Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #81 (permalink)  
Vechi 23 ian 2012, 08:55:02
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citisem ceva de moral la pamant?
Hai fruntea sus, toate am fost dupa sarbatori cu moralul la pamant,la mine sarbatorile au tinut mai mult de-o luna. Sper ca de azi sa intru la dieta,mi-e si rusine s-o mai spun,ce zici mi te alaturi? Hai uite si Ella a depasit momentul critic
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #82 (permalink)  
Vechi 23 ian 2012, 23:34:51
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Mi-am promis că anul acesta ….
să-mi găsesc liniştea interioară.., să elimin stresul …să trăiesc în armonie cu mine!
Şi pentru că sunt în zodia fecioarei ..sunt foarte critică …în primul rând cu mine…Veşnic nemulţumită de cum arăt, de cum mă comport… „Sunt prea grasă, sunt timidă, sunt prea tolerantă cu ceilalţi, sunt prea generoasă, prea drăguţă cu toată lumea…
Cred că nu ştiu să spun …NU … Nu pot refuza fie ei prieteni sau duşmani…
Aşa mi-e ciudă că mă consum pentru toate prostiile!...şi aşa îmi doresc să mă schimb!
Cred că am strâns multă frustrare prin faptul că nu pot să-i spun omului în faţă că greşeşte, că minte … că e nedrept … că e laş… că bârfeşte … că e rău …sau că e nepregătit…
Am obosit să fiu mereu cea „înţeleaptă”… care tace…
Mi-am dorit întotdeauna să-mi permit să fiu spontană …. Să spun ce gândesc …!
Şi am parte zilnic de două exemplare rare… care se hrănesc cu răutăţi …trăiesc numai din bârfă, din minciuni, din intrigi şi jigniri. Calcă pe cadavre ca să fie ei primi…
Şi cel mai tare doare când vezi că le merge …când reuşesc să prostească lumea!
Şi mi-e ciudă că mă consum!...Mă consum şi nu am curaj să ripostez! Nu am curaj să le arunc în faţă adevărul…
Pentru că …eu consider că nu am dreptul să judec… „că fiecare îşi ştie sufletul lui şi nu e fericire în nici unul”… că cine ştie ce griji şi ce nevoi îl fac pe om să fie răutăcios…
Şi în ciuda bunei mele gândiri tot mă consum…şi mă oftic …şi tac…şi acumulez. Şi simt că mă trădez pe mine...că sunt slabă, că nu am puterea să-mi apăr principiile …
Îmi urăsc bunul simţ … şi cred educaţia…Şi poate nici ea nu e singura vinovată….pentru că de la o vârstă nu o mai poţi invoca ….poate instruirea…şi atunci e vina mea…
………………………………………… ………………………..
Şi am să încep anul acesta…. prin a-mi cere scuze Evei …
care mi-a picat la îndemână …şi-am exersat….
Cum ar fi să citim printre rânduri... cum ar fi să fiu eu cea REA,…. cum ar fi să interpretez după cum Am Eu Chef ...........
Şi din cauza asta … nu am putut să intru …
Pentru că Kg nu am luat … excese nu am făcut…
În schimb… am luat atitudine… Şi-am demonstrat frumos… cu mult bun-simţ… cum m-am priceput şi eu să folosesc IRONIA …. Cu multă fineţe…
Nu ştiu dacă am greşit… dar pentru că lumea mă ştia acolo cuminte….acum …vocea mea a răsunat mai tare …
Şi-a surprins … ecoul …
Şi mi-s dragi unele reacţii… şi m-au dezamăgit unii…
DAR…
Cred că îmi era mai bine fără testul acesta …
Au rezistat atât de puţini ! ….Şi ei vorbesc .. cu frică…
Şi atunci mă întreb…la ce mi-a folosit că mi-am cernut prietenii…????
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #83 (permalink)  
Vechi 23 ian 2012, 23:45:23
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Mi-am promis că anul acesta ….
să-mi găsesc liniştea interioară.., să elimin stresul …să trăiesc în armonie cu mine!
Asta e o dorinta foarte frumoasa. Pot sa te intreb cum anume ai de gand sa elimini stresul? Ce planuri ai?
  #84 (permalink)  
Vechi 23 ian 2012, 23:49:08
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Mi-am promis că anul acesta ….
să-mi găsesc liniştea interioară.., să elimin stresul …să trăiesc în armonie cu mine!
Şi pentru că sunt în zodia fecioarei ..sunt foarte critică …în primul rând cu mine…Veşnic nemulţumită de cum arăt, de cum mă comport… „Sunt prea grasă, sunt timidă, sunt prea tolerantă cu ceilalţi, sunt prea generoasă, prea drăguţă cu toată lumea…
Cred că nu ştiu să spun …NU … Nu pot refuza fie ei prieteni sau duşmani…
Aşa mi-e ciudă că mă consum pentru toate prostiile!...şi aşa îmi doresc să mă schimb!
Cred că am strâns multă frustrare prin faptul că nu pot să-i spun omului în faţă că greşeşte, că minte … că e nedrept … că e laş… că bârfeşte … că e rău …sau că e nepregătit…
Am obosit să fiu mereu cea „înţeleaptă”… care tace…
Mi-am dorit întotdeauna să-mi permit să fiu spontană …. Să spun ce gândesc …!
Şi am parte zilnic de două exemplare rare… care se hrănesc cu răutăţi …trăiesc numai din bârfă, din minciuni, din intrigi şi jigniri. Calcă pe cadavre ca să fie ei primi…
Şi cel mai tare doare când vezi că le merge …când reuşesc să prostească lumea!
Şi mi-e ciudă că mă consum!...Mă consum şi nu am curaj să ripostez! Nu am curaj să le arunc în faţă adevărul…
Pentru că …eu consider că nu am dreptul să judec… „că fiecare îşi ştie sufletul lui şi nu e fericire în nici unul”… că cine ştie ce griji şi ce nevoi îl fac pe om să fie răutăcios…
Şi în ciuda bunei mele gândiri tot mă consum…şi mă oftic …şi tac…şi acumulez. Şi simt că mă trădez pe mine...că sunt slabă, că nu am puterea să-mi apăr principiile …
Îmi urăsc bunul simţ … şi cred educaţia…Şi poate nici ea nu e singura vinovată….pentru că de la o vârstă nu o mai poţi invoca ….poate instruirea…şi atunci e vina mea…
………………………………………… ………………………..
Şi am să încep anul acesta…. prin a-mi cere scuze Evei …
care mi-a picat la îndemână …şi-am exersat….
Cum ar fi să citim printre rânduri... cum ar fi să fiu eu cea REA,…. cum ar fi să interpretez după cum Am Eu Chef ...........
Şi din cauza asta … nu am putut să intru …
Pentru că Kg nu am luat … excese nu am făcut…
În schimb… am luat atitudine… Şi-am demonstrat frumos… cu mult bun-simţ… cum m-am priceput şi eu să folosesc IRONIA …. Cu multă fineţe…
Nu ştiu dacă am greşit… dar pentru că lumea mă ştia acolo cuminte….acum …vocea mea a răsunat mai tare …
Şi-a surprins … ecoul …
Şi mi-s dragi unele reacţii… şi m-au dezamăgit unii…
DAR…
Cred că îmi era mai bine fără testul acesta …
Au rezistat atât de puţini ! ….Şi ei vorbesc .. cu frică…
Şi atunci mă întreb…la ce mi-a folosit că mi-am cernut prietenii…????
Hei....daca as fi avut harul de a scrie as fi scris exact la fel..sufletul meu e in rindurile tale...la fel si eu deocamdata (doar) nu am curaj sa le spun in fata ca-mi fac greata cind ii vad atit de fatarnici,de mincinosi si cu suflet murdar desi bat portile bisericii in fiece duminica...dar asta-i lumea in care traim si tac pt ca nu vreau sa fiu judecata,nu de ei,cei mai rai si ii suport pt ca mai buni decit ei deocamdata nu am gasit si nu am timp si curaj sa caut mai departe decit privirea-mi...Dar...pt ca intotdeauna draga mea exista un Dar...eu am descoperit Slabutele...nu cea din mine ,inca o mai caut...si--aici draga mea am cunoscut cele mai frumoase suflete..si-s fericita ..si pot sta singura acum..cu voi,cu computerul dar singura...deci draga mea inchei prin a-ti spune ca asta-i lumea in care traim rea...sa ne bucuram ca inca mai avem putere sa fim buni..si mai sunt ca noi...sa speram ca ne vom inmultiCu bine draga mea..si sper sa ne auzim cit de curind
  #85 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 08:41:03
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Mi-am promis că anul acesta ….
să-mi găsesc liniştea interioară.., să elimin stresul …să trăiesc în armonie cu mine!
Şi pentru că sunt în zodia fecioarei ..sunt foarte critică …în primul rând cu mine…Veşnic nemulţumită de cum arăt, de cum mă comport… „Sunt prea grasă, sunt timidă, sunt prea tolerantă cu ceilalţi, sunt prea generoasă, prea drăguţă cu toată lumea…
Cred că nu ştiu să spun …NU … Nu pot refuza fie ei prieteni sau duşmani…
Aşa mi-e ciudă că mă consum pentru toate prostiile!...şi aşa îmi doresc să mă schimb!
Cred că am strâns multă frustrare prin faptul că nu pot să-i spun omului în faţă că greşeşte, că minte … că e nedrept … că e laş… că bârfeşte … că e rău …sau că e nepregătit…
Am obosit să fiu mereu cea „înţeleaptă”… care tace…
Mi-am dorit întotdeauna să-mi permit să fiu spontană …. Să spun ce gândesc …!
Şi am parte zilnic de două exemplare rare… care se hrănesc cu răutăţi …trăiesc numai din bârfă, din minciuni, din intrigi şi jigniri. Calcă pe cadavre ca să fie ei primi…
Şi cel mai tare doare când vezi că le merge …când reuşesc să prostească lumea!
Şi mi-e ciudă că mă consum!...Mă consum şi nu am curaj să ripostez! Nu am curaj să le arunc în faţă adevărul…
Pentru că …eu consider că nu am dreptul să judec… „că fiecare îşi ştie sufletul lui şi nu e fericire în nici unul”… că cine ştie ce griji şi ce nevoi îl fac pe om să fie răutăcios…
Şi în ciuda bunei mele gândiri tot mă consum…şi mă oftic …şi tac…şi acumulez. Şi simt că mă trădez pe mine...că sunt slabă, că nu am puterea să-mi apăr principiile …
Îmi urăsc bunul simţ … şi cred educaţia…Şi poate nici ea nu e singura vinovată….pentru că de la o vârstă nu o mai poţi invoca ….poate instruirea…şi atunci e vina mea…
………………………………………… ………………………..
Şi am să încep anul acesta…. prin a-mi cere scuze Evei …
care mi-a picat la îndemână …şi-am exersat….
Cum ar fi să citim printre rânduri... cum ar fi să fiu eu cea REA,…. cum ar fi să interpretez după cum Am Eu Chef ...........
Şi din cauza asta … nu am putut să intru …
Pentru că Kg nu am luat … excese nu am făcut…
În schimb… am luat atitudine… Şi-am demonstrat frumos… cu mult bun-simţ… cum m-am priceput şi eu să folosesc IRONIA …. Cu multă fineţe…
Nu ştiu dacă am greşit… dar pentru că lumea mă ştia acolo cuminte….acum …vocea mea a răsunat mai tare …
Şi-a surprins … ecoul …
Şi mi-s dragi unele reacţii… şi m-au dezamăgit unii…
DAR…
Cred că îmi era mai bine fără testul acesta …
Au rezistat atât de puţini ! ….Şi ei vorbesc .. cu frică…
Şi atunci mă întreb…la ce mi-a folosit că mi-am cernut prietenii…????
Draga mea, parca m-am uitat in oglinda
Si eu sunt in zodia fecioarei si nu-mi vine sa cred ca ma regasesc in tot ce-ai scris acolo.
Iubita mea , eu am ajuns la capatul puterilor, datorita firii mele.M-am luptat cu mine sa ma schimb , sa nu fiu mereu cea buna, cea iertatoare cu cei din jur ,dar judecata de ei.Nu se poate,nu-mi vine sa cred , repet, inseamna ca asta e fecioara si nu ne vom putea schimba.
Am obosit, crede-ma imi vine sa ma inchid in casa , sa nu mai ies cu prietenii.
Sambata am avut o petrecere, unde datorita firii mele, asa m-am stresat si m-am consumat , de cred ca am avut un atac de panica seara acasa. Si pt. ce? imi fac tot mie rau , de ce nu ma pot schimba , sa fiu indiferenta , sa nu ma mai afecteze nimic de la cei din jur ca nu merita.Dupa atatia ani de experienta ar trebui sa fiu mai inteleapta si cu toate acestea ma doare cand vad nedreptatea din jur, rautatea si exact cum ziceai faptul ca nu le pot tranti in fata ceea ce gandesc.Vai ce multe ar fi de spus........ de multe ori ma gandesc ca acesti prieteni nu ma merita intre ei
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #86 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 08:49:25
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Am scris ,dar nu mi-a aparut mesajul,pacat de munca mea caci mai trebuie sa-l reiau o data.
Si eu sunt in zodia fecioarei si am ramas uimita cand m-am regasit in zbuciumul tau,m-am regasit in tot ce-ai scris mai sus. Am obosit si eu datorita firii mele perfectioniste incepand de la mine si urmand cu toti, datorita firii mele iertatoare cu toti din jur dar suferind totodata de rautatea lor,mi-e ciuda si mie ca nu pot fi mai transanta sa spun si eu ce ma deranjeaza si uite toate acestea si multe altele m-au cam terminat,mi-am impus sa ma schimb dar nu am reusit pana in prezent decat intr-o foarte mica masura.
Nu-mi vine sa cred ,citind cele scrise de tine parca m-am privit intr-o oglinda.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #87 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 08:55:18
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

''Inteleapta care tace''asta sunt eu ,care tace, sa nu provoace o discutie inutila,sa nu declanseze o cearta, care tace constienta ca nu merita sa se contrazica ,care tace sa fie bine , care tace sa nu jicneasca , sa nu ii se interpreteze cuvintele gresit,care vede tot dar e suficient de inteleapta sa taca
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #88 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 16:25:32
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Hei....daca as fi avut harul de a scrie as fi scris exact la fel..sufletul meu e in rindurile tale...la fel si eu deocamdata (doar) nu am curaj sa le spun in fata ca-mi fac greata cind ii vad atit de fatarnici,de mincinosi si cu suflet murdar desi bat portile bisericii in fiece duminica...dar asta-i lumea in care traim si tac pt ca nu vreau sa fiu judecata,nu de ei,cei mai rai si ii suport pt ca mai buni decit ei deocamdata nu am gasit si nu am timp si curaj sa caut mai departe decit privirea-mi...Dar...pt ca intotdeauna draga mea exista un Dar...eu am descoperit Slabutele...nu cea din mine ,inca o mai caut...si--aici draga mea am cunoscut cele mai frumoase suflete..si-s fericita ..si pot sta singura acum..cu voi,cu computerul dar singura...deci draga mea inchei prin a-ti spune ca asta-i lumea in care traim rea...sa ne bucuram ca inca mai avem putere sa fim buni..si mai sunt ca noi...sa speram ca ne vom inmultiCu bine draga mea..si sper sa ne auzim cit de curind
Asta e mesajul care nu-mi apare mai sus
  #89 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 16:27:28
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Draga mea, parca m-am uitat in oglinda
Si eu sunt in zodia fecioarei si nu-mi vine sa cred ca ma regasesc in tot ce-ai scris acolo.
Iubita mea , eu am ajuns la capatul puterilor, datorita firii mele.M-am luptat cu mine sa ma schimb , sa nu fiu mereu cea buna, cea iertatoare cu cei din jur ,dar judecata de ei.Nu se poate,nu-mi vine sa cred , repet, inseamna ca asta e fecioara si nu ne vom putea schimba.
Am obosit, crede-ma imi vine sa ma inchid in casa , sa nu mai ies cu prietenii.
Sambata am avut o petrecere, unde datorita firii mele, asa m-am stresat si m-am consumat , de cred ca am avut un atac de panica seara acasa. Si pt. ce? imi fac tot mie rau , de ce nu ma pot schimba , sa fiu indiferenta , sa nu ma mai afecteze nimic de la cei din jur ca nu merita.Dupa atatia ani de experienta ar trebui sa fiu mai inteleapta si cu toate acestea ma doare cand vad nedreptatea din jur, rautatea si exact cum ziceai faptul ca nu le pot tranti in fata ceea ce gandesc.Vai ce multe ar fi de spus........ de multe ori ma gandesc ca acesti prieteni nu ma merita intre ei
Alynuta mi-am permis sa iti repun mesajul care nu a aparut..m-am prins de smecherie
  #90 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 21:38:25
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Şi vroiam să încep anul acesta…. prin a-i cere scuze Evei …pentru mesajul meu acid… pe care sigur nu-l merita…şi sunt convinsă că nu vorbele ei m-au deranjat…
Eram după „O zi furtunoasă…”
Mă ofticam că nu am avut replică la umilirea mea…că n-am avut puterea să spun că nu eu am greşit …şi mi-a fost mai uşor şi la îndemână… să exersez RĂUTATEA... citind printre rânduri... interpretând…. după cum Am SI Eu Chef ...........
Personajele poveştii mele sunt „un cuplu”.. un el şi o ea…”La Familia” le spun …(…în gând desigur…) Au familii acasă… cu 3 copii la mijloc. Dar e problema lor… Nu amantaslâcul lor mă deranjează. Mă deranjează … faptul că trăim într-o tensiune creată artificial de ei.. după principiul „Dezbină şi stăpâneşte!” Că poate nu mai avem timp să-i observăm… să-i comentăm…aşa cum fac ei…
EA o NULITATE… din punct de vedere profesional….în rest o PROFESIONISTĂ… a mai stricat o căsnicie …Calcă pe cadavre pentru a-şi atinge scopul… Cu şefii e numai lapte şi miere… întotdeauna spirituală… cu poanta pe buze tot timpul … cred că a hrănit-o mama ei cu satiră dimineaţa la prânz şi seara …nu scapă nimeni netocat…într-o zi… E actriţa perfectă…
El … pericol public… Îi merge mintea brici! Disperat după putere…Dă din coate şi sabotează toţi şefii… (având o funcţie de execuţie…) să nu-i stai în cale…
Speculează tot ce se poate …chiar munceşte când are interes…
Sunt diabolici împreună!
Ei şi cu oamenii ăştia AM ÎNCEPUT EU RĂZBOIUL!
S-a întâmplat că anul trecut am lucrat vreo 3 luni, cu ei în acelaşi birou … la revizuirea unui proiect.
Au fost 3 luni de calvar ! Mi se părea că stau la birou 20 de ore nu 8…Toată ziua comentau pe toată lumea… Dacă intra şeful pe uşă … începea să–i arate unde au greşit colegii noştri cei care iniţiase proiectul … „nişte incompetenţi, …care nu ştiu nimic…” El venea cu sugestiile mele … mă mai şi întreba de faţă cu şeful „Am dreptate nu?”…Plecam plină de draci de acolo… Nu ştiu cum am rezistat!
Şi când eram spre final şi-au crezut că nu mai au nevoie de mine … m-au eliminat.
Şi-au însuşit toate meritele ca şi cum eu nu existam… Pe mine nici nu mă mai băgau în seamă… Au fost cei mai apreciaţi şi cei mai buni…
Dar Dumnezeu nu doarme !...
Şi anul acesta a apărut o problemă la proiect… pe linia ei… şi din perioada când eu fusesem eliminată… Cine credeţi că a fost tras la răspundere ? Cine a fost chemat să explice … ce și cum s-a întâmplat? Eu normal …
Şi-am provocat-o pe ea să-mi explice în faţa şefului unde este greşeala! (Pentru că greşeala era pe linia ei!)
Şi la cât e de fraierică… începe plină de aroganţă să-mi explice că nu s-au luat în calcul anumite cheltuieli… pentru că nu i-a prezentat nimeni vre-o notă de fundamentare! …
Presupun că toată lumea ştia că ea trebuia să solicite acele documente… şi că n-o făcuse! … dar nimeni nu spunea nimic!
Prin urmare … m-am trezit cu proiectul în braţe să rezolv problema … acum când era prea târziu!
A doua zi într-o altă şedinţă… la final…stătea în faţa mea la masă… şi îi întind acele note întocmite de mine şi o rog să semneze …Atât mi-a trebuit … şi-a pierdut controlul şi a început să ţipe că nu semnează nimic!
Şi-am început demonstraţia făcând-o pe blonda… Şi o întreb pe colega ei de birou… (care nu ştia despre ce este vorba…) cum se procedează de obicei când se solicită nişte fonduri…pentru … cazul respectiv…
Şi fata aia începe să-mi explice cu lux de amănunte …tot algoritmul…
La care şeful cel mare se uită la mine şi-mi spune că …ce nu mi-e clar că aşa se procedează de obicei!!!
Şi atunci i-am spus că eu ştiu foarte bine cum se procedează ….algoritmul prezentat de colega mea, demonstraţia… a fost pentru şefa ei care nu ştie … sau nu recunoaşte că a greşit şi care nici acum nu vrea să semneze acele documente…că nu-şi asumă răspunderea…
Ştiţi care a fost reacţia ?
Dar semnează -le dragă tu… că doar este proiectul tău …sau ai obosit!
Atunci şeful a pus-o să semneze …şi atât… de reparat prostia ei .. tot eu mă ocup.
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de yana42; 24 ian 2012 at 21:43:08.
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, cat, dieta, fii, jurnal, jurnale, placut, sanatos, slabit, slabuta, yana42


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Layla - Voi fii viitoare slabuta si studenta Layla Arhiva jurnale slabit 20 16 sep 2011 09:34:38
Voi fi slabuta!Jurnal Annie aanniiee Arhiva jurnale slabit 31 01 sep 2011 12:38:42
Jurnal - Piersicuta va fi slabuta! Piersicuta Arhiva jurnale slabit 7 24 iul 2011 22:37:10
Voi fi o slabuta - Jurnal Izutza Izutza Arhiva jurnale slabit 11 03 iun 2011 16:20:10
Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt! BuBulyna Arhiva jurnale slabit 13 26 apr 2011 10:37:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole