte de nici o schimbare care sa ma scoata din monotonie intr-un viitor destul de apropiat astept destul de multe rezultate.
Unul din factorii care imi dau aceasta stare este slabitul (nu dieta in sine cu care ma impac de minune) - cand sunt super incantata de ceea ce am realizat pana acum cand sunt super ingrijorata pentru ceea ce o sa urmeze.
Al doilea lucru este inscrierea mea la facultate. Cu care am aceeasi oscilatie - cand sunt super optimista ca o sa intru unde vreau cand ma gandesc ca nu o sa se intample asa ceva si ca va trebui sa fac toata viata ceva ce nu imi place.
Si acum mai e un lucru, mai vechi: jobul. Nici acum nu l-am gasit. Dar, am fost chemata la un interviu - si uitasem ca am aplicat la firma asta (probabil pentru ca au trecut aproape doua luni de atunci). Trebuia miercuri acum sa ma duc dar mi-au zis ca ei nu mai pot miercuri ca a intervenit ceva si daca putem sa o lasam pe vineri. Chestia asta iarasi cand imi da sperante - si ma gandesc ca e bine ca poate unii nu o sa poata veni la interviu daca au schimbat, deci o sa ramana mai putini candidati, cand ma gandesc ca asta inseamna ca oamenii nu sunt seriosi si cel mai probabil nu voi obtine nici un job nici de data asta.
Deci, nu stiu cum sa fac sa imi gasesc un echilibru, sa ma indrept intr-o singura directie: preferabil in partea optimista. Sau, macar sa nu ma mai framant atata si sa astept fara sa mai fac nici o presupunere.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #512 (permalink)  
Vechi 28 feb 2012, 20:42:49
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Astazi a fost zi de cantar. Nu am vesti asa de bune ca saptamana trecuta: - 200 grame. Dar, o sa o primesc in spiritul optimist. Si asa cum am promis la inceput de an, o sa ma bucur de fiecare suta de grame data jos. Atata timp cat e cu minus inseamna un pas in fata, deci nu inseamna stat pe loc si cu atat mai mult nu inseamna dat inapoi
Adevarul e ca m-am si simtit foarte balonata zilele astea si chiar ma asteptam sa cantaresc mai mult nu mai putin. Mi se pare ca intr-o zi dupa ce am mancat ciuperci mi s-a cam dat digestia peste cap. Or fi ciupercile mai greu de digerat sau creaza necazuri de genul asta? Ca din punct de vedere caloric mi se par super ok. O sa fac cercetari pe net sa vad ce si cum.
Deci, Eve, daca citesti aceasta postare am ajuns la concluzia (luand in considerare doar ultimele doua saptamani) ca nu sta in picioare presupunerea mea - trebuie sa fi fost altceva la baza scaderii in greutate de saptamana trecuta. Mai cercetez si iti zic daca fac noi descoperiri
Asadar merg inainte si sper ca saptamana viitoare sa va pot da vesti chiar mai bune. Deocamdata ma bucur de rezultatele de pana acum si de faptul ca am reusit sa fiu perseverenta, un lucru care nu prea m-a caracterizat in ultimul timp. Deci, cu dieta asta imi dezvolt si alte calitati in afara de a slabi
Dar e nemaipomenit si 200g Tot minusul e o bucurie Asa ca felicitari bineee meritateee!!
Deci nu sta in picioare presupunerea.. Dar daca defapt sta in picioare, insa saptamana asta a fost un pic alterata de starea de balonare? Eu zic numai, fac si eu presupuneri pe aici .
Oricum, de saptamana viitoare cred ca o sa incep si eu, si poate ajungem sa gasim vreun truc, sa facem vreo mare descoperire impreuna.

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Sunt intr-o stare tare ciudata - parca nu mi s-a mai intamplat niciodata asta.
Deci am momente la nici 5 minute distanta cand sunt ori super optimista, ori super pesimista. Sunt mai multe lucruri care trebuie sa se intample in viata mea si chiar daca in momentul prezent nu am parte de nici o schimbare care sa ma scoata din monotonie intr-un viitor destul de apropiat astept destul de multe rezultate.
Unul din factorii care imi dau aceasta stare este slabitul (nu dieta in sine cu care ma impac de minune) - cand sunt super incantata de ceea ce am realizat pana acum cand sunt super ingrijorata pentru ceea ce o sa urmeze.
Al doilea lucru este inscrierea mea la facultate. Cu care am aceeasi oscilatie - cand sunt super optimista ca o sa intru unde vreau cand ma gandesc ca nu o sa se intample asa ceva si ca va trebui sa fac toata viata ceva ce nu imi place.
Si acum mai e un lucru, mai vechi: jobul. Nici acum nu l-am gasit. Dar, am fost chemata la un interviu - si uitasem ca am aplicat la firma asta (probabil pentru ca au trecut aproape doua luni de atunci). Trebuia miercuri acum sa ma duc dar mi-au zis ca ei nu mai pot miercuri ca a intervenit ceva si daca putem sa o lasam pe vineri. Chestia asta iarasi cand imi da sperante - si ma gandesc ca e bine ca poate unii nu o sa poata veni la interviu daca au schimbat, deci o sa ramana mai putini candidati, cand ma gandesc ca asta inseamna ca oamenii nu sunt seriosi si cel mai probabil nu voi obtine nici un job nici de data asta.
Deci, nu stiu cum sa fac sa imi gasesc un echilibru, sa ma indrept intr-o singura directie: preferabil in partea optimista. Sau, macar sa nu ma mai framant atata si sa astept fara sa mai fac nici o presupunere.

Sunt stari bipolare, cred ca.. in anumite momente din viata cu totii avem parte de ele. Ceea ce nu este neaparat un lucru rau. Din moment ce ne ingrijoram pentru ceva, inseamna ca ne pasa de acel lucru, de noi, de viata noastra. Trebuie doar sa invatam sa transformam ingrijorarile astea in energie pozitiva.

Atata timp cat vrei si iti doresti schimbari, vei avea parte de ele. Numai putina rabdare trebuie. De exemplu cu dieta, uite ca deja ai niste rezultate asa de frumoase ! Putin cate putin si pas cu pas, ajungi exact acolo unde vrei tu.
Si cu celelalte aspecte la fel se va intampla. Vei reusi sa te inscrii la facultate, vei face ceva care o sa iti faca placere sa profesezi apoi, si totul va fi ok.
Cat despre joburi.. Din pacate pana dupa angajare, nu prea depinde nimic de noi. Sunt angajatori seriosi, angajatori mai putin seriosi, firme serioase, firme mai putin serioase.. Si trebuie sa trecem prin tot felul de procese, interviuri, probe, ca sa putem ajunge intr-un final intr-un post in care sa ne regasim. Important este sa nu ne dam batuti, sa continuam sa cautam, sa incercam.. Orice, in afara de a ramane pasivi.

La medicina ai zis ca vrei sa dai, nu? Si in afara de economie si medicina, iti mai place ceva?
Eu, daca ar fi dupa mine, mi-ar place sa mai fac Psihologia, Stiinte politice, Jurnalism, Economie si Antropologie . Iti dai seama ca n-o sa le fac, pentru ca mai trebuie sa si traiesc. Dar ar fi asa de fain sa se poata prelungi perioada 20-30 de ani, de exemplu, paaaana te saturi de facut tot ce iti place Si dupa aia sa incepi asa incetul cu incetul sa iti viata in piept.

Te pup, sa ai o seara frumoasa!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #513 (permalink)  
Vechi 28 feb 2012, 22:35:59
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Dar e nemaipomenit si 200g Tot minusul e o bucurie Asa ca felicitari bineee meritateee!!
Deci nu sta in picioare presupunerea.. Dar daca defapt sta in picioare, insa saptamana asta a fost un pic alterata de starea de balonare? Eu zic numai, fac si eu presupuneri pe aici .
Oricum, de saptamana viitoare cred ca o sa incep si eu, si poate ajungem sa gasim vreun truc, sa facem vreo mare descoperire impreuna.
Da, este foarte bine intr-adevar. Dar marturisesc ca undeva in creierul meu imi doresc si mai bine Dar zic multumesc si asa. Vedem ce o fi saptamana asta.
Sincer, si mie mi-ar placea sa facem descoperiri impreuna Imi place sa fac diverse testari si experimente


Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Sunt stari bipolare, cred ca.. in anumite momente din viata cu totii avem parte de ele. Ceea ce nu este neaparat un lucru rau. Din moment ce ne ingrijoram pentru ceva, inseamna ca ne pasa de acel lucru, de noi, de viata noastra. Trebuie doar sa invatam sa transformam ingrijorarile astea in energie pozitiva.

Atata timp cat vrei si iti doresti schimbari, vei avea parte de ele. Numai putina rabdare trebuie. De exemplu cu dieta, uite ca deja ai niste rezultate asa de frumoase ! Putin cate putin si pas cu pas, ajungi exact acolo unde vrei tu.
Si cu celelalte aspecte la fel se va intampla. Vei reusi sa te inscrii la facultate, vei face ceva care o sa iti faca placere sa profesezi apoi, si totul va fi ok.
Cat despre joburi.. Din pacate pana dupa angajare, nu prea depinde nimic de noi. Sunt angajatori seriosi, angajatori mai putin seriosi, firme serioase, firme mai putin serioase.. Si trebuie sa trecem prin tot felul de procese, interviuri, probe, ca sa putem ajunge intr-un final intr-un post in care sa ne regasim. Important este sa nu ne dam batuti, sa continuam sa cautam, sa incercam.. Orice, in afara de a ramane pasivi.

La medicina ai zis ca vrei sa dai, nu? Si in afara de economie si medicina, iti mai place ceva?
Eu, daca ar fi dupa mine, mi-ar place sa mai fac Psihologia, Stiinte politice, Jurnalism, Economie si Antropologie . Iti dai seama ca n-o sa le fac, pentru ca mai trebuie sa si traiesc. Dar ar fi asa de fain sa se poata prelungi perioada 20-30 de ani, de exemplu, paaaana te saturi de facut tot ce iti place Si dupa aia sa incepi asa incetul cu incetul sa iti viata in piept.

Te pup, sa ai o seara frumoasa!
Deci stari bipolare se chemau - iti dai seama ca in seara asta dau search pe net sa vad cum se pot "trata"
Economia sincera sa fiu nu pot sa zic ca ma inebuneste de placere. Am facut-o la momentul respectiv ca nu am gandit cum trebuie... Vroiam sa dau la medicina da nu prea aveam timp sa ma pregatesc sa dau (pe vremea aia trebuia sa dau la biologie, chimie si fizica si eu facusem umanul). Dar nu am avut pe nimeni mai matur care sa ma sfatuiasca sa stau un an acasa dupa liceu si sa ma pregatesc ca ma apoi sa fac ceva care sa imi placa. Asa ca m-am gandit ca daca nu o sa fac ce imi place mie cel mai mult macar sa fac ceva din care sa iasa bani Cea mai gresita decizie si nu recomand nimanui sa studieze pe motivele astea ceva. Nu prea mi-a placut (cu anumite exceptii) si nici nu m-am imbogatit
Alte chestii la care am mai aplicat sunt design, arhitectura, matematica, drept, info... nici nu mai stiu si nici de ordine nu sunt super sigura Mi-ar fi placut fotografie dar in Oslo nu am gasit nici o scoala care sa ma multumeasca. Cred ca si eu sunt atrasa de prea multe chestii si prea diferite. Mi-ar trebui vreo cateva vieti ca sa fac tot ce vreau...
__________________
De vorba cu Mr. J
  #514 (permalink)  
Vechi 01 mar 2012, 15:13:58
bst's Avatar
bst bst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta personalizata
Date: 175cm, 106kg
Mesaje: 457
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

E normal sa fii putin stresata, se intampla multe schimbari in viata ta. Totul se va rezolva cu bine, starile astea sunt trecatoare

Hai, uita de probleme si bucura-te de primavara!

bst, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2509 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1992 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #515 (permalink)  
Vechi 01 mar 2012, 18:33:37
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de bst Vezi mesajul
E normal sa fii putin stresata, se intampla multe schimbari in viata ta. Totul se va rezolva cu bine, starile astea sunt trecatoare

Hai, uita de probleme si bucura-te de primavara!

Multumesc de urari si incurajari. Adevarul e ca atunci cand ai prieteni langa tine care te incurajeaza totul este mult mai usor.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #516 (permalink)  
Vechi 01 mar 2012, 18:45:27
bst's Avatar
bst bst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta personalizata
Date: 175cm, 106kg
Mesaje: 457
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Multumesc de urari si incurajari. Adevarul e ca atunci cand ai prieteni langa tine care te incurajeaza totul este mult mai usor.
Adevarat!
bst, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2509 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1992 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #517 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 21:46:52
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Da, este foarte bine intr-adevar. Dar marturisesc ca undeva in creierul meu imi doresc si mai bine Dar zic multumesc si asa. Vedem ce o fi saptamana asta.
Sincer, si mie mi-ar placea sa facem descoperiri impreuna Imi place sa fac diverse testari si experimente



Deci stari bipolare se chemau - iti dai seama ca in seara asta dau search pe net sa vad cum se pot "trata"
Economia sincera sa fiu nu pot sa zic ca ma inebuneste de placere. Am facut-o la momentul respectiv ca nu am gandit cum trebuie... Vroiam sa dau la medicina da nu prea aveam timp sa ma pregatesc sa dau (pe vremea aia trebuia sa dau la biologie, chimie si fizica si eu facusem umanul). Dar nu am avut pe nimeni mai matur care sa ma sfatuiasca sa stau un an acasa dupa liceu si sa ma pregatesc ca ma apoi sa fac ceva care sa imi placa. Asa ca m-am gandit ca daca nu o sa fac ce imi place mie cel mai mult macar sa fac ceva din care sa iasa bani Cea mai gresita decizie si nu recomand nimanui sa studieze pe motivele astea ceva. Nu prea mi-a placut (cu anumite exceptii) si nici nu m-am imbogatit
Alte chestii la care am mai aplicat sunt design, arhitectura, matematica, drept, info... nici nu mai stiu si nici de ordine nu sunt super sigura Mi-ar fi placut fotografie dar in Oslo nu am gasit nici o scoala care sa ma multumeasca. Cred ca si eu sunt atrasa de prea multe chestii si prea diferite. Mi-ar trebui vreo cateva vieti ca sa fac tot ce vreau...
La ultima fraza ma recunosc si eu dar nu totdauna e ok sa faci doar ce-ti place. Eu am facut si fac de mate-info si daca ar fi fost singura m-as fi chinuitin saracie ca profesor (cum de altfel am si facut o vreme) Nu zic, imi placea enorm la scoala dar cand venea salariul si se si ducea cu viteza luminii

Din pacate tulburarea bipolara nu se trateaza acasa, trebuie neaparat psiholog sau psihiatru, o spun din proprie experienta (ca si eu ma gandam ca daca citesc destul fac fata si singura desi o sora psiholog si un tata psihiatru mi-au spus clar ca nu merge)
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #518 (permalink)  
Vechi 03 mar 2012, 00:28:30
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
La ultima fraza ma recunosc si eu dar nu totdauna e ok sa faci doar ce-ti place. Eu am facut si fac de mate-info si daca ar fi fost singura m-as fi chinuitin saracie ca profesor (cum de altfel am si facut o vreme) Nu zic, imi placea enorm la scoala dar cand venea salariul si se si ducea cu viteza luminii

Din pacate tulburarea bipolara nu se trateaza acasa, trebuie neaparat psiholog sau psihiatru, o spun din proprie experienta (ca si eu ma gandam ca daca citesc destul fac fata si singura desi o sora psiholog si un tata psihiatru mi-au spus clar ca nu merge)
Hei! Bine ai revenit! Chiar mi-ai lipsit
Ai studiat/predat mate-info? Ce tare! Si mie imi place mult dar am impresia ca cu copiii astia din Norvegia o sa-mi scot peri albi daca intru la mate/info. Fac deja meditatii la mate cu doi copii si cand ii vad la ce nivel sunt La inceput mi se parea ca e o provocare si ca o sa reusesc sa ii aduc de la nivelul lor undeva super sus. Dar "gratie" parintilor care nu ii incurajeaza deloc sa invete am impresia ca ma lupt cu morile de vant. O data unul dintre ei nu si-a facut tema pentru ca asa i-a zis tasu, ca se duceau la hytte si doar nu era sa se oboseasca da nici in alta zi nu a incercat sa isi faca lectiile. Sau fetita cu care lucrez desi am trecut la geometrie si chestii oarecum mai avansate inca nu stie tabla inmultirii. Acum vreo doua dati i-am dat sa scrie 7*8 de 100 de ori (in conditiile in care i-am mai dat sa scrie chestia asta alta data de 50 de ori). Si cand a venit la mine si am intrebat-o cat e 7*8 imi zice 52 Imi venea mie sa plang. Nici nu stiu ce metoda sa mai folosesc (s-asa nu vroiam sa aplic pedepse ca nu vroiam sa asocieze matematica cu ceva neplacut). Dar chiar nu stiu ce as putea sa mai fac. A! Si am uitat sa precizez ca ea e in clasa a 6a...
Despre tulburarea asta bipolara nici nu stiu ce sa mai zic. Am citit putin pe net si ma recunosteam in anumite chestii, oricum din clasificarile lor as zice ca eu sunt la forma usoara. M-am consolat cu faptul ca ziceau ca e prezenta la aproape toate persoanele creative sau ca vine "la pachet" cu creativitatea. Ce norocoasa esti cu asa o familie Pai ar trebui sa ma trateze si pe mine ai tai Oricum, deocamdata nu am bani de asa ceva. Eu vroiam mai demult sa merg la psiholog sau psihiatru ca mi-am dat seama ca am mai multe chestii cum ar fi OCP sau OCPD da nu stiu exact care ca mi se par destul de asemanatoare. In fine.. Poate ma crede lumea sarita de pe fix acum Un pic suntem cu totii sariti as vrea sa cred (ca sa ma scot ). Oricum, chestiile astea se pot agrava daca nu sunt tratate? Sau doar raman in acelasi stadiu?
__________________
De vorba cu Mr. J
  #519 (permalink)  
Vechi 03 mar 2012, 00:43:05
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

M-am cantarit astazi (ma rodea curiozitatea pentru ca ma simteam balonata si mi-era teama sa nu fi pus ceva pe mine) si aveam 67.1 kg. Deci cu 400 mai putin. Dar, ziua mea de cantar in ultimele saptamani a fost sambata..
Deci ce fac eu acum? Ma mai cantaresc si maine? Ca astazi am cam exagerat cu caloriile si mi-e teama ca nu o sa fie a bine maine... Iar daca maine o sa-mi arate mai mult o sa ma cam demoralizez. Hmm.. sa vad de ce curaj o sa dispun maine
__________________
De vorba cu Mr. J
  #520 (permalink)  
Vechi 03 mar 2012, 14:30:23
Monica17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
M-am cantarit astazi (ma rodea curiozitatea pentru ca ma simteam balonata si mi-era teama sa nu fi pus ceva pe mine) si aveam 67.1 kg. Deci cu 400 mai putin. Dar, ziua mea de cantar in ultimele saptamani a fost sambata..
Deci ce fac eu acum? Ma mai cantaresc si maine? Ca astazi am cam exagerat cu caloriile si mi-e teama ca nu o sa fie a bine maine... Iar daca maine o sa-mi arate mai mult o sa ma cam demoralizez. Hmm.. sa vad de ce curaj o sa dispun maine
Daca deja te-ai catarit nu are sens sa o faci si a doua oara atat de repede!
Felicitari pentru minus !!!!
__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."
 

Informatii despre slabit
dieta south beach, greutate, inventiva, jurnal, kilograme, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Gabriela-Hai la vorba gabriela09 Arhiva jurnale slabit 18 13 iul 2010 14:22:03
In livada de rodii...de vorba cu Madeleine madeleine Arhiva jurnale slabit 39 14 mai 2010 20:52:22
De vorba cu Anqutz - “Sportul este activitatea preferata…” Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:28:49
De vorba cu Dorutza - “M-am inarmat cu multa vointa si ambitie…" Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:27:47
De vorba cu Mishutza - “… de data asta, vreau sa fie pe viata slabitul” Slabuta De vorba cu slabutele... 4 24 aug 2009 16:23:10

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole