Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5851 (permalink)  
Vechi 19 feb 2013, 09:33:07
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Mare dreptate au fetele, Ralu! Chill si mai lasa-l incolo de cantar, nu trebuie sa va vizitati zilnic, ca asta-i ca soacra, cu cat mai rar, cu atata va faceti ochii mai dulci

Va fi bine, scumpo, tine-te de ce ai de facut, mergem inainte no matter what
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Khali:
Kclaudyia (19 feb 2013), niculina04 (19 feb 2013), Rallara (20 feb 2013), Rusu Laura (19 feb 2013)
  #5852 (permalink)  
Vechi 19 feb 2013, 10:10:31
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Neata fetele

Desi am zis ca nu intru in dimineata asta, pentru ca sa deschid cartile si citesc mai constiincios, nu puteam sa stau departe pentru ca am de impartit cu voi o noua bucurie...
Una mare de tot... nici nu mai pot pune emoticoane si gif-uri ca deja am trecut de faza extaz si delir... sunt asa... pe alta planeta de fericire... ghiciti ce... am 67 fetelor... imi batea inima in piept acum vreo jumatate de ora cand m-am cantarit gata sa sara afara si m-au luat niste emotii si fluturasi ca nici nu pot sa va zic... daca 67.5 nu am mai "pupat" de un an, pai 67, de 3... nu imi vine sa cred...

M-am cantarit azi pentru ca abia am dormit azi-noapte de griji sa nu revin la 68 datorita cartofilor prajiti si painii multe... mancate seara... off... si m-am suit pe cantar mai mai cu depresie... asa eram de ingrijorata... Dar... asa soc am avut... mai mai sa-mi arate chiar un 66.5... deci... deci nu mai am cuvinte... imi vine sa plang de fericire... Doamne... asta va fi anul meu poate, in sfarsit... sunt tare fericita fetelor... nu-mi vine sa cred...

Daca pentru dieta SB ii multumesc lui Lore, ca mi-a scos-o in cale si mi-a sugerat-o, pentru ideea de a combina corect alimentele ii multumesc lui Clau... pentru posibilitatea de a face sport, ceaiurilor, care imi permit sa trag atat cat imi doresc, cu toata situatia mea de inima... iar pentru sustinerea morala atat de necesara si feedback-ului, voua, tuturor... m-am uitat in oglinda si incep sa nu mai am burta deloc... sa fiu mai trasa la maini, la solduri... Doamne... parca visez... va multumesc din suflet ca sunteti langa mine, si la bine si la greu... nu stiu... chiar imi vine sa plang de fericire...

Va iubesc mult fetelor... sunteti sprjinul, salvarea si increderea mea...
Ralu asta cu siguranta va fi anul tau!! Asa zice si ghiocul meu

Ca si celelate fete te cert ptr ca te urci zilnic pe cantar.. Mai am si eu zile cand o fac si ma simt aiurea.. Ma simt dominata de un instrument, pe cand n-ar trebui sa fie asa.. Oglinda ar trebui sa fie aliatul nostru.. Asa ca fa bine si ascunde dracia aia si scoate-o doar o data pe sapt, sambata adica..

Mie nu ai de ce sa imi multumesti, nu consider ca am facut mare lucru, ti-am dat doar o idee, rwstul, the big deal, tu ai facut.. Tu esti "responsabila" ptr schimbarile organismului tau.

Cat despre o gura de paine sau o gura de ceva dulce, nu te mai amari, sa stii ca ar fi mult mai grav daca te-ai abtine constant.. Am citit si eu pe forum ca sunt fete care au reusit sa puna in gura nimic interzis cat au fost la slabire, dar eu personal nu pot, nu sunt asa.. eu sunt pofticioasa, eu TREBUIE sa am zile cand clachez, atfel nu pot functiona.. Asa ca in loc sa ma "bat", sa ma stresez, ma accept asa cum sunt. Atata timp cat 80-90% din timp ma tin de treaba, restul nu mai conteaza
Fii happy ca te-ai limitat la o bomboana, asta da e o realizare.. cu pasi mici o sa iti atingi telul si la vara o sa fii the bomb sweety!!!


Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (19 feb 2013), niculina04 (19 feb 2013), Rallara (20 feb 2013), Rusu Laura (19 feb 2013)
  #5853 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 08:26:53
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara



Buna dimineata Soare!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Rallara (20 feb 2013)
  #5854 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 08:55:27
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

neata,ralu

cat ma bucur pt tine
felicitari cantarul te-a rasplatit pe masura
o zi frumoasa
fug si eu la biciclit
visez si eu la 67 pana la Pasti
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui lacra81:
Rallara (20 feb 2013)
  #5855 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 09:17:48
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rusu Laura Vezi mesajul


neata Ralu!
uite, poate te vei supara pe mine, dar vreau sa fiu sincera si vreau sa iti zic ceva spre binele tau! nu e bine sa fii asa de obsedata de cantar si de orice mananci 'din greseala'!!! in primul rand ca iti faci rau tie si nu e bine sa fii mereu asa...obsedata de cantarul ala si obsedata de slabit! e bine sa te preocupe, dar nu lasa asta sa iti distruga moralul....tu chiar crezi ca dupa o fondanta o sa te ingrasi? greseala mare! nu se vede aia la cantar...si inca ceva...cine te-a invatat sa te cantaresti in fiecare zi? in nici o cura de slabire, dieta, program de sabire sau vizite la nutritionist nu se recomanda asa ceva...cantaritul de face maxim 1 data pe sapt...stii de ce? pt ca in corpul nostru se produc zilnic niste schimbari, ai fluctuatii de greutate in fiecare clipa...cele care rezita in timp sa stii ca sunt cele care rezista de la o sapt la alta...azi poti sa ai 67 si maine 67.5 pt ca e posibil sa fi baut apa mai multa si sa ai retentie de apa...apa care se elimina...dar nu dai vina pe ceea ce mananci...kgele nu se pun de la un aliment mancat gresit...astea se aduna in timp! asa ca nu te mai urca pe cantar de fiecare data cand calci stramb...compenseaza prin sport!!! nu trebuie sa nu dormi noaptea de grija cantarului...noaptea e facuta sa dormi si sa iti odihnesti corpul si mintea...si mintea, ai inteles?

asa ca te rog mult, lasa cantarul ala...vreau sa iti dai intalnire cu el o data pe saptamana...asa e sanatos! iti alegi tu ziua...dar o data! ok?



Nu m-am suparat deloc Lau.
Dar trebuie sa-ti spun ca da, de la o fondata puteam sa vad ziua urmatoare un kilogram in plus. Mi s-a mai intamplat, (si stiu si eu situatia cu retinerea de apa, fluctuatiile si toate cele, dar imi cunosc corpul prea bine pentru ca sa nu imi formez o opinie reala in ciuda circustantelor ce ar tine de ele, asta cu atat mai mult cu cat corpul abia asteapta sa primeasca alimente interzise pentru ca sa poate reveni la greutatea cu care s-a obisnuit, greutatea de referinta)
de asta m-am si cantarit ziua urmatoare, am avut motiv pentru ca altfel nu as fi facut-o iti dai seama.

Iar de cantarit, ma cantaresc o data pe saptamana Lau, la concurs acum sambata, iar in rest, in fiecare luni... asa fac de cand ma stiu... ma iei ca pe un copil mic.
Doar ca acum zilele astea m-am stresat din cauze care le consider normale.
Dar mersi de mesaj si grija, ma bucur ca ai fost langa mine.



Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Am vazut poza si m-a dus cu gandul la tine si L
Vai... ce zambet larg am avut dupa mesajul asta...
Multumesc frumos Codruta


Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Neata Ralucel!

Unu la mana - vreau si eu poza cu fondanta, ca NU INTELEG ce e aia.

Doi la mana - ai mancat una, treci peste n-o fi moarte de om.

Trei la mana - nu te mai cantari zilnic! Sunt complet de acord cu Laura. De unde ai inceput cu obiceiul asta prost? Am inteles o zi, am inteles doua, ca te bucura ce vezi si normal ca voiai sa mai vezi, dar de la o bucurie la a te tortura cu ce o sa iti arate el oare dimineata...NU E BINE, Ralucel! Vin in Buna Ziua si iti fur cantarul. Si ti-l dau numai sambata cand ne intalnim!

Te pup! Fii vesela! Ca meriti. Si esti frumoasa. Si slabuta!


A, referitor la fondanta, cand vii la mine am zis ca voi face, mai stii?
Te bag in boala si pe tine
Ai fost tare scumpa cu mesajul, multu


Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Mare dreptate au fetele, Ralu! Chill si mai lasa-l incolo de cantar, nu trebuie sa va vizitati zilnic, ca asta-i ca soacra, cu cat mai rar, cu atata va faceti ochii mai dulci

Va fi bine, scumpo, tine-te de ce ai de facut, mergem inainte no matter what
Soacraaaaaaaa

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Ralu asta cu siguranta va fi anul tau!! Asa zice si ghiocul meu

Ca si celelate fete te cert ptr ca te urci zilnic pe cantar.. Mai am si eu zile cand o fac si ma simt aiurea.. Ma simt dominata de un instrument, pe cand n-ar trebui sa fie asa.. Oglinda ar trebui sa fie aliatul nostru.. Asa ca fa bine si ascunde dracia aia si scoate-o doar o data pe sapt, sambata adica..

Mie nu ai de ce sa imi multumesti, nu consider ca am facut mare lucru, ti-am dat doar o idee, rwstul, the big deal, tu ai facut.. Tu esti "responsabila" ptr schimbarile organismului tau.

Cat despre o gura de paine sau o gura de ceva dulce, nu te mai amari, sa stii ca ar fi mult mai grav daca te-ai abtine constant.. Am citit si eu pe forum ca sunt fete care au reusit sa puna in gura nimic interzis cat au fost la slabire, dar eu personal nu pot, nu sunt asa.. eu sunt pofticioasa, eu TREBUIE sa am zile cand clachez, atfel nu pot functiona.. Asa ca in loc sa ma "bat", sa ma stresez, ma accept asa cum sunt. Atata timp cat 80-90% din timp ma tin de treaba, restul nu mai conteaza
Fii happy ca te-ai limitat la o bomboana, asta da e o realizare.. cu pasi mici o sa iti atingi telul si la vara o sa fii the bomb sweety!!!


Referitor la paragraful ca tu nu ai facut mare lucru ci mi-ai dat doar o idee... tocmai asta e, ca daca nu imi dadeai un sfat, nu as fi slabit. Deci... te rog... a insemnat mare lucru pentru mine, aceepta acolo multumirile!!!
Mersi de mesaj iepuras.




Neata scumpele mele!!

Va multumesc de mesaje.
Chestiunea sta in felul urmator:
Stiti cum e sa aveti o greutate pentru care v-ati chinuit 3 ani si pe care sa nu o puteti mentine in tot acest timp?
Pentru ca majoritatea ma cunoasteti si stiti ca eu ma cantaresc o data pe saptamana, lucru pe care il si sugerez in mesajele mele slabutelor care au nevoie. Dar pentru ca nu mi-a venit sa cred ca in decursul a 3-4 zile am dat jos dintr-o data 2 kg si sa ajung la kilogramele pe care nu le-am vazut de atatia ani (cand mancam tot cat de dietetic si putin puteam si am ajuns la doctor de la supraefort, luati in considerare, si m-a tinut tot vreo saptamana sau cateva zile cele 67.5kg, ca si anul trecut) NORMAL CA M-AM PANICAT, va rog sa ma intelegeti si pe mine... am fost rupta de stres sa nu mi se repete experientele atat de repetate de a ajunge iar la 68... intr-una asa a fost!!! Intr-una fetelor, intelegeti? Indiferent ce metoda am adoptat, ce diete am tinut sau nu, cat sport am facut... mereu am revenit la 68 odata ce ajungeam cu un kg sau doua in jos. E groaznic... m-au luat toate caldurile zilele astea, va dati seama ca numai cu gandul la cantar stateteam...

Nu sunt adepta justificarii dar vreau sa va linistesc grijile pe care le aveti petru mine si pentru care va multumesc.

De azi pot zice ca m-am mai calmat in schimb... nu stiu daca a trecut sau nu pericolul de a reajunge la 68, dar mi-am dat seama aseara ca daca nu depinde de efortul pe care il depun in privinta sportului si alimentatiei (lucru care mi s-a dat de inteles pe parcursul anilor astia), atunci nici nu merita sa ma stresez asa... iar daca da (ceea ce ar fi absolut normal), odata si odata tot voi ajunge la 65, 62... 58... chiar daca acum iar ma ingras la loc, ca de obicei. Asa ca merg mai departe... asta este, va fi ce va vrea Dumnezeu... eu mananc la fel, cu SB, cu sportul... cu combinatiile, si daca iese iese, daca nu... asta e... voi ramane la 68 in veci vecilor... daca de 5 ani nu pot... atunci asa mi-e sortit. Imi voi accepta conditia. Asta e... merg mai departe si vad eu ce va fi.

Deocamdata am tot 67... sa vedem sambata ce va zice cantarul. Dar nu ma voi da de ceasul mortii indiferent ce va zice.

Va pup!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
lacra81 (21 feb 2013), LOREDANA99 (20 feb 2013), Rusu Laura (20 feb 2013)
  #5856 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 09:35:30
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Deeeeci!!!No more fondante! Abia ati terminat discutiile despre postas si briose, care apropo...sunt prea dulci si pufoase, prea dulci pentru niste gagici dulci ca noi, iar pufoase...no thanks!!!Nu cred ca vrea niciuna! Asadar Simi, fa-te ca sari peste paragraful in care scumpa noastra Ralu, vrea sa te introduca in cercul vicios al......uf ca mi-e greu sa le zic si pe nume.

Cat despre acel 67 al tau, te inteleg de minune. Eu nu am vazut in veci 56 la cantar....de 50 nici nu incape vorba, cred ca purtam asa ceva cand aveam 50 de kile
Am avut un inceput de saptamana fenomenal de bun...si asta va continua
Am vrut ieri sa urc pe cantar, dar nu a vrut sa arata nimic...0 kg indica si cu mine pe si cu mine langa , astazi la fel ) semn ca sambata e ziua de cantar! Si sincer ma simt mai bine psihic intr-o zi daca nu ma cantaresc decat sa vad ca am slabit si sa ma gandesc, daca mananc o bucata de carne in plus ma ingras, dar daca mananc marul asta dimineata cat voi avea
Hai fruntea sus frumusete
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui GCM:
Rallara (20 feb 2013), rommyna (20 feb 2013)
  #5857 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 09:48:18
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Deeeeci!!!No more fondante! Abia ati terminat discutiile despre postas si briose, care apropo...sunt prea dulci si pufoase, prea dulci pentru niste gagici dulci ca noi, iar pufoase...no thanks!!!Nu cred ca vrea niciuna! Asadar Simi, fa-te ca sari peste paragraful in care scumpa noastra Ralu, vrea sa te introduca in cercul vicios al......uf ca mi-e greu sa le zic si pe nume.

Cat despre acel 67 al tau, te inteleg de minune. Eu nu am vazut in veci 56 la cantar....de 50 nici nu incape vorba, cred ca purtam asa ceva cand aveam 50 de kile
Am avut un inceput de saptamana fenomenal de bun...si asta va continua
Am vrut ieri sa urc pe cantar, dar nu a vrut sa arata nimic...0 kg indica si cu mine pe si cu mine langa , astazi la fel ) semn ca sambata e ziua de cantar! Si sincer ma simt mai bine psihic intr-o zi daca nu ma cantaresc decat sa vad ca am slabit si sa ma gandesc, daca mananc o bucata de carne in plus ma ingras, dar daca mananc marul asta dimineata cat voi avea
Hai fruntea sus frumusete
Multu de mesajul asta frumos Codruta
Da, asa facem.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5858 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 09:50:33
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Neatza Ralu!

Te inteleg perfect cum e sa te stresezi cand ajungi la o greutate pe care nu ai avut=o niciodata si sa iti fie frica ca ai sa te duci inapoi in sus.. Asa am patit eu, la 53 de kile.. am inceput sa o iau iar in sus Drept dovada ca organismul nu e obisnuit cu greutatea asta si trage tare sa se duca inapoi, dar nu-l las nici sa mor cu el de gat
Daca e sa ma stabilesc o luna la 54 e ok ptr mine, e timp pana la vara sa ma stabilesc forever la 53..

Asa ca sezi bland si da-i inainte ca pana la vara o sa tremure inima la 60

O zi frumoasa!!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
Rallara (20 feb 2013), rommyna (20 feb 2013)
  #5859 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 10:35:28
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Deeeeci!!!No more fondante! Abia ati terminat discutiile despre postas si briose, care apropo...sunt prea dulci si pufoase, prea dulci pentru niste gagici dulci ca noi, iar pufoase...no thanks!!!Nu cred ca vrea niciuna! Asadar Simi, fa-te ca sari peste paragraful in care scumpa noastra Ralu, vrea sa te introduca in cercul vicios al......uf ca mi-e greu sa le zic si pe nume.
Chiar voiam sa scriu:

Ralu, nu vreau fondanta. Vreau doar sa inteleg ce e! O poza nu ai? Ca e cel mai sigur!

Te puuup, Ralu, o zi frumoasa!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
GCM (20 feb 2013), Rallara (20 feb 2013), rommyna (20 feb 2013)
  #5860 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 10:56:20
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara


Na, prim plan!!
Sus e inghe de vanilie si pe langa e sos de caramel de casa.
Simi eu am vrut numai sa te rasfat cu cel mai bun chocolate desert ever tasted by me... nu am avut intentii necurate...
Oricum... parca ziceati ca una n-are nimic daca se manaca...
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
lacra81 (21 feb 2013), Rusu Laura (21 feb 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, rallara, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole