Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #231 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 08:00:24
justbelieve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Citat:
Anterior postat de eirene21 Vezi mesajul
Am pus mana pe un regim de la un nutritionist. Eram curioasa sa vad cum au slabit fetele care l-au tinut atatea kilograme...una 6, alta 13, inca una 9.
Eu initial am zis ce calorii are meniul?...pai 1500 mi s-a zis si m-am mirat nitel...nu ca n-ar putea slabi, dar in trei saptamani atatea kilograme mi se par cam multe.
Si l-am luat sa-l calculez aici....si am vazut ca aveam dreptate cand ma gandeam ca e ceva in neregula...aduna doar 1010 si poate putin mai mult daca inlocuiesti puiul cu pestele; regulile de baza se incalca, dar nu mori de foame.
Nu ca n-
as fi tentata sa-l incerc, ca ma gandesc la kilogramele care as putea sa le pierd, dar mi se pare prea brusca scaderea.
Nu stiu. Va las si pe voi sa va dati cu parerea.

Meniu:
MD: 50 gr de cas sau mozzarela, un ou sau 50 de gr de piept de pui si un castravete mic sau o rosie

Gustare 1 : un fruct

Pranz: 150 gr de piept de pui sau peste la gratar sau fiert, 150 gr de salata(rosie+castravete+salata verde+ulei de masline+lamaie), un iaurt cu 2% grasime(200 gr)

Gustare 2: un fruct

Cina: 200 gr salata cruditati(mar+telina+morcov), o braza fagaras 2% sau un iaurt 2% grasime


O seara buna tuturor si somnic usor
Buna dimineata!
In sfarsit vad un meniu care nu suna a infometare.Mie mi se pare foarte bun,cred ca ar ajuta la slabit si nici nu ar pune in pericol sanatatea.
Mult succes daca te hotarasti sa-l tii
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."

  #232 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 08:39:00
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Neatzaaaa! Plimbarica azi? E asa de frumos afara!


Citat:
Anterior postat de eirene21 Vezi mesajul
Am pus mana pe un regim de la un nutritionist. Eram curioasa sa vad cum au slabit fetele care l-au tinut atatea kilograme...una 6, alta 13, inca una 9.
Eu initial am zis ce calorii are meniul?...pai 1500 mi s-a zis si m-am mirat nitel...nu ca n-ar putea slabi, dar in trei saptamani atatea kilograme mi se par cam multe.
Si l-am luat sa-l calculez aici....si am vazut ca aveam dreptate cand ma gandeam ca e ceva in neregula...aduna doar 1010 si poate putin mai mult daca inlocuiesti puiul cu pestele; regulile de baza se incalca, dar nu mori de foame.
Nu ca n-
as fi tentata sa-l incerc, ca ma gandesc la kilogramele care as putea sa le pierd, dar mi se pare prea brusca scaderea.
Nu stiu. Va las si pe voi sa va dati cu parerea.

Meniu:
MD: 50 gr de cas sau mozzarela, un ou sau 50 de gr de piept de pui si un castravete mic sau o rosie

Gustare 1 : un fruct

Pranz: 150 gr de piept de pui sau peste la gratar sau fiert, 150 gr de salata(rosie+castravete+salata verde+ulei de masline+lamaie), un iaurt cu 2% grasime(200 gr)

Gustare 2: un fruct

Cina: 200 gr salata cruditati(mar+telina+morcov), o braza fagaras 2% sau un iaurt 2% grasime


O seara buna tuturor si somnic usor
Mie nu mi se pare bun deloc, si haide sa iti zic de ce! NU sunt combinate bine alimentele, si chiar daca slabesti , iti consuma f multa energie cu digerarea alimentelor...asta daca nu vreo 60% din ele raman pe colon si elimina toxine! Si explicatiile :

1.La MD cas+ou+piept de pui! E cea mai mare prostie, pentru ca organismul nostru nu poate digera cum trebuie mai mult de un aliment concentrat la o masa ( aliment concentrat = ceea ce nu e fruct sau leguma) . Deci oul ar trebui mancat la MD, la fel si carnea si branza....dar fiecare in parte combinate cu legume! NU toate impreuna! Si astfel se duce in colon mancare...organismul cheltuieste energie sa o elimine...se elibereaza toxine...si apoi te intrebi : "De ce ma simt asa fara vlaga? "

2.La pranz nu are ce cauta iaurtul ala! Pentru ca combinatia dintre 2 proteine nu este buna! Fiecare proteina este speciala, si are nevoie de un anumit suc gastric pentru a fi digerata! Deci aceeasi poveste ca la MD!

3.La cina, mai ales la salata de cruditati....sa stii ca niciodta fructele NU se combina cu legumele! Doar o exceptie: avocado+salata.

Sper ca nu te-am descurajat, dar chiar nu sfatuiesc pe nimeni sa se apuce de acest regim! Chiar daca slabesti, te intoxici singurica! O zi frumoasa, ca tine iti doresc!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #233 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 14:59:22
eirene21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Mananc sanatos si fac sport!
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 541
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Sper ca nu te-am descurajat, dar chiar nu sfatuiesc pe nimeni sa se apuce de acest regim! Chiar daca slabesti, te intoxici singurica! O zi frumoasa, ca tine iti doresc!
Buna si un weekend placut si tie.
Eu l-am pus aici tocmai pentru ca mi s-a parut ca nu-i in regula si pentru ca-l putem discuta. Iti dai seama? Asta este luat de la nutritionist. Cu ce incredere ma duc eu la un nutritionist daca mai rau imi face?
Eu nu ma bag sa tin regimul asta pentru ca ma simt bine asa cum sunt acum, cu control asupra mancarii si sa mananc ce vreau eu, nu ce-mi stabilesc altii. Pe mine ma frustreaza momentele in care sunt obligata sa pap ceva ce nu mi-am propus eu. In consecinta, bune sau rele, ma bazez pe meniurile mele.

In alta ordine de idei, azi am fost la cumparaturi si iti zic sincer ca nu mi-am luat orez Basmati pentru ca mi s-a parut scump pentru banii care ii am eu acum...astept sa imi intre salariul. Eu as vrea brun, dar nu gasesc.
Alta achizitie a fost niste ciocolata neagra cu 85 % cacao, sa ma indulcesc cat mai sanatos posibil.

Acum ma bag sa calculez meniul de azi si apoi ma apuc de sport.
__________________
Eyes on me !
---------------------------------------------------------------
Jurnal Eirene

When nothing goes right....go left!
  #234 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 15:01:56
eirene21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Mananc sanatos si fac sport!
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 541
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Buna dimineata!
In sfarsit vad un meniu care nu suna a infometare.Mie mi se pare foarte bun,cred ca ar ajuta la slabit si nici nu ar pune in pericol sanatatea.
Mult succes daca te hotarasti sa-l tii
Nu am sa-l tin, tocmai pentru ca are un numar prea mic de calorii si nu sunt combinate alimentele cum trebuie. Eu l-am postat ca sa vedeti ce poate iesi din mana unui nutritionist.
__________________
Eyes on me !
---------------------------------------------------------------
Jurnal Eirene

When nothing goes right....go left!
  #235 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 15:42:11
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Citat:
Anterior postat de eirene21 Vezi mesajul
Buna si un weekend placut si tie.
Eu l-am pus aici tocmai pentru ca mi s-a parut ca nu-i in regula si pentru ca-l putem discuta. Iti dai seama? Asta este luat de la nutritionist. Cu ce incredere ma duc eu la un nutritionist daca mai rau imi face?
Eu nu ma bag sa tin regimul asta pentru ca ma simt bine asa cum sunt acum, cu control asupra mancarii si sa mananc ce vreau eu, nu ce-mi stabilesc altii. Pe mine ma frustreaza momentele in care sunt obligata sa pap ceva ce nu mi-am propus eu. In consecinta, bune sau rele, ma bazez pe meniurile mele.

In alta ordine de idei, azi am fost la cumparaturi si iti zic sincer ca nu mi-am luat orez Basmati pentru ca mi s-a parut scump pentru banii care ii am eu acum...astept sa imi intre salariul. Eu as vrea brun, dar nu gasesc.
Alta achizitie a fost niste ciocolata neagra cu 85 % cacao, sa ma indulcesc cat mai sanatos posibil.

Acum ma bag sa calculez meniul de azi si apoi ma apuc de sport.
Irenne, cum sa iti explic...doctorii din ziua de astazi , cei mai multi, fac facultatea la apelul de seara! Si de ce zic asta? Pentru ca un bun prieten de al meu face aceasta fac ( unde o sa dau si eu) si mi-a explicat toate mismasurile! Si mai ales nutritionistii, ii doare in fund pe ei de teorie, si de fiziologia corpului omenesc! Ei vor sa profeseze, si sa ia bani de la naivi de-al de noi, care se incred orbeste! De asta e bine sa ne documentm si noi inainte!

E greu sa gaseti un doctor/nutritionist in ziua de azi, in care sa te increzi! Foarte bine faci ca papi dupa bunul tau plac! Cea mai inteleapta decizie! Pentru ca noi stim ce e mai bine pentru organismul nostru!

Da, stiu ca e scump! Dar mananc de vreo 5 ori din el, deci sa zicem ca imi ajunge vreo 2 saptamani! Se spune ca cel salbatec e cel mai bun, dar eu nu am gasit in Kaufland!

Ciocolata poti sa incerci Anidor cu menta si 70% cacao! E superba! O recomand!

Spor la sport! Eu de abia am terminat 30 min de TJ Cardio Party Remix + 30 min Bootcamp Abs!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #236 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 16:00:15
eirene21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Mananc sanatos si fac sport!
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 541
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul


Irenne, cum sa iti explic...doctorii din ziua de astazi , cei mai multi, fac facultatea la apelul de seara! Si de ce zic asta? Pentru ca un bun prieten de al meu face aceasta fac ( unde o sa dau si eu) si mi-a explicat toate mismasurile! Si mai ales nutritionistii, ii doare in fund pe ei de teorie, si de fiziologia corpului omenesc! Ei vor sa profeseze, si sa ia bani de la naivi de-al de noi, care se incred orbeste! De asta e bine sa ne documentm si noi inainte!

E greu sa gaseti un doctor/nutritionist in ziua de azi, in care sa te increzi! Foarte bine faci ca papi dupa bunul tau plac! Cea mai inteleapta decizie! Pentru ca noi stim ce e mai bine pentru organismul nostru!

Da, stiu ca e scump! Dar mananc de vreo 5 ori din el, deci sa zicem ca imi ajunge vreo 2 saptamani! Se spune ca cel salbatec e cel mai bun, dar eu nu am gasit in Kaufland!

Ciocolata poti sa incerci Anidor cu menta si 70% cacao! E superba! O recomand!

Spor la sport! Eu de abia am terminat 30 min de TJ Cardio Party Remix + 30 min Bootcamp Abs!
Asa este. Ai dreptate. Mai bine citesc eu decat sa ma incred in altcineva. Daca iti insusesti regulile generale n-ai cum sa dai gres.
Azi ma rasfat cu un pic de popcorn...yummm, n-am mai mancat de o luna de zile.
__________________
Eyes on me !
---------------------------------------------------------------
Jurnal Eirene

When nothing goes right....go left!
  #237 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 16:01:19
eirene21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Mananc sanatos si fac sport!
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 541
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Meniul de azi:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:30
Iaurt Nutriday Natural, Danone, 150g - 98 calorii, 4.8 proteine, 6.2 grasimi, 0 colesterol, 5.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Musli cu 30% fructe, SanoVita, 50g - 201 calorii, 4.9 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 35.7 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:30
Orez cu ciuperci, NANA, 100g - 90 calorii, 1.6 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 13.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata verde, 50g - 9 calorii, 0.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ridiche, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0.8 fibre, 19.5 sodiu, 1 zahar
Ardei verde, 50g - 10 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0.9 fibre, 0 sodiu, 1.2 zahar
Ulei de floarea soarelui pentru gatit si salate, Untdelemn de la Bunica, Bunica, 5ml - 45 calorii, 0 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Otet de mere, 15ml - 4 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0.8 sodiu, 0.1 zahar

Gustare 2, ora 16:00
Grepfruit rosu, 130g - 55 calorii, 1.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14.3 carbohidrati, 2.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mandarine, 100g - 53 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 13.3 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 10.6 zahar

Cina, ora 17:30
Ton bucati, Victory Taste, 170g - 210 calorii, 44.2 proteine, 3.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 770.1 sodiu, 0 zahar
Ceapa rosie, 50g - 20 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.2 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lamaie, 10g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar

Gustare 3, ora 19:30
Lapte 1.5%, Zuzu, 200ml - 90 calorii, 6.8 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cacao, 5g - 12 calorii, 1 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.7 fibre, 1.1 sodiu, 0.1 zahar
Apa plata, 1800ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Popcorn cu sare pentru cuptor cu microunde Micro Popcorn, Chio, 40g - 178 calorii, 3.2 proteine, 8.3 grasimi, 0 colesterol, 22.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1086 calorii, 70.8 proteine, 34.4 grasimi, 0 colesterol, 127.7 carbohidrati, 11.9 fibre, 791.5 sodiu, 13.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 60min - 413 calorii
Pilates, intermediar, 20min - 87 calorii
Metabolism bazal - 1350 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1850 calorii

__________________
Eyes on me !
---------------------------------------------------------------
Jurnal Eirene

When nothing goes right....go left!
  #238 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 16:14:59
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Citat:
Anterior postat de eirene21 Vezi mesajul
Asa este. Ai dreptate. Mai bine citesc eu decat sa ma incred in altcineva. Daca iti insusesti regulile generale n-ai cum sa dai gres.
Azi ma rasfat cu un pic de popcorn...yummm, n-am mai mancat de o luna de zile.
Vezi ca popcornul ridica glicemia, si exista riscul sa depui! Mai ales daca are ulei! :p Papa alune, migdale, fistic, semintze! Eii si daca vrei sa te rasfeti odata la o saptamana, hai ca merge si popcorn!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #239 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 16:16:34
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Citat:
Anterior postat de eirene21 Vezi mesajul
Meniul de azi:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:30
Iaurt Nutriday Natural, Danone, 150g - 98 calorii, 4.8 proteine, 6.2 grasimi, 0 colesterol, 5.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Musli cu 30% fructe, SanoVita, 50g - 201 calorii, 4.9 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 35.7 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:30
Orez cu ciuperci, NANA, 100g - 90 calorii, 1.6 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 13.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata verde, 50g - 9 calorii, 0.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ridiche, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0.8 fibre, 19.5 sodiu, 1 zahar
Ardei verde, 50g - 10 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0.9 fibre, 0 sodiu, 1.2 zahar
Ulei de floarea soarelui pentru gatit si salate, Untdelemn de la Bunica, Bunica, 5ml - 45 calorii, 0 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Otet de mere, 15ml - 4 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0.8 sodiu, 0.1 zahar

Gustare 2, ora 16:00
Grepfruit rosu, 130g - 55 calorii, 1.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14.3 carbohidrati, 2.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mandarine, 100g - 53 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 13.3 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 10.6 zahar

Cina, ora 17:30
Ton bucati, Victory Taste, 170g - 210 calorii, 44.2 proteine, 3.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 770.1 sodiu, 0 zahar
Ceapa rosie, 50g - 20 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.2 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lamaie, 10g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar

Gustare 3, ora 19:30
Lapte 1.5%, Zuzu, 200ml - 90 calorii, 6.8 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cacao, 5g - 12 calorii, 1 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.7 fibre, 1.1 sodiu, 0.1 zahar
Apa plata, 1800ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Popcorn cu sare pentru cuptor cu microunde Micro Popcorn, Chio, 40g - 178 calorii, 3.2 proteine, 8.3 grasimi, 0 colesterol, 22.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1086 calorii, 70.8 proteine, 34.4 grasimi, 0 colesterol, 127.7 carbohidrati, 11.9 fibre, 791.5 sodiu, 13.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 60min - 413 calorii
Pilates, intermediar, 20min - 87 calorii
Metabolism bazal - 1350 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1850 calorii

Imi place ce vad! E f bine ca folosesti otet de mere, deoarece nu creeaza aciditate, mai ales diluat putin cu apa!

Lapticul sa il bei singur! E cel mai bine asa!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #240 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 20:16:16
eirene21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Mananc sanatos si fac sport!
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 541
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Iti multumesc mult de sfaturi. Ma simt mai puternica si mai hotarata cu sprijin.

Azi am facut TJ Cardio Mix 2....SUPER! N-am mai transpirat asa de foarte mult timp. Este fenomenal de energic si sincer ma atrage mai tare ca TaeBo.
Am un filmulet in care fetele lucreaza cu mingea. O sa-mi iau si eu si minge si gantere de 0.5kg(ca acum lucrez cu sticle umplute cu nisip)
Unele miscari nu le fac ok ca nu ma sincronizez, dar e prima oara. Exercitiul este mama invataturii asa ca trebuie sa exersez Apoi am bagat si Pilates pentru fesieri si coapse.

Acum ma relaxez dupa un masaj cu crema anticelulitica facut de mami, dupa o baie si un scrub cu cafea. M-am ocupat de mine in seara asta

Laptele o sa-l beau singur nu-l combin cu floricele, dar nu pot bea fara cacao si trebuie sa-mi iau cacao dark, ca-i mai buna.

Sper pe 1 Aprilie sa ma uit cu drag la cantar si centimetri.


Tie nu am ce sfat sa-ti dau decat sa-ti spun bafta la sport si multa liniste sufleteasca!
__________________
Eyes on me !
---------------------------------------------------------------
Jurnal Eirene

When nothing goes right....go left!
 

Informatii despre slabit
dieta, femeie, jurnal, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
mancare cu orice fel de leguma mariy67 Retete Montignac Faza I - Mancaruri cu legume 2 13 dec 2011 23:44:55
Pot sa mananc varza in fiecare zi? andreeahiena4u Am nevoie de ajutor! 14 08 ian 2011 19:05:11
Prima zi...jurnal Ankh Ankh Arhiva jurnale slabit 61 05 mai 2010 07:14:06
Cum mut un meniu salvat pe alta zi? Slabuta Sfaturi calculator de calorii 0 30 mar 2010 13:44:44
Vreau o dieta care sa nu ma tina frustrata zi de zi moni boni Am nevoie de ajutor! 5 06 ian 2010 21:41:50

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole