Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #14351 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 10:54:42
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Diaaaaaa!

Bine ai revenit. Imi place tonul mesajului tau. Mi se pare matur, echilibrat, impacat. Tot ce ai scris acolo inteleg. Mai putin influenta mamei. In rest, exact in aceeasi situatie sunt si eu cu Andrei.

Nu pot sa rup total pentru ca imi dau seama cat de singur il las. Poate ca nu ar trebui sa ne pese, dar eu, una, nu pot. Asa ca momentan vorbim in continuare cat de cat, dar lucrurile nu mai sunt la fel.

Si eu mi-am facut planuri si sperante si ganduri cu el, si nu am simtit niciodata ca el e macar 80% in acelasi loc si in acelasi mind-set ca mine. E trist, dar e bine ca avem munca sa ne tina ocupate, si oameni care sa ne fie alaturi.

Uuuu, detalii despre baiatul nou? Spor la treaba si un week-end fain.

By the way, care e programul tau acum? Banuiesc ca nu mai lucrezi in ture, nu? Ai si tu week-end-urile libere?
Siminel iubiiiit!
Imi pare rau sa aud ca si tu treci prin aceeasi situatie....E destul de greu, e urat dar..... EU, una, nu mai puteam sta asa. Efectiv treceau anii pe langa mine, nu ma mai simteam EU! Nu mai ieseam, nu mai radeam, eram mereu trista, inchisa in mine, inchisa in casa si atat.....SI multe multe si marunte. Daaaarrrrr sunt sigura ca putem trece peste asta complet.
Nu intentionat l-am lasat singur, eu am vrut sa pastram legatura, am vrut sa lasam loc de buna ziua, sa vorbim dar....imi spune ca ii e greu si nu poate face asta.De-asta o sa se si mute din oras.....E alegerea lui, eu repet: nu ma mai intorc.

Dap, o sa dau detalii despre el. Tot ce pot spune acum, cu toata modestia, e ca este topit dupa mine Se vede, se simte, ii citesc in ochi si in ....tremurul mainilor cand sunt cu el

Programul e olecuta mai lejer. 10-11 ore, dar cu pauze, mai o cafea la terasa, mai o pauza de masa, de luni pana vineri, cateodata pana sambata. Fara ture de noapte. Dar cu multe griji si mult stres.
Pupicei! Ne-auzim curand!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
LOREDANA99 (03 aug 2013), rainbow (13 sep 2013), rozica1965 (02 aug 2013)
  #14352 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 11:16:54
CCristina D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2012
Locaţie: Sighisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: RINA...the end
Date: 165cm, 74.6kg
Mesaje: 4.034
Aprecieri acordate: 5.220
Am fost apreciat(a) de 3.436 ori in 2.551 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna Dia draga !!!
Mi-a fost d or de tine...te inteleg...stiu ca esti ocupata
MA bucur sa aud ca ai inceput o relatie noua si ca iti este bine...e neplacuta si dureroasa si despartirea, dar daca nu mai merge..nu mai merge.
Sper sa fii fericita , sa zambesti , sa iubesti...sa ai o relatie frumoasa!!
Spor la munca!! Ai grija de tine!!
Pupicei!!!
__________________
Jurnal Criss C
CCristina D, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
CCristina D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2230 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1713 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui CCristina D:
happygirldiana (20 sep 2013), rozica1965 (02 aug 2013)
  #14353 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 11:32:12
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna draga mea!!!
Bravo ca ai avut curajul asta, e un pas mare spre un alt viitor cu siguranta mai bun. Daca nu mai mergea, oricum de greu este trebuie de pus punc. Cu parare de rau eu nu am avut curajul asta s-o fac anul trecut, daca iti aduci tu aminte prin ce am trecut..totusi la mine a fost mai greu....ne leaga o casatorie..
Bafta cu noua dragoste, doar nu te pre implica, lasa loc de mai bun...cunoaste-l, vezi de ce e in stare si ce-ti poate oferi, lasa-l sa se topeasca, apoi implica-te.
Pupicei draga mea
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mutulica:
happygirldiana (20 sep 2013), rozica1965 (02 aug 2013)
  #14354 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 13:13:59
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Siminel iubiiiit!
Imi pare rau sa aud ca si tu treci prin aceeasi situatie....E destul de greu, e urat dar..... EU, una, nu mai puteam sta asa. Efectiv treceau anii pe langa mine, nu ma mai simteam EU! Nu mai ieseam, nu mai radeam, eram mereu trista, inchisa in mine, inchisa in casa si atat.....SI multe multe si marunte. Daaaarrrrr sunt sigura ca putem trece peste asta complet.
Nu intentionat l-am lasat singur, eu am vrut sa pastram legatura, am vrut sa lasam loc de buna ziua, sa vorbim dar....imi spune ca ii e greu si nu poate face asta.De-asta o sa se si mute din oras.....E alegerea lui, eu repet: nu ma mai intorc.

Dap, o sa dau detalii despre el. Tot ce pot spune acum, cu toata modestia, e ca este topit dupa mine Se vede, se simte, ii citesc in ochi si in ....tremurul mainilor cand sunt cu el

Programul e olecuta mai lejer. 10-11 ore, dar cu pauze, mai o cafea la terasa, mai o pauza de masa, de luni pana vineri, cateodata pana sambata. Fara ture de noapte. Dar cu multe griji si mult stres.
Pupicei! Ne-auzim curand!
Programul e cu siguranta mult mai bun decat inainte. Si cu stresul si responsabilitatile vin si cateva avantaje. Oricum erai stresata si inainte, macar acum e altfel. Banii ii primesti la timp, macar?

Ma bucur ca baiatul asta e topit dupa tine. Suna bine. Dar fii tare ,macar la inceput, si intoarce-l pe toate partile. Si eu am acelasi sentiment ca am asteptat destul o schimbare acolo unde nu trebuia, si ca acum as pierde si mai mult timp in speranta ca lucrurile s-ar putea imbunatati candva si trece viata pe langa mine. Imi place totusi sa cred ca exista un rost in toate si ca daca e sa raman singura o sa raman singura, si ca daca e sa fiu cu cineva (pe care l-am cunoscut deja sau nu), atunci asa o sa fie...SPER

Te pup si mai astept mesaje de la tine. O vizita la Cluj, ceva?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rozica1965 (02 aug 2013)
  #14355 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 13:19:49
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata, gagici!De la munci va salut, sunt pe baricade!E de munca zi de zi, de o luna si ceva mergem cu hotelul tot plin, deeeeeci cine are de munca?DIANA!!!!
AM trecut sa mai sterg praful pe aici, sa vad ce mai spuneti voi si sa va pun la punct cu ultimele noutati.....
Acum ceva timp am incheiat o relatie de aproape 7 ani.Nu s-a mai putut. Tensiune, presiune, tacere, lipsa de comunicare.....Pana cand am spus stop. Desi stiu ca sufera mult, l-am vazut, am mai vb cu el putin, imi mai lasa cate un mesaj pe facebook sa imi spuna ca acum isi da seama unde a gresit si ca ma vrea inapoi si ca si-a dat seama ca ma iubeste. Dar...eu nu ma mai intorc, fetelor. Pt ca am incercat de mult prea multe ori, a mers un pic apoi am ajuns de unde am plecat.
Nu pot sa mint, si pe mine m-a afectat, imi tot amintesc cum a inceput totul, prin cate am treccut impreuna, cate planuri ne facusem.Dar imediat imi amintesc cata influenta a avut mama lui asupra lui si cate a facut pt ea si cate pt mine......SUnt convinsa ca ea se bucura chiar daca el sufera, se bucura ca nu mai sunt langa el....
Am avut noroc ca a fost sorela langa mine, colega mea de la birou si colegul care ma curteaza de cand am venit aici si caruia am ales sa ii dau o sansa. Mi-au fost alaturi si am trecut cat de cat peste impas.
AM avut nopti nedormite, inecate in lacrimi dar i-am avut pe ei alaturi si mi-a trecut. Ma consum la gandul ca poate Adi este singur si nu are cu cine sa vorbeasca, ma consuma ideea ca sufera mult si se inchide in el. Dar......nu mai e cale de intoarcere.....Am vrut sa fiu cu el, mi-am facut planuri cu el, am vrut sa ne casatorim dar.....nehotararea lui, faptul ca acum ma vrea,acum nu ma mai vrea m-a facut sa iau decizia asta si cred ca in final va fi bine.
Cam asta e pe scurt, probabil o sa vin si o sa povestesc mai mult dar nu azi pt ca am treaba gramada si trebuie sa trec la lucru,
Va pup si va doresc o zi frumoasa ca voi!
Imi pare rau ca s-a sfarsit asa!!!!! Poate nu el era soarta ta.......poate tot raul e spre bine!!!!!! Asta iti doresc Dienusa.....sa iti gasesti jumatatea si sa iti fie bine,caci ai plans destul in ultimii ani!!!!!!!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
happygirldiana (20 sep 2013)
  #14356 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 13:23:54
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Diaaaaaa!

Bine ai revenit. Imi place tonul mesajului tau. Mi se pare matur, echilibrat, impacat. Tot ce ai scris acolo inteleg. Mai putin influenta mamei. In rest, exact in aceeasi situatie sunt si eu cu Andrei.

Nu pot sa rup total pentru ca imi dau seama cat de singur il las. Poate ca nu ar trebui sa ne pese, dar eu, una, nu pot. Asa ca momentan vorbim in continuare cat de cat, dar lucrurile nu mai sunt la fel.

Si eu mi-am facut planuri si sperante si ganduri cu el, si nu am simtit niciodata ca el e macar 80% in acelasi loc si in acelasi mind-set ca mine. E trist, dar e bine ca avem munca sa ne tina ocupate, si oameni care sa ne fie alaturi.

Uuuu, detalii despre baiatul nou? Spor la treaba si un week-end fain.

By the way, care e programul tau acum? Banuiesc ca nu mai lucrezi in ture, nu? Ai si tu week-end-urile libere?
Siminuta......uneori trebuie sa fim si egoiste si sa ne pese si de noi! Mai tarziu s-ar putea sa regretam ca nu am facut ce trebuia cand a fost momentul. Timpul trece si lucrurile nu se imbunatatesc........doar vom ramane cu gustul amar al desertaciunii!!!!! Voi,care sunteti tinere........fara obligatii,sot,copiii......luati taurul de coarne si dati cu el de pamant! Ce merge rau de la inceput,rau va merge toata viata!
__________________
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
CCristina D (02 aug 2013), mutulica (02 aug 2013)
  #14357 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 13:26:26
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Siminel iubiiiit!
Imi pare rau sa aud ca si tu treci prin aceeasi situatie....E destul de greu, e urat dar..... EU, una, nu mai puteam sta asa. Efectiv treceau anii pe langa mine, nu ma mai simteam EU! Nu mai ieseam, nu mai radeam, eram mereu trista, inchisa in mine, inchisa in casa si atat.....SI multe multe si marunte. Daaaarrrrr sunt sigura ca putem trece peste asta complet.
Nu intentionat l-am lasat singur, eu am vrut sa pastram legatura, am vrut sa lasam loc de buna ziua, sa vorbim dar....imi spune ca ii e greu si nu poate face asta.De-asta o sa se si mute din oras.....E alegerea lui, eu repet: nu ma mai intorc.

Dap, o sa dau detalii despre el. Tot ce pot spune acum, cu toata modestia, e ca este topit dupa mine Se vede, se simte, ii citesc in ochi si in ....tremurul mainilor cand sunt cu el

Programul e olecuta mai lejer. 10-11 ore, dar cu pauze, mai o cafea la terasa, mai o pauza de masa, de luni pana vineri, cateodata pana sambata. Fara ture de noapte. Dar cu multe griji si mult stres.
Pupicei! Ne-auzim curand!
Dienuta.........eu..........ca o clotza batrana ce sunt,iti zic un proverb din batrani,pe care sigur il stii bine.....''unde scuipi,sa nu lingi niciodata!''Comprende,si?
__________________
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
CCristina D (02 aug 2013), happygirldiana (20 sep 2013), Zoe (03 aug 2013)
  #14358 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 13:59:47
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Siminuta......uneori trebuie sa fim si egoiste si sa ne pese si de noi! Mai tarziu s-ar putea sa regretam ca nu am facut ce trebuia cand a fost momentul. Timpul trece si lucrurile nu se imbunatatesc........doar vom ramane cu gustul amar al desertaciunii!!!!! Voi,care sunteti tinere........fara obligatii,sot,copiii......luati taurul de coarne si dati cu el de pamant! Ce merge rau de la inceput,rau va merge toata viata!
Stiu, Rozi, de-asta am si zis stop. E greu sa ma rup de tot, pentru ca e omul la care gandurile mele se duc constant, dar incep sa simt cu ma distantez incet... Consider ca m-am apropiat de taur Mai e pana il apuc de coarne, dar o sa se intample si asta cat de curand!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rozica1965 (02 aug 2013)
  #14359 (permalink)  
Vechi 02 aug 2013, 20:07:27
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Stiu, Rozi, de-asta am si zis stop. E greu sa ma rup de tot, pentru ca e omul la care gandurile mele se duc constant, dar incep sa simt cu ma distantez incet... Consider ca m-am apropiat de taur Mai e pana il apuc de coarne, dar o sa se intample si asta cat de curand!
Decat niciodata,mai bine mai tarziu! Fa-i asa cum simti...dar nu-ti irosii viata in van........doar o data traim.........
__________________
  #14360 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 08:00:09
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole