Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal <Mirabella>

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #8561 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:18:27
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Mira, te inteleg perfect. As vrea sa pot sa te cert, insa mai degraba pot sa-ti spun cum e la mine, pentru ca trecem prin lucruri asemanatoare. Atata timp cat slabesc, ma simt absolut extraordinar, viata e roz, totul e minunat si-mi vine sa mananc numai ce trebuie. Cand ma cantaresc si vad ca ma mentin (mai ales dupa multe eforturi) sau ca am pus sute de grame, o iau razna. Primul lucru pe care il fac atunci? Ma duc sa mananc, gandindu-ma "ce rost mai are, si-asa ma ingras din orice, dupa atata chin, macar sa ma ingras de la mancare cu gust bun, nu in timp ce fac sport si imi dau silinta". Desigur, a doua zi am mai multe kilograme, cad mai jos, si tot asa. Doar tu te poti ajuta sa iesi din cercul vicios, sunt multe metode, insa pentru fiecare functioneaza altceva. Niste sugestii: nu te mai cantari atat de des, alege o zi pe saptamana, sau hai, doua si fa-o atunci. Nu te mai gandi la mancare, nu in sensul acela bolnavicios, nu cu teama, mananca ceea ce stii tu ca e sanatos (si sunt sigura ca stii deja) si apoi vezi-ti de treaba, scrie o tema, citeste, uita-te la televizor, sau mai bine, pune-te pe bicicleta si fa chiar daca nu ai chef. Bea multa apa. Fa-ti un ceai cu o lingurita de miere, o ceasca de cacao atunci cand ti-e pofta de dulce. Niste miere cu branza si cacao, ca la South Beach. Meniurile de dinainte, ca sa fii sigura ca le respecti. Dar insist, ai nevoie de o atitudine mai detasata, nu te mai gandi obsesiv la asta pentru ca la cel mai mic esec o sa clachezi. Si sa fim sincere, fiecare dintre noi ba a mai stagnat, ba a mai depus ceva, ba a mai gustat ceva interzis. Eu imi dau seama ca tu nu o sa te simti bine facand o pauza, nici mentinandu-te, pentru ca NU esti multumita cu felul in care arati acum. Nu-i neaparat oribila chestia asta, insa trebuie sa te accepti, nu sa te complaci, doar sa te accepti ca om, insa ca un om intr-o continua schimbare. Nu mai esti cum ai fost anul trecut, nici acum doi ani, stii atat de multe lucruri, ai atatia oameni in spatele tau, foloseste-te de ele si de noi. Si cel mai important... cred ca ti-am mai zis asta si cu alte ocazii, cand iti vine in cap gandul ala, pofta aia nebuna sa mananci ceva care sa aiba un gust bun, acorda-ti cateva secunde pentru a te intreba cu ce te ajuta asta, daca te ajuta cu adevarat sa te simti mai bine sau ramai doar cu 10 secunde de gust bun si invinovatiri pentru tot restul zilei si a doua zi dimineata, pe cantar. Cand cedezi asa ti se strica toata ziua, pentru ca imediat te simti mai neputincios in fata mancarii. Nu e chiar asa, lucrurile nu sunt nici albe, nici negre, accepta faptul ca nu e atat de rau, esti frumoasa, sanatoasa si inteligenta si ai tot timpul din lume sa slabesti. Repet, nu transforma treaba asta intr-o obsesie, totul trebuie facut in mod cumpatat. Te rog, gandeste-te la tine, la cum te simti in momentele acestea atunci cand iti vine sa dai cu piciorul la toata munca de pana acum. Sunt fete aici care au slabit 40 de kilograme, ce crezi ca au ele si nu ai tu? Nu iti lipseste nimic, nu e o chestiune de bani, nici de inteligenta, ai din prisos, nici de nimic. Nu mai cauta scuze, nu exista. Numai tu te opresti, numai tu iti pui piedici. Iubeste-te mai mult, te rog! Chiar ai de ce!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de CezaraCezarului; 28 sep 2010 at 22:20:30.
  #8562 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:23:08
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Mira, cum vine treaba aia? Te intelegem...ai o groaza pe cap. noi iti spunem aceste lucruri ca sa te ambitionezi si sa te pui la treaba
Am infectie la stomac si iau mediamente, mi-a spus doctorita timp de 3saptamani sau mai mult sa nu mananc fructe/legume in stare cruda.
Si mi-a picat f greu,atunci cand simt/simteam nevoia de dulce apelam la ce e mai rau.
Chiar am nevoie de incurajari/certuri dar nush ce este cu mine. Asa nu am mai fost niciodata.
Pur si simplu nu mai am pic de ambitie, nici un strop macar.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8563 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:25:43
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Am infectie la stomac si iau mediamente, mi-a spus doctorita timp de 3saptamani sau mai mult sa nu mananc fructe/legume in stare cruda.
Si mi-a picat f greu,atunci cand simt/simteam nevoia de dulce apelam la ce e mai rau.
Chiar am nevoie de incurajari/certuri dar nush ce este cu mine. Asa nu am mai fost niciodata.
Pur si simplu nu mai am pic de ambitie, nici un strop macar.
Staim ca mergi la analize, dar nu stiam ca e chiar asa infectie? pai de la ce? of, scumpa de tine. cerd ca asta a picat foarte prost. de aia cred ca esti sia asa deprimata. te inteleg suntem alaturi de tine. o sa reusesti si cu dieta si cu sanatatea v-a fii totul ok
  #8564 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:26:23
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Am infectie la stomac si iau mediamente, mi-a spus doctorita timp de 3saptamani sau mai mult sa nu mananc fructe/legume in stare cruda.
Si mi-a picat f greu,atunci cand simt/simteam nevoia de dulce apelam la ce e mai rau.
Chiar am nevoie de incurajari/certuri dar nush ce este cu mine. Asa nu am mai fost niciodata.
Pur si simplu nu mai am pic de ambitie, nici un strop macar.
Ambitia nu apare si apoi dispare, Mira. E inca acolo, nu exista oameni fara vointa!!! Nu iti mai repeta ca nu ai ambitie, o sa ajungi sa crezi asta. Eu oricum nu te cred, nu te cred nici celelalte slabute, asa ca cel mai bine e sa incepi sa zici asa "am ambitie, chiar daca am gresit, acum ma pun pe picioare si o iau de la capat, am multa ambitie, voi reusi", sau orice te poate ajuta pe tine.

Ah, si daca nu poti sa le mananci in stare cruda, cu legumele iti faci supe, se umple stomacul repede si scapi de-un gand, si cu fructele iti faci compot cu o lingurita de miere/fructoza si ce-ti place tie.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de CezaraCezarului; 28 sep 2010 at 22:28:25.
  #8565 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:29:13
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Si eu sunt de aceasi parere cu Diana ambitie ai, pentru ca altfel nu ai fi reusit atatea in viata asa ca trebuie sa faci curat si sa o scoti de la naftalina
  #8566 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:34:22
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Mira, te inteleg perfect. As vrea sa pot sa te cert, insa mai degraba pot sa-ti spun cum e la mine, pentru ca trecem prin lucruri asemanatoare. Atata timp cat slabesc, ma simt absolut extraordinar, viata e roz, totul e minunat si-mi vine sa mananc numai ce trebuie. Cand ma cantaresc si vad ca ma mentin (mai ales dupa multe eforturi) sau ca am pus sute de grame, o iau razna. Primul lucru pe care il fac atunci? Ma duc sa mananc, gandindu-ma "ce rost mai are, si-asa ma ingras din orice, dupa atata chin, macar sa ma ingras de la mancare cu gust bun, nu in timp ce fac sport si imi dau silinta". Desigur, a doua zi am mai multe kilograme, cad mai jos, si tot asa. Doar tu te poti ajuta sa iesi din cercul vicios, sunt multe metode, insa pentru fiecare functioneaza altceva. Niste sugestii: nu te mai cantari atat de des, alege o zi pe saptamana, sau hai, doua si fa-o atunci. Nu te mai gandi la mancare, nu in sensul acela bolnavicios, nu cu teama, mananca ceea ce stii tu ca e sanatos (si sunt sigura ca stii deja) si apoi vezi-ti de treaba, scrie o tema, citeste, uita-te la televizor, sau mai bine, pune-te pe bicicleta si fa chiar daca nu ai chef. Bea multa apa. Fa-ti un ceai cu o lingurita de miere, o ceasca de cacao atunci cand ti-e pofta de dulce. Niste miere cu branza si cacao, ca la South Beach. Meniurile de dinainte, ca sa fii sigura ca le respecti. Dar insist, ai nevoie de o atitudine mai detasata, nu te mai gandi obsesiv la asta pentru ca la cel mai mic esec o sa clachezi. Si sa fim sincere, fiecare dintre noi ba a mai stagnat, ba a mai depus ceva, ba a mai gustat ceva interzis. Eu imi dau seama ca tu nu o sa te simti bine facand o pauza, nici mentinandu-te, pentru ca NU esti multumita cu felul in care arati acum. Nu-i neaparat oribila chestia asta, insa trebuie sa te accepti, nu sa te complaci, doar sa te accepti ca om, insa ca un om intr-o continua schimbare. Nu mai esti cum ai fost anul trecut, nici acum doi ani, stii atat de multe lucruri, ai atatia oameni in spatele tau, foloseste-te de ele si de noi. Si cel mai important... cred ca ti-am mai zis asta si cu alte ocazii, cand iti vine in cap gandul ala, pofta aia nebuna sa mananci ceva care sa aiba un gust bun, acorda-ti cateva secunde pentru a te intreba cu ce te ajuta asta, daca te ajuta cu adevarat sa te simti mai bine sau ramai doar cu 10 secunde de gust bun si invinovatiri pentru tot restul zilei si a doua zi dimineata, pe cantar. Cand cedezi asa ti se strica toata ziua, pentru ca imediat te simti mai neputincios in fata mancarii. Nu e chiar asa, lucrurile nu sunt nici albe, nici negre, accepta faptul ca nu e atat de rau, esti frumoasa, sanatoasa si inteligenta si ai tot timpul din lume sa slabesti. Repet, nu transforma treaba asta intr-o obsesie, totul trebuie facut in mod cumpatat. Te rog, gandeste-te la tine, la cum te simti in momentele acestea atunci cand iti vine sa dai cu piciorul la toata munca de pana acum. Sunt fete aici care au slabit 40 de kilograme, ce crezi ca au ele si nu ai tu? Nu iti lipseste nimic, nu e o chestiune de bani, nici de inteligenta, ai din prisos, nici de nimic. Nu mai cauta scuze, nu exista. Numai tu te opresti, numai tu iti pui piedici. Iubeste-te mai mult, te rog! Chiar ai de ce!

In primul rand iti multumesc pentru vizita si vorbe.
Sunt cateva persoane aici pe site care chiar ma fac sa reflectez atunci cand va citesc, te numeri printre.
Sunt constienta ca doar eu pot face ceva, dar atunci cand azi cedez, maine cedez si tot asa deja imi piert toata ambitia ,toata motivatia.
Asa este, de multe ori m-am intristat stiind ca am tinut o saptamana si nu am slabit deloc,sau chiar am pus pe mine Momentele acelea ma intristeaza si descurajeaza total.

Ultimele saptamani nu prea m'am cantarit pentru ca stiam ce am mancat si eram f sigura ca cantarul nu are cum sa tina cu mine, o data ce eu nu depun nici cel mai mic efort.
Primele kg se duc f usor, am vazut la mine. Eu la primele 10kg nu am depus nici cel mai mic efort.

E greu, totul e super greu. Vreau sa-mi revin dar simt ca nu mai pot. Am sa ma gandesc daca chiar merita o gura de gem/10min de placere (cum ai spus si tu). Pentru ca asa este, cand mananc ceva interzis si in cantitati mai mari sau zilnic ma simt f vinovata si imi stric dupa toata ziua.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8567 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:36:16
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Staim ca mergi la analize, dar nu stiam ca e chiar asa infectie? pai de la ce? of, scumpa de tine. cerd ca asta a picat foarte prost. de aia cred ca esti sia asa deprimata. te inteleg suntem alaturi de tine. o sa reusesti si cu dieta si cu sanatatea v-a fii totul ok
Nush de la ce.
Am si infectie si lipsa de calciu si putina anemie.
E bine ca nu e mai grav. DIn pacate si aici s-au duc cu milioanele,dar sanatatea este pe primul loc.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8568 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:38:01
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Mira, acum vreo 2 saptamani am avut un moment de nebunie. si am bagat in mine in 5 minute calorii cat pentru toata ziua normal ca dupa ce am papat m-am simtit un nimic, asa ca am recuperat cum am putut cu sport si mancandceva mai usor.
te inteleg cand zici ca te apuca poftele. dar nu merita sa strici munca depusa pentru cateva minute de "placere" - care apoi devine neplacere
stiu ca poti vreau sa te vad iarasi cu "zambetul pe buze". sa o citesc iarasi pe mira cea vesela , optimista... am incredere in tine
  #8569 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:38:56
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Nush de la ce.
Am si infectie si lipsa de calciu si putina anemie.
E bine ca nu e mai grav. DIn pacate si aici s-au duc cu milioanele,dar sanatatea este pe primul loc.
Of, imporatanta e sanatatea, asa este. de aceea trebuie sa fim atente ce papam. si asta conteaza foarte mult
  #8570 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 22:39:50
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Ambitia nu apare si apoi dispare, Mira. E inca acolo, nu exista oameni fara vointa!!! Nu iti mai repeta ca nu ai ambitie, o sa ajungi sa crezi asta. Eu oricum nu te cred, nu te cred nici celelalte slabute, asa ca cel mai bine e sa incepi sa zici asa "am ambitie, chiar daca am gresit, acum ma pun pe picioare si o iau de la capat, am multa ambitie, voi reusi", sau orice te poate ajuta pe tine.

Ah, si daca nu poti sa le mananci in stare cruda, cu legumele iti faci supe, se umple stomacul repede si scapi de-un gand, si cu fructele iti faci compot cu o lingurita de miere/fructoza si ce-ti place tie.
A facut buni la compoturi/gemuri dar nu mai vreau, sunt pline de zahar. Fructe asa momentan nu mai am.

Poate am ,dar nu o vad. Am avut o perioada mai buna acum 1luna si ceva cred, atunci chiar aveam o dorita puternica sa slabesc, dar in timp au fugit toate. S-au ascuns de mine.Poate nici eu nu am vrut sa le caut,din comoditate. Este mai usor sa mananc gem/bonboane,etc decat sa spun stop.
Nu-mi place ce vad in oglinda, dar nici nu fac nimic, chiar nu ma inteleg deloc.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Omleta by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 12 aug 2010 12:09:24
Salata mixta by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 11 mai 2010 12:57:39
,,Shaorma'' dietetica by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 01 mai 2010 08:18:26
Salata orientala by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 07 apr 2010 13:20:15
Clatite by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 14 mar 2010 17:07:04

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole