Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #3121 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 19:04:17
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de dedeia Vezi mesajul
Buna fetelor, eu sunt noua pe aici am pus si eu meniul meu de azi; e mult-putin? / bine-rau? ca sunt incepatoare cu monti; sunt rezultate cu monti?
va pup

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:43
Fulgi de ovaz, Noe, 40g - 142 calorii
Iaurt dietetic 0.1% grasime, Pilos, 200g - 68 calorii
Zahar, 5g - 20 calorii
Scortisoara, 2g - 6 calorii

Prânz, ora 11:35
Caras gatit, 170g - 174 calorii
Rosii, 380g - 69 calorii
Ardei gras galben, 50g - 14 calorii

Gustare 2, ora 14:56
Mere, 250g - 130 calorii

Cina, ora 17:08
Pui la gratar, 100g - 102 calorii
Rosii, 380g - 69 calorii
Ardei gras galben, 50g - 14 calorii
Ceapa, 20g - 9 calorii
Ulei din turte de masline, 365, 10ml - 83 calorii

Gustare 3, ora 18:36
Mere, 200g - 104 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1004 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1493 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1493 calorii
Montignac recomanda sa nu mai consumam zahar deloc, "zaharul ucide" ,daca ar fi sa-l citez nu ar fi o crima daca ai consuma iaurt cu 1,2,3% grasime, am ajuns la concluzia ca in combinatia sus-mentionata, nu e afectat regimul de slabire.. in plus, macar cel cu grasime e neprocesat si..contine mult mai multi nutrienti decat cel degresat. Acum ,depinde de fiecare, de gusturi... in rest,nu stiu ce sa zic, mie mi se pare ok, dar nici eu nu sunt vreo veterana in domeniu..sa-ti spuna fetele
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3122 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 19:37:02
dedeia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Date: 174cm, 68kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

multumesc pentru sfaturi
__________________
i'm not fat i'm fluffy
dedeia, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #3123 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 20:06:00
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Ca de obicei, ai dreptate... chiar daca nu am fost miss perfectiune de joia trecuta de cand m-am reapucat de treaba serios, se vad rezultate. Am mancat pepene rosu la 2 zile (cantitati decente, desigur) si pepene galben o data si de cateva ori nu am respectat intervalele, dar am exclus total dulciurile, produsele de patiserie, mai exact toate 'bombele'... Am probat niste pantaloni care inainte nu se inchideau, iar acum sunt perfecti..plus ca imi dau seama si in oglinda.. pacat ca nu m-am si cantarit sa masor rezultatele, dar consider ca are o influenta prea mare asupra psihicului meu ca sa mai fac greseala sa devin obsedata de dansul. Ochiul meu cel foarte critic si oglinda sunt mai aproape de adevar si..rezultatele pozitive ma incarca pozitiv
Lala, bravo!
Lasa ca vei vedea la haine pe parcurs evolutia. Vb. ta, face bine la psihic!
Citat:
Anterior postat de monicastoican Vezi mesajul
Neata fetelor

Îmi încep fiecare zi citind, în metrou în drum spre lucru, ce aţi mai scris în seara anterioară . Am o nelămurire. Pentru micul dejun îmi tot făceam biscuiţi din fulgi de ovaz, oarecum în stilul batoanelor magda. Dar ieri m-am gândit să nu le mai fac dulci ci putin sarate ca să le pot manca dimineaţa cu zacusca sau chestii din astea de uns sarate. E ok având în vedere ca painicile astea conţin doar fulgi de ovăz, secară, tărâţe şi doar o lingură de făină integrală plus puţină drojdie? Mă gândesc ca ar trebui să aibă procent mai mare de fibre decât wasa, deci s-ar putea combina. Ce ziceţi? Mi-au ieşit ft bune, mult mai pufoase decât wasa.
Nu pot sa iti spun sigur pt ca nu stiu cantitatile.

Dar poti calcula tu procentul de fibre. Cantaresti toate ingredientele, apoi cantaresti produsul finit.
Si apoi total fibre (le afli insumand cantitatea de fibre a ingredientelor adaugate) de imparte la total cantitate produs finit si se inmulteste cu 100.
Valoarea optinuta e cantitatea de fibre pt 100 de grame. Si ar trebui sa fie undeva mai mare de 20. Ideal ar fi sa aiba cel putin 24. Dar e destul de greu de obtinut!
Citat:
Anterior postat de Flora Vezi mesajul
Neata fetelor.
Draga Eva ai dreptate in privinta cantitati fructelor ca 1 kg este cam mult atunci cand vrei sa slabesti si nu numai eu cand eram salbuta adica eram pe mentinere mancam 1 kg de fructe si nu se punea nimic pe mine dar na eram mai tinerica la vremea aceea si metabolismul meu era altfel si eu mai zic ca decat sa mananc dulce mai bine mananc fructe cateodata functioneaza cateodata nu.
Vreau sa va spun ca eu am o problema cu trezitul noaptea si papaptul din frigider de curand m-am mutat in casa noua si avem open kitchen si si am cam dat iama in frigider (la casa cealalta inchidea sotul usa cu cheia pe fiecare seara) si cum sunt la concurs a trebuit sa le destainui fetelor ce prostii am facut si m-au incurajat si eu m-am ambitiont si azi noapte a fost prima noapte cand m-am trezit sa merg la baie si nu m-am gandit sa ma duc la frigider.
La micul dejun am papat fulgi de ovaz +laptic cad am sa mai stagnez am sa-i amestec cu ceai de tei.
Acusi fug sa-mi fac un frapee ca e asa de cald la noi...
Flora, lasa ca maine vii si ne spui ca e a doua noapte fara tentatii!
Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Fetelor ,la ce face referire anuntul din forum acela pentru care sa trimiti Cv-ul?Ca alte detalii nu am gasit.Despre ce este vorba?
Nu stiu Laurra, dar o pot intreba pe slabuta!
Citat:
Anterior postat de dedeia Vezi mesajul
Buna fetelor, eu sunt noua pe aici am pus si eu meniul meu de azi; e mult-putin? / bine-rau? ca sunt incepatoare cu monti; sunt rezultate cu monti?
va pup

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:43
Fulgi de ovaz, Noe, 40g - 142 calorii
Iaurt dietetic 0.1% grasime, Pilos, 200g - 68 calorii
Zahar, 5g - 20 calorii
Scortisoara, 2g - 6 calorii

Prânz, ora 11:35
Caras gatit, 170g - 174 calorii
Rosii, 380g - 69 calorii
Ardei gras galben, 50g - 14 calorii

Gustare 2, ora 14:56
Mere, 250g - 130 calorii

Cina, ora 17:08
Pui la gratar, 100g - 102 calorii
Rosii, 380g - 69 calorii
Ardei gras galben, 50g - 14 calorii
Ceapa, 20g - 9 calorii
Ulei din turte de masline, 365, 10ml - 83 calorii

Gustare 3, ora 18:36
Mere, 200g - 104 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1004 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1493 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1493 calorii
Zaharul nu e ok, apoi uleiul de la cina nu am inteles eu prea bine de care e.

Apoi, ai mancat f.f.f. putin. Abia ai depasit 1000 de cal. La Monti nu se tine cont de calorii. Bine, nici sa mancam cate 3000 zilnic si sa asteptam sa scadem. Dar mancat normal, undeva la 1500 - 2000 se slabeste. Daca chiar vrei sa tii si hipo, atunci incearca sa nu scazi sub 1200. Ca organismul se obisnuieste si isi va incetini metabolismul. Tu il subalimentezi!
Te pup si bafta multa!

Bine ai venit in Gasca!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3124 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 20:24:33
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Mai fetelor, eu acum vreo ora am aj acasa. Am fost toata ziua pe drumuri, am rezolvat cu doctorul, cu o rata, i-am trimis bani surorii mele, m-am pensat, am fost machiata gratuit intr-o parfumerie si am probat vreo ora pijamale pe care le-am gasit in super sconturi. Practic, cu 19 euro am 2 perechi de pantaloni, 2 bluze si un capot. Toate de vara ca pe aici e o caldura ametitoare.

De ce m-am aprovizionat? Pt ca medicul de azi mi-a spus ca daca era dupa el, de lui eram deja internata. Dar cum eu nu pot lipsi de acasa pana nu gasesc pe cineva sa ma inlocuiasca, luni am programare la un super medic in Genova, a decis sa astepte, poate ma internez in Genova.

Daca nu, miercurea viitoare il sun si el ma programeaza intr-un centru specializat din Pisa, la urgenta.
Care ar fi urgenta? Nu prea stiu, nu sunt in pericol de moarte, asta e clar, dar se pare ca situatia nu e deloc buna, totusi.

Va tin la curent.
Azi dimineata aveam deja 79 de kg., cu 20 mai mult decat la sfarsitul lui ianuarie. Si toata lumea, peste tot, mii-a cedat locul... de...cica sunt insarcinata... Arat ca in luna a sasea cu siguranta. Bine ca nu isi da nimeni seama ca eu de fapt sunt umflata ca un balon.

Va pup, mai stau un pic la un film si ma bag la somn. Sunt pur si simplu rupta de oboseala iar picioarele.... nu mai spun, ca nici nu le mai simt!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3125 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 21:47:03
monicastoican's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Am calculat procentul de fibre acum. Oarecum cu aproximatie cantitatile folosite pentru ca m-am obisnuit din ochi (dupa ce am tot facut masurand) si mi-a iesit 27,8. Deci si daca am aproximat gresit tot e in mod sigur peste 20. Mi-a iesit asa de mult pentru ca am pus tarate de psyllium care au un procent foarte mare de fibre (astea pe langa complexul de tarate).
monicastoican, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3126 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 23:51:26
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de monicastoican Vezi mesajul
Am calculat procentul de fibre acum. Oarecum cu aproximatie cantitatile folosite pentru ca m-am obisnuit din ochi (dupa ce am tot facut masurand) si mi-a iesit 27,8. Deci si daca am aproximat gresit tot e in mod sigur peste 20. Mi-a iesit asa de mult pentru ca am pus tarate de psyllium care au un procent foarte mare de fibre (astea pe langa complexul de tarate).
Super!
Sa pui reteta si pe forum la noi la Monti la retete!
E bine de stiut si mai ales de facut. Pt ca in Ro nu gasitit wasa cu 24% fibre iar ce ai facut tu se poate manca fara probleme si cu grasimi. Fara a exagera insa pt ca sigur are super multi carbi.

Te pup si felicitari!
Parca spuneai tu mai demult de un blog cu retete Monti, cred ca de dulciuri era vb... Sper sa nu ma insel... Cum merge treaba?
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3127 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 07:24:15
dedeia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Date: 174cm, 68kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Neatza fetelor,
Eu azi m-am cantarit dupa doua saptamani de monti si am slabit 1,1 kg . Este putin pt mine...inainte slabeam mai mult in doua saptamani, pana la 4kg. Voi cum slabiti cu monti?

O zi frumoasa
__________________
i'm not fat i'm fluffy
dedeia, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #3128 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 07:54:27
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de dedeia Vezi mesajul
Neatza fetelor,
Eu azi m-am cantarit dupa doua saptamani de monti si am slabit 1,1 kg . Este putin pt mine...inainte slabeam mai mult in doua saptamani, pana la 4kg. Voi cum slabiti cu monti?

O zi frumoasa
sall
era destul de mult 4kg in doua saptamani.recomandat este 1kg pe saptamana
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #3129 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 07:57:54
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul

sall
era destul de mult 4kg in doua saptamani.recomandat este 1kg pe saptamana
neata fetelor
am mai dat si eu pe la voi,desi va citesc zilnic scriu mai rar.
ma simt din nou motivata si vad ca au si inceput sa se vada rezultatele..uff ce as da timpul inapoi cu cateva luni cand am inceput sa dau iama in mancare si sa nu las sa se ajunga unde sunt,acum sper sa nu mai am necazuri asa mari in familie ca sa reusesc sa slabesc si sa ma mentin sau macar sa stiu sa le infrunt asa cum nu am facut-o acu 9 luni

__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #3130 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 08:11:15
monicastoican's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Neata!

Voi pune reteta pe forum în weekend dupa ce mai fac o tură şi măsor tot
ul ca la carte să fiu sigură ca nu e nimic gresit. Da, eu ziceam de blogul cu dulciuri. Sunt la faza în care am multe reţete strânse dar vreau să le încerc eu înainte, pentru ca gatitul cu tot felul de inlocuitori, chiar dacă mult mai sănătoşi, pentru produsele astea ultrarafinate, este destul de delicat. Dar o voi face. Saptamana asta nu am vrut să încerc nimic dulce pentru ca a fost o saptamana mai mult decât conformă, am mâncat tare puţin, asta pentru ca am pus la loc vreo 2 kg şi parcă tot cresteam. Şi mi-e şi cam teamă de vreo dereglare hormonala pentra ca ruşii mei au întârziat 3 saptamani. Asta de când am renunţat la anticonceptionale. Bebe nu e sigur dar dereglare hormonala o fi... Iar Data trecută nu Mi-am păstrat greutatea şi pentru ca din faza 1 am trecut ft brusc la 2 şi chiar cu abateri. De Data asta o fac corect. O zi bună şi conformă va doresc
monicastoican, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole