Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5381 (permalink)  
Vechi 05 feb 2014, 13:22:56
lonely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Ma bucur ca esti bine, sa inteleg ca toate-s roze, sper si sanatatea mai ales c-ai avut destule probleme in trecut.
Vad bine? Esti in Cluj acum? Cum stai cu sportul? Ca stiu ca faceai o gramada de miscare....
Ca mie daca mi-e groaza de ceva in cura de slabire, de miscare mi-e groaza Ca-s un tanc caruia nu-i prea place sa se miste. Am si un serviciu de-asa natura ca toata ziua stau pe scaun.......
Si de cate ori ma gandesc la sport mi-amintesc (cu drag )de tine si de incurajarile tale. Momentan incep usurel asa cu o saptamana de dieta si dupa aia usor, usor si miscare.
Tii Dukan? Cum e? As incerca si eu un regim strict, mai ales ca am zeci de kg de dat jos. As incerca Rina dar inca prospectez..... Pupici
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5382 (permalink)  
Vechi 05 feb 2014, 17:12:15
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Ma bucur ca esti bine, sa inteleg ca toate-s roze, sper si sanatatea mai ales c-ai avut destule probleme in trecut.
Vad bine? Esti in Cluj acum? Cum stai cu sportul? Ca stiu ca faceai o gramada de miscare....
Ca mie daca mi-e groaza de ceva in cura de slabire, de miscare mi-e groaza Ca-s un tanc caruia nu-i prea place sa se miste. Am si un serviciu de-asa natura ca toata ziua stau pe scaun.......
Si de cate ori ma gandesc la sport mi-amintesc (cu drag )de tine si de incurajarile tale. Momentan incep usurel asa cu o saptamana de dieta si dupa aia usor, usor si miscare.
Tii Dukan? Cum e? As incerca si eu un regim strict, mai ales ca am zeci de kg de dat jos. As incerca Rina dar inca prospectez..... Pupici
Momentan miscare nu prea fac, in afara de mersul pe jos. Nici nu am mai putut din cauza programului de la munca si de la cursuri, imi ramanea putin timp seara si eram prea obosita sa imi misc fundul.

Dar de saptamana viitoare imi fac abonament la o sala de langa birou si, pana se termina vacanta si incep din nou cursurile, sper sa imi intru in ritm din nou si sa am chef de miscare macar in week-end si un vreo 2 seri, depinde ce o sa imi permita si orarul de la facultate/ munca.

Tin Dukan momentan. Nu stiu sa zic cum e. Cica se vede pe mine, am slabit 10 kg si de vreo 3 saptamani nicio schimbare la cantar...nu stiu daca slabesc in continuare in cm, sau ceva, de acuma observa lumea, dar...teoretic, cica e bine. M-am obisnuit in mare cu regulile, zic eu, si nu mi se pare ASA de stricta - nu face decat sa ma fereasca de carbi, ceea ce eu trebuie sa fac oricum, ca altfel nu pot slabi.

Am cateva evenimente anul asta si mi-ar placea sa reusesc sa scad considerabil pana in mai la botezul nepotelei mele, si pana la o nunta in iulie. Acum, eu stiu daca o sa reusesc? Important e sa fiu sanatoasa si momentan nu ma simt sanatoasa. Activa cu atat mai putin... Deci la lucrurile astea lucrez.

Tu ce mai faci, cum mai esti, ce ne mai povestesti?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rozica1965 (05 feb 2014)
  #5383 (permalink)  
Vechi 05 feb 2014, 18:56:20
lonely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Mie mi-e un pic cam frica de dietele stricte. Gen azi stai in cap si faci 3 tumbe, daca nu..... nu mai slabesti tot sunt predispusa sa calc alaturi. De-aia incerc pe cat posibil sa-mi stabilesc eu ce mananc si cat. Pasi alaturi am facut si in trecut, dar n-am considerat asa un capat de tara.
Am citit despre Rina pentru ca mi-a parut mai permisiva, nu e chiar imposibil sa mananc intr-o zi fructe si in alta carne. De fapt cred ca un regim numai cu fripturi ar fi pe gustul meu. Ce mi-ar placea un regim de slabit cu tochitura prima as fi.
Nu stiu Dukan-ul...... am sa caut. Azi gasisem ceva despre dieta keto..... nu-ti mai functioneaza corect ficatul si rinichii, te constipi si deshidratezi...... citeam si ma minunam cine ar vrea asa ceva.
Ce sa-ti povestesc noutati...... am schimbat job-ul in astia 2 ani, program tot destul de lung ca peste tot la patron, incerc vorba ta sa-mi umplu zilele cu frumos si sa ma privesc doar in oglinda din baie. Buna oglinda..... n-arata decat partea de sus si chiar nu mi se pare ca m-am ingrasat
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui lonely:
rozica1965 (06 feb 2014)
  #5384 (permalink)  
Vechi 06 feb 2014, 09:15:53
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Mie mi-e un pic cam frica de dietele stricte. Gen azi stai in cap si faci 3 tumbe, daca nu..... nu mai slabesti tot sunt predispusa sa calc alaturi. De-aia incerc pe cat posibil sa-mi stabilesc eu ce mananc si cat. Pasi alaturi am facut si in trecut, dar n-am considerat asa un capat de tara.
Am citit despre Rina pentru ca mi-a parut mai permisiva, nu e chiar imposibil sa mananc intr-o zi fructe si in alta carne. De fapt cred ca un regim numai cu fripturi ar fi pe gustul meu. Ce mi-ar placea un regim de slabit cu tochitura prima as fi.
Nu stiu Dukan-ul...... am sa caut. Azi gasisem ceva despre dieta keto..... nu-ti mai functioneaza corect ficatul si rinichii, te constipi si deshidratezi...... citeam si ma minunam cine ar vrea asa ceva.
Ce sa-ti povestesc noutati...... am schimbat job-ul in astia 2 ani, program tot destul de lung ca peste tot la patron, incerc vorba ta sa-mi umplu zilele cu frumos si sa ma privesc doar in oglinda din baie. Buna oglinda..... n-arata decat partea de sus si chiar nu mi se pare ca m-am ingrasat
Nu stiu ce sa zic legat de diete. Am mai scazut si eu 300 de grame asa ca ii dau inainte. Ma gandeam azi ca vreau sa ajung la 80. Cand ajung acolo, intru la stabilizare. Cand ma voi fi mentinut la greutatea aia un an si, mai incerc sa mai slabesc. Sau ma apuc de copil )))

Ma bucur ca ai schimbat job-ul, sper ca in bine, in ciuda programului lung! Eu am slabit acum si la fata, adica... nu arat la 98 cum aratam acum 3 ani la 98, ceea ce, zic eu, e un lucru bun. Dar cine mai stie?

Nici Dukan-ul, daca citesti despre el, nu e cea mai sanatoasa dieta. Eu consider ca trebuie sa ti se potriveasca dieta - daca ai probleme cu colesterolul, cu rinichii etc, trebuie sa eviti Dukan-ul. Eu ma hidratez cat pot de mult, cu forta chiar, si in rest incerc sa mananc tot ce am voie. Cum am zis, ma fereste de carbohidrati si asta este foarte bine. Nu pot sa nu ma uit la ritmul de slabire al altor fete care tin dukan si sa nu ma intreb unde gresesc eu, dar pentru moment nu vreau sa fiu prea stricta, ca pana la 80 mai am mult.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rozica1965 (06 feb 2014)
  #5385 (permalink)  
Vechi 06 feb 2014, 09:56:57
lonely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Buna dimineata

Vad ca-ti ocup jurnalul pana se dezarhiveaza al meu te mai stresez.
Eu zic c-am inceput bine, dupa 3 zile de dieta am deja 1 kg mai putin. E bun inceputul. Ce mi-ar placea s-o tin tot asa ........
Oricum ma uitam la ticker-ul tau si daca ai inceput din decembrie, care dupa parerea mea e cea mai grea luna, ai mers super bine pana acum. Si daca spui ca e vizibil........ ce-ti poti dori mai mult?
Raman momentan la ce stiu ca merge, adica la hipocalorica. Daca mai tarziu imi face figuri, ma reorientez. Apa bag si eu cate 3l pe zi ....... cand pot, dar minim 2l sigur. Si evident tot cu forta mai ales ca n-am fost niciodata o consumatoare de lichide.
Gata, te las, o zi faina sa ai si spor la grame/kilograma pierdute
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5386 (permalink)  
Vechi 06 feb 2014, 14:39:55
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Draga mea, esti foarte bine venita sa scrii la mine in jurnal, chiar si dupa ce e dezarhivat al tau. Oricum nu am asa de multi vizitatori...

Astazi mi-am dat seama ca, de exemplu, imi pot da jos blugii de pe mine fara sa ii desfac deci asta e un semn bun!

Felicitari pentru inceputul bun si iti urez sa o tii tot asa!

Am zis sa mai scriu si eu pe aici ce mananc, in ultima vreme nu prea am avut eu pofta de mancare....Azi e o zi de PL

md - cafea indulcita cu lapte, un baton de cereale de ovaz, Dukan
pranz - o jumatate de tarta de conopida cu branza si ierburi aromate la cuptor, un ardei kapia, un ou fiert
gustare (urmeaza) - un ou fiert cu o conserva de ton
cina - restul de tarta de branza cu conopida.

Azi, desi momentan nu mi-e pofta, o sa mananc destul de bine si consistent zic eu, maine fiind zi de PP nu stiu cat chef o sa am, vedem ce si cum.

Sunt incantata ca azi a fost Andrei la un interviu, nu vreau sa imi fac sperante prea mari, dar tot e un inceput bun spre gasirea unui loc de munca in urmatoarele 6 luni!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
niculina04 (06 feb 2014), rozica1965 (06 feb 2014)
  #5387 (permalink)  
Vechi 06 feb 2014, 19:03:14
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Nu stiu ce sa zic legat de diete. Am mai scazut si eu 300 de grame asa ca ii dau inainte. Ma gandeam azi ca vreau sa ajung la 80. Cand ajung acolo, intru la stabilizare. Cand ma voi fi mentinut la greutatea aia un an si, mai incerc sa mai slabesc. Sau ma apuc de copil )))

Ma bucur ca ai schimbat job-ul, sper ca in bine, in ciuda programului lung! Eu am slabit acum si la fata, adica... nu arat la 98 cum aratam acum 3 ani la 98, ceea ce, zic eu, e un lucru bun. Dar cine mai stie?

Nici Dukan-ul, daca citesti despre el, nu e cea mai sanatoasa dieta. Eu consider ca trebuie sa ti se potriveasca dieta - daca ai probleme cu colesterolul, cu rinichii etc, trebuie sa eviti Dukan-ul. Eu ma hidratez cat pot de mult, cu forta chiar, si in rest incerc sa mananc tot ce am voie. Cum am zis, ma fereste de carbohidrati si asta este foarte bine. Nu pot sa nu ma uit la ritmul de slabire al altor fete care tin dukan si sa nu ma intreb unde gresesc eu, dar pentru moment nu vreau sa fiu prea stricta, ca pana la 80 mai am mult.
Bravo mamica!!!Felicitari!!!!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
Animis23 (06 feb 2014)
  #5388 (permalink)  
Vechi 07 feb 2014, 09:25:49
lonely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Buna dimineata,

Hai la cafeluta sau la ceai........ eu cu zahar ca de obicei ca nu pot sa beau fara.
Ii tin pumnii lui Andrei! Perioada de iarna e cam dificila pentru angajari dar nu e imposibil sa gaseasca si-acum. Cam din martie-aprilie incepe asa in plin.
Azi la mine e zi de sacrificiu. Ca si data trecuta de fapt. Dar daca atunci ma simteam vinovata pentru ziua gresita de data asta chiar mi-am propus o zi in care sa abdic de la dieta. Pentru a-mi pastra motivatia. Psihic sunt mai impacata cu gandul macar......
Ma gandeam ce cuminte sunt in primele saptamani Si motivata, si hotarata maxim......unde o fugi hotararea asta nu stiu
Cum a fost ziua ta de ieri si ce ti-ai propus pentru azi?
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5389 (permalink)  
Vechi 07 feb 2014, 10:32:45
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Buna dimineata,

Hai la cafeluta sau la ceai........ eu cu zahar ca de obicei ca nu pot sa beau fara.
Ii tin pumnii lui Andrei! Perioada de iarna e cam dificila pentru angajari dar nu e imposibil sa gaseasca si-acum. Cam din martie-aprilie incepe asa in plin.
Azi la mine e zi de sacrificiu. Ca si data trecuta de fapt. Dar daca atunci ma simteam vinovata pentru ziua gresita de data asta chiar mi-am propus o zi in care sa abdic de la dieta. Pentru a-mi pastra motivatia. Psihic sunt mai impacata cu gandul macar......
Ma gandeam ce cuminte sunt in primele saptamani Si motivata, si hotarata maxim......unde o fugi hotararea asta nu stiu
Cum a fost ziua ta de ieri si ce ti-ai propus pentru azi?
Neata!

Eu sunt foarte racita! Din pacate, nu ma simt bine deloc. Daca imi iau medicamentul, imediat ma simt mai bine, altfel am mintea tare tulbure. Si stranut si imi curge nasul.

Mi-e teama ca sora-mea nu o sa ma primeasca acasa asa racita, deci incerc sa imi revin )))

Ziua de ieri a fost frumoasa, mi-am petrecut seara cu Andrei si mi-a povestit despre interviuri, mi-am dat seama ca e tare incantat de una dintre firme, sper sa primeasca un raspuns pozitiv. Vom vedea....

Eu ma pregatesc deci sa ma pun pe autocar diseara la ora 10. O sa ajung la Bucuresti la 6 si sper sa nu am intarziere, ca sa pot prinde trenul de 6:25 spre Braila.

La munca astept niste mail-uri si parca ma tin in sah niste oameni, dar asta este, nu am ce face. O sa imi iau laptop-ul la mine in caz ca primesc documentele necesare abia luni sau marti, pentru ca trebuie sa le trimit mai departe si nu vrea ca concediul meu sa pericliteze obtinerea unor vize ))

Am avut o sedinta cu seful meu si... intotdeauna imi da sentimentul asta ca crede in mine si vrea sa ma ajute sa ma dezvolt, ceea ce e clar un lucru bun, insa imi dau seama, de fiecare data, ca intr-o corporatie trebuie sa te concentrezi prea mult pe partea de relatii si prea putin pe skill ca sa te faci remarcat, si asta ma scoate din minti. Momentan, parca am senzatia ca nu sunt dispusa sa fac efortul ala si sa ma dau bine pe langa cineva, doar ca sa imi retina numele... Mai vedem, mai am de crescut din punctul asta de vedere.

O zi buna tuturor!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
niculina04 (07 feb 2014), rommyna (11 feb 2014), rozica1965 (07 feb 2014)
  #5390 (permalink)  
Vechi 07 feb 2014, 14:51:33
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Ma simt un pic mai bine, am mai luat un modafen, am iesit la pranz cu Andrei la o plimbare pana la un restaurant, am mancat acolo un gratar de pui si niste ficatei, pentru ziua de PP.

De-abia astept sa plec de la munca, in schimb, nu mai am rabdare sa stau pe scaunul asta )

Cand ajung acasa imi fac bagajul pentru diseara, apoi stau un pic in pat, sa fiu odihnita, nu stiu cat o sa fiu in stare pe drum sa dorm....in autocar, in pozitia aia imposibila. Mai ales ca de o saptamana dorm in pat cu o perna foarte mica, pentru ca nu mai suportam perna normala, numai cu dureri ma trezeam...

Va pup si va urez un week-end frumos, avand in vedere ca nu cred ca voi mai intra pe aici cat sunt acasa.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rozica1965 (07 feb 2014)
 

Informatii despre slabit
animis23, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, ocupate, ro, sanatos, slabit, slabute, studentei


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Afumat sau nu?! Slabuta Aditivi Alimentari 5 01 aug 2012 13:19:32
Da sau nu carbohidratilor ? micutza1 Pregatirea pentru slabire 16 27 oct 2011 18:56:38
Sarmalele ingrasa sau nu? minouse Alimentatia 13 29 iun 2010 21:27:56
Votati sau nu? Sheba Discutii off-topic 5 06 dec 2009 19:01:42
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole