Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3711 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 19:27:46
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

In tura de noapte, daca nu-ti faci de lucru, o sa pici de somn incepand cu 2-4...depinde de corpul tau. Poate primele ture de noapte o sa reusesti sa stai treaza, ca-i ceva nou
Cu foamea...hmmm...gasesti tu ceva
__________________
  #3712 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 23:18:18
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Hello Dia,

Mi-am facut si eu curaj sa te vizitez. Vad ca ti-ai gasit un job. Ma bucur pentru tine. Ce n-as vrea sa gasesc si eu unul
Vroiam sa te intreb (deoarece nu am reusit sa-ti parcurg tot jurnalul - e un pic cam maricel ) daca tu toate kg le-ai dat jos cu hipo si de cand tii?
Te pup si succes la job!
__________________
De vorba cu Mr. J
  #3713 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 08:58:28
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Hello Dia,

Mi-am facut si eu curaj sa te vizitez. Vad ca ti-ai gasit un job. Ma bucur pentru tine. Ce n-as vrea sa gasesc si eu unul
Vroiam sa te intreb (deoarece nu am reusit sa-ti parcurg tot jurnalul - e un pic cam maricel ) daca tu toate kg le-ai dat jos cu hipo si de cand tii?
Te pup si succes la job!
Buna,Chriselle!Bine ai venit pe la mine Te astept oricand,desi in ultimul timp nu mai sunt prezenta prea mult pe aici(asta o sa se schimbe de azi).
Da,am gasit un job de care,momentan,sunt foarte incantataSper sa iti gasesti si tu.Stiu cum e sa tot cauti si sa nu gasesti absolut nimic

Ca sa iti raspund la intrebare,da,eu am slabit numai cu hipocaloricaTin de un an si un pic.A mers destul de repede la mine,dar asa cum le-am spus si celorlalte fete care m-au intrebat,daca eram cumintitca,eram slabuta pana acum Dar ba am facut prostioare de pasti,ba am stagnat si uite asa tot trag de o hipocalorica Eu consider hipocalorica cea mai buna metoda de a slabi.E destul de permisiva si poate fi tinuta cu mare usurinta.E de fapt un stil de viata sanatos care poate fi mentinut.

Eu trebuie sa ma pun pe treaba de azi.Ca tot mi-am facut de cap in ultimul timp Am mancatnumai tampeniiDar asa cum ziceam,stiu ca imi revin si imi revin
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3714 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 09:06:50
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!Ce tarziu m-am trezit aziAm zis sa dorm un pic mai mult ca la noapte stau de veghe |Tot as mai fi dormit un pic dar m-am trezit din cauza diverselor vse.Am visat toata noaptea ca mananc) Ce o mai fi si asta(m-am trezit cu pofta de mancare),apoi ca am un bebe si imi era atat de drag de el,era fetita(sper ca u prevesteste vreun bebe visul asta,mai stiu ca bebele in vis nu e semn bun) si am mai visat ca eram intr-un parc printr-un oras strain si faceam dragoste cu iubi pe o bancaAstea da vise.Fara nicio legaturaSi am preferat sa ma trezesc

AStazi fac sport pe la 11,sa vad ce aleg.Acum ma imbrac si ma duc cu iubi la un bar aici,langa noi,sa bem o cafea.Are chef de cafea de la barCand revin trec la sport,un dus si mai lenevesc un pic, ca deseara intru in tura Prima data singura si sunt si de noapte.SPer sa fie bineApoi mai intru duminica dimineata.Si maine sunt toata ziua acasa.Si sunt singura....Sorela e la tara,iubi pleaca si el.Mai ramanae prietena mea dar ea vrea sa manacam o pizza in oras.Si nu vreau,nu mai vreau sa mananc porcarii si apoi,...nici nu am baniAm primit alaltaieri un ciubuc de la un italia,ne-a lasat 90 de lei si colega mea i-a impartit cu mine.Primul meu ciubuc.Dar i-am cheltuit pe niste chestii.V-am spus ca nu mai aveam bani.Si aveam nevoie de deodorant si mi-am cumparat si o geanta de umar(nu aveam decat din alea pe diagonala si nu pot sa le iau cu costum) de la un magazin de pe aici,m-a asteptat cu banii pana cand am putut sa ii dau.Asa ca pe asta i-am cheltuitMacar am scapat de datorii.
Uf...cata palavrageala,inutila

Va pup si trec la imbracat,ca iar ma asteapta iubi
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3715 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 13:19:00
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata!Ce tarziu m-am trezit aziAm zis sa dorm un pic mai mult ca la noapte stau de veghe |Tot as mai fi dormit un pic dar m-am trezit din cauza diverselor vse.Am visat toata noaptea ca mananc) Ce o mai fi si asta(m-am trezit cu pofta de mancare),apoi ca am un bebe si imi era atat de drag de el,era fetita(sper ca u prevesteste vreun bebe visul asta,mai stiu ca bebele in vis nu e semn bun) si am mai visat ca eram intr-un parc printr-un oras strain si faceam dragoste cu iubi pe o bancaAstea da vise.Fara nicio legaturaSi am preferat sa ma trezesc

AStazi fac sport pe la 11,sa vad ce aleg.Acum ma imbrac si ma duc cu iubi la un bar aici,langa noi,sa bem o cafea.Are chef de cafea de la barCand revin trec la sport,un dus si mai lenevesc un pic, ca deseara intru in tura Prima data singura si sunt si de noapte.SPer sa fie bineApoi mai intru duminica dimineata.Si maine sunt toata ziua acasa.Si sunt singura....Sorela e la tara,iubi pleaca si el.Mai ramanae prietena mea dar ea vrea sa manacam o pizza in oras.Si nu vreau,nu mai vreau sa mananc porcarii si apoi,...nici nu am baniAm primit alaltaieri un ciubuc de la un italia,ne-a lasat 90 de lei si colega mea i-a impartit cu mine.Primul meu ciubuc.Dar i-am cheltuit pe niste chestii.V-am spus ca nu mai aveam bani.Si aveam nevoie de deodorant si mi-am cumparat si o geanta de umar(nu aveam decat din alea pe diagonala si nu pot sa le iau cu costum) de la un magazin de pe aici,m-a asteptat cu banii pana cand am putut sa ii dau.Asa ca pe asta i-am cheltuitMacar am scapat de datorii.
Uf...cata palavrageala,inutila

Va pup si trec la imbracat,ca iar ma asteapta iubi
Dragute vise. Si eu am avut o noapte tumultuoasa, am adormit greu si m-am tot trezit. Cred ca isi faceau carbohidratii de cap pe la mine prin organism, asta a fost primul gand cand m-am trezit a treia oara fara motiv

Felicitari pentru ciubuc La cat mai multe
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3716 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 13:49:16
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna,Chriselle!Bine ai venit pe la mine Te astept oricand,desi in ultimul timp nu mai sunt prezenta prea mult pe aici(asta o sa se schimbe de azi).
Da,am gasit un job de care,momentan,sunt foarte incantataSper sa iti gasesti si tu.Stiu cum e sa tot cauti si sa nu gasesti absolut nimic

Ca sa iti raspund la intrebare,da,eu am slabit numai cu hipocaloricaTin de un an si un pic.A mers destul de repede la mine,dar asa cum le-am spus si celorlalte fete care m-au intrebat,daca eram cumintitca,eram slabuta pana acum Dar ba am facut prostioare de pasti,ba am stagnat si uite asa tot trag de o hipocalorica Eu consider hipocalorica cea mai buna metoda de a slabi.E destul de permisiva si poate fi tinuta cu mare usurinta.E de fapt un stil de viata sanatos care poate fi mentinut.

Eu trebuie sa ma pun pe treaba de azi.Ca tot mi-am facut de cap in ultimul timp Am mancatnumai tampeniiDar asa cum ziceam,stiu ca imi revin si imi revin
Multumesc frumos de raspuns. Esti o dulceata. Si eu ma tot tin de diete si ma las de ele. Am inceput prima data cu una de la un nutritionist, tocmai pentru ca vroiam sa slabesc sanatos si sub supraveghere medicala, dar a fost total altceva fata de ce m-am asteptat eu. Nu mi s-au facut nici un fel de analize, primeam in fiecare saptamana o lista de alimente si numai din alea aveam voie sa mananc. A dat rezultate dieta dar mi-au iesit pe gat salatele si branza de vaci de care ma saturasem... Asa ca nu am tinut-o mai mult de 3-4 saptamani.
Dupa aia am incercat monti dar dupa vreo saptamana am inceput sa pun la loc desi respectam regulile intocmai. Apoi, am apelat si la South Beach. In prima faza a fost foarte bine, iar cand am trecut la a 2a (fara sa fac prea multe modificari) iara am inceput sa pun pe mine
Acum, de vreo 3 zile am inceput cu hipo. Vad ca rezultatele au inceput sa apara. Sper sa mearga bine cu hipo ca altfel nu stiu ce o sa fac. Probabil o sa revin la dieta nutritionistului dar e cam naspa - fetele cand au vazut-o mi-au zis din start ca nu e o dieta ok.
Am inceput cu 1300 de cal. Vroiam sa incep cu 1400 - am incercat sa bag atata in mine (ca sa am de unde scadea mai incolo) dar nu intra 1400 - asta, pentru ca incerc sa mananc mai sanatos si noile alimente contin mai putine calorii asadar mananc mai mult decat obisnuiam. Tu de la cate calorii ai inceput? si cate scadeai si cand le scadeai? Eh, probabil ca ar trebui sa mai citesc pe aici in loc sa te bat pe tine la cap
Te pup si succes cu dieta. Esti o inspiratie pentru mine.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #3717 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 14:04:10
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata!Ce tarziu m-am trezit aziAm zis sa dorm un pic mai mult ca la noapte stau de veghe |Tot as mai fi dormit un pic dar m-am trezit din cauza diverselor vse.Am visat toata noaptea ca mananc) Ce o mai fi si asta(m-am trezit cu pofta de mancare),apoi ca am un bebe si imi era atat de drag de el,era fetita(sper ca u prevesteste vreun bebe visul asta,mai stiu ca bebele in vis nu e semn bun) si am mai visat ca eram intr-un parc printr-un oras strain si faceam dragoste cu iubi pe o bancaAstea da vise.Fara nicio legaturaSi am preferat sa ma trezesc

AStazi fac sport pe la 11,sa vad ce aleg.Acum ma imbrac si ma duc cu iubi la un bar aici,langa noi,sa bem o cafea.Are chef de cafea de la barCand revin trec la sport,un dus si mai lenevesc un pic, ca deseara intru in tura Prima data singura si sunt si de noapte.SPer sa fie bineApoi mai intru duminica dimineata.Si maine sunt toata ziua acasa.Si sunt singura....Sorela e la tara,iubi pleaca si el.Mai ramanae prietena mea dar ea vrea sa manacam o pizza in oras.Si nu vreau,nu mai vreau sa mananc porcarii si apoi,...nici nu am baniAm primit alaltaieri un ciubuc de la un italia,ne-a lasat 90 de lei si colega mea i-a impartit cu mine.Primul meu ciubuc.Dar i-am cheltuit pe niste chestii.V-am spus ca nu mai aveam bani.Si aveam nevoie de deodorant si mi-am cumparat si o geanta de umar(nu aveam decat din alea pe diagonala si nu pot sa le iau cu costum) de la un magazin de pe aici,m-a asteptat cu banii pana cand am putut sa ii dau.Asa ca pe asta i-am cheltuitMacar am scapat de datorii.
Uf...cata palavrageala,inutila

Va pup si trec la imbracat,ca iar ma asteapta iubi
Dienutz, ce m-a distrat ultimul tau vis
Nu trebuie sa iti faci griji in privinta viselor si a insemnatatii lor. Daca ai sa citesti cartea lui Sigmund Freud - Interpretarea viselor, ai sa vezi ca tot ceea ce visam sunt niste imagini, informatii pe care creierul le inmagazineaza si atunci cand noi dormim el ne reda toate aceste informatii asociindu-le intr-un mod foarte ciudat. Poate sa asocieze niste imagini din copilarie cu nu stiu ce chestie pe care ai vazut-o de curand dar nu ai remarcat-o in mod special. Atunci cand dormim nu avem control asupra creierului iar el isi face de cap
Eu cateodata am niste vise de as putea sa fac niste scenarii pentru filme de groaza din ele - tocmai de aia nu vreau sa ma uit la filme de groaza ca s-asa creierul meu se pare ca atunci cand nu e in control face filme horror
Deci, pe cine preferi sa asculti: unul dintre cei mai buni psihologi din lume sau povestile din popor?
Felicitari pentru primul tau bacsis si la cat mai multe si mai mari Mult succes si diseara. Chiar, daca esti singurica, nu poti sa intri pe net? Banuiesc ca aveti calculator la receptie.
Ia uite ca si eu m-am intins cu scrisul. Sper ca nu te-am plictisit.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #3718 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 14:55:20
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Dienutz, ce m-a distrat ultimul tau vis
Nu trebuie sa iti faci griji in privinta viselor si a insemnatatii lor. Daca ai sa citesti cartea lui Sigmund Freud - Interpretarea viselor, ai sa vezi ca tot ceea ce visam sunt niste imagini, informatii pe care creierul le inmagazineaza si atunci cand noi dormim el ne reda toate aceste informatii asociindu-le intr-un mod foarte ciudat. Poate sa asocieze niste imagini din copilarie cu nu stiu ce chestie pe care ai vazut-o de curand dar nu ai remarcat-o in mod special. Atunci cand dormim nu avem control asupra creierului iar el isi face de cap
Eu cateodata am niste vise de as putea sa fac niste scenarii pentru filme de groaza din ele - tocmai de aia nu vreau sa ma uit la filme de groaza ca s-asa creierul meu se pare ca atunci cand nu e in control face filme horror
Deci, pe cine preferi sa asculti: unul dintre cei mai buni psihologi din lume sau povestile din popor?
Felicitari pentru primul tau bacsis si la cat mai multe si mai mari Mult succes si diseara. Chiar, daca esti singurica, nu poti sa intri pe net? Banuiesc ca aveti calculator la receptie.
Ia uite ca si eu m-am intins cu scrisul. Sper ca nu te-am plictisit.
Nu ma plictisesti,scumpa ChrisdimpotrivaMa bucur sa vad ca inca mai sunt vizitata.Si ma bucur sa vad ca te simti bine aici,la mineEh,da,visele tot vise sunt.Dar cateodata chiar visez niste tampenii..

Dap,sunt singurica.Pe net pot sa stau,slava Domnului,e salvarea mea!Ca altfel as adormiSper sa gasesc slabute online la noapte,desi ma cam indoiesc
Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Multumesc frumos de raspuns. Esti o dulceata. Si eu ma tot tin de diete si ma las de ele. Am inceput prima data cu una de la un nutritionist, tocmai pentru ca vroiam sa slabesc sanatos si sub supraveghere medicala, dar a fost total altceva fata de ce m-am asteptat eu. Nu mi s-au facut nici un fel de analize, primeam in fiecare saptamana o lista de alimente si numai din alea aveam voie sa mananc. A dat rezultate dieta dar mi-au iesit pe gat salatele si branza de vaci de care ma saturasem... Asa ca nu am tinut-o mai mult de 3-4 saptamani.
Dupa aia am incercat monti dar dupa vreo saptamana am inceput sa pun la loc desi respectam regulile intocmai. Apoi, am apelat si la South Beach. In prima faza a fost foarte bine, iar cand am trecut la a 2a (fara sa fac prea multe modificari) iara am inceput sa pun pe mine
Acum, de vreo 3 zile am inceput cu hipo. Vad ca rezultatele au inceput sa apara. Sper sa mearga bine cu hipo ca altfel nu stiu ce o sa fac. Probabil o sa revin la dieta nutritionistului dar e cam naspa - fetele cand au vazut-o mi-au zis din start ca nu e o dieta ok.
Am inceput cu 1300 de cal. Vroiam sa incep cu 1400 - am incercat sa bag atata in mine (ca sa am de unde scadea mai incolo) dar nu intra 1400 - asta, pentru ca incerc sa mananc mai sanatos si noile alimente contin mai putine calorii asadar mananc mai mult decat obisnuiam. Tu de la cate calorii ai inceput? si cate scadeai si cand le scadeai? Eh, probabil ca ar trebui sa mai citesc pe aici in loc sa te bat pe tine la cap
Te pup si succes cu dieta. Esti o inspiratie pentru mine.
Chriselle,
O sa ai rezultate cu hipocalorica.Rezultate frumoase chiar.Mentine-te tu la 1200-1300 de cal pe zi si fa si sport si ai sa vezi ca o sa primesti rezultate mai frumoase decat cu orice dieta
Eu ma tin de treba in general.De Craciun,de exemplu,si de Rev,nu am avut nicio problema,m-am tinut de deita,am si slabit,desi am avutt atatea bunatati.
Eh,in vacanta de Pasti m-am ingrasat.Au venit si parintii in concediu,acasa,am mancat numai tampenii si porcarii si multeDar vointa pot spune ca am,daca vreau ceva, fac in asa fel incat sa reusesc.Ca ma mai abat cateodata de la regula,e altceva.Ii spuneam Siminei ca zilele astea m-am cam rasfatat cu cateva dulciurele.Dar de azi ma fac cumintica si o sa continuu sa slabesc

Te pup!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3719 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 14:59:17
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Dragute vise. Si eu am avut o noapte tumultuoasa, am adormit greu si m-am tot trezit. Cred ca isi faceau carbohidratii de cap pe la mine prin organism, asta a fost primul gand cand m-am trezit a treia oara fara motiv

Felicitari pentru ciubuc La cat mai multe
Hei,Simi! Da,clar ei sunt de vina.Si la mine la fel,cred

Eu fug la sport acum,am in plan sa fac TJ cardio mix 2,e mai simplu un pic si trebuie sa revin cumva la sport,ca nu am mai facut de mult.Nu o sa reintru direct in TF ca maine nu ma mai ridic din pat

Mi-am cumparat un termos sa imi iau ceai la mine,nu am mai baut ceai verde sau negru de un car de ani Si citeam pe cutia termosului ca tine bauturile fierbinti la temperatura initiala timp de 24 de ore iar dupa 24 de ore ajung la 32 de grade.Deci la noapte o sa am toata noaptea ceaiul fierbinte,ca proaspatOricat ar fi de cald afara,nu imi place ceaiul racit.In afara de Nestea sau Lipton
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3720 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 15:47:14
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Hei,Simi! Da,clar ei sunt de vina.Si la mine la fel,cred

Eu fug la sport acum,am in plan sa fac TJ cardio mix 2,e mai simplu un pic si trebuie sa revin cumva la sport,ca nu am mai facut de mult.Nu o sa reintru direct in TF ca maine nu ma mai ridic din pat

Mi-am cumparat un termos sa imi iau ceai la mine,nu am mai baut ceai verde sau negru de un car de ani Si citeam pe cutia termosului ca tine bauturile fierbinti la temperatura initiala timp de 24 de ore iar dupa 24 de ore ajung la 32 de grade.Deci la noapte o sa am toata noaptea ceaiul fierbinte,ca proaspatOricat ar fi de cald afara,nu imi place ceaiul racit.In afara de Nestea sau Lipton
Mie imi place sa fie rece ca gheata daca e cald afara Dar ma bucur ca o sa ai ceai la tine. Si nu o sa bei vreun cah. Spor la sport, sa ne spui cum a fost dupa asa o pauza. Mie carbo astia imi dau mare bataie de cap

Azi am o intalnire romantica cu iubi sa vedem ce pune la cale
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole