Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul unui nou inceput - "Shorty"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 20 mar 2009, 15:45:14
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Bianca Vezi mesajul
imi inchipui ..tare util e steamer-ul ala vad...sper si eu ca intr-un viitor o sa imi iau...desi m-am hotarat sa imi achit toate datoriile la banci ca sa ne luam si noi o masina

da, e foarte util, mai ales cand vrei sa urmezi un mod de viata sanatos.
Super, sa imi spui cand o veti lua ca sa te felicit
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #72 (permalink)  
Vechi 20 mar 2009, 15:50:58
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
apropo, simti diferenta? 11 kg e destul de multisor. cum iti vin pantalonii? ce zic colegii de la munca? a observat iubi?
chiar astazi mi-am dat seama ca incep pantalonii sa stea larg pe mine..pantalonii care ii am acuma mi-erau mulati pana la genunchi si acuma stau largi pana la fund (la fund slabesc mai greu - e trasatura de familie)...nu am genul de colegi care sa observe ceva (nu au observat nici cand m-am vopsit) si in plus momentan port bluze largi (cu cat am ingrasam mai mult cu atat imi luam bluze mai largi)..iubitul nu a observat nimic...avand in vedere ca ma vede zilnic nici nu ma astept..probabil o sa observe cand o sa intru din nou in blugii vechi (care sunt aproape noi doar ca nu ma mai incap - momentan)

chiar citisem undeva ceva interesant legat de chestia daca se observa...vara trecuta am slabit multisor , vreo13-14 si nu vedeam deloc..adika hainele statea mai largi doar ca eu dc am uitam la mine nu vedeam unde am slabit...cica creierul se obisnuieste cu o greutate noua abia dupa 3 luni...
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #73 (permalink)  
Vechi 20 mar 2009, 16:03:19
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Bianca Vezi mesajul
chiar astazi mi-am dat seama ca incep pantalonii sa stea larg pe mine..pantalonii care ii am acuma mi-erau mulati pana la genunchi si acuma stau largi pana la fund (la fund slabesc mai greu - e trasatura de familie)...nu am genul de colegi care sa observe ceva (nu au observat nici cand m-am vopsit) si in plus momentan port bluze largi (cu cat am ingrasam mai mult cu atat imi luam bluze mai largi)..iubitul nu a observat nimic...avand in vedere ca ma vede zilnic nici nu ma astept..probabil o sa observe cand o sa intru din nou in blugii vechi (care sunt aproape noi doar ca nu ma mai incap - momentan)

chiar citisem undeva ceva interesant legat de chestia daca se observa...vara trecuta am slabit multisor , vreo13-14 si nu vedeam deloc..adika hainele statea mai largi doar ca eu dc am uitam la mine nu vedeam unde am slabit...cica creierul se obisnuieste cu o greutate noua abia dupa 3 luni...

nu stiam de treaba asta cu obisnuita creierului. s-ar putea as fie chiar asa.

Din cate inteleg vara trecuta ai slabit 14 kg, inseamna ca recordul nu este inca batut, mai ai 3 si dupa, abia vei intra pe un alt prefix Iti doresc sa fie definitiv si sa nu te mai intorci la greutatea ta de inceput.

Inseamna ca vor observa cu totii, mai la vara, cand vei purta blugii tai (aproape noi), mai mulati pe tine Mie mi se pare -11 kg ar trebui sa fie foarte vizibil. Eu am slabit 15 pana acum si se vede foarte mult diferenta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #74 (permalink)  
Vechi 20 mar 2009, 16:09:41
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
nu stiam de treaba asta cu obisnuita creierului. s-ar putea as fie chiar asa.

Din cate inteleg vara trecuta ai slabit 14 kg, inseamna ca recordul nu este inca batut, mai ai 3 si dupa, abia vei intra pe un alt prefix Iti doresc sa fie definitiv si sa nu te mai intorci la greutatea ta de inceput.

Inseamna ca vor observa cu totii, mai la vara, cand vei purta blugii tai (aproape noi), mai mulati pe tine Mie mi se pare -11 kg ar trebui sa fie foarte vizibil. Eu am slabit 15 pana acum si se vede foarte mult diferenta.
Probabil se va observa cand imi voi lua haine mai stramte...de intors inapoi nici nu mai concep...nu imi este greu ..si pentru ca inca imi mai permit anumite lucruri care intr-o dieta nu au ce cauta nu simt ca sunt restrictionata.

...blugii mei ar tb sa ma incapa pe la 83 si sper ca la vara o sa imi fie largi

in ceea ce priveste numarul de kilograme ..altfel se vad cand slabesti de la 75- la 60 si altfel de la 98 la 83...mie asa mi se pare...am o colega slabuta ..si de cate ori slabea observam ..desi slabea 1-2 kg
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #75 (permalink)  
Vechi 20 mar 2009, 16:19:53
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Bianca Vezi mesajul
Probabil se va observa cand imi voi lua haine mai stramte...de intors inapoi nici nu mai concep...nu imi este greu ..si pentru ca inca imi mai permit anumite lucruri care intr-o dieta nu au ce cauta nu simt ca sunt restrictionata.

...blugii mei ar tb sa ma incapa pe la 83 si sper ca la vara o sa imi fie largi

in ceea ce priveste numarul de kilograme ..altfel se vad cand slabesti de la 75- la 60 si altfel de la 98 la 83...mie asa mi se pare...am o colega slabuta ..si de cate ori slabea observam ..desi slabea 1-2 kg
ma gandeam acum, adica imi imaginam, daca ai in jur de 90 si slabesti vreo 10 kg.
cred ca ai dreptate. nu prea au cum sa se vada. pentru ca tot e inca mult. cred ca diferenta incepe sa se simta cand e vorba de macar minus 20.

Mama a avut 86 inainte de regim , acum are 63 si e o diferenta mare, dar cand era pe la 70 si ceva tot mi se parea cam grasuta. intr-adevar se vede altfel proportia.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #76 (permalink)  
Vechi 20 mar 2009, 16:31:28
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
ma gandeam acum, adica imi imaginam, daca ai in jur de 90 si slabesti vreo 10 kg.
cred ca ai dreptate. nu prea au cum sa se vada. pentru ca tot e inca mult. cred ca diferenta incepe sa se simta cand e vorba de macar minus 20.

Mama a avut 86 inainte de regim , acum are 63 si e o diferenta mare, dar cand era pe la 70 si ceva tot mi se parea cam grasuta. intr-adevar se vede altfel proportia.
dap asta incercam eu sa zic..ca inca nu am slabit destul ca sa fie o schimbare majora..o schimbare mica e...dar nu e cat trebuie...
ce mama ambitioasa ai..si mama mea ar tb sa slabeasca dar mai greu o corupi pe ea sa tina o dieta ceva..si acuma de cand cu problemele s-a lasat si de fumat a stat si la pat fara miscare si s-a cam ingrasat...dar sa se faca bine ca apoi e timp de toate..cred ca peste vreo 3 luni activitatea ei preferata o sa fieplimbatul si miscarea dupa cat sta acuma inchisa in casa
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #77 (permalink)  
Vechi 20 mar 2009, 16:41:03
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Bianca Vezi mesajul
dap asta incercam eu sa zic..ca inca nu am slabit destul ca sa fie o schimbare majora..o schimbare mica e...dar nu e cat trebuie...
ce mama ambitioasa ai..si mama mea ar tb sa slabeasca dar mai greu o corupi pe ea sa tina o dieta ceva..si acuma de cand cu problemele s-a lasat si de fumat a stat si la pat fara miscare si s-a cam ingrasat...dar sa se faca bine ca apoi e timp de toate..cred ca peste vreo 3 luni activitatea ei preferata o sa fieplimbatul si miscarea dupa cat sta acuma inchisa in casa
ei, nu-i nimic. Mai e pana la vara, in 3 luni reusesti sa mai dai jos cel putin 10 kg Si deja atunci cu siguranta se va vedea.

Mama acum e asa ambitioasa, adica de 4 ani. Pana atunci nu s-a chiar ocupat de ea, si drept dovada se ingrasase tare mult, oricum sunt alte generatii si gandesc altfel. Dar am corupt-o eu Hai mama, sa fim frumoase, hai sa mergem impreuna la mare si sa aratam bine, etc Nu mai tin minte motivele dar s-a lasat influentata.

Ea, pentru varsta ei, a facut un pic mai diferit fata de mine. A auzit de la nu stiu cine ca e bine sa mananci orez fiert o lingura dimineata si dupa maninci abia la pranz. Cica ar scoate toate sarurile, toxinele si nu mai stiu ce chestii din organism. Cred ca e vorba de un tratament mai naturist. In restul zilei mancam impreuna, cand eram eu acasa. In rest s-a tinut singura, era tare motivata cand vedea cum scad kg si cat de bine incepe sa arate, si cate complimente primea

Plus mai face si acum gimnastica. Chiar daca are 48 de ani e destul de dinamica.

Dupa ce mama ta isi trateaza de tot piciorul, poate o corupi si tu E mai interesant si placut in doi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #78 (permalink)  
Vechi 30 mar 2009, 22:06:49
andreea_rox's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 173cm, 104.8kg
Mesaje: 348
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

bianca in cat timp ai slabit 11kg? ms mult
andreea_rox, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2775 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 967 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #79 (permalink)  
Vechi 08 apr 2009, 11:30:54
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Hello Jurnalule,

A trecut ceva vreme de cand nu am mai scris...scuze sunt destule - prea multa treaba la munca musafiri etc...dar macar nu am facut-o lata ...am tot mancat aiurea (de obicei seara cand ma adunam cu neamurile in bucatarie - numa acolo puteam sta si noi - si mai o vorba mai o rontaiala) dar toate bune si frumoase nu am facut pagube doar ca nici nu mai slabeam ..de sambata cand au plecat rudele m-am intors pe calea cea dreapta si am continuat drumul la vale...azi dimineata 86...nu e mare lucru dar ma bucur ca nu am venit sa ma plang ca m-am ingrasat

raportul pe azi :

dim: Musli cu lapte (desi nu ma omor cu ele nu ma mai pot dezobisnui de obicei)
pranz:mancarica de pui -dc am timp azi o pun si la retete +o rosie+o ridiche
cina: supa de pui

Sper sa reusesc sa intru mai des pe aici ca nu sunt la fel de constiincioasa cand nu dau raportul nimanui
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #80 (permalink)  
Vechi 08 apr 2009, 11:40:27
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de rox Vezi mesajul
bianca in cat timp ai slabit 11kg? ms mult
Buna Rox,

Bine ai venit in casuta mea (scuze ca eram plecata cand ai venit )

Nu mai stiu exact dar cam intr-o luna jumatate cred ca am scapat de cela 11 kg...oricum dupa cele 11 kg a inceput sa mearga mai greu...
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
frumusete, jurnal, jurnal slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Dieta "Slabire Rapida" III Slabuta Dieta Rapida 8 05 dec 2011 16:15:14
Dieta "Slabire Rapida" - II Slabuta Dieta Rapida 9 09 feb 2011 15:35:38
Despre Dieta "Gesta" Slabuta Dieta Rapida 1 10 nov 2010 14:29:13
Dieta "Calorii Negative" Slabuta Diete 2 31 mar 2010 20:37:03
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole