Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #3131 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 08:14:20
monicastoican's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Scuze, am postat din greşeală de 2 ori
monicastoican, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de monicastoican; 26 aug 2011 at 08:24:52.
  #3132 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 09:47:06
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de dedeia Vezi mesajul
Neatza fetelor,
Eu azi m-am cantarit dupa doua saptamani de monti si am slabit 1,1 kg . Este putin pt mine...inainte slabeam mai mult in doua saptamani, pana la 4kg. Voi cum slabiti cu monti?

O zi frumoasa
Buna dimi.. tot cu monti slabeai si atunci? Ritmul in care slabesti acum depinde foarte mult de ce mancai inainte, de cate diete ai tinut si mai ales..de cat de restrictive au fost. Cum spunea si Respectabilu' , dureaza putin pana organismul se obisnuieste cu acest stil de viata, asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi. In plus..ai fost conforma conforma? treci la raport !
Eu una am observat ca slabesc destul de repede acum pentru ca inainte devenisem un mic sugar addict, asa ca trecerea brusca la NO sugar..se vede pe talie daca ai sa citesti si din urma, ai sa-ti dai seama din spusele fetelor ca fiecare are ritmul ei de slabire,aducand organismului un aport caloric normal..unul dintre lucrurile care se aseamana si care ne leaga este stilul de viata. In speranta ca ti-am putut fi de ajutor macar putin, iti doresc o zi frumoasa si tie !
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3133 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 09:53:50
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de monicastoican Vezi mesajul
Scuze, am postat din greşeală de 2 ori
Ohoo, dar ce doresti sa slabesti? Raportandu-ma la inaltimea ta si nr tau de kg, cred ca arati foarte bine !
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3134 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 10:04:28
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Mai fetelor, eu acum vreo ora am aj acasa. Am fost toata ziua pe drumuri, am rezolvat cu doctorul, cu o rata, i-am trimis bani surorii mele, m-am pensat, am fost machiata gratuit intr-o parfumerie si am probat vreo ora pijamale pe care le-am gasit in super sconturi. Practic, cu 19 euro am 2 perechi de pantaloni, 2 bluze si un capot. Toate de vara ca pe aici e o caldura ametitoare.
La noi se cam duc reducerile...si parca nici asa cald nu mai e incat sa investesc in haine de vara..astept colectia de toamna maaaama ce sconturi la noi nu vezi asa ceva...
Daca nu, miercurea viitoare il sun si el ma programeaza intr-un centru specializat din Pisa, la urgenta.
Care ar fi urgenta? Nu prea stiu, nu sunt in pericol de moarte, asta e clar, dar se pare ca situatia nu e deloc buna, totusi.
O sa treci cu bine peste problemele de sanatate, ai sa vezi! Trebuie sa fii puternica, noi suntem alaturi de tine...

Va tin la curent.
Azi dimineata aveam deja 79 de kg., cu 20 mai mult decat la sfarsitul lui ianuarie. Si toata lumea, peste tot, mii-a cedat locul... de...cica sunt insarcinata... Arat ca in luna a sasea cu siguranta. Bine ca nu isi da nimeni seama ca eu de fapt sunt umflata ca un balon.

Si o gluma seaca...trebuie sa vezi si sa urmaresti avantajele de aici, ai locul asigurat...
stai linistita, o sa-ti revii dupa ce treci cu bine peste problemele de sanatate.. e normal sa nu-ti mai stea gandul la diete cand astfel de probleme planeaza asupra ta..
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3135 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 10:30:35
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna,fetele,i.m home
Am povestit la fetele de 30de ani ce si cum,nu mai repet,acasa e intotdeauna frumos si bine(la mine Ro va fi intotdeauna ACASA)
Sper sa apuc sa recuperez din urma,de azi is iar la dieta,nu stiu daca MOnty sau personalizata,cert e ca mi-am facut de cap si am 67.500 azi
Ame,am apucat sa citesc doar mesajul tau de mai sus,iti doresc multa sanatate si sper sa revii la forma pe care o aveai prin iarna
Am sosit aseara la miezul noptii,acasa ma astepta o teava sparta de apa,acum au remediat-o,da am de remediat si eu in urma lor acumaValiza e inca nedesfacuta..mancare nu-i..deci..gata cu odihna,imi ajunge,inapoi la treburi
Va pup,o zi frumoasa,ne vedem mai tarziu!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3136 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 12:39:17
mkarina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: Giurgiu, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Hipocalorica+Montignac
Date: 159cm, 56kg
Mesaje: 251
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna ziua slabutelor! am si eu o mica dilema in legatura cu indicele gilcemic al catorva alimente...vreau sa ma ghidez dupa regulile lui Montignac si vreau sa o fac "ca la carte" cum s-ar spune.Si v-as fi super recunoscatoare pt raspunsuri:*. Deci: fasolea alba fiarta are acelasi indice glicemic ca cea cruda? la fel si dovleceii la gratar, cuptor etc? Ciupercile, varza,spanacul, mazarea au acelasi IG fierte,la cuptor, la gratar ca cele crude? multumesc anticipat!:*
  #3137 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 17:29:25
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,fetele,i.m home
Am povestit la fetele de 30de ani ce si cum,nu mai repet,acasa e intotdeauna frumos si bine(la mine Ro va fi intotdeauna ACASA)
Sper sa apuc sa recuperez din urma,de azi is iar la dieta,nu stiu daca MOnty sau personalizata,cert e ca mi-am facut de cap si am 67.500 azi
Ame,am apucat sa citesc doar mesajul tau de mai sus,iti doresc multa sanatate si sper sa revii la forma pe care o aveai prin iarna
Am sosit aseara la miezul noptii,acasa ma astepta o teava sparta de apa,acum au remediat-o,da am de remediat si eu in urma lor acumaValiza e inca nedesfacuta..mancare nu-i..deci..gata cu odihna,imi ajunge,inapoi la treburi
Va pup,o zi frumoasa,ne vedem mai tarziu!
bine ai revenit scumpa mea
las ca la cat de ambitioasa esti tu imediat vei scapa de kg alea in plus
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #3138 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 17:51:37
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
stai linistita, o sa-ti revii dupa ce treci cu bine peste problemele de sanatate.. e normal sa nu-ti mai stea gandul la diete cand astfel de probleme planeaza asupra ta..
Oooo, dar nici nu mai tin dieta de cateva luni. Sunt sigura ca o parte din kg. se datoreaza si alimentatiei, asta e clar. Doar a psihic nu mai sunt in stare sa urmez nici un fel de regula. Am aj deja la epuizare.

Trebuie sa trec pe magneziu, fier, sa vedeam ce o sa mai iau. Dar astept intai discutia cu medicul de luni.

Te pup!
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,fetele,i.m home
Am povestit la fetele de 30de ani ce si cum,nu mai repet,acasa e intotdeauna frumos si bine(la mine Ro va fi intotdeauna ACASA)
Sper sa apuc sa recuperez din urma,de azi is iar la dieta,nu stiu daca MOnty sau personalizata,cert e ca mi-am facut de cap si am 67.500 azi
Ame,am apucat sa citesc doar mesajul tau de mai sus,iti doresc multa sanatate si sper sa revii la forma pe care o aveai prin iarna
Am sosit aseara la miezul noptii,acasa ma astepta o teava sparta de apa,acum au remediat-o,da am de remediat si eu in urma lor acumaValiza e inca nedesfacuta..mancare nu-i..deci..gata cu odihna,imi ajunge,inapoi la treburi
Va pup,o zi frumoasa,ne vedem mai tarziu!
Emi, nu e mult. Si de-acum, cu toata curatenia pe care o ai de facut, mai o plimbare pe plaja, mai un walk, mai o mancarica Monti, sa vezi cum in cateva saptamanai esti manechin din nou!
O sa ma duc si acolo la fete la 30 sa vad cum a fost in tara...Sau poate esti tu draguta si ne copii mesajul si aici sa nu stau sa-l caut? Ce zici?
Te pup!
Citat:
Anterior postat de mkarina Vezi mesajul
Buna ziua slabutelor! am si eu o mica dilema in legatura cu indicele gilcemic al catorva alimente...vreau sa ma ghidez dupa regulile lui Montignac si vreau sa o fac "ca la carte" cum s-ar spune.Si v-as fi super recunoscatoare pt raspunsuri:*. Deci: fasolea alba fiarta are acelasi indice glicemic ca cea cruda? la fel si dovleceii la gratar, cuptor etc? Ciupercile, varza,spanacul, mazarea au acelasi IG fierte,la cuptor, la gratar ca cele crude? multumesc anticipat!:*
Buna!
Lista cu Indicii glicemici o gasesti la mine la semnatura.

Daca in ea nu sunt scrise:
Leguma A cruda IG. x
Leguma A fiarta IG. y
Atunci leguma A are acelasi ig si fiarta, si cruda.

Morcovul si telina isi schimba IG-ul dupa fierbere. Dar, ATENTIE, au incarcatura glicemica mica si se pot folosi in mancare cu moderatie.

Fasolea, mazarea si ce-ai mai scris tu acolo nu isi modifica igul prin gatire. Te pup!


Scuze ca raspund atat de tarziu. azi m-am trezit cu o durere de cap ingrozitoare. Am luat deja 2 calmante si sa zicem ca m-a mai lasat.
Pe de alta parte, am dormit aproape toata ziua (mai mult am zacut). Si a acum tot in pat as sta. Gata, daca as avea o sticluta care sa arate energia mea pe culori (stiti, ca la jocuri cand iti arata cata viata mai ai), azi clar as fi la rosu...
Si acum, abia tastez.
Sincer, am aj sa imi doresc sa ma bage astia in spital mai repede....Deja imi inchipui (aici spitalele sunt f. faine) , eu laptopul, chiaveta pt net (azi m-am uitat de oferte sa o incarc), creme, machiaje, carti, .... si multa odihna!
Ok, gata ca deja prind posturi.
Va pup pe toate!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3139 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 22:03:09
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Multumesc,Gabitza,imi pare rau ca nu ne-am intalnitIn octombrie
Cati inca nu s-a intors?
AmeNu prini posturi,esti epuizata psihic si se simte din ce zici tu,iti doresti un pic de odihna..sper sa reusesti
Uite mesajul:
Buna dimi,fetele
Cum m-am trezit fuga la voiMi-a fost dor de voi,tare
Am ajuns acasa aseara pe la 12 noapteaSi nu am apa nici sa trag la wcS-a spart o teava la subsol,si noi am observat chiar cand plecam spre Ro,cand sa inchidem robinetul..asa ca l-am inchis si l-am lasat asa,ce era sa facem..acuma asteptam hidraulicul,m-am spalat cu apa minerala
Fetele,am o casa frumoasa,superba,fenomenala..dar nu i-am facut nicio pozaNu am avut timp nici sa respir,Ellutza cred ca-si da seama..
Sa va povestesc nitel..am ajuns acolo pe 11 august,ne-a asteptat cu masina fratele meu,acasa eram pe la 11.A 2 zi dimineatza programasem o plecare la munte cu niste veri,pana la urma a mers doar o verisoara cu sotul,a fost un cosmarLa pensiune erau peretii f subtiri si a sforait omu ala..nu am inchis un ochi cat am stat acolo,dupa 2 nopti nedormite eu si al meu ne.am mutat la unicul hotel din localitate,dar deja excursia a fost compromisaLa Lepsa,Vrancea am fost..Cred ca stand in Ita am devenit prea exigenta..ca nu mi-a lacut..strazi cu gropi,praf mult,ca sa intri la unica cascada din zona se platea 4 lei de persoana..in parcul natural la fel,si era neamenajat,dupa ce plateai mergeai vreo 200 de m printr-un peisaj de vis,dar care se intrerupea brusc..trebuia sa faci alpinism,f periculos,ca sa continui drumul..noi am preferat sa nu riscam vre-un picior rupt.Pensiunea nasoala,se auzeau toate masinile,televizorul era cu temporizator,se oprea dupa 20 de min de vizionat,ca daca mergea tv,poate reuseam sa dormim,sa nu-l mai auzim pe ala cum sforaie..Si apa la vc se oprea dupa putin timpAsa ca ne-am cam plictisit si enervat
Data viitoare nu mai lasam locatia la alegerea altora..desi ei erau incantati..nu stiu,de ce romanii accepta orice conditii si oricum?Ca si preturile erau pe masura la pensiunea aia,am platit 800 de mii noaptea,la fel ca la hotel,unde au fost conditii ok..
Ma rog,casa nu prea am apucat sa mi-o vad bine pana marti,doar vineri dimineata inainte de plecare i-am aruncat un ochi..cand am vaxzut-o mai pe indelete...mamaa,ce cearta am tras cu constructorulFetelor,am ajuns la concluzia ca nu e zdravan la cap..eu i-am zis de mii de ori pe net si inainte de a incepe fundatia,ca vreau TOATE firele si tevile.ascunse,nu la vedere..Nimic,atarnau toaate peste tot,si camerele deja finisate,varuite,etc..el cica erau gata..in sufragerie nu aveam intrerupator de lumina langa usa,trebuia sa ma dau cu capu de toti peretii sa il gasesc,pe peretele opus..si inca multe si marunte..Bineinteles ca l-am pus sa refaca ,sa imi bage prin perete tevile..nu va zic ce circ..Pana la urma i-am izs sa-si ia catrafusele si sa plce,si s-a calmat si a reparat..am stat langa el,da am pierdut 2-3 zile..A,si eu luasem toate sanitarele din primavara,ca sa aiba timp sa le masoare si sa le monteze cum teebuie,ca sunt de design si nu se monteaza ca alea normale..De unde,tot in cutii le-AM GASIT, si cu noi acolo si-a dat seama canu merg montate,ca nu se potrivea tubaraia..ca sa mi le puna a taiat din ele..adica din wc si bideu...lucruri noi,moderne..si-a batut joc..da era unica solutie,daca nu,trebuia sa le arunc si sa iau delea obisnuite..Nu va zic cat de suparata am fost..si au mai fost multe,de a trebuit sa stau numa langa el sa fiu sigura ca ies cum vrem noi..
In fine,se pare ca au mai ramas vreo 2 saptamani de lucru,maruntisuri..casa e superba,v-am zis,ma duc iar in octmbrie si ATUNCI O SA FAC SI POZE.cU INCALZIREA MAI RAMANE SA REZOLV,scuzati capsu,ca eu cand scriu nu mai ma uit pe ecran
Per total sunt happy, luna asta sper sa nu se suceasca si astia din ita,si sa vindem casa,cum am cazut de acord...si alta munca pe mine,cu mutarea ..da imi place
Din urma ma apuc de citit de azi...cred ca ma apuca anu nou
Am fost si racita cobza acasa,inca mai ma racaie pe gat,scumpetea mea de nepotel a fost la mare si a venit cu ceva virus..eu l-am invatat sa ma pupe si m-ia daruit si virusu alaDoamneneeeee,ce dulce e..scump de tot
Cred ca a venit instalatorul,sper sa-mi ia mesaju,ca sunt pe comp naspa,cel vechiVa pup,ne vedem mai tarziu,sper ca sunteti toate bine
Aaa,m-am cantarit,am 67,300Da sa stiti ca nu m-am abtinut de la nimic..Dati cu pietre daca vreti si va lasa inimaDe azi dieta..desi nu stiu care..nu cred ca Monty mai are efect.citisem ca daca tot o reiei nu prea mai e eficienta
Am fugit,va pup pe toate


Am iesit,va pup,noapte buna,pe maine!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3140 (permalink)  
Vechi 27 aug 2011, 01:59:55
valery's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2011
Locaţie: hunedoara, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M.M
Date: 164cm, 51kg
Mesaje: 104
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Va citesc si sunt langa voi ..chiar daca sunt muta va urmaresc pe fiecare pas cu pas . deci grija
-Sunteti totale ! va admir mult de tot !
-Eva ptr toate sfaturile bune care le dai , am invatat f multe de la tine , multumesc
-Va pup pe TOATE cu mult drag
__________________
Cel mai frumos altar este sufletul unui nefericit mângâiat, care multumeste lui Dumnezeu. Victor Hugo
valery, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1078 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole