Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #591 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 13:08:39
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Hai că m-am bâlbâit.. nu apărea floricica ... Am zis să-l modific dar l-am dublat ...asta e...Ţi-am stricat... ordinea şi disciplina!
Yana buna! bine ai venit! si multumesc pentru floricica! mi-a trecut un iz pe la nas... acu in toi de iarna
chiar ma gandeam zilele trecute, mi-am extins visul putin, caci visul meu, in ciuda faptului ca sunt medic, nu are legatura cu medicina si spitalul ci cu o afacere cu asociati! mi-as dori (repet e vis, e fantazist) sa deschid un fel de centru pentru femei... strict pentru femei! un centru care sa ofere servicii de sport, cosmetica, dieta, ingrijire corporala... tot ce isi poate dori o femeie pentru corpul si sufletul ei! fara haine!
haine n-as vinde... din pacate asa un vis inghite multe resurse, si are nevoie de multi bani, si de asociati/asociate de o locatie mare... deeeci de bani f multi! eu n am mostenit inca niciun sheic de prin dubai deci raman la a visa... momentan sunt medic rezident.. poate peste 10 ani, cand ingrijirea corporala si epilatul cu ceara sau laser nu vor mai fi... fix un lux!
cat despre antrenoarea voastra de aerobic!!!! no comment! sa zicem ca a avut o zi proasta, dar chiar si-asa un "buna ziua" nu costa pe nimeni.. insa observ ca lumea se schimba f mult, si nu intr-un sens bun! toti suntem ingrijorati si traim vremuri grele! referitor la salile de sport ...ce am observat eu in romania este faptul ca salile nu sunt dotate cu ... antrenori! fiecare face ce vrea la sala.. mai ales la fitness unde trebuie un program gandit! eventual vine cineva la inceput iti explica ce si cum si apoi aia a fost! nu sta nimeni dupa fundul tau sa vada daca faci exercitiile corect, daca ti trebuie schimbat programul etc... de masuratori corporale nici nu vorbesc!
daca ai posibilitatea schimba sala, insa intereseaza-te inainte unde te duci! eventual vorbeste cu antrenorii/antrenoarele de fitness/aerobic.. explica-le ce vrei, ce te intereseaza... si neaparat.. ia-o pe fiica ta cu tine!!!

multumesc de vizita! te mai astept pe la mine!!!

Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de eva 9; 14 dec 2011 at 13:11:55.
  #592 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 19:23:28
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit poftele...

stateam aseara si ma gandeam... cum puii mei de nu se poate si nu se poate invata stilul de viata sanatos mai repede si scoase efectiv din sistem toate porcariile... de ce nu? de ce cand ai impresia ca te-ai educat sfarsesti prin a te tavali in ciocolata si pufuleti si chipsuri, shaorme, pizze, mac-uri si alte mcShituri?! pai cum altfel? cum sa nu?? cum, cand peste tot... te intampina magazinul de la intrare cu munti de cozonaci "cumper doi si primesti unul gratis" in speranta ca se cumpara... ei isi iau banu si tu "stilu' de viata sanatos" !!!
sunt munti de ciocolata peste tot.. hell ya! chipsurile au un raion intreg... de toate felurile! si treci nepasatoare pe langa ele... DAR imaginea lor se imprima pe retina!!! si ramane in creierul tau... asta apropos de faptul ca mie mi s-au dezlipit pufuletii de pe retina intrucat in germania nu am vazut pufuleti! dar i-am inlocuit cu tortilla sau alte produse de porumb... exista alternative la "stilul de viata sanatos" nicio grija! e pentru toata lumea...
apoi mergi si tu ca omul linistit la serviciu sau la scoala sau pur si simplu in treaba ta! si nu ti e foame! insa treci pe langa 7 shaormerii pana ajungi in statia de autobuz.. nu ti-e foame insa se imprima pe retina.. si mirosul pe neocortex.. si-apoi cand iesi de la serviciu sau din treaba ta rupta si hamesita de foame, atunci sa te tii.. ca fix la fasole verde fiarta nu viseaza nici
e imposibil sa retezi de la radacina toata industria asta care produce mizerii culinare... e imposibil sa hranesti jdemii de miliarde cati suntem numai cu hrana bio... si atunci cum fac sa ma dezvat.. cum fac sa traiesc intr o alta societate?!?!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #593 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 20:01:13
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: poftele...

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
stateam aseara si ma gandeam... cum puii mei de nu se poate si nu se poate invata stilul de viata sanatos mai repede si scoase efectiv din sistem toate porcariile... de ce nu? de ce cand ai impresia ca te-ai educat sfarsesti prin a te tavali in ciocolata si pufuleti si chipsuri, shaorme, pizze, mac-uri si alte mcShituri?! pai cum altfel? cum sa nu?? cum, cand peste tot... te intampina magazinul de la intrare cu munti de cozonaci "cumper doi si primesti unul gratis" in speranta ca se cumpara... ei isi iau banu si tu "stilu' de viata sanatos" !!!
sunt munti de ciocolata peste tot.. hell ya! chipsurile au un raion intreg... de toate felurile! si treci nepasatoare pe langa ele... DAR imaginea lor se imprima pe retina!!! si ramane in creierul tau... asta apropos de faptul ca mie mi s-au dezlipit pufuletii de pe retina intrucat in germania nu am vazut pufuleti! dar i-am inlocuit cu tortilla sau alte produse de porumb... exista alternative la "stilul de viata sanatos" nicio grija! e pentru toata lumea...
apoi mergi si tu ca omul linistit la serviciu sau la scoala sau pur si simplu in treaba ta! si nu ti e foame! insa treci pe langa 7 shaormerii pana ajungi in statia de autobuz.. nu ti-e foame insa se imprima pe retina.. si mirosul pe neocortex.. si-apoi cand iesi de la serviciu sau din treaba ta rupta si hamesita de foame, atunci sa te tii.. ca fix la fasole verde fiarta nu viseaza nici
e imposibil sa retezi de la radacina toata industria asta care produce mizerii culinare... e imposibil sa hranesti jdemii de miliarde cati suntem numai cu hrana bio... si atunci cum fac sa ma dezvat.. cum fac sa traiesc intr o alta societate?!?!
Eva inchide ochii si respira pe gura cand treci pe langa....
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #594 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 20:29:15
andrylici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: poftele...

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
stateam aseara si ma gandeam... cum puii mei de nu se poate si nu se poate invata stilul de viata sanatos mai repede si scoase efectiv din sistem toate porcariile... de ce nu? de ce cand ai impresia ca te-ai educat sfarsesti prin a te tavali in ciocolata si pufuleti si chipsuri, shaorme, pizze, mac-uri si alte mcShituri?! pai cum altfel? cum sa nu?? cum, cand peste tot... te intampina magazinul de la intrare cu munti de cozonaci "cumper doi si primesti unul gratis" in speranta ca se cumpara... ei isi iau banu si tu "stilu' de viata sanatos" !!!
sunt munti de ciocolata peste tot.. hell ya! chipsurile au un raion intreg... de toate felurile! si treci nepasatoare pe langa ele... DAR imaginea lor se imprima pe retina!!! si ramane in creierul tau... asta apropos de faptul ca mie mi s-au dezlipit pufuletii de pe retina intrucat in germania nu am vazut pufuleti! dar i-am inlocuit cu tortilla sau alte produse de porumb... exista alternative la "stilul de viata sanatos" nicio grija! e pentru toata lumea...
apoi mergi si tu ca omul linistit la serviciu sau la scoala sau pur si simplu in treaba ta! si nu ti e foame! insa treci pe langa 7 shaormerii pana ajungi in statia de autobuz.. nu ti-e foame insa se imprima pe retina.. si mirosul pe neocortex.. si-apoi cand iesi de la serviciu sau din treaba ta rupta si hamesita de foame, atunci sa te tii.. ca fix la fasole verde fiarta nu viseaza nici
e imposibil sa retezi de la radacina toata industria asta care produce mizerii culinare... e imposibil sa hranesti jdemii de miliarde cati suntem numai cu hrana bio... si atunci cum fac sa ma dezvat.. cum fac sa traiesc intr o alta societate?!?!
Sunt exact gandurile care mi-au trecut prin minte cu aproximativ o jumatate de ora in urma. Am fost in Lidl la cumparaturi de craciun. Turta dulce muuulta, chec, cozonac si alte delicii culinare cu peste 70% carbi rai si foarte rai . Acum ma pot abtine dar nu stiu cum o sa fac de craciun cand toata lumea o sa se infrupte din minunatii cozonaci si din checuri si din...si din...Eu ce fac? Salivez pe langa ei? OMG , ma simt atat de neputincioasa in fata unei societati conduse de "mancare".
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #595 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 20:43:17
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Eva am si eu o intrebare:vitamina b12 este contraindicata in neoplasme?
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #596 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 20:49:25
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Eva am si eu o intrebare:vitamina b12 este contraindicata in neoplasme?
n-am auzit niciodata de asa ceva! unde ai auzit asta si care e explicatia data?
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #597 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 20:52:55
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

am citit undeva ca grabeste multiplicarea celulelor canceroase.
chiar si in agenda medicala la contraindicatii :policitemii si boli precanceroase
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de laurra; 14 dec 2011 at 20:55:57.
  #598 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 21:13:21
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: poftele...

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
....ma simt atat de neputincioasa in fata unei societati conduse de "mancare".
Nu sunt de acord. In Ro nu am fost expusi la asa o abundenta insa in vest magazinele abunda in produse de genul asta de zeci de ani. E pur si simplu alt fel de a vedea lucrurile. Daca exista cumparatori, exista si produse care sa se vanda. Problema e ca se cumpara in general in cantitati decente si se mananca destul de cu masura. Tocmai pentru ca sunt doar un dulce asa pe langa masa de Craciun. Ca un mic desert. Iar mesele sunt si ele ceva decent, in nici un caz zeci de feluri ca in Ro. Ideea e sa se intalneasca rudele, sa stea de vorba etc. Chestia cu mancare e ceva asa, nesemnificativ, pe langa.

In Ro din cauza foametei din trecut, se bate mai mult moneda pe haleala. D-aia se umplu spitatele dupa Paste si Craciun de oameni care au mancat prea mult, pana le-a venit rau. Unii mai si mor.

Cand esti crescut avand acces la sute de produse in supermagazine de cand esti mic si pana mori..nu te mai impresioneaza. Sunt ceva asa pe langa, ca mobila. Ajunge fiecare sa manance ce ii place, deci prefera o anumita chestie. Nu mananca nimeni de toate si in cantitati industriale, ii intereseaza calitatea.

Nu se poate sa schimbi o societate, poti doar sa-ti schimbi reactiile tale la x sau y dintr-o societate. Bineinteles ca nu e usor, dar nici imposibil.
  #599 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 22:10:21
andrylici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: poftele...

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Nu sunt de acord. In Ro nu am fost expusi la asa o abundenta insa in vest magazinele abunda in produse de genul asta de zeci de ani. E pur si simplu alt fel de a vedea lucrurile. Daca exista cumparatori, exista si produse care sa se vanda. Problema e ca se cumpara in general in cantitati decente si se mananca destul de cu masura. Tocmai pentru ca sunt doar un dulce asa pe langa masa de Craciun. Ca un mic desert. Iar mesele sunt si ele ceva decent, in nici un caz zeci de feluri ca in Ro. Ideea e sa se intalneasca rudele, sa stea de vorba etc. Chestia cu mancare e ceva asa, nesemnificativ, pe langa.

In Ro din cauza foametei din trecut, se bate mai mult moneda pe haleala. D-aia se umplu spitatele dupa Paste si Craciun de oameni care au mancat prea mult, pana le-a venit rau. Unii mai si mor.

Cand esti crescut avand acces la sute de produse in supermagazine de cand esti mic si pana mori..nu te mai impresioneaza. Sunt ceva asa pe langa, ca mobila. Ajunge fiecare sa manance ce ii place, deci prefera o anumita chestie. Nu mananca nimeni de toate si in cantitati industriale, ii intereseaza calitatea.

Nu se poate sa schimbi o societate, poti doar sa-ti schimbi reactiile tale la x sau y dintr-o societate. Bineinteles ca nu e usor, dar nici imposibil.
Stiu ca in vest nu se intampla la fel ca la noi. Ma revolta felul in care noi romanii vedem mesele. Punem munti de mancare, gem platourile de bunatati si apoi nu le mananca nimeni. O mare risipa! De exemplu revelionul trecut l-am facut impreuna cu ai mei si ne-am strans 16 persoane. S-a strans de asemenea foaaaaaaarte multa mancare. Atat de multa incat din aceeasi mancare au mancat a doua zi 18 persoane si a mai ramas. Groaznic!!!!
Astazi am fost cu mama la cumparaturi de Craciun. Tin sa precizez ca sunt 2 zile de Craciun si de obicei nu se mananca decat in prima acasa pt ca se pleaca in general pe la "vecini". Mama a cumparat urmatoarele:
6,5 kg carne tocata de porc
4 kg carne tocata de vita
3 kg ficat si rinichi de porc
1,5 kg limbi de porc
4 picioare de porc
2 buturi mari de porc
1,5 kg ceafa de porc
alte aprox 4 kg carne de porc pt ca ce luase nu avea destula GRASIME
1/2 piept de curcan la insistentele mele
2 pulpe superioare de curcan

Si spunea ca ar mai trebui sa luam niste pulpa de porc pentru friptura ca e posibil sa nu ne ajunga. Noroc ca i-am spus eu sa-si revina.

Sa tragem deci linie si sa socotim. Astazi am tras dupa mine aproximativ 27 de kg de carne de diverse animale. Asta inseamna craciun la noi la romani. MANCARE...MANCARE si iar MANCARE.

Ai dreptate ca este totusi posibil sa te abtii dar asta nu inseamna ca nu este o munca titanica pana ajungi sa reusesti. Eu incerc din rasputeri sa razbat pt ca nu se mai poate. Trebuie sa invat sa gust si nu sa mananc pana imi plesneste stomacul.

Referitor la lipsuri, sa stii ca eu nu le-am simtit. Eram prea mica. Poate ca atitudinea alor mei care cumparau excesiv si inca o fac, m-a adus in situatia asta. Vreau din rasputeri sa o invat pe cea mica a mea ca nu tot ce este pe rafturi se mananca, sa faca alegeri intelepte (de cele mai multe ori) si sa faca sport.
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #600 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 22:21:33
andrylici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Am uitat sa mentionez ca mancarea de mai sus nu este TOATA si ca ar trebui sa hraneasca 6 persoane .
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, coltul, dieta, disciplina, jurnale, liric, ordine, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Dezarhivare jurnal si schimbare avatar Roxie Forum 255 10 oct 2023 08:21:26
Jurnal de Disciplina, Motivatie, Perseverenta - Berry berry Arhiva jurnale slabit 10 09 mai 2011 15:37:05
Echilibru si frumusete- jurnal Verisima Verisima Arhiva jurnale slabit 15 05 apr 2011 20:36:47
jurnal-oana si ionut albu Arhiva jurnale slabit 7 14 mai 2010 20:51:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole