Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1511 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 09:12:12
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

E frumos ca va place la amandoi sa vizitati, sa 'alergati', la al meu nu-i place deloc, daca ar putea sa stea pe o plaja cu nasul la soare fara sa faca nimic Si mie imi place sa vizitez, imi aduc aminte acum cativa ani, prin cate locuri am fost, Italia, Franta.. si de dimineata pana seara umblam ca nebuna sa vad cat mai multe.. Eh ce vremuri! Poate o sa mai am parte de asa ceva, cand ne-om pune la casa noastra Vise taica vise!

Rochia de mireasa?? Sau ce rochie, cred ca ai mai zis tu ceva dar poate nu am fost eu atenta

Sunt de acord cu mai mult cardio ca sa deblochezi cantarul ala, ai mai facut Insanity?
Incearca sa faci mai multe exercitii de tip HIIT, macar de 2 ori pe sapt. Alea de la Turbo Fire sunt super bune!

Aseara am facut Tae Bo Extreme,, WOW! M-a rupt la exercitiile cu greutati, ca eu am niste greutati mai mari..

Te tzuc hun! O zi frumoasa!

Mornin', K.

Nu, nu rochie de mireasa, doar una "normala"

Mi-au venit si mie rusii, insa complet neanuntat..asa ca, I'm joining your club, cu mood swings and all..mai putin pofte alimentare

Insanity n-am mai facut saptamana trecuta, parca nu am mai avut starea necesara pentru el, am facut insa antrenamente in care dupa orice set de exercitii am pus cate 50 de sarituri cu coarda, tot pentru a mari cardio, pe langa alte antrenamente HIIT pe care le facea. Eh, well, am rabdare, nu mi s-a terminat

Lasa ca e bine sa te rupa exercitiile, ca solicita muschii, iar muschii ard calorii

Si eu am facut aseara cam 40 de min din Tae Bo Ultimate, si mie mi-a placut, dar nu l-am facut pe tot ca incepusera multe ex. cu benzi si momentan nu vreau Tae Bo tip strenght, ci cu accent pe cardio. M-am uitat pe ce am eu, dar sunt cele pe care le-ai spus tu.

Sunt in cautare de programe de cardio si nu ami stiu ce sa introduc, Turbo Fire am facut saptamani in sir si parca nu ma mai atrage asa tare; Insanity vreau sa fac in continuare, dar nu in fiecare zi...habar n-am de ce nu vreau sa fac exclusiv Insanity, dar cred ca o fi din cauza ca imi place sa variez si sa folosesc miscari cat mai variate.
Am vazut la Jillian un cardio circuit, dar nu mi se parea suficient de alert pentru gustul meu...ma mai gandeam la Les Mills, dar nu il am si de pe net nu imi dau seama daca are exclusiv exercitii de forta sau si cardio.
Daca iti mai vin idei de cardio, dar din ala foarte intens, sa-mi spui si mie, te rog
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1512 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 09:12:26
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


O felie de pizza si o salata Pai aia era doar cina luata pe la ora 8
La pranz am mancat o pizza intreaga de 32cm
Claudia trebuie sa fii mai blanda cu tine
E bine ca vrei mai mult de la tine dar trebuie sa te mentii intr-o limita in care sa nu ai frustrari in ceea ce priveste meniul. Pentru ca daca tu privesti felul in care mananci in zilele bune ca pe o "corvoada" si ti-e groaza ca va trebui sa o duci toata viata in stilul asta nu e deloc bine. Trebuie sa-ti gasesti un echilibru intre mancare si sport situatie in care sa nu te ingrasi dar nici sa nu fii frustrata ca mananci prea putin si trebuie sa te abtii de la atatea.
Cat priveste oglinda si ce vezi uneori in ea...e normal sa fie asa. Noi ne vedem zilnic in oglinda si de aceea suntem atat de critice cu noi insine . Tu de cate ori te uiti la pozele mele imi spui ca arat foarte bine iar eu fac la fel cu pozele tale. Dar eu cand ma vad in oglinda ma enervez. Gandeste-te ca avem aceasi inaltime si in linii mari aceleasi dimensiuni . Daca iti place ce vezi la mine ar trebui sa-ti placa si ce vezi la tine. Nu stiu daca ai inteles ceva din ce vroiam sa spun...ma mai pierd in cuvinte ideea e ca trebuie sa te privesti si prin ochii altora, nu doar prin ai tai...pt ca tu esti foarte critica cu tine si iti cunosti ata de bine corpul incat vezi defecte si acolo unde nu e cazul .

Acum hai sa-ti zic ce-am facut eu in weekend poate te mai inveselesti cand vezi ca moare si capra vecinului
In linii mari sambata am fost cuminte, am gatit mult dar am mancat putin dar duminica - mama mama.. M-am trezit direct cu nasul in frigider ca deh...trebuia sa verific daca a iesit prajitura. Si daca tot a iesit nu trebuia sa o si gust? Asa ca la micul dejun prajitura. Dar ce, crezi ca eu ma satur doar cu o prajitura la micul dejun? Dupa vre-o ora am mancat si branza cu rosii. Intre asta si pranz am mai mancat caise, pranzul a fost ok iar pe seara am invitat-o pe sor-mea la mine sa ma laud cu marea mea prajitura (fac atat de rar prajituri incat cand se intampla minunea simt nevoia sa ma laud ). Si cu ce crezi ca au venit la noi? Chipsuri (3 pungi mari la 4 persoane), bere, vin.
Concluzie: am mincat chipsuri la greu, am baut bere si vin si am mancat si prajitura din nou - portie aproape dubla fata de cea de dimineata la care am mai adaugat si glazura de ciocolata (ca intre timp am facut si din asta). Si mi-a mai ramas multa glazura pe langa cea pusa pe prajitura pe care bineinteles ca am mancat-o goala

Deci daca te mai gandesti vreodata ca o dai in bara cu mancarea vino pe la mine sa-ti povestesc ce fac eu

Te pup!
Cred ca te-am plictisit destul
Ce tare mi-a placut ce ai scris tu!
Imi place ca nu iti faci procese de constiinta, de fapt nici nu ar trebui ptr ca tu faci sport intens.

Pai la tine a fost doar o zi, la mine s-au adunat, mai stii cand ziceam de prajitura aia cu ciocolata, vineri pizza si tort la munca, sambata bere, chipsuri, seminte )
Vai tare bine mai arata prajitura aia a ta, si nici nu are multe calorii, o incerc si eu sambata asta!

Gata renunt sa mai fiu plangagioasa! Ce-o fi o fi! De-acum refuz sa ma mai stresez ptr tot ce bag in gura!
Am sa fac sport de minim 4 ori pe sapt cum am zis si am s aincerc sa reduc satisfacerea poftelor o o zi pe saptamana, sambata sau duminica si gata!

Daca nu mai slabesc asta e, dar macar vreo 2 cm sa mai scad si atat! Sanatate si virtute!

Multam fain Daniela ptr ca incerci s aimi ridici moralul! Chiar daca metoda ta e sa-mi te dai exemplu pe tine!
N-ar trebui, ti-am mai zis, sa iti faci griji! Orice nutritionist zice ca o data pe saptamana avem voie sa scapam la troaca ) Si tu faci Isanity, heloooooooooo!!!

Nu m-ai plictisit deloc! Stai chilax!

L.E. Stii ca ma uitam ieri la pozele tale si ma minunam ce bine arati, ce abdomen frumos ai, ce talie.. Si apoi mi-am adus aminte ca in linii mari avem cam aceleasi dimeniuni, ei la tine sunt mai mici un pic, dar stii ca eu nu ma vad deloc asa?? Dar deloc!! Eu inca ma vad cu bruta, mare in talie, cu coapse mari
Clar am ceva la mansarda!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1513 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 09:19:28
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul
Dimineata aceasta pozici motivationale pentru fetele mele Pentru domnisoara Claudia, cu dedicatie speciala


cu motivatia la purtator draga noastra strumfita!

Multumesc doamna Romina
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1514 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 09:24:59
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

dar stii ca eu nu ma vad deloc asa?? Dar deloc!! Eu inca ma vad cu bruta, mare in talie, cu coapse mari
Clar am ceva la mansarda!
Mademoiselle, e clar ca nu te vezi, pentru ca nu doar ca esti subtirica foc, dar si abdomenul iti e conturat foarte frumos, chiar daca nu e fix cum vrei tu, ca imagine ideala. Eu cred ca la tine creierul inca nu s-a acomodat cu noua imagine corporala, se zice ca trebuie sa treaca minim 3 luni...daca la tine au trecut deja, e clar ca la tine e nevoie de ceva mai mult

Pe bune ca daca ar mai fi ceva pe ici pe colo de eliminat, eu chiar ti-as spune..dar la tine e doar de mentinut si de insistat pe modelare, asta ca plan general -insa arati mai bine decat 99% din femeile pe care le vei vedea pe plaja, zau de nu. Chill, ai atuurile la tine, esti o frumusete si o sa te mai faci..trust us, not you!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1515 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 09:39:13
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Mornin', K.

Nu, nu rochie de mireasa, doar una "normala"

Mi-au venit si mie rusii, insa complet neanuntat..asa ca, I'm joining your club, cu mood swings and all..mai putin pofte alimentare

Insanity n-am mai facut saptamana trecuta, parca nu am mai avut starea necesara pentru el, am facut insa antrenamente in care dupa orice set de exercitii am pus cate 50 de sarituri cu coarda, tot pentru a mari cardio, pe langa alte antrenamente HIIT pe care le facea. Eh, well, am rabdare, nu mi s-a terminat

Lasa ca e bine sa te rupa exercitiile, ca solicita muschii, iar muschii ard calorii

Si eu am facut aseara cam 40 de min din Tae Bo Ultimate, si mie mi-a placut, dar nu l-am facut pe tot ca incepusera multe ex. cu benzi si momentan nu vreau Tae Bo tip strenght, ci cu accent pe cardio. M-am uitat pe ce am eu, dar sunt cele pe care le-ai spus tu.

Sunt in cautare de programe de cardio si nu ami stiu ce sa introduc, Turbo Fire am facut saptamani in sir si parca nu ma mai atrage asa tare; Insanity vreau sa fac in continuare, dar nu in fiecare zi...habar n-am de ce nu vreau sa fac exclusiv Insanity, dar cred ca o fi din cauza ca imi place sa variez si sa folosesc miscari cat mai variate.
Am vazut la Jillian un cardio circuit, dar nu mi se parea suficient de alert pentru gustul meu...ma mai gandeam la Les Mills, dar nu il am si de pe net nu imi dau seama daca are exclusiv exercitii de forta sau si cardio.
Daca iti mai vin idei de cardio, dar din ala foarte intens, sa-mi spui si mie, te rog
Aaaa deci iti cauti rochie sa mergi la o nunta, am inteles

Hehehe ce ne-am nimerit, si tu ai facut Tae Bo aseara, Ultimate e Boot Camp nu? Eu cand il faceam nu foloseam nici un fel de greutati dar de-acum ca am trecut la nivel avansat am sa le fac cu greutati/corzi

Turbo Fire nici mie nu mi-a placut in mod deosebit, in afara de HIIT-uri, chiar ia sa mai bag un HIIT azi.. Mi se par cam haotice miscarile lui Chalean.

Ai incercat vreodata Chalean Extreme?

Les Mills face Marina (Slabuta) asa ca iti poate spune ea mai multe, dar din cate stiu au f multe exercitii cardio. Daca faci si iti place sa-mi zici si mie, poate mai fac si eu din cand in cand.

se pare ca si eu sunt ca tine, trebuie sa diversific mereu

De la Jillian, ti-am zis, am facut eu, Cardio 3 for Phase 3, intr-adevar nu e f intensa dar transpiri si acolo f mult si e destul de greu, de ex eu a trebuie sa mai fac si pauze.

Deocamdata nu mai am nici o idee de ex tip cardio
Pe alea de pe fitness blender le-ai incercat?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1516 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 10:01:46
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Mademoiselle, e clar ca nu te vezi, pentru ca nu doar ca esti subtirica foc, dar si abdomenul iti e conturat foarte frumos, chiar daca nu e fix cum vrei tu, ca imagine ideala. Eu cred ca la tine creierul inca nu s-a acomodat cu noua imagine corporala, se zice ca trebuie sa treaca minim 3 luni...daca la tine au trecut deja, e clar ca la tine e nevoie de ceva mai mult

Pe bune ca daca ar mai fi ceva pe ici pe colo de eliminat, eu chiar ti-as spune..dar la tine e doar de mentinut si de insistat pe modelare, asta ca plan general -insa arati mai bine decat 99% din femeile pe care le vei vedea pe plaja, zau de nu. Chill, ai atuurile la tine, esti o frumusete si o sa te mai faci..trust us, not you!
Pot sa te iau la mine acasa?
Uff tare draguta mai esti tu, cum imi ridi mie moralul..

Tu stii ca m-am gandit si eu la asta, ca nu s-a acomodat creierul ca noua imagine, daca eu mereu am fost flufyy, na, si nu au trecut inca 3 luni de cand am greutatea asta, deci clar.. plus ca al meu neuron imbacsit, blond si necastrat e foarte ciudatel, plin de pitici

Vreau si eu sa ma vad cum ma vedeti voi
Totul sta in atitudine, uneori o tipa mai plinuta poate fi mai atractiva decat una mai slaba, datorita atitudinii, daca are atitudine care emana incredere in sine, se vede si se simte!
Am de lucrat la capitolul asta

Iar tu esti o bombonica dulce dulce!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1517 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 10:25:54
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Pot sa te iau la mine acasa?
Uff tare draguta mai esti tu, cum imi ridi mie moralul..

Tu stii ca m-am gandit si eu la asta, ca nu s-a acomodat creierul ca noua imagine, daca eu mereu am fost flufyy, na, si nu au trecut inca 3 luni de cand am greutatea asta, deci clar.. plus ca al meu neuron imbacsit, blond si necastrat e foarte ciudatel, plin de pitici

Vreau si eu sa ma vad cum ma vedeti voi
Totul sta in atitudine, uneori o tipa mai plinuta poate fi mai atractiva decat una mai slaba, datorita atitudinii, daca are atitudine care emana incredere in sine, se vede si se simte!
Am de lucrat la capitolul asta

Iar tu esti o bombonica dulce dulce!
Sa stii ca Ancutz are mare dreptate...arati trasnet si nici nu-ti inteleg piticeii care-ti brazdeaza creierul...sincer...Daca as arata eu ca tine , dar, din pacate, eu nu arat nici macar asa cum aratai tu cand erai grasa Asa ca, de mila pentru alti frustrati, simte-te bine in pielea ta fiindca esti minunata!
Si ca sa-ti treaca supararea:


__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


  #1518 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 10:29:05
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

E frumos ca va place la amandoi sa vizitati, sa 'alergati', la al meu nu-i place deloc, daca ar putea sa stea pe o plaja cu nasul la soare fara sa faca nimic Si mie imi place sa vizitez, imi aduc aminte acum cativa ani, prin cate locuri am fost, Italia, Franta.. si de dimineata pana seara umblam ca nebuna sa vad cat mai multe.. Eh ce vremuri! Poate o sa mai am parte de asa ceva, cand ne-om pune la casa noastra Vise taica vise!


!
Buna Claudici!

Asa sunt si eu, cand vizitez locuri noi, mergem si peste 30 km pe zi!
Saracu barbat al meu, la inceput era exasperat, acum deja s-a obisnuit!

Praga cel putin am avut ambitia sa o fac doar la picior, fara sa iau niciun mijloc de transport! I-am dat sotului kilometrajul peste cap!

Sincer eu prin micile astea escapade de cateva zile - o saptamana simt ca traiesc! Asta si concertele mele favorite, of course!
Visul meu e sa ajung la Machu Picchu, cand oi avea bani!
Care e destinatia ta de vis?


In alta ordine de idei, ti-au venit musafirii? Sau in continuare isi dau aere de diva?

Pup!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1519 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 13:06:45
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Sa stii ca Ancutz are mare dreptate...arati trasnet si nici nu-ti inteleg piticeii care-ti brazdeaza creierul...sincer...Daca as arata eu ca tine , dar, din pacate, eu nu arat nici macar asa cum aratai tu cand erai grasa Asa ca, de mila pentru alti frustrati, simte-te bine in pielea ta fiindca esti minunata!
Si ca sa-ti treaca supararea:


umbli cu santajul? La sentiment?
Tu esti minunata nu eu, ptr ca ai un cuvant de alinare ptr fiecare dintr noi
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1520 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 13:11:07
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna Claudici!

Asa sunt si eu, cand vizitez locuri noi, mergem si peste 30 km pe zi!
Saracu barbat al meu, la inceput era exasperat, acum deja s-a obisnuit!

Praga cel putin am avut ambitia sa o fac doar la picior, fara sa iau niciun mijloc de transport! I-am dat sotului kilometrajul peste cap!

Sincer eu prin micile astea escapade de cateva zile - o saptamana simt ca traiesc! Asta si concertele mele favorite, of course!
Visul meu e sa ajung la Machu Picchu, cand oi avea bani!
Care e destinatia ta de vis?


In alta ordine de idei, ti-au venit musafirii? Sau in continuare isi dau aere de diva?

Pup!
Visez si eu sa ajung in Praga!
Toata lumea spune ca e o destinatie de vis!
Inainte si eu innebuneam sa fac escapade, asa pe monent, imi traznea in cap, vreau sa merg la mare de ex, si paf, vineri seara saream in masina si mergeam la mare

Acum mai mergem in plimbari prin apropiere, gen Bicaz, Targu Neamt, undeva unde s anu fim nevoiti sa stam peste noapte.

Destinatia mea de vis... hmm imi doresc sa mai vad odata Parisul Apoi Londra, Praga, Barcelona..

Wow Machu Picchu, nu e cam departe? Adevarul e ca e o destinatie cu adevarat speciala!

Nu au venit nesimtitii, asa fac mereu ma chinuie cu o saptamana inainte

"Aere de diva" )) )
Ca-n reclama aia la ciocolata S....
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole