Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul lacramioara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1301 (permalink)  
Vechi 16 aug 2011, 22:29:50
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 55
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

mi-e dor si drag de tine de numa'!
Pt inceput vino inapoi (stiu ca n-ai putut pana acum) macar cateva minutele /zi si primul pas va fi facut. Nu-ti poti cere mai mult, te exploatezi la maxim! Uite, acum dupa o mini vacanta, ai fost in stare sa te gandesti ca vrei sa iei masuri. Deci e clar ca e oboseala pana peste masura!
Pe pupacesc si ai mare grija de tine!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2434 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1401 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1302 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 07:19:47
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Multumesc Nico, din suflet!
Nu ai pentru ce sa imi multumesti!
Imi esti tare draga si de asta iti spun sa nu te necajesti pt ca sunt sigura ca vi trece peste aceasta perioada!
Iti urez multa bafta!!!Suntem alaturi de tine!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1303 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 07:21:47
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Deci, draga Jurnalule, ma spovedesc in continuare: dupa concursul in urma caruia ajunsesm la 70 si ceva kg, am pus la loc tot sau mai mult chiar (nu am indraznit sa ma cantaresc, evident insa simt pe haine ca am "explodat" iar cuvantul "explodat" e un eufemism folosit in contextul acesta).

Asa ca, m-a motivat el concursul, dar, odata cu incheierea sa a disparut si motivatia mea, si odata cu disparitia motivatiei au revenit si kilogramele.

Nu stiu ce sa fac, parca mi s-a stricat acul la busola si ma invart in cerc, in cercul dietelor si al ingrasarilor repetate, parca intreaga mea existenta e o continua dieta, parca tot ce am realizat anul trecut s-a pierdut undeva pe drum, putin cate putin.

Parca intregul meu creier a fost luat in stapanire de piticul compulsiv, mancator de dulciuri. Da, in capul meu locuieste un nebun flamand.
Si eu pe nebunul asta trebuie sa il dovedesc odata pentru totdeauna pentru ca am trait noi impreuna pana la frumoasa varsta de 35 de ani insa, pe cuvantul meu daca il mai tolerez, nu, nu , nu. In urmatorii 35 de ani nu mai vreau nici pitici nici nebuni in capul meu, sa plece de unde au venit ca eu trebuie sa evacuez mansarda, sa fac curatenie generala si apoi sa reamenajez.

Da, asta trebuie sa fac. Ma mai gandesc putin cum sa abordez problema si revin. Refuz sa imi petrec toata viata in corpul asta gras! Refuz, auzi, pitic nebun?

Asta este fata noastra!!!
Daca te ajuta cu ceva ,incepem un alt concurs ,ce zici?
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1304 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 07:59:13
zozolina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 42
Dieta: 1200 calorii
Date: 165cm, 66.6kg
Mesaje: 1.564
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Deci, draga Jurnalule, ma spovedesc in continuare: dupa concursul in urma caruia ajunsesm la 70 si ceva kg, am pus la loc tot sau mai mult chiar (nu am indraznit sa ma cantaresc, evident insa simt pe haine ca am "explodat" iar cuvantul "explodat" e un eufemism folosit in contextul acesta).

Asa ca, m-a motivat el concursul, dar, odata cu incheierea sa a disparut si motivatia mea, si odata cu disparitia motivatiei au revenit si kilogramele.

Nu stiu ce sa fac, parca mi s-a stricat acul la busola si ma invart in cerc, in cercul dietelor si al ingrasarilor repetate, parca intreaga mea existenta e o continua dieta, parca tot ce am realizat anul trecut s-a pierdut undeva pe drum, putin cate putin.

Parca intregul meu creier a fost luat in stapanire de piticul compulsiv, mancator de dulciuri. Da, in capul meu locuieste un nebun flamand.
Si eu pe nebunul asta trebuie sa il dovedesc odata pentru totdeauna pentru ca am trait noi impreuna pana la frumoasa varsta de 35 de ani insa, pe cuvantul meu daca il mai tolerez, nu, nu , nu. In urmatorii 35 de ani nu mai vreau nici pitici nici nebuni in capul meu, sa plece de unde au venit ca eu trebuie sa evacuez mansarda, sa fac curatenie generala si apoi sa reamenajez.

Da, asta trebuie sa fac. Ma mai gandesc putin cum sa abordez problema si revin. Refuz sa imi petrec toata viata in corpul asta gras! Refuz, auzi, pitic nebun?

Deci buna draga mea
Esti cam necajita..i-a REVINO-TIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Nu se poate sa cazi in asa o pasa!!!!
GATA NE REVENIM FRUMOS si o luam de la capat!
P.S. nu esti singura
__________________
Target great abs :http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...lina-2600.html
  #1305 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 10:53:38
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Anes, Nico, Zozo

Va multumesc pentru reactia foarte prompta la vaietaturile mele. Nu sunt tocmai vaietaturi, sunt de-a dreptul furioasa, asa nu se mai poate.

Am tot citit prin jurnale, pe le Nana, pe la Loralin, pe la Vera, pe la Alina, pe la Crissa, si m-a apucat asa o furie pe mine de nu va pot explica. Adica femeile astea au dat si dau in continuare cate 20-40 si mai bine de kilograme iar eu stau agatata cu 10-15 kg ca mucea? Sigur piticul din capul e unul gras si imi sta pe creier de nu mai judec bine ce fac!

Acum simt asa incet incet ca ma remotivez, (sper sa nu fie doar un "simtamant" care dispare iar innecat in vreo tarta cu fructe) si am reusit sa ma adun si sa imi rezerva asa o ora de reflectat la un plan de bataie.

Incept sa vad cumva prin ceata ce imi stapaneste ratiunea, ce anume ma trage inapoi de cate ori dau cateva kilograme jos si cam ce ar fi recomandabil sa fac pentru a nu mai cadea in capcana YOYO (urata fiinta Yoyo asta, e frate cu piticul meu cel gras din cap).

Revin cu continuarea acestui mesaj, acum trebuie sa fug intr-o intalnire.


lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1306 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 11:27:53
zozolina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 42
Dieta: 1200 calorii
Date: 165cm, 66.6kg
Mesaje: 1.564
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Anes, Nico, Zozo

Va multumesc pentru reactia foarte prompta la vaietaturile mele. Nu sunt tocmai vaietaturi, sunt de-a dreptul furioasa, asa nu se mai poate.

Am tot citit prin jurnale, pe le Nana, pe la Loralin, pe la Vera, pe la Alina, pe la Crissa, si m-a apucat asa o furie pe mine de nu va pot explica. Adica femeile astea au dat si dau in continuare cate 20-40 si mai bine de kilograme iar eu stau agatata cu 10-15 kg ca mucea? Sigur piticul din capul e unul gras si imi sta pe creier de nu mai judec bine ce fac!

Acum simt asa incet incet ca ma remotivez, (sper sa nu fie doar un "simtamant" care dispare iar innecat in vreo tarta cu fructe) si am reusit sa ma adun si sa imi rezerva asa o ora de reflectat la un plan de bataie.

Incept sa vad cumva prin ceata ce imi stapaneste ratiunea, ce anume ma trage inapoi de cate ori dau cateva kilograme jos si cam ce ar fi recomandabil sa fac pentru a nu mai cadea in capcana YOYO (urata fiinta Yoyo asta, e frate cu piticul meu cel gras din cap).

Revin cu continuarea acestui mesaj, acum trebuie sa fug intr-o intalnire.

Lacra si la mine e in vizita piticu si fratele lui YOYO ....i ce ai de gand sa faci?????? ANY ideeas
__________________
Target great abs :http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...lina-2600.html
  #1307 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 11:33:51
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Anes, Nico, Zozo

Va multumesc pentru reactia foarte prompta la vaietaturile mele. Nu sunt tocmai vaietaturi, sunt de-a dreptul furioasa, asa nu se mai poate.

Am tot citit prin jurnale, pe le Nana, pe la Loralin, pe la Vera, pe la Alina, pe la Crissa, si m-a apucat asa o furie pe mine de nu va pot explica. Adica femeile astea au dat si dau in continuare cate 20-40 si mai bine de kilograme iar eu stau agatata cu 10-15 kg ca mucea? Sigur piticul din capul e unul gras si imi sta pe creier de nu mai judec bine ce fac!

Acum simt asa incet incet ca ma remotivez, (sper sa nu fie doar un "simtamant" care dispare iar innecat in vreo tarta cu fructe) si am reusit sa ma adun si sa imi rezerva asa o ora de reflectat la un plan de bataie.

Incept sa vad cumva prin ceata ce imi stapaneste ratiunea, ce anume ma trage inapoi de cate ori dau cateva kilograme jos si cam ce ar fi recomandabil sa fac pentru a nu mai cadea in capcana YOYO (urata fiinta Yoyo asta, e frate cu piticul meu cel gras din cap).

Revin cu continuarea acestui mesaj, acum trebuie sa fug intr-o intalnire.

Citat:
Anterior postat de zozolina Vezi mesajul
Lacra si la mine e in vizita piticu si fratele lui YOYO ....i ce ai de gand sa faci?????? ANY ideeas
Eu cred ca fiecare avem cate un pitic ,al meu e cel mai gras dintre toti! Si la fel cate un frate sau sora de a lui YOYO!!!
Deasemenea cred cu tarie ca trebuie sa mergem mai departe ,indiferent de situatie! Ce ar fi sa nu mai tin nici un fel de dieta /restrictie /incercare de slabit pt ca imi plac dulciurile????
nuuuu ...eu zic sa fim puternice....unite (impreuna cu /pe slabute.ro) cu siguranta vom reusi de fiecare data sa ne ridicam si sa mergemn mai departe!
Ce ziceti???
Suntem puternice?
Mergem mai departe mereu ,indiferent cate abateri avem?
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1308 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 11:35:19
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Asadar, sa continuu:

Cea mai mare greseala pe care am facut-o de-a lungul acestui an care a trecut si care m-a sabotat in planul de a continua dieta a fost faptul ca M-AM GRABIT. MI-AM DORIT SA SLABESC MULT IN TERMEN SCURT (fapt care mi-a reusit), insa nu am putut sa continuu drumul in acelasi ritm si, frustrata ulterior, am renuntat incet incet, lucru care a dus la adancirea frustrarilor si mi-a indus comportamentul alimentar compulsiv (binge-eating).
Toate greselile pe care le-am facut ulterior s-au datorat acestei prime erori de abordare a planului meu de slabit, graba, mirajul rezultatului rapid, mirajul recuperarii propriei garderobe in timp record, convingerea pe care mi-a dat-o slabirea primelor 10 kg ca mai departe stiu ce am de facut (convingere gresita). Deci,

REGULA 1: Daca vreau sa slabesc 15 kilograme si sa reusesc acest target, nu trebuie sa ma mai grabesc si din cauza grabei sa imi impun restrictii majore intrucat ele genereaza binge-eating in cazul meu.


A doua greseala a fost faptul ca NU AM MAI TINUT CONT DE ORGANIZAREA MESELOR: adica 3 mese principale si doua gustari. De cele mai multe ori stateam nemancata fapt ce facea ca atunci cand in sfarsit ajungeam la masa, sa infulec cu disperare de foame ce imi era. Deci,

REGULA 2: Respectarea celor 5 mese si respectarea orelor de masa (trebuie cumva sa ajung la aceasta disciplina)

A treia mare greseala a fost faptul ca AM INCETAT SA MANANC CE IMI PLACE de concentrata ce eram sa pierd odata kilogramele in plus: incepusem sa mananc alimente fara sare (or mie imi place sarat), renuntasem complet sa mai mananc orez, cartofi, ciorbe, fructe si altele asemenea fapt care facea ca in fiecare zi sa mananc invariabil cam acelasi meniu: pui cu salata de varza, salata de ton, salata de pui. Evident ca in clipa in care am mancat prima data un pilaf bun nu m-am mai putut opri si prima data cand am luat in gura un cartof am dat gata un castron intreg. Nu merge asa la mine, e obligatoriu, ca sa pot fi disciplinata pe termen lung si sa nu scap ca vaca in lucerna, sa mananc alimente care imi plac controland cantitatea (cantitate care se controleaza de la sine daca mananc si gustarile). Deci,

REGULA 3: In limitele caloriilor, e important sa mananc mancaruri care imi plac si fructe, chiar daca procesul de slabire este mai lent datorita cantitatii de carbohidrati ceva mai ridicata.

A patra greseala a fost MODUL IN CARE AM ABORDAT SPORTUL: din aceeasi disperare de a-mi atinge targetul, am exagerat cu sportul, faceam cate o ora jumate de bicicleta zilnic in sesiuni de 2-3 saptamani legate,si evident ca atunci cand am intrerupt miscarea, kilogramele au revenit. E preferabil sa fac mai putin sport dar constant si pe termen lung, decat sa ma rup in doua timp de doua trei luni si apoi sa uit de miscare timp de zile in sir. Deci,

REGULA 4: In prima parte a procesului de slabire, maxim 30-40 minute de sport, cardio o zi da, o zi nu. Cand procesul de slabire va stagna sau incetineste, abia atunci maresc durata timpului de sport.


Cam acestea sunt primele mele constatari dupa introspectia din aceste zile.
lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1309 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 11:36:38
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

Mergem mai departe mereu ,indiferent cate abateri avem?
Draga Nico, obligatoriu mergem mai departe. Altfel am ajunge sa ne autodistrugem atat ca persoana cat si ca femei mai ales.
lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1310 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 11:39:06
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Mi-a placut ce si cum ai punctat!!!!
Asa ar trebui sa facem toate !!!
Iti urez multa bafta!!!
Te pupacim(eu si bebei)
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, copii, dieta, jurnal, kilograme, mama, mamici, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul roxanika roxana1985 Arhiva jurnale slabit 158 31 dec 2010 11:50:11
Jurnalul Simonei :) 17simonette Arhiva jurnale slabit 43 21 aug 2010 04:27:16
Jurnalul Kitkat :D Kitkat Arhiva jurnale slabit 230 31 mai 2010 22:39:47
Jurnalul Lollitei lollita Arhiva jurnale slabit 3 05 mai 2010 13:14:44
Jurnalul meu Andreea Beatrice Arhiva jurnale slabit 37 24 feb 2010 17:42:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole