Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4391 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 15:45:07
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Dienut scump

Ce pacat ca stai asa de rau cu timpul... ma gandeam in timp ce imi faceam masajul ca ce bine ar fi sa gasesti si tu timp sa iti faci umpicut... si stii ce mai ajuta la celul mult? apa... si stiu ca nu poti bea pra multa la servici... of...

A, si inca o chestiuta... referiotoare la cantar duminica... asa mi de frica sa nu ne dezamageasca pe una dintre noi si sa nu cumva sa nu ne ducem la capat planul... nu se va intampla asta, asa? Pentru ca am cautat putin pe net ce rezultate au avut si alte fete cu Shred, si la cantar nu s-a vazut mare lucru, 2 kg pe luna la unele... deci indiferent ce se intampla, nu vreau nimic sa ne opreasca, pentru ca clar vom arata mai bine in timp... ca zice cantarul de bine, ca nu!

Si da, si eu sunt mandra, si de tine si de mine... a fost o idee tare buna sa ne unim fortele.

Am aici un mesaj de dragoste care nu stiu daca l-ai citit
#4350

Dienut stii ca si eu am avut tentativa cu fetele, tot prin perioada aia... undeva in vara... nu s-a ales nimic ca si eu sunt la loc cu kilogramele... acum e altceva in schimb, simt eu.

Da, roger, roger, chhh-chhh, si tu la fel!
Scumposhenie, stiu ca apa e foaaarte importanta dar, cum spui si tu, la work nu prea pot sa beauMa indop cand ajung acasa, bag asa cu de-a sila 1 litru, maxim un litru jum,se strange acolo ceva cu laptele baut,ceai si cafea

Nuuuu, nu o sa ne dezamageasca,eu sunt sigura de asta, pt ca totusi facem sport zilnic si cu mancarea stam bine....Ar fi culmea metabolismului lenes sa nu slabim macar 200 de gr. Ca nu m-as supara sa fie si doar atat, sincer. Dar sa vad eu ca merge in jos SI pana la urma...chiar daca momentan sta pe loc,, mai conteaza si starea de spirit si felul in care aratam si o sa aratam pe parcurs, nu musai ce arata cantarul.

Mesajul...nu, nu l-am vazut, acum arunc un ochi pe dansulIar treaba cu "Auzisi Ralule, auzisi?", avea un scop dar eu sunt gagana si uitai sa atasez poza cu pricinaAsta e:
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4392 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 15:49:16
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Da, am un pic de treaba...ca doar ai citit la mine in jurnal. M-au asteptat niste modificari de planse...dar nu am terminat inca cu totul...este mereu mai migalos sa schimbi sau sa adaugi ceva decat sa faci de la 0 Dar ce sa-i facem?!?

Liviu...of, soarele tau!
Incercam si noi sa te tentam...ma rog, eu nu am scuza ca-s femeie maritata, pupezele celelalte au voie
Atunci spor la treaba daca e mult de buchisit.
Si da, el e soarele meu Chiar daca tu ai zis-o ca pe-o tachineala

Te pup miericico
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
rommyna (26 nov 2012)
  #4393 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 15:52:56
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Stii ce ma gandeam Dienuta?
Ca poate totul a inceput cu conversatia de pe mess. Si cu un telefon/mesaj. Iti dai seama daca vom ajunge impreuna la 60kg? Iti poti imagina? Doamne, cred ca vin la Calafat sa te intalnesc pentru ca ai fi singura mea scapare de kilogramele astea care imi intristeaza si ingreuneaza viata zi de zi de 5 ani... de fapt... ar putea fi o promisiune... La 58 de kg as merge si pana la capatul lumii pentru cineva care m-a ajutat sa slabesc.

Si am certitudinea ca vom reusi Chiar daca zilele astea am mai calcat stramb cu ciocolata si painea, nu ma las... mesajele tale imi fac momentele grele mai usoare si imi alina starea de spirit... iar faptul ca am renuntat la briose e un pas URIAS pentru mine... pentru ca nu ma pot lasa de ele de vreo 2 luni... drog, sa n-am idee...... asa ca cu toate durerile si poftele, nu ma las. Si nu ma las nici pentru tine, ca stiu ca si tu ai de infruntat multe zilnic... impreuna trebuie sa razbatem Dia, trebuie, nu a fost o intamplare ca am venit pe forumul asta.




Asa e!!



Zic si aici sa citeasca si fetele, deci dragelor da, ne cantarim in marele dimanche. La 2 saptamani!!! FOARTE incantata de idee.
Desi eu deja abia mai am rabdare. Nu mai am mult de asteptat, numa' 9 zile!
Sa dea Sfantu' daca eu stiu cum am reusit sa trec peste mesajul asta

Dar mi-ai incalzit inima cu el Nici nu ai idee cat ma bucur sa aud asta.Si stii de ce?Pt ca eu mult timp am crezut ca fetele de aici stau de vorba cu mine pentru ca sunt eu insistenta la discutii si pentru ca zi de zi le invadam jurnalele si nu pentru ca chiar le-as fi de ajutor cu ceva si le-ar face placere sa stea de vorba cu mine. Iar faptul ca mesajul asta vine tocmai de la tine ma bucura enorm!!!Ai fi vrut sa imi vezi fata tampa cand l-am citit.....Si crede-ma ca nu am cuvinte sa spun cat de mult imi doresc sa te cunosc si live, sa te pup si sa iti multumesc si eu pentru tot!
Ma bucur din toata inima ca iti sunt de ajutor si ca imi sunt si mie de ajutor!Ca am reusit sa ne mobilizam impreuna si sa facem ceva bun pentru noi!Eu am incredere ca la un moment dat ne vom vedea face to face, live, pe viu si in direct
AM doua promisiuni!Una de la tine si alta de la Simi!Simi a spus ca va veni macar la cununia mea civila!Poate te vad si pe tine tot atunci Pana atunci vom fi reusit sa fim slabute si multumite de noi!!!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Rallara (26 nov 2012)
  #4394 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 16:04:25
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Scumposhenie, stiu ca apa e foaaarte importanta dar, cum spui si tu, la work nu prea pot sa beauMa indop cand ajung acasa, bag asa cu de-a sila 1 litru, maxim un litru jum,se strange acolo ceva cu laptele baut,ceai si cafea

Nuuuu, nu o sa ne dezamageasca,eu sunt sigura de asta, pt ca totusi facem sport zilnic si cu mancarea stam bine....Ar fi culmea metabolismului lenes sa nu slabim macar 200 de gr. Ca nu m-as supara sa fie si doar atat, sincer. Dar sa vad eu ca merge in jos SI pana la urma...chiar daca momentan sta pe loc,, mai conteaza si starea de spirit si felul in care aratam si o sa aratam pe parcurs, nu musai ce arata cantarul.

Mesajul...nu, nu l-am vazut, acum arunc un ochi pe dansulIar treaba cu "Auzisi Ralule, auzisi?", avea un scop dar eu sunt gagana si uitai sa atasez poza cu pricinaAsta e:
Tu Dienus eu nu vad nici o poza, si i-am dat refresh si la modem
Ma tot holbez, dar mie nu-mi apare nimic, e acolo si nu o vad eu?

Ce ma bucur!!!
Asta si asteptam si imi doream sa citesc... tocmai asta e... ca ne modelam si cu timpul se va vedea... eu deja obesrv schimbarile in bine, cum ti-am si zis... iar in toate cele 30 de zile... Chiar daca la cantar nu va arata o mare scadere, Adi si Liviu sigur se vor declara multumiti cu varf si indesat NU? Asa asa!!! Le aratam noi lor ce fete au langa ei... ca chiar aseara visam la o portie de tort din-ala de cioco de la ziua lui, si la inca un cheesecake facut in vara... si sa vezi cum m-a adus la realitate!! Una doua!! Pff... imi va prinde bine sa il am seara de seara acasa ca el e tare cumpatat la mancare, nu gura sparta ca mine Aspiratoul 2!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
happygirldiana (26 nov 2012)
  #4395 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 16:07:04
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Atunci spor la treaba daca e mult de buchisit.
Si da, el e soarele meu Chiar daca tu ai zis-o ca pe-o tachineala

Te pup miericico
Ce vrei...sunt si eu rautacioasa Nu ca desconsider dragostea voastra , dar mi-am permis un soi de gluma... daca se poate

Imi permit o "confesiune". Ieri discutii foarte serioase cu sot...despre noi evident ... si il intreb: "Si tie ce gagici iti plac? Brunetele/roscatele...blondele?". Si el serios si atent imi raspune: "Mie imi place de sotia mea, adica de tine: bruneta, roscata, blonda...eu doar pe tine te plac!"..hmmmm
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
Rallara (26 nov 2012)
  #4396 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 16:08:01
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Imagini ataşate
File Type: jpg 77053843594673775VaQY1BWsc.jpg (62,1 KB, 25 vizualizări)
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Rallara (26 nov 2012)
  #4397 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 16:11:43
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Sa dea Sfantu' daca eu stiu cum am reusit sa trec peste mesajul asta

Dar mi-ai incalzit inima cu el Nici nu ai idee cat ma bucur sa aud asta.Si stii de ce?Pt ca eu mult timp am crezut ca fetele de aici stau de vorba cu mine pentru ca sunt eu insistenta la discutii si pentru ca zi de zi le invadam jurnalele si nu pentru ca chiar le-as fi de ajutor cu ceva si le-ar face placere sa stea de vorba cu mine. Iar faptul ca mesajul asta vine tocmai de la tine ma bucura enorm!!!Ai fi vrut sa imi vezi fata tampa cand l-am citit.....Si crede-ma ca nu am cuvinte sa spun cat de mult imi doresc sa te cunosc si live, sa te pup si sa iti multumesc si eu pentru tot!
Ma bucur din toata inima ca iti sunt de ajutor si ca imi sunt si mie de ajutor!Ca am reusit sa ne mobilizam impreuna si sa facem ceva bun pentru noi!Eu am incredere ca la un moment dat ne vom vedea face to face, live, pe viu si in direct
AM doua promisiuni!Una de la tine si alta de la Simi!Simi a spus ca va veni macar la cununia mea civila!Poate te vad si pe tine tot atunci Pana atunci vom fi reusit sa fim slabute si multumite de noi!!!
Uaaau
Cum sa crezi asa ceva Dienuta noastra draga... Mesajele tale sunt pansament de voie buna in inima mea...
Ce mesaj frumos...
Iar in ceea ce priveste cununia, eu sper sa ne putem face drum si sa venim... ca tare mi-ar placea sa te cunosc si daca pana atunci nu o vom face, poate ala va fi momentul, cine stie.
Venim cu alaiul de la Cluj, si eu si Simi!

Pupiceeei!!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4398 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 16:14:50
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Ce vrei...sunt si eu rautacioasa Nu ca desconsider dragostea voastra , dar mi-am permis un soi de gluma... daca se poate

Imi permit o "confesiune". Ieri discutii foarte serioase cu sot...despre noi evident ... si il intreb: "Si tie ce gagici iti plac? Brunetele/roscatele...blondele?". Si el serios si atent imi raspune: "Mie imi place de sotia mea, adica de tine: bruneta, roscata, blonda...eu doar pe tine te plac!"..hmmmm
Ce draguuut!
Raspunsul corect!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4399 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 16:16:55
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
La fiiiix!!!!!!!!
N-avem sansa de scapare, clar!

Dar stii ca abia astept sa vina maine dimineata deja? Mai mai ca as mai trage un Shred si acuma seara, ca nici nu ma recunosc (si nu e o gluma)
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
Kclaudyia (26 nov 2012)
  #4400 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 16:27:58
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Pai, Dia, daca am zis ca vin la cununia civila, vin la toata nunta, sa simt si eu ceva Sa nu dansam noi impreuna?? Vin cu Ralu cu alaiul de Cluj, clar!!!

Imi sunteti dragi amandoua si sa stiti ca m-am ambitionat si eu si sunt mai atenta la ce mananc, sper sa imi zambeasca si mie cantarul saptamana viitoare.

Va pup!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
happygirldiana (26 nov 2012), Rallara (26 nov 2012)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, rallara, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole