Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1411 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 08:52:32
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la



Morning zuzi!!!!vreau si eu concediu...mare!!!!concediu fortat s-ar putea sa am, mare mai putin ca nu dau banii ))
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1412 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 09:16:25
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 13:11
Tarate de ovaz, crude, 10g - 25 calorii, 1.7 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 6.6 carbohidrati, 1.5 fibre, 0.4 sodiu, 0.1 zaharuri
Seminte de in, SanoVita, 10g - 57 calorii, 1.5 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Lapte batut 2% grasime, Big Panda, 250ml - 117 calorii, 8 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 10 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 13:06
Branza grasa de vaca 9%, 100g - 156 calorii, 13 proteine, 9 grasimi, - colesterol, 4.5 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 4.5 zaharuri
Masline negre, 25g - 29 calorii, 0.2 proteine, 2.7 grasimi, 0 colesterol, 1.6 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ou fiert, 55g - 86 calorii, 6.9 proteine, 5.8 grasimi, 233.2 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.6 zaharuri
Rosii, coapte, 150g - 27 calorii, 1.4 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 5.9 carbohidrati, 1.8 fibre, 7.5 sodiu, 3.9 zaharuri
Castraveti, 100g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 1.7 zaharuri
Humus, Sabra, 35g - 88 calorii, 2.5 proteine, 7.5 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 1.3 fibre, 150 sodiu, 0 zaharuri
Cas de oaie, 30g - 84 calorii, 7.5 proteine, 5.7 grasimi, - colesterol, 0.7 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 13:23
Mar verde, 180g - 92 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.9 carbohidrati, 2.3 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 13:27
Carnati afumati, 35g - 106 calorii, 5.4 proteine, 8.9 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Branza grasa de vaca 9%, 35g - 55 calorii, 4.6 proteine, 3.2 grasimi, - colesterol, 1.6 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 1.6 zaharuri
Masline negre, 50g - 58 calorii, 0.4 proteine, 5.4 grasimi, 0 colesterol, 3.2 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Castraveti, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.9 zaharuri
Mazare cu carnati, 200g - 168 calorii, 7 proteine, 8.6 grasimi, - colesterol, 16.2 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1171 calorii, 61.2 proteine, (mult)67.3 grasimi, 233.2 colesterol, (mic)86.1 carbohidrati, 10.1 fibre, 157.9 sodiu, 13.3 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 120min - 356 calorii
Tae-bo, Cardio, 50min - 499 calorii
Metabolism bazal - 1325 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2180 calorii

Am sa imi postez meniurile mai des poate imi dati voi cate una dupa ceafa

Ieri m-am abtinut cu brio de la Radler.. Am sfeclit-o cu niste carnati afumati sai 50 de ml de vin dar atat..

Sport am facut 50 d emin de Tae Bo Cardio..
Ma simteam tare obosita, doar am zis ca nu mai fac sport dupa 20:30..
M-am apucat la 21:15 si aveam niste picioare grele ca abia le ridicam..

Acum va raspund la fiecare!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1413 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 09:21:41
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Nu e o crima...intradevar cam tot ce e in mat e dubios...pt ca nu stii ce contine, dar atat timp cat nu e prajit si cantitatea este una de bun simt, consider ca nu omoara pe nimeni!!!
Imi place micul dejun si poate ca ar fi fost buna si o gustare dupa el..
Daca tu ai sarit peste radler ieri, azi imi bag eu botul intr-una...
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1414 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 09:35:57
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Asa-i, cam greu cu mentalitatea pe la noi, macar in Buc. parca s-au mai schimbat putin, macar, vezi tot mai des ciclisti etc.

Barbatii astia si fixatiile lor, auzi, cica ii sta in gat Eu am noroc cu al meu ca deja s-a invatat sa-si faca singur propriile alegeri sanatoase, mai ceva ca mine - am vrut sa fac duminica paste integrale cu sos de rosii si ciuperci si cica: "nu, nu vreau sa mananc paste, ca-mi stric regimul" Are 1.91 m si 86 de kg, dar are un colac de salvare (nu e burta de bere, el e mai atipic, asa ) pe care tine sa il dea jos.

Greu la mine cu pozele, nu ma bag prea des prin ele La mine nimic nou, divortez de iaurt, ca nu stiu ce sa mai schimb sa am si eu ceva modificari mai vizibile, la mine nu misca nimic -in afara starii de spirit, care-i ca o electrocardiograma, cand ma enervez, cand ma calmez, din cauza asta . Nu vreau sa mai fac neaparat Insanity o zi da, o zi ba, si sa amestec si mai mult programele.

Clar pana mergi la mare vei reusi sa mai scazi -in cm - mie mi se pare vizibila diferenta la abdomen si intre poza in care erai in pantalonii scurt rosii si cea de weekendul asta.
Ancut apropo de barbatii nostri sa vezi ce surpiza am avut ieri cand ajuns acasa.. Al meu facuse limonada cu miere.. Sa pic jos nu alta ))) L-am intrebat cum de, si a zis ca cica asa a citit el pe net ca e sanatos.. Pai sa nu-i dau una dupa cap? Eu cand ii zic zice ca vb aiurea si nu ma crede, dar cand citeste pe net da' dom'le e sfant!

Si al meu are 1.90 si 89 de kg, nu e gras dar are urta de la bere ca bea multa mai ales pe caldurile astea.. Si a realizat si el ca nu mai merge asa si s-a dat pe limonada )

Aoleo nu te-a lasat sa faci paste integrale? Pai alea sunt sanatoase dom'le! Pune-l sa citeasca pe net, poate se convinge

Divortezi de iaurt? Pai de ce? Nici macar dimineata si din ala dietetic?
Tu cate calorii mananci pe zi? Mai redu cu 50 de calorii, asta daca iti permiti, ca nici prea putine sa nu ai.. Lasa nu te mai stresa de cantar, important e ca te simti tu mai usoara. Masuratorile ti le-ai luat?

Sa dea Doamne Doamne sa fie cum zici tu, sa imi ating targhetul.. Ptr asta sport!!! Muuuult!!!
Zici tu ca se vede diferenta? Ia sa ma uit si eu mai bine poate am pojghita pe ochi )

Te pup frumoaso!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1415 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 09:37:33
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Olime Vezi mesajul
Ma bag si eu ca musca in discutie...dar intr-adevar in afara e cu totul alta conceptie despre mersul cu cortu.
Cica in Germania si in Franta ar fi cele mai misto. Sunt extrem de bine organizati, au bai curate, toti sunt relaxati, dimineata ies la jogging.
Eu nu sunt fana cort, poate si pt ca nu prea am avut ocazia sa merg.
puup
Baga-te cum vrei, noi nu se suparam..
Ce mi-e dor de Franta.... Tara mea de suflet.. si Parisul meu drag

Dar la cum stam cu bugetul slabe sanse sa mai iesim din tara anul asta
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1416 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 09:45:23
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Cea mai buna prietena a mea e tot din Bacau!

Bine, ca acum sta in Bucuresti si ne vedem tot de 2 ori pe an!

S-o luam pe rand: am facut brazil butt lift, dupa program, plus ceva cardio in plus duminica. La cumparaturi am fost in primul rand dupa de-ale gurii si chestii pentru casa, dar m-am lipit si de o palarie frumu rau pentru plaja, plus de un ulei de cuticule
La cosmetica merg la un salon de langa mine pentru defrisat total, manechiura permanenta plus uneori pedi

Super Madagascar 3, scenaristii aia abordeaza de imaginatie. As vrea si eun un pinguin de ala acasa! L-am vazut 3D.
Rili?? E din bacau BFF? Ce super!
Ai vizitat Bacaul? Daca nu, nu ai pierdut nimic, nu prea ai ce vedea

Ahaaa deci tu faci programul intreg la butt lift.. si cum e? E greu? Ia sa trag si eu un ochi poate ma tenteaza..Tu de cate ori pe saptamana faci sport?

Iuuu te duci la cosmetica, manichiura, pedi, bravo, ai grija de tine.. Eu n-am mai fost de juma de an cred. Fac tot acasa Parca nu-mi vine sa dau banii asa aiurea, mai bine imi iau haine de banii aia

Si eu mi-am gasit palarie cu boruri mari de plaja la un magazin de cartier f faina si ghici cat costa? 10 lei!!!! Am belit niste ochi cand am vazut pretul si=am luat-o urgent! Eram ca un copil intr-un magazin de bomboane

Da ce tari sunt pinguinii aia E si serial cu ei.. Si amimutele alea sunt tare amuzante )

Te tzuc fata!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1417 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 10:03:23
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Dap, recuperez eu acus acus de graba

Ce bine ca mi-a dat veste buna acum luni, altfel imi ieseam din pepeni rau de tot... nu am gresit deloc ca am luat decizia sa renunt la a manca atatia carbi... cu cat rezistam mai mult fara ei, cu atat mai bine... greu totusi fara fructe mai ales cum nu am voie dulce, si si pe caldura asta... un fructel racoritor de la rece e cel mai delicios...

Da, cu Liviu cam asa a fost Canta Loreen cu Eupforia si noi eram tot euforici.

Clar, am glumit si eu cu frica.

Te cred micuta mea, de cand intri?

Eu sincer nu mia stiu despre ce discutii era vorba, dar cred ca s-au rezolvat.





You'd better...



Da capsunelul meu Si eu la fel

Cu berea si eu am cam incurcat-o... am tras ceva la masea zilele astea... Dar scoatem prin sport, corect? Pacat ca deshidrateaza corpul... si ca se bea in mod gresit, de sete...

Mie imi place cu cortul tare mult, nu stiu daca ti-am mai zis, cum am fost cercetas, am trait practic in cort... si la foc de tabara... Am invatat multe si am amintiri superbe...

Ce ma bucur ca te poti retine de la pizza, adica sa rezisti numai cu o felie, bravo luptatoarea mea draga... eu sincer nu stiu ce as face... nu am mai stat in preajma uneia de atata vreme ca nici nu mai stiu cum miroase... Probabil nu m-ar incanta, acum asa simt... mai ales cum lasa de dorit la aspectul comercial... majoritatea sunt pline de grasimea scursa din mezelurile nesanatoase... dar una de casa, facuta de mine... anytime baby

Scumpa ai scris ca mai vrei sa scazi -3 cm in talie, ca mai vrei un kilogram sau doua jos... asa de mult ma inspiri... ma indemni spre mai bine... se vede ca esti varsator draga mea Clau... Zilele astea m-au cam marcat... la un loc cu momentele in care m-am simtit batuta si epuizata de la efort si timpul pe care il petrec cu regim, cu cantarit fiecare bucatica pe care o bag in gura, cu sport, cu tras de mine si facut planuri si teluri care sa imi includa in alimentatie anumite produse, altele nu... nu e usor...
dar si cand apar rezultatele... chiar daca tare greu, e o senzatie minunata, sa vezi cum am grija de corpul meu... si cum muncesc pentru el... si ca impreuna formam o echipa... ma bucur chiar foarte mult ca tintesti asa de sus, si ai toata sustinerea mea, stiu ca vrei sa slabesti din grasime si nu din muschi... ai sa vezi ca daca te tii de sport asa cum o faci acum, cu 4-5 zile pe saptamana... ai sa ai rezultatele pe care ti le doresti. Frumoasa mea.



Imi pare rau ca nu a mers chiar totul ca la carte, dar macar pe ansamblu te-ai simtit bine... frumoasa iesire, frumoase poze, iar tu, o zana.

Si eu ma prajeam la soare, nu cred ca a fost vara sa nu ma inrosesc umpic... Din pacate Cu exceptia verii asteia!!! Hahaha, acum am avut extra-grija M-am bronzat frumos, fara ardere... mai vreau sa merg maine aici la Cj, dar nu ma incanta DELOC ideea...
Cum un oras asa de mare sa aiba niste glume de stranduri?! Adica e jale... Fata de Mures cel putin... sunt o gluma proasta.Si sa-ti mai zic ceva? La unul dintre stranduri, de aici din Cj bine inteles, am auzit ca un tip periculos de care are frica tot orasul, a violat o fata in mijlocul zilei acolo!!! Sa innebunesti nu alta! Acum nu stiu cat de adevarat e, dar eu imi amintesc ca am auzit dintr-o sursa sigura... Ceva stire a fost parca... in fine... si eu fusesem anul trecut acolo... mi-a venit sa mor cand am auzit... ce sa mai zici... aici strandul si bataia de joc... sa te fereasca Dumnezeu... si la celalt strand, unde am sunat azi, o scarba de femeie mi-a inchis telefonul in nas cand am intrebat cate ceva de bazinul acoperit... puai ce m-am enervat... iti vine sa innebunesti aici... si si preturile sunt o gluma buna... dublu fata de Ms si da, de doua ori mai proasta calitatea serviciilor... tipic romanesc...

Lasa, e 57.3 si de la rusi, da?





Liviu 2. Babalacilor

Te pup scumpa... asa dor mi-a fost sa vorbim...
Wooooooooowwww asta da mesaj )
Hai sa imi suflec manicile sa-mi scupi in palma si sa incep ))

E bine ca ai redus carbii, si ca ti-ai dat seama ca ei erau cauza stagnarii tale. Dar cred ca nu ai renuntat de tot la fructe nu? Ca pe caldura asta chiar nu prea poti rezista fara..

Cand am concediu? La sf lui Iulie, fix de azi intr-o luna.. Plec la mareeee... Am inceput sa numar zilele, nu mai am rabdare

Aa cu discutiile, ma referam la mesajele pe care mi le-ai trimis tu.. Dar daca nu iti aduci aminte, nu-i bai, acum ca a trecut nu mai conteaza.

Da da mi-ai zis ca ai fost cercetas.. Copilul padurii
Pai inseamna ca tu de descurci minunat in salbaticie.. Te iei la tranta cu ursul
Eu sunt mai 'betonista'.. Chiar daca am trait la tara acum m-am scifosit toata

Pai de la pizza ma pot abtine ca altfel as lua-o iar in njos, revin la vechile obiceiuri.. Asta nu inseamna ca o data pe luna nu mai mananc si eu o pizza mica, in afara de felia de vineri
Vai ce imagina minunata mi-ai indus.. grasimea de la mezel scurgandu-se pe felie Acuma numa asta tre sa am in cap cand mai am popfta de pizza

De casa da e buna, si mai ales ca poti sa o faci si light, dar oricum nimic nu se compara cu pizza de la mama ei din Italia, vai cat mi-e dor de o pizza din aia faina, cu multa mozzarella si prosciuto si rucola Si la ei pizza nu e ca la noi, cu toate prostiile, cu cat mai simpla cu atat mai buna..

Multumesc inca o data pentru sustinere si cuvintele minunate!! Stiu ca esti langa mine si stii si tu ca e valabil asta si ptr tine!

Da Ralu, cred ca momentele astea cand suntem demoralizate din cauza dietei, cand stagnam, cand nimic nu merge bine, nu fac altceva decat sa ne intareasca, sa apreciem si mai mult munca pe care am depus-o si cum ai zis si tu, nu e usor deloc! Dar daca ar fi usor nu am mai face tot posibilul sa ne mentinem..
Acum ai trecut de pragul asta.. psihologic, daca pot sa ii spun asa si sitm eu ca o sa ai rezultate din ce in ce mai frumoase!
Ma bucur mult ca te inspir, macar prin poza daca nu live..
Sincer nici eu nu stiu de unde am avut atata vointa si tarie de ajunge aici si inca de a continua.
De fapt stiu, realizarile mele se datoreaza 90% voua, acestui site minunat!


Tu Ralu dar la Cj nu e nici o piscina mai privata?
Nu pot sa cred ce zici tu acolo.. Cum sa violeze o fata in mijlocul zilei? Chiar nu pot sa cred asa ceva.. Ce Dumnezeu doar nu traim in salbaticie!
Lasa-ma ca mai stiu si eu "mironosite" care Doamne iarta-ma se intind de numa' si apoi se plang ca au fost vinovate ca sa isi spele obrazul

Acum nu zic ca nu e 100% posibil asa ceva dar as fi chia socata sa fie adevarat!

Tu ai tenul mai inchis, nu? De nu te prajesti Eu mereu ma prajesc si abia dupa ce se duce primul strat de piele incep si eu sa ma bronzez frumos!
Sa vezi ce nanau am acum, ca mi se cojeste piele de pe el Vai mor, nu stiu cu ce sa ma dau )

Mno in mare cred ca am raspuns la mai tot.. Pfiuuuuuu!!!

Sper sa mai intri azi!

Te pupacesc iubita mea prietena scumpa si draga!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1418 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 10:04:09
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Ce faci Dienush.. zilele astea te-am cam neglijat.. Sa ma ierti te rog!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1419 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 10:05:36
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul
Neatza Claudel!
Vusezi la concedii?
Si eu la concedii la mare sa stau toqta ziua in soare fara sa fac nimic altceva Doar bai in mare din cand in cabd Tot sper ca o sa ajung si eu macar un weekend la mare Sa vedem. Cica peste 2 weekenduri se intrevad ceva sanse
Te pup!
Sa ai o zi frumoasa!
Azi fara rqdler da? Ssi eu fara inghetata
Daaaaaaa vreau maaaareeeeeeee!!!
Peste 2 sapt.. ce frumos, eu mai am o luna de asteptat

Dar de la Buc imediat ajungi la mare.. Eu am de mers ceva, cam 6 ore..

Da sa traiti fara Radler!! Si ieri am rezistat!

Pup si eu!
O zi frumoasa!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1420 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 10:08:12
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul


Morning zuzi!!!!vreau si eu concediu...mare!!!!concediu fortat s-ar putea sa am, mare mai putin ca nu dau banii ))
Morning hun!
Concediu fortat? Pai macar atat decat deloc! Iar au intarziat cu banii?
Aaaaaaaa ce ma oftic! Lasa ca poate vi-i dau si pleci si tu la mare un pic..
Trebuie sa iti iei cateva zile sa iti limpezesti gandurile, sa te relaxezi!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole