Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #9581 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 11:30:04
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Mada, Raisa e mai bine, mai are ceva mucisori, insa se vede ca e mai bine.
Cred ca depinde de toane cu mancatul. a mancat ok week-end-ul asta.
Sotul meu spunea sa stam toti 3 la masa si asa se va antrena cu noi. cred ca vom face asta ca raisei tare ii place cu toti la masa

ma bucur ca ai avut un week-end relaxant, ce bine trebuie sa fie ...

a mea pitica prefera bufetul suedez dimineata ... prefera sa ii asez pe masa diverse sortimente de papa si mananca singura. are de obicei 2-3 castronele cu papa iar iaurtul i-l da dna maria sau eu. asa face si cu fructele.

md raisa are asa> sunca martinel, iaurt cu biscuiti sau cu fructe, almette, gris cu lapte, iaurt paula, iaurt simplu cu sticksuri, oua de prepelita fierte, ff rar sunca de la noi si cascaval - cascavalul nu prea ii place
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9582 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 11:42:20
madalinafrincu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Almei ii place painea prajita , sau sandwichurile la aparatul ala, gen presa , si ii dau o felie de painica si ii pun diverse pe ea: unt , dulceata, miere, crema de branza, cascaval, pate, si ii mai pun cateva legume crude langa (castravete, morcov, rosie, ardei) si gata, eu nu ma stresez prea tare dimineata ca nu ii trebuie mult la stomacelul ei ,,,,
__________________
Now or never!
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9583 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 11:55:48
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Da, da, si Raisei ii place painea prajita, dar eu o cumpar prajita gata sau o o prajesc in cuptor, nu vreau sa iau prajitor de paine sau sandwick maker pt ca m-as ingrasa imediat

Raisa a mancat ieri o gramada de pufuleti ... nu i-am luat pana de curand si acum cred ca recupereaza
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9584 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 12:03:36
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Dragelor, cum merge dieta?
Eu, stiti ca in prima zi am spart norma cu mancatul si am lasat-o balta.
Acum nu pot sa mananc mare lucru ca sunt cu pansamentul acela la masea si de frica sa nu pice mananc ce pot sa nu mestec
Pot sa o felicit pe stomatoloaga ca m-a bagat la dieta fara sa vrea ... chiar se vede si la cantar, un pic, cateva sute de grame, dar tare sunt mandra de cum cad hainele de pe mine ca de, haine chiar nu mi-am mai luat in ultima vreme
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9585 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 13:18:14
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Costina, iti dau dreptate ... e greu de slabit cu copil mic in casa, cand banii nu-s de ajuns, cand mai si alaptezi pe deasupra. Eu o sa fac putin sport la 6 luni de la cezariana, dar regim inca nu. Vreau sa alaptez cat mai mult.
Pupici tuturor mamicilor :* Va pun si o poza cu noi.
http://forum.slabute.ro/slabuta/ras_...gine49477.html

Iulia ai o fetita superba.....sunteti o familie foarte frumosa.
Tu lucrezi nu?cum procedezi cu lapticul?ai asa mult incat sa scoti la pompa,eu nu am mai reusit de multttt sa scot la pompa mai mult de 40ml,la mana mai mare dar pana scot 100ml ma chinui de imi ies ochii.

Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
Hei neata mamici,

Costina imi pare rau pt.situatia dificila prin care treci, dar cu ajutorul Lui Dumnezeu nu va dura asa mult, adevarul este ca nu prea ai ce sa alegi sa fie si ieftin si bun pentru o dieta echilibrata, mai ales la salariile si preturile din Romania, singura solutie ar fi daca ai fi avut pe cineva pe la tara sa iti mai trimita cate ceva
ma uitam aseara cred ca pe KanalD si dadeau de cazul copilasilor care la varsta de 4, 6 si respectiv 8 ani erau obezi, pentru ca mama lor saraca nu avea ce sa le dea de mancat si alegea cartofi, paine alba, fasole, mi se pare o tragedie tu ca mama sa vrei sa ii ajuti sa le dai ce este mai bun si sa nu poti, pentru ca banii sunt prea putini
va pup pe toate si fie ca perioadele astea grele din viata fiecareia sa treaca cat mai repede
aveti grija de voi si o saptamana placuta
Eu stau la tara,dar nu pot sa oblig copilul sa manace zacusca,nici nu se atinge de ea,nici macar Anisia nu manaca ea care nu refuza mancarea,dulceturi mai manaca dar na sunt copii si se satura.....E pacat pt ca lumea daca te vede gras are impresia ca ai ce sa manaci si ca o duci bine,mie mi-a fost adresata o fraza de am zis ca ii dau una persoanei respective,nici nu stiu cum m-am abtinut....mi-a sa urcat sangele in cap cand mi-a sp"ia uite o duci bine de cand ai venit aici,te-ai ingrasat" in conditiile in care nu mancasem nimic in ziua aia si era vreo 5dupa amiaza.
Cand ia sotul salariu mergem le luam la copii ce le trebuie,cereale,lapte..ce manaca ele cel mai mult si pe langa luam orez,cartofi,morcovi,paste....chesti care oricum le-ai consuma tot te ingrasa.E greu rau pt ca stim toate ca salarile de la noi sunt foarte mici,abia daca te poti intretine....noi aveam noroc ca ne platesc ai lui utilitatile,curent,telefeon,net ca daca nu cred ca era jale

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Buna tuturor!

Mama ce zapezi avem...de-abia am plecat la serviciu azi dimineata, si inca ninge neincetat de ieri de la ora 1

Mi-a iesit prajitura de post ce am facut-o sambata, nu m-am facut de rusine cu ea, a fost "mancabila"

Eu cu al meu am facut-o lata ieri...de foarte mult timp tot vb sa ne luam friteuza si am zis ca nu ca ne ingrasam, etc...ieri am plecat in oras si era la reducere mare si n-am rezistat...am mancat la cartofi prajiti ieri pana am simtit ca nu mai pot au iesit atat de buni, doamneee...gata, acuma o bagam in pivnita si o mai scoatem cine stie cand...e periculoasa

MA doare sufletul cand aud ca va retineti de la mancare ca sa ii prioritati pe copii...imi pare rau pentru situatille voastre Costina si Nicoleta, doamne-ajuta sa fie si mai bine

Ma gandesc mereu ca noi avem prea multe si prea mult, parca imi e si frica sa ma gandesc cum e sa nu iti permiti mancare decat strictul necesar...am uitat cum era. dar sa mai ai si copii cum faceti cu cadourile de craciun pentru copii?aveti ce sa le luati?

"periculoasa" hai ca ai fost tare....e periculoasa ai dreptate
Cu ajutorul lui Dumnezeu o scoatem la capat,de 3 ani zic si le iau ca pe niste incercari,cateodata zic ca asta e nu aveam nu aveam dar macar suntem sanatosi.....dar am si momente ca aseara cand sunta sa suparata incat gandesc numai prosti.....am o perosa cu care vb,ea are un sg copil si nu investeste nimic in el,ii ia mereu cel mai prost(haine,jucari,mancare,biberoane ,suzete....)dar in schim in ei investesc....eu nu inteleg cum vine asta,nu ar trebui sa fie copilul pe prmul loc?poate sunt eu nebuna dar eu asa gandesc.
De Mos Craciun.....inca nu ne-am hotarat,o sa le luam ceva o jucarie ca de Mos Nicolae,nu am avut decat sa le luam niste bombonele(dar asa 5 bombonele cum le-am pus in ghetute au apreciat foarte mult si s-au bucurat enorm)

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Dragelor, cum merge dieta?
Eu, stiti ca in prima zi am spart norma cu mancatul si am lasat-o balta.
Acum nu pot sa mananc mare lucru ca sunt cu pansamentul acela la masea si de frica sa nu pice mananc ce pot sa nu mestec
Pot sa o felicit pe stomatoloaga ca m-a bagat la dieta fara sa vrea ... chiar se vede si la cantar, un pic, cateva sute de grame, dar tare sunt mandra de cum cad hainele de pe mine ca de, haine chiar nu mi-am mai luat in ultima vreme
Eu am mancat ce am putut,cum am apucat..am scazut cateva sute de grame ...cred ca vreo 500g ,e bine decat deloc
Răspuns cu citat
  #9586 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 13:23:17
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Neatza dragelor
Foarte repede trec si eu pe aici.
Simo, cu dieta e ok, eu am azi o saptamana cu un minus de 1.1 kg. Azi dimineata cantarul nu mi-a aratat un minus fenomenal deoarece ieri am avut zi de carbo, dar pe miercuri dimineata sper la un rezultat mai bun (dupa proteine ).
ieri am mancat mic dejun fructe, la pranz o farfurie plina de supa de pui cu taitei, o felie de paine si salata de salata verde cu ceapa (, facuta de ai mei) iar la desert o portie medie de prajitura/tort de ciocolata . Iar la cina am mai mancat jumatate de farfurie de supa, un aiurt de fructe cu cereale fitness si cele doua cubulete de ciocolata neagra. M-am scarbit de atata ciocolata si dulce
Azi am meniue de fructe si legume. Poate mai incolo mananc un ghiveci de legume sau zacusca cu paine, si putin brocoli, ca mai am cum i-am facut ieri Anei si nu a prea mancat Mai bag niste mere la cuptor cu scortisoara

E un frig la noi, sunt -7 grade afara, zapada, urat Nu imi vine sa fac nimic, dar bine ca am delucru si ma mai incalzesc

Va pup si va doresc o zi minunata
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9587 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 13:33:25
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Neatza dragelor
Foarte repede trec si eu pe aici.
Simo, cu dieta e ok, eu am azi o saptamana cu un minus de 1.1 kg. Azi dimineata cantarul nu mi-a aratat un minus fenomenal deoarece ieri am avut zi de carbo, dar pe miercuri dimineata sper la un rezultat mai bun (dupa proteine ).
ieri am mancat mic dejun fructe, la pranz o farfurie plina de supa de pui cu taitei, o felie de paine si salata de salata verde cu ceapa (, facuta de ai mei) iar la desert o portie medie de prajitura/tort de ciocolata . Iar la cina am mai mancat jumatate de farfurie de supa, un aiurt de fructe cu cereale fitness si cele doua cubulete de ciocolata neagra. M-am scarbit de atata ciocolata si dulce
Azi am meniue de fructe si legume. Poate mai incolo mananc un ghiveci de legume sau zacusca cu paine, si putin brocoli, ca mai am cum i-am facut ieri Anei si nu a prea mancat Mai bag niste mere la cuptor cu scortisoara

E un frig la noi, sunt -7 grade afara, zapada, urat Nu imi vine sa fac nimic, dar bine ca am delucru si ma mai incalzesc

Va pup si va doresc o zi minunata

bravo Gea felicitari
Si la noi e frig si mohorat rau,dimineata a nins un pic,am un drag de iesit dupa lemne de imi vine sa plang,astept sa adoarma Simon si imi fac curaj ca la noapte anunta -12grade
Răspuns cu citat
  #9588 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 13:41:48
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Costina, in ce localitate locuiesti, si eu sunt din buzau, dar am venit in bucuresti la 18 ani. Am intel ca la tine e invers:d
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9589 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 13:46:34
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Costina, in ce localitate locuiesti, si eu sunt din buzau, dar am venit in bucuresti la 18 ani. Am intel ca la tine e invers:d

da la mine e exact invers,eu am stat pana la 19 ani in buc si apoi m-am mutat aici...proasta afacere...dar nu am avut incotro din pacate
Răspuns cu citat
  #9590 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 13:54:06
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

eu am un minus de 300 grame. nimic spectaculos nici n-am mai avut chef sa ma masor sa vad daca am scazut in cm
weekendul asta am citit cartea Mihaelei Bilic, incerc sa fac ce zice si ea si vedem ce iese. e cel mai aproape de o dieta pe care eu as putea sa o tin..

mi-am facut si tabelul asta unde primesc buline rosii daca fac, respectiv nu fac anumite lucruri
Zile.doc
am citit la ea in carte ca in perioada de ovulatie, datorita hormonilor procesul de slabire este incetinit, asa ca am ales sa-i dau dreptate si sa ma consolez cu asta. iar cand suntem la CM avem tendinta sa mancam mai mult, deci practic doar 2 saptamani jumate pe luna ne sunt favorabile slabitului

sper doar ca saptamana care urmeaza sa fie mai buna si sa ajung asa cu un kg minus pe saptamana de Craciun la 60 kg..

recunosc ca am trisat saptamana ata cu 2 felii de pizza in zile diferite, cu un cremes, si o felie de cozonac, dar si asa altadata tot dadeam jos 1 kg pe saptamana si daca trisam..
deci ramane sa ma controlez mai bine si sa nu mai am abateri.


pe fetele care nu au timp sau mai uita sa manace le sfatuiesc sa aiba la indemana ca si gustare ori nuci, ori alune/ arahide crude(sunt cele mai ieftine)- ori seminte de dovleac sau floarea soarelui- astea sunt chiar ieftine si mai pune unpic stomacul la treaba si metabolismul..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole