Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #81 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 16:33:59
Red flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Red Flower, inseamna ca esti una dintre mamele norocose,care au putut sa doarma 8 ore legate de cand avea copilul lor 6 luni. Sincer ai avut mare noroc de copil cuminte, tinand cont ca pe la 6 luni incep sa le creasca dintii, au dureri mari saracutii si ziua si noaptea, iar asta e un nou motiv pt care nu dorm nici ei nici mamele.
Daca a fost asa usor sa cresti copilul,nu stiu cat are,dar am inteles ca ai doar unul, de ca te-ai oprit la unul? cand vin al doilea si al treilea?
Iar febra facuta intr-o zi petrecuta la bunici e cam mult,orice bacterie,virus are nevoie de 2-3 zile de incubatie, deci a ajuns acolo deja cu boala, a fost doar ghinionul sa faca febra exact in singura zi petrecura la bunici.
Spui ca nu vrei sa convingi pe nimeni sa faca copii,din mesajele tale reiese altceva. Citeste-le si poate vei intelege la ce ma refer. E drept ca in scris e foarte usor interpretabil sau e mult mai greu sa spui exact ce vrei sa de fapt sa explici,dar atata timp cat tu spui ca solutii exista,pt mine suna deja ca un inceput de: esti sigura ca nu vrei?.
Mishuta, copilul meu n-a avut nici macar o noapte in care sa planga din cauza dintilor. i-au iesit foarte usor. am multi copii in jurul meu, toti sub 1 anisor. parintii se lauda cat sunt de cuminti si inca n-am auzit una plangandu-se de nopti nedormite. cum am mai spus, pana acum noi am fost exceptia. am mai spus, daca un copil creste intr-un mediu linistit si echilibrat, e totul ok.
n-am inteles deloc treaba cu febra. da, a facut febra. n-am spus ca ar fi bunicii vinovati, ci ca exact atunci s-a intamplat.
da, am un copil si atat am considerat eu ca trebuie sa am. intrebarea asta nu ma pune deloc la zid si nici nu ma face sa ma simt prost. fiecare este liber sa decida cati copii face. tocmai din acest motiv nu inteleg supararea unora.
daca si parintii nostri ar fi gandit ca "vai, cat plange un copil! vai, cat de greu e de crescut! vai, nu o sa dorm noptile!" probabil nu am exista. sau poate noi am exista, dar nu ar exista sotii, iubitii nostri. nu ar fi viata mai trista fara ei?
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #82 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 16:48:00
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

[QUOTE=Red flower;982706]Mishuta, copilul meu n-a avut nici macar o noapte in care sa planga din cauza dintilor. i-au iesit foarte usor. am multi copii in jurul meu, toti sub 1 anisor. parintii se lauda cat sunt de cuminti si inca n-am auzit una plangandu-se de nopti nedormite. cum am mai spus, pana acum noi am fost exceptia. am mai spus, daca un copil creste intr-un mediu linistit si echilibrat, e totul ok.


Red Flower, inseamna ca traim in lumi diferite. Lumea in care traiesc eu,sau copii pe care ii cunosc eu mananc in primele luni de viata minim din 3 in 3 ore. Si zi si noapte. La san sau lapte praf. Le e foame indiferent daca cresc intr-un mediu echilibrat si linistit. Apoi fac caca peste noapte,cel putin in prima luna de viata destul de des. Si trebuie schimbati, ca se irita. Apoi incep incet incet sa scoata din mesele de noapte, si eventual raman la una pana spre un an. Asta in cazurile fericite. Apoi le cresc dintii,cum am mai spus, si iar urla. Apoi majoritatea mai au puseuri de crestere,ca re apar din cand in cand pana spre 3 ani, si atunci au iar perioade cand se trezesc noaptea si cer lapte eventual. Apoi mai incep gradinita si incep sa ia toate bolile posibile si imposibile, sa raceasca si sa tuseasca noapte si zi, sa faca otite si toate nebuniile. Si iar nu se doarme in familie.
SI eu nu cunosc personal nici un parinte care sa spuna,doamne,ce bine dorm ,nici nu simt copilul,bebelusul,nici nu stiu ca il am. Doarme toata noaptea. Dar, e adevarat ca eu cunosc niste parinti si niste copii,tu cunosti altii. Daca cunosteam aceleasi persoane atunci aveam o probelema.,ca cineva mintea.
Poate ne mai spun dintre mamicile de copii mici cam cate ore dorm pe noapte.

Cum spuneam, e greu,dar e frumos si merita.Sper sa zic la fel dupa ce vine bebe
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #83 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 17:08:30
Red flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

[QUOTE=mishutza;982719]
Citat:
Anterior postat de Red flower Vezi mesajul
Mishuta, copilul meu n-a avut nici macar o noapte in care sa planga din cauza dintilor. i-au iesit foarte usor. am multi copii in jurul meu, toti sub 1 anisor. parintii se lauda cat sunt de cuminti si inca n-am auzit una plangandu-se de nopti nedormite. cum am mai spus, pana acum noi am fost exceptia. am mai spus, daca un copil creste intr-un mediu linistit si echilibrat, e totul ok.


Red Flower, inseamna ca traim in lumi diferite. Lumea in care traiesc eu,sau copii pe care ii cunosc eu mananc in primele luni de viata minim din 3 in 3 ore. Si zi si noapte. La san sau lapte praf. Le e foame indiferent daca cresc intr-un mediu echilibrat si linistit. Apoi fac caca peste noapte,cel putin in prima luna de viata destul de des. Si trebuie schimbati, ca se irita. Apoi incep incet incet sa scoata din mesele de noapte, si eventual raman la una pana spre un an. Asta in cazurile fericite. Apoi le cresc dintii,cum am mai spus, si iar urla. Apoi majoritatea mai au puseuri de crestere,ca re apar din cand in cand pana spre 3 ani, si atunci au iar perioade cand se trezesc noaptea si cer lapte eventual. Apoi mai incep gradinita si incep sa ia toate bolile posibile si imposibile, sa raceasca si sa tuseasca noapte si zi, sa faca otite si toate nebuniile. Si iar nu se doarme in familie.
SI eu nu cunosc personal nici un parinte care sa spuna,doamne,ce bine dorm ,nici nu simt copilul,bebelusul,nici nu stiu ca il am. Doarme toata noaptea. Dar, e adevarat ca eu cunosc niste parinti si niste copii,tu cunosti altii. Daca cunosteam aceleasi persoane atunci aveam o probelema.,ca cineva mintea.
Poate ne mai spun dintre mamicile de copii mici cam cate ore dorm pe noapte.

Cum spuneam, e greu,dar e frumos si merita.Sper sa zic la fel dupa ce vine bebe
fata draga, nu este sanatos sa hranesti copilul noaptea si in niciun caz din 3 in 3 ore poate din cauza aceasta au probleme cu urlete noaptea cat despre treaba mare, inca n-am auzit copil sa o faca noaptea. asa cum nici tu ca si adult nu o faci. da, dimineata devreme, e normal. insa un copil sanatos, crescut echilibrat, doarme de seara de la 9-10 pana cel putin dimineata la 6. Finuta mea are 6 luni si nu si-a trezit parintii nici macar o singura noapte. nepotica mea are 5 luni si doarme de seara de la 9 pana dimineata la 7. nepotica unei prietene la fel. in timpul zilei nici nu stim ca sunt copilasi in casa dar am spus-o, conteaza mult de mediul in care cresc. daca parintii sunt stresati, nervosi, copilul preia automat felul lor de-a fi.
totusi, hai sa nu deturnam subiectul sa ai o zi frumoasa si linistita!
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #84 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 19:55:48
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

nimeni nu a zis ca e usor sa ai copii..si ma intreb alte femei care au 10 copii ce mai fac?
eu am matusi care au multi copii..intradevar obs si eu ca era cam greu.. dar ma enervam.. ca ii rasfata prea mult.
cu asta nu sunt de acord, sa ii inveti ca esti la dispozitia lor tot timpul. bine cand is mici da.. dar mai stiam eu pe cineva care avea copii mari.. si le rasfata la maxim..era mai ceva ca o sluga..
o sa va pov cum e sa fiu mamica cand o sa fiu.. si da planuiesc vreo 3 copii
si nu o sa stau neingrijita, stresata ca plange ala mic.. sau sa nu ies nicaieri. sau alte activitati..o s ale imbin pe toate.. ca asta e natura femeii. si daca altele se descurca pot si eu. si da e adevarat ca unii au copii mai cuminti altii mai putin..eu sper sa ii educ bine impreuna cu sotul
totusi nu a aparut nimeni sa zica ca nu isi doreste copii, sau ca nu are ca nu a vrut..sa am de cine sa ma leg haha
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #85 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 20:06:16
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
...sa am de cine sa ma leg haha
Da mai, ca d-aia am deschis subiectul asta ca sa se lege unii si altii de oamenii care-si scriu parerile personale apropo de subiect.

Parerea mea sincera este ca femeile care vor sa aiba copii, sa-i aiba. Alea care vor sa fie casnice, sa fie. Alea care nu vor copii, sa nu aiba. Alea care nu vor sa fie casnice, sa nu fie. Cine vrea 5 copii, sa-i faca. Cine nu-si doreste, sa nu-i faca. Fiecare sa faca ceea ce-l face fericit.
Răspuns cu citat
  #86 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 21:13:50
DrIulia2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Mai exista cupluri pe acest forum care din alegerea lor proprie nu vor sa aiba copii? Cum reactioneaza cei din jur la alegerea voastra? Aveti probleme de genul, intrabari insistente din partea rudelor, prietenilor si chiar a strainilor...de ce nu faceti copii etc.?

Sunt in situatia asta si atat eu cat si sotul suntem supusi unui fel de hartuire din partea celorlalti in sensul asta. Am avut oameni nou cunoscuti, complet straini care sa-mi ofere sfaturi de genul "V-ati gandit sa adoptati?, "Da' la fertilizare?" si altele de genul, unele sugestii chiar ciudate.

Am ajuns sa le zic ca nu pot sa am copii din motive de sanatate desi raspunsul asta nu e tocmai corect suta la suta. Motivele mele sunt pur personale si nu pot sa le dezvalui. Nici asa nu sunt lasata in pace, unii se retrag politicos dar altii continua cu agresivitate sa ma convinga ca trebuie sa las omenirii urmasi. Sotul pateste la fel. Pe de alta parte vrem sa fim politicosi, e greu insa uneori sa schimbi subiectul brusc sau sa raspunzi cu "This is not of your business!"

Pareri?
Da,mi se pare lipsa de respect insistenta cu care anumite persoane doresc sa afle lucruri despre viata personala,familiara.
Sunt o persoana sociabila(deloc introvertita),careia ii place sa interactioneze cu oamenii,prin natura meseriei am ocazia sa intalnesc foarte multe persoane,dar totul pana la viata personala.

Poate unora dintre voi li se pare ceva normal,ca facand parte din viata cotidiana,dar mie nu.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #87 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 21:32:21
miaumiau's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Eu ma numar printre persoanele care nu s-au imaginat niciodata mame si nici nu doresc sa aflu cum este. Ma gandesc efectiv cu GROAZA ca actualul prieten sau poate viitorul fost si viitorul prieten vor dori copil candva si voi fi pusa in situatia sa aleg sa fac un copil nedorit sau sa ma despart//divortez. Nu ma intereseaza ce fac in mod deosebit copii prietenelor mele apropiate, mai intreb ce fac etc, cum se descurca, dar mai mult pentru ca stiu ca se asteapta sa le intreb nu ca-mi pasa cu adevarat daca mananca sau daca mai au dermatita atopica.
SI ce am mai observat este faptul ca in general (dar nu regula, evident) persoanele care pun genul acesta de intrebari indiscrete sau care efectiv nu concep cum un om 'normal' (din punctullor de vedere nu isi doreste copii ) au un nivel de educatie mai limitat. Bineinteles la cele tinere ma refer, ca cele in varsta au adanc inradacinate mentalitatea de Vitoria Lipan. De la oamenii cu un anumit nivel intelectual sau de educatie in familie nu prea am primit intrebari de gen si nici reactii de scarbiti de faptul ca am alte aspiratii in viata decat a fi sotie si mama.
In final, e alegerea fiecaruia, o respect, nici nu mi-a trecut vreodata prin minte sa intreb pe cineva: DA de ce ai vrut copii??? La fel cum nu mi-a venit sa intreb: De ce nu? Trebuie sa fim empatici pentru ca fiecare om are motivele lui pentru ce alege si nu suntem NIMENi ca sa cerem unii explicatii altora.
O seara frumoasa in continuare va doresc.
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #88 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 21:50:07
Red flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de miaumiau Vezi mesajul
Eu ma numar printre persoanele care nu s-au imaginat niciodata mame si nici nu doresc sa aflu cum este. Ma gandesc efectiv cu GROAZA ca actualul prieten sau poate viitorul fost si viitorul prieten vor dori copil candva si voi fi pusa in situatia sa aleg sa fac un copil nedorit sau sa ma despart//divortez. Nu ma intereseaza ce fac in mod deosebit copii prietenelor mele apropiate, mai intreb ce fac etc, cum se descurca, dar mai mult pentru ca stiu ca se asteapta sa le intreb nu ca-mi pasa cu adevarat daca mananca sau daca mai au dermatita atopica.
SI ce am mai observat este faptul ca in general (dar nu regula, evident) persoanele care pun genul acesta de intrebari indiscrete sau care efectiv nu concep cum un om 'normal' (din punctullor de vedere nu isi doreste copii ) au un nivel de educatie mai limitat. Bineinteles la cele tinere ma refer, ca cele in varsta au adanc inradacinate mentalitatea de Vitoria Lipan. De la oamenii cu un anumit nivel intelectual sau de educatie in familie nu prea am primit intrebari de gen si nici reactii de scarbiti de faptul ca am alte aspiratii in viata decat a fi sotie si mama.
In final, e alegerea fiecaruia, o respect, nici nu mi-a trecut vreodata prin minte sa intreb pe cineva: DA de ce ai vrut copii??? La fel cum nu mi-a venit sa intreb: De ce nu? Trebuie sa fim empatici pentru ca fiecare om are motivele lui pentru ce alege si nu suntem NIMENi ca sa cerem unii explicatii altora.
O seara frumoasa in continuare va doresc.
deci tu esti convinsa ca doar femeilor limitate intelectual sau celor chinuite, precum Vitoria li se poate parea normal sa faci copii? asta e cea mai tare replica ce am putut sa o citesc
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #89 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 21:55:27
DrIulia2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Red flower Vezi mesajul
deci tu esti convinsa ca doar femeilor limitate intelectual sau celor chinuite, precum Vitoria li se poate parea normal sa faci copii? asta e cea mai tare replica ce am putut sa o citesc
Daca am inteles bine,se referea ca acele femei,"de pe vremea Vitoriei",insista cu intrebari la care face referire acest subiect.

Miaumiau,vino sa lamuresti situatia.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #90 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 21:58:17
miaumiau's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Red flower Vezi mesajul
deci tu esti convinsa ca doar femeilor limitate intelectual sau celor chinuite, precum Vitoria li se poate parea normal sa faci copii? asta e cea mai tare replica ce am putut sa o citesc
Nu, bineinteles ca nu, ci am constatat ca in majoritatea cazurilor genul acesta de femei intreaba lucruri persoanle care nu le privesc.
Nu ma chinuiessc sa iti raspund mai detaliat ca am observat ca din tot ce au raspuns fetele tu ai scos din context si le-ai interpretat cum ai vrut, iar discuita s-ar prelungi inutil si fara concluzie. Exact ca stirile din tabloide sau ca politica.
O viata frumoasa sa ai.
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alegerea, calorii, copii, cupluri, dieta, fara, femeile, noi, proprie, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Explica alegerea pozei de la profil. Sand Discutii off-topic 15 21 sep 2011 04:50:57
Cati copii vrei sa ai? :) Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 nov 2010 10:25:37
Alegerea barbatului ideal Slabuta Despre noi, ... femeile 42 05 oct 2010 21:06:22
Calculator greutate copii si adolescenti vadmin Sectiunea - CALCULATOR NUTRITIONAL Slabute 0 15 sep 2010 15:50:35
Obezitatea la copii - solutii Slabuta Alimentatie 1 24 sep 2009 11:19:18

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole