Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal stefy2009

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 19 mar 2013, 16:29:58
stefy2009's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Buna draga jurnal Tocmai am terminat cam 40 de minute de miscare . Am facut : No more trouble zones de la Jiliian Michaels (primele 5 circuite ) si am ramas super incantataeste foarte tare tipa la sfarsit am facut inca 10 minte de prosteala ii spun eu , adica niste bataieli , dans , cateva genoflexiuni , sarituri cu coardaSunt multumita de mine
De dimineata am fost super abatuta M-am cantarit si am niste kile in plus fata de ticker -imi arata 57.5 In incercarea de a-mi cauta scuze ma gandesc ca este de la faptul ca manac multa branza sarata si astfel retin apa in corp , se apropie si cm...O sa ma mai cantaresc joi sa vad cum sta treaba...daca tot asa mult imi arata inseamna ca toate rontaielile din ultimul timp se vad pe cantar . Oricum nu ma descurajez si o tin drept inainteAzi am un meniu mai usurel asa , ca sa ma desumflu
MD : iaurt 2 % grasime (cam 150g), fulgi de ovaz(1 lingura) si seminte de in
G1(la scoala ): 2 felii paine integrala (50g) si 1 bucata piept de pui ( 40g)
Pranz : ciorba de legume ( 300 ml) -avea si niste ou batut in ea
Cina : varza murata gatita
Dupa pranz a facut mama gris cu lapte ( preferatul meu) , dar nu am mancat Trebuie sa ma potolesc cu dulciurile
O zi frumoasa
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 701 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #72 (permalink)  
Vechi 19 mar 2013, 16:40:20
stefy2009's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Ma tenteaza sa tin SB , as putea sa renunt 2 saptamani la ce scrie in lista aceea , chiar si la fructe . Singurul lucru care ma da inapoi este ca nu stiu ce sa imi iau la scoala ( eu imi luam piept de pui cu 2 feliute de paine ) . O sa ma mai gandesc . As putea sa ma bazez pe principiile SB , dar sa imi iau acest sandwich la mine
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 701 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #73 (permalink)  
Vechi 20 mar 2013, 14:07:10
stefy2009's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Buna draga jurnal Azi ma simt super bine e soare , e frumos afara iar eu in sfarsit ma simt super motivata si ambitioasa O sa dau jos kilele astea care ma supara ..si dupa aceea o sa fiu foarte fericita , fara complexe
MD : 2 felii de paine integrala (50g) cu piept de pui la gratar
G1 : 1 mar ( ff dulce)
P : ciorbica de legume
salata cu de toate mi-a placut foarte mult , este prima data pe anul acesta cand fac o asemenea salata : salata verde , rosii , castraveti , ridichie , ceapa verde , ardei gras si 2-3 bucatele de piept de pui . Mi-a fost foarte dor de aceasta salata cred ca o sa imi fac si maine
C : pui la cuptor ( probabil pulpa sau piept ) + salatica
Azi declar ziua salatei
O zi frumoasa
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 701 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #74 (permalink)  
Vechi 21 mar 2013, 18:55:02
stefy2009's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

MD : iaurt + fulgi de ovaz + seminte de in
G1 : 2 felii paine integrala + piept de pui
P : ciorba de pui ( fara carne - doar zeama ) , 2 oua fierte , salata de iarna ( contine gogonele , ardei si alte legume +mustar ...este facuta de bunica mea)
G1 : 4 patratele mici cioco amaruie ( cam 12 g )
C : o portie zdravana de varza murata gatita ( imi place foarte mult ) + piept de pui (multicel)
La cina am mancat destul de mult , dar am fost plecata dupa pranz si am venit cu o foame imensaoricum am mancat la 6jum ..pana la 10 jum are timp sa se digere
De sport chiar nu ma mai simt in stare ...promit maine sa fac TAE-BO
O seara frumoasa
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 701 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #75 (permalink)  
Vechi 21 mar 2013, 20:25:57
stefy2009's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

am mancat acum 10 minute un mar marisor stiu ca nu este bine seara , dar simteam nevoia de ceva dulce , asa ca am preferat un fruct
Ma duc sa ma uit la Ajutor vreau sa slabesc , emisiunea de pe prima
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 701 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #76 (permalink)  
Vechi 31 mar 2013, 17:56:23
stefy2009's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Revin cu un sentiment groaznictocmai am trecut printr-o perioada foarte naspasi aceste suparari le-am cufundat in mancare , defapt dulciuri , ca mancarea nu prea a existat la mine in meniu . Mi-e groaza sa ma cantaresc , dupa o saptamana de excese . Stiu ca este vina mea , ca nu a venit nimeni sa ma forteze sa mananc . In aceste zile , am bagat in mine de toate : toate sortimentele existente pe piata ...mor de ciudaMaine e luni , e 1 aprilie , dar acest luni nu va mai fi o pacaleala . Am zis cred ca de zeci de ori , ca maine e luni si ca o sa ma disciplinez alimentar , dar am intrat la prima patiserie...Chiar nu stiu ce o sa fac de maine , nu stiu ce sa mananc , nu stiu cum este mai bine sa procedez...., nu stiu daca sa tin o dieta sau doar sa am grija la ce mananc ...cert este CA VREAU SA FAC O SCHIMBARE ...pentru a 100-a oara vreau sa fac o schimbare definitiva
Cu ultima farama de optimism zic : Hai ca se poate
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 701 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #77 (permalink)  
Vechi 31 mar 2013, 20:30:56
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Citat:
Anterior postat de stefy2009 Vezi mesajul
Revin cu un sentiment groaznictocmai am trecut printr-o perioada foarte naspasi aceste suparari le-am cufundat in mancare , defapt dulciuri , ca mancarea nu prea a existat la mine in meniu . Mi-e groaza sa ma cantaresc , dupa o saptamana de excese . Stiu ca este vina mea , ca nu a venit nimeni sa ma forteze sa mananc . In aceste zile , am bagat in mine de toate : toate sortimentele existente pe piata ...mor de ciudaMaine e luni , e 1 aprilie , dar acest luni nu va mai fi o pacaleala . Am zis cred ca de zeci de ori , ca maine e luni si ca o sa ma disciplinez alimentar , dar am intrat la prima patiserie...Chiar nu stiu ce o sa fac de maine , nu stiu ce sa mananc , nu stiu cum este mai bine sa procedez...., nu stiu daca sa tin o dieta sau doar sa am grija la ce mananc ...cert este CA VREAU SA FAC O SCHIMBARE ...pentru a 100-a oara vreau sa fac o schimbare definitiva
Cu ultima farama de optimism zic : Hai ca se poate
Stefi, sunt in aceeasi situatie ca si tine...Saptamana asta, ba pardon, ultimele 3 luni au fost groaznice, iar corpul meu resimte lucrurile astea din plin!
Primul pas l.ai facut deja. Mie mi.a fost rusine sa mai trec pe forum...ce sa fac? Sa vin aici sa ma "laud" cu cat pot sa bag in mine? Prefer sa tac...Dar uite ca nu asta e solutia...Cineva spunea ca trebuie sa avem grija de corpul nostru, fiindca este singurul loc unde suntem obligati sa traim o viata intreaga.
Nu trebuie sa incepi o dieta decat daca se potriveste 100% cu preferintele tale alimentare! Si aici nu e loc de exceptii, din punctul meu de vedere. Adica, de exemplu, nu te apuci de Dukan daca stii ca hai, poti sa supravietuiesti fara fructe cateva saptamani, chiar daca iti plac mult si de obicei fac parte din meniurile tale.
Insista sa iti formezi tu un stil de viata cat mai sanatos! Meniurile tale pe care le.ai mai postat aici au fost foarte bune Trebuie sa tii in balanta proteinele, carbohidratii si grasimele sanatoase. Lucrurile nu sunt chiar atat de complicate pe cat le facem noi sa para... Chiar m.am minunat de curand de cat de mult au putut sa slabeasca unele fete de varsta noastra doar fiindca si.au facut un program organizat al meselor si s.au apucat de sport, fara sa excluda zeci de alimente din lista lor sau sa se inchida la sala de fitness.
Maine e luni, e un inceput de luna si mai avem un motiv in plus sa ne reorganizam! Suntem practic in vacanta 2 saptamani si putem sa ne folosim timpul cu cap.
In martie am facut 2 ani de cand m.am inregistrat pe forum si poate mai bine de 3-4 de cand tot incerc sa slabesc. Si uita.ma ca nici acum nu arat asa cum mi.am dorit, nici acum nu m.am disciplinat in privinta alimentatiei.
Iti spun toate astea ca sa vezi ca se poate si mai rau
Sunt alaturi de tine! Daca ai timp, incearca sa iti scrii aici meniurile. Incearca pentru cateva zile sa lasi dulciurile deoparte si sa iti pui in ordine gandurile. Mediteaza sau fa yoga! Poti gasi foarte multe videouri pe net cu asa ceva Pe mine m.au mai linistit intr.o perioada...
Tine.te de sport! Si incearca sa iti reamintesti tot timpul ca el conteaza doar 20-30% in procesul de slabire. Restul tine ( din nefericire) doar de modul in care mananci.
Greselile pe care le facem sunt dovada ca totusi incercam si nu ne dam batute!
Scuze ca nu mi.am structurat prea bine mesajul...dar sper ca te.am ajutat cat de cat..Te rog sa nu renunti! HAI CA SE POATE!
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Adina14:
stefy2009 (01 apr 2013), stripmymind (01 apr 2013)
  #78 (permalink)  
Vechi 01 apr 2013, 06:21:15
stripmymind's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2009
Locaţie: Nordhausen, Germania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 171cm, 70.3kg
Mesaje: 330
Aprecieri acordate: 89
Am fost apreciat(a) de 108 ori in 70 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Citat:
Anterior postat de stefy2009 Vezi mesajul
Revin cu un sentiment groaznictocmai am trecut printr-o perioada foarte naspasi aceste suparari le-am cufundat in mancare , defapt dulciuri , ca mancarea nu prea a existat la mine in meniu . Mi-e groaza sa ma cantaresc , dupa o saptamana de excese . Stiu ca este vina mea , ca nu a venit nimeni sa ma forteze sa mananc . In aceste zile , am bagat in mine de toate : toate sortimentele existente pe piata ...mor de ciudaMaine e luni , e 1 aprilie , dar acest luni nu va mai fi o pacaleala . Am zis cred ca de zeci de ori , ca maine e luni si ca o sa ma disciplinez alimentar , dar am intrat la prima patiserie...Chiar nu stiu ce o sa fac de maine , nu stiu ce sa mananc , nu stiu cum este mai bine sa procedez...., nu stiu daca sa tin o dieta sau doar sa am grija la ce mananc ...cert este CA VREAU SA FAC O SCHIMBARE ...pentru a 100-a oara vreau sa fac o schimbare definitiva
Cu ultima farama de optimism zic : Hai ca se poate
Gata, iubita Toti suntem oameni si toti gresim.
Adina ti-a zis in mare cam tot ce trebuia zis.
Eu as adauga doar ca in caz ca te mai apuca dorinta de a "arunca" totul in aer si a te refugia in macare, opreste-te si gandeste-te ce iti doresti mai mult: placerea alimentara sau placerea de a avea un corp frumos si sanatos?
O sa reusesti, ai sa vezi
stripmymind, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2244 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1986 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui stripmymind:
Adina14 (01 apr 2013)
  #79 (permalink)  
Vechi 01 apr 2013, 11:47:56
stefy2009's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Citat:
Anterior postat de stripmymind Vezi mesajul


Gata, iubita Toti suntem oameni si toti gresim.
Adina ti-a zis in mare cam tot ce trebuia zis.
Eu as adauga doar ca in caz ca te mai apuca dorinta de a "arunca" totul in aer si a te refugia in macare, opreste-te si gandeste-te ce iti doresti mai mult: placerea alimentara sau placerea de a avea un corp frumos si sanatos?
O sa reusesti, ai sa vezi
Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Stefi, sunt in aceeasi situatie ca si tine...Saptamana asta, ba pardon, ultimele 3 luni au fost groaznice, iar corpul meu resimte lucrurile astea din plin!
Primul pas l.ai facut deja. Mie mi.a fost rusine sa mai trec pe forum...ce sa fac? Sa vin aici sa ma "laud" cu cat pot sa bag in mine? Prefer sa tac...Dar uite ca nu asta e solutia...Cineva spunea ca trebuie sa avem grija de corpul nostru, fiindca este singurul loc unde suntem obligati sa traim o viata intreaga.
Nu trebuie sa incepi o dieta decat daca se potriveste 100% cu preferintele tale alimentare! Si aici nu e loc de exceptii, din punctul meu de vedere. Adica, de exemplu, nu te apuci de Dukan daca stii ca hai, poti sa supravietuiesti fara fructe cateva saptamani, chiar daca iti plac mult si de obicei fac parte din meniurile tale.
Insista sa iti formezi tu un stil de viata cat mai sanatos! Meniurile tale pe care le.ai mai postat aici au fost foarte bune Trebuie sa tii in balanta proteinele, carbohidratii si grasimele sanatoase. Lucrurile nu sunt chiar atat de complicate pe cat le facem noi sa para... Chiar m.am minunat de curand de cat de mult au putut sa slabeasca unele fete de varsta noastra doar fiindca si.au facut un program organizat al meselor si s.au apucat de sport, fara sa excluda zeci de alimente din lista lor sau sa se inchida la sala de fitness.
Maine e luni, e un inceput de luna si mai avem un motiv in plus sa ne reorganizam! Suntem practic in vacanta 2 saptamani si putem sa ne folosim timpul cu cap.
In martie am facut 2 ani de cand m.am inregistrat pe forum si poate mai bine de 3-4 de cand tot incerc sa slabesc. Si uita.ma ca nici acum nu arat asa cum mi.am dorit, nici acum nu m.am disciplinat in privinta alimentatiei.
Iti spun toate astea ca sa vezi ca se poate si mai rau
Sunt alaturi de tine! Daca ai timp, incearca sa iti scrii aici meniurile. Incearca pentru cateva zile sa lasi dulciurile deoparte si sa iti pui in ordine gandurile. Mediteaza sau fa yoga! Poti gasi foarte multe videouri pe net cu asa ceva Pe mine m.au mai linistit intr.o perioada...
Tine.te de sport! Si incearca sa iti reamintesti tot timpul ca el conteaza doar 20-30% in procesul de slabire. Restul tine ( din nefericire) doar de modul in care mananci.
Greselile pe care le facem sunt dovada ca totusi incercam si nu ne dam batute!
Scuze ca nu mi.am structurat prea bine mesajul...dar sper ca te.am ajutat cat de cat..Te rog sa nu renunti! HAI CA SE POATE!

Multumesc mult de tot pentru sfaturi fetelorMa bucur sa vad ca sunteti alaturi de mine si ca ma sustineti Va asigur ca nu o sa renunt , niciodata nu o sa renunt , chiar daca mai am momente de slabiciune Am pierdut o lupta , nu intreg razboiul . Aseara stateam si ma gandeam ce cale sa apuc , cautam tot felul de diete , dar cum ai zis si tu Adina nici una nu ma multumea pe deplin , asa ca incep o dieta personalizata cu alimente sanatoase din toate categoriile de produse Vreau sa am cam 1200 de calorii , o sa urmez sfatul primit si o sa postez si meniul Saptamana aceasta vreau sa am cam 50-60 carbo in meniu . Merg pe un regim low-carb Acum ca este frumos afara , o sa merg pe jos mai mult si o sa fac si sport in casaAs merge pe exercitii cardio , ca sa ard grasimea si de prin iunie o sa incep un program de tonifiere
M-am si cantarit de dimineata si mi-a aratat 60.00 kg ( mult - foarte mult ) , dar asta ma motiveaza Vreau ca la 1 iunie sa am sub 55 O sa reusesc
Multumesc inca o data pentru sfaturi si va mai astept pe la mine
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 701 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui stefy2009:
Adina14 (01 apr 2013), stripmymind (01 apr 2013)
  #80 (permalink)  
Vechi 01 apr 2013, 12:00:10
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Cantarul iti arata mult si din cauza retentiei de apa. In cazul meu, dupa un exces alimentar, ma simt mai usoara abia dupa vreo 3-4 zile si asta doar in conditiile in care fac cardio mai mult si intens.
Incepe cu mai multe calorii, Stefi Stiu ca e tentant sa scadem mult din necesarul caloric, dar lucrurile astea ne fac metabolismul sa stationeze. Iar atunci cand si cantarul va stationa ( in perioada de platou), singurile optiuni care iti raman sunt infometarea sau mult, mult sport- amandoua cam neplacute, right?
Ma bucur tare mult ca ai scris de azi O s.o scoatem noi la capat pana la urma!
 

Informatii despre slabit
adolescente, calorii, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit, stefy


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole