Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #7941 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 13:29:36
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Azi e ziua unirii!uitasem sa va zic...La multi ani tarisoara draga ,sa fii libera si bogata !

Ella ,imi pare foarte rau de ce aud...sanatate multa...dar ce ai patit?infectii , sau?... termenulde labrntita sau ,chiar nu-l stiam dupa ce ai scris cred ca are legatura cu urechea...acolo e centrul de echilibru... sanatate multa,multa

Andra spune-le la tacanitii nebuni ca munca in zilele de sambata si duminica se plateste dublu ,iar in sarbatori legale triplu...eu Doamne multam sunt bine!
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui angela av:
coco23 (24 ian 2013), david (28 ian 2013), gavris camy (25 ian 2013), incognito (24 ian 2013), lacra81 (24 ian 2013), VentoFreddo (25 ian 2013), Zoe (24 ian 2013)
  #7942 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 13:41:51
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Azi e ziua unirii!uitasem sa va zic...La multi ani tarisoara draga ,sa fii libera si bogata !

Ella ,imi pare foarte rau de ce aud...sanatate multa...dar ce ai patit?infectii , sau?... termenulde labrntita sau ,chiar nu-l stiam dupa ce ai scris cred ca are legatura cu urechea...acolo e centrul de echilibru... sanatate multa,multa

Andra spune-le la tacanitii nebuni ca munca in zilele de sambata si duminica se plateste dublu ,iar in sarbatori legale triplu...eu Doamne multam sunt bine!
ti-ai gasitcred ca italienii sunt f zgarciti
i-am trimis socrelei mancare inainte de sarb ..iar zilele trecute si-a facut un cotlet fiert ...ei tb s-o ia pe baba la ei acasa si a facut numai pt ea ..s-o scandalul ca mananca singura ...credeau ca mananca de la ei
vai de mama lor
sper s-o conving sa ramana acasa la toamna chiar daca o sa-mi macine nervii
acum chiar ies ..baietii tb sa apara
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
claudia22 (24 ian 2013), david (28 ian 2013), incognito (24 ian 2013), manumanuela (24 ian 2013), VentoFreddo (25 ian 2013)
  #7943 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 13:46:07
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Oare ce face Vidia?..nici Anes nu a intrat azi...


Crina,Fely,Aly nu au intrat...sa nu mai amintesc de fetele vechi din casuta...

Zoe te simti bine?...doare ceva?

Oana ce mult a pus Maria pe ea...bine ca baietelului i-a trecut aproape de tot raceala...

Azi am vorbit cu Fulga,e bine dar ocupata si nu poate intra dcat de pe telefon...

Emy parca Rozy zicea ca moarea o bea de dimineata,la fel am citit si ce-ai postat tu de nu retin ce fata bea moare pana la pranz...gluma,gluma ,dar tu nu dormi noaptea...vezi poate nu e bine sa bei dupa masa...ceaiul verde,magneziul nu e voie sa fie consumate dupa ora 18.
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui angela av:
david (28 ian 2013), incognito (24 ian 2013), VentoFreddo (25 ian 2013)
  #7944 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 14:06:41
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am venit si eu de la medic.Salata e gata,frig si niste carne si ciuperci ptr mine,si gata pranzul.Acum ma duc sa spal catelul
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui manumanuela:
david (28 ian 2013), incognito (24 ian 2013), VentoFreddo (25 ian 2013)
  #7945 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 14:53:22
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am scis, apoi m-am luat cu treaba si ce repede a trecut timpul nu mai am mult si trebe sa plec
dar nu stau mult, trec repede 4 ore
Am faut ceva ordine prin casa, am aspirat , am spalat vase, acum am in cuptor pulpe de pui pentru diseara
asa cand vin e gata cina

Emy

Angy, asa ma platesc bie nu am ce zice, iau la ora. dar noaptea i in weekend e deja alta treaba. sa raman cu 3 copii acasa, din care fetita are 1 an, ala mijlociu 11 ani dar are probleme cu capul saracul si greu mai te intelegi cu el. ia zilnic medicamente de calmare. are ceva la cap, nu stiu boala precis. zicic ca vb cu un copil de 5 ani.
ala mare e mai cat de cat ...are 13 ani.
singura cu ei intro casoaie. e responsabilitate mare.
plus ca bag si motorina sa merg acolo in fiecare zi. ca e la 10-15 km cam asa.
deci sa merg in weekend nu are rost decaat sa raman cu 3 lulele in buzunar si mai pierd si weekendul.

Lacra, sunt americani ei .. si mi-a zis alea ca atunci cand iasa plateste si cia, apai daca ma plateste asa mult pe mine...unde ajunge. imi venea sa zic si eu asa razand cum a zis si ea: cine d****u te pune sa iesi!
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui andra_aly:
david (28 ian 2013), incognito (24 ian 2013), lacra81 (26 ian 2013), VentoFreddo (25 ian 2013)
  #7946 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 15:23:43
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

ella sanatate multa ai venit la casa de batrane bolnave
emy d aam calitati ca sunt fata crescuta la tara si in plus imi place sa stiu sa fac de toate
lacra o dupa amiaza placuta la patinoar
andra nu te lasa ca le dai un deget si o sa iti ia toata mana o sa te puna sa faci din ce in ce mai multe pt ei
angy o zi buna si tie
oana zii lu bebe tau ca ii dau eu kg daca mai vrea
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
andra_aly (24 ian 2013), david (28 ian 2013), incognito (24 ian 2013), lacra81 (26 ian 2013), VentoFreddo (25 ian 2013)
  #7947 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 15:30:42
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.744
Aprecieri acordate: 11.154
Am fost apreciat(a) de 10.566 ori in 5.268 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Zoe te simti bine?...doare ceva?
Depinde cum stau, dacă zac toată ziua nu mă doare mare brânză, dar încep să mă plictisesc, rău!
Pupă Fulgu şi de la noi!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2018 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1501 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
david (28 ian 2013), incognito (24 ian 2013), VentoFreddo (25 ian 2013)
  #7948 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 15:41:42
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna, fetele mele dragi si scumpe!

Stati la caldurica, se pare ca iar vin frigurile!

Fulguta, felicitari pt laptop! Rabzi tu pana cand e instalat total, mult a fost, putin mai e! La Multi Ani sanatosi pt mamica ta, tu ai grija si de sanatate, fa-ti injectiile! Ce daca te simti bine, nu lasa sa te simti rau!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Buna seara sau dimineata ,da Emy de atunci am intrat si uite cat mi-a luat sa citesc ,ba fugea mesajul,ba nu se incarca pagina ...,laptopul mi-a ajuns acasa acum pe seara ,dar abia sambata imi instaleaza pe el ,ca are ingerasul un baiat care se pricepe ,nu vrea sa-l lase pe alte maini ,acum nu o sa mor inca cateva zile ! Noroc cu telefonul ca are net mai vorbesc cu Manu si Kamy prin mesaje ,In primul rand vreau sa va multumesc fetele mele dragi pentru urarile de ziua mamei mele ,azi am petrecut mult timp cu ea ,dimi am fost sa imi fac programare pentru radiografie digitala la toata coloana sa vedem cand trebuie sa fac injectia ,ca nu am ajuns anul trecut ,nu ma simt mai rau decat inainte ,sunt obisnuitele dureri zilnice,dar migrenele sunt de nesuportat ,ma pierd cu firea imediat si devin nervoasa cand incep ,de exemplu azi este a 6 a zi ,ma ia inainte de a veni rusi cu o saptamana si dupa iar ,o sa vadem ce iese ,joia care vine am programarea .Dupa aceea am fost la fratior sa-i ducem tort am facut unul mare si frumos ,si o prajitura mai dietetica cu gem de prune fara zahar si cu nuci facut in casa ,ultimul borcan ,pe urma ne-am oprit la un ceai,suc aproape de casa si am stat pana tarziu ,venit acasa le-am cinstit pe fete ,adica soacra si matusa si am intrat repede la voi sa va citesc ! Inca o data ma repet multa sanatate intregi casute .Clar azi nu am tinut cum trebuie ,tort nu am papat deloc ca am lins ieri dupa linguri cremele ,in schimb am mancat 2 covrigi azi ,cat am asteptat in statie si masina nu venea si mirosea asa frumos .De maine ,sala si zi de cruditati ,am inceput sa combin sucuri ,sa vedeti borcane la mine in bucatarie dimineata ,fiecare cu o culoare ,sfecla rosie,morcov,telina si mar ,socrela ieri dimi se uita la borcanele mele si isi inchipuia bauturi cei plac ei ,deja incepuse sa le enumere ,mereu se stramba cand fac,zice ca sunt nebuna ca ea nu ar bea ,nici daca ar fi nevoie ,nu stie ce-i bun.Gata fug in patut langa ingeras ,este racit de doua zile si are febra ,sforaie de rupe ,sper sa nu o iau si eu ,chiar nu stiu cum a racit ,luam suplimente pentru raceala ....ceiulete mereu ....el crede ca de la munca ca nu au calorifere ,au AC .Va pup dulce si va iubesc pe toate ,tare as vrea sa va raspund la toate cu citate ,dar ma multumesc si asa ca stiu de voi . Angi scumpa cand ai timp da bip si poate ma nimeresti libera ca am avut niste zile nebune !
Buna, Cami! Poate la psiholog ai putea sa o duci, dar nu iti recomand la cel al scolii.

Am vazut cazuri in care psihlogul scolii a discutat ulterior cu profii prin cancelarie ce ii spunea baiatul in particular... Adica fara pic de jena...

Psihologul poate fi FOARTE BUN pentru evolutia ei, dar e pe dublu tais sa te duci la cel al scolii

Citat:
Anterior postat de gavris camy Vezi mesajul
buna dimineata.ec mai faceti?cam demult nu am avut timp pt site.acum voi face un curs de la somj care sper sa-mi foloseasca.am vorbit cu invatatoarea lui Bia care a spus ca se vede ca inca nu s-a obisnuit fara tatal ei si mi-a recomandat sa o duc la psihologul scolii.nu stiu ce sa cred mie m-i se pare putin exagerat,pt. ca nu am observat shimbari de comporta ment.azi nu a mai pomenit nimic.voi ce credeti?copii sint rai si nu vreau sa rida de ea ca e "nebuna".sper sa fac ce e bine.
Vai ce idee buna, o bunica... da, asa e, la varsta ei mica un parinte sau o matusa prind mai bine decat un strain.

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... buna Camy...daca mergi la psiholog nu inseamna ca esti nebun,Doamne fereste!... cred ca trebuie sa stai de vorba cu Bia si depinde foarte mult i de ea daca intradevar isi doreste acest lucru...cred ca o bunica ar fii cel mai bun pshiholg,cineva in care Bia are incredere si poate sa-si spuna toate supararile si nelinistile stranse in sufletelul ei mic de la plecarea tatalui...
Si mie imi place patinajul, si eu m-am uitat, suuuuper! incredibil, cataaaaa munca depun...

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Emy spunei sotului ca-n seara aceasta e finala la jocurile olimpice de patinaj,proba de perechi,italieni au sansa la o medalie,se pare ca de bronz,e pe tv.2,cred ca de la ora 8,de pe la 2 si ceva incepe proba de patinaj masculin...nu pot sa o vad...dar mai bine da pe programul 2 si da cautare...aseara a fost semifinala la perechi...rusii sunt pe unu,germanii pe doi si italieni pe trei...eu una sunt inebunita dupa patinaj,chiar si probele de viteza ...

...las deschis,trec pe alt calculator,mai dau cate o geana pe aici

Buna, Ela, sper sa te simti mai bine, scumpa!
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Zi frumoasa si multa sanatate tuturor.Eu iar sunt bolnava,alta ponoasa..sufar de LABIRINTITA..adica mi se-nvirte casa de numa,numa si greturi si vomit pina lesin..azi e mai bine,iau medicamente...Mi-e dor de voi.Sa aveti grija de voi,va imbratisez cu mult drag pe toate,toate.Pe curind,ciao.
Ciorba de ciuperci nu am gustat, atata vreeme cat nu trebuie sa mananc insecte as gusta
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Kami,te incearca raceala.Ai luat de la Sorana,uff. OANA,FULGU,CLAU,LACRA,ANGI,ANES,o zi frumoasa va dorescANES ,te referi la ciorba de ciuperci?Sa stii ca n-am facut niciodata,nu stiu sa fac,dar cred ca mi-ar place.Am si eu de facut curatenie,am pus legumele pe foc sa fac putina salata boeuf,si trebuie sa ma duc la medic,sa-mi dea o reteta ptr sot.Dar n-am chef de nimic,as sta numai in pat
Dooooaaaaamne, mare e gradina ta deci este socant nu poti acuza nici mama naturala de abandon...
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Fetelor ,e aici un cazS-a intamplat prin anii ´80,o maicuta era moasa la o maternitate,unde se duceau sa nasca femei f tinere,sau cu resurse materiale f mici,in fine,femei simple.Maica le fura copii,le spuneau c-au murit,si ii vindea la familii care plateau ptr eiDaca o mamica avea gemenii,ii lua unul,sau pe amandoi,daca era f saraca sau prea tanara,ii lua, si-i dadea spre adoptie cui vroia ea.Acum s-a descoperit si sa vezi mame plangand ,cautandu-si copii.Au dezgropat morminte,erau goale.Au fost si cazuri in care s-au regasit mama si copil.Au investigat maicuta,si a spus ca ea le facea un bine mamelor,ca erau sarace,tinere,nu puteau sa-i creascaAcum a murit,dar a luat cu ea multe secrete,nu a vrut sa recunoasaca tot.M-a impresionat enorm,cum, o asa zisa maicuta,decidea ea soarta copilasilor.
Imi plac pozele tale, stai linistita mai vreau nu am tinut zi de cruditati dar sa o tii tu pana la capat, sa ai vointa!

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,iubitele
nu stiu de ce,azi aveam impresia ca e duminicaafara e un soare frumos.nu stiu insa daca e si cald..acum iau md cu voi(gref,minola,kiwi si migdale).E yamy..zi de cruditati azi,cine mai tine?
Va pup,scumpici,sa aveti o zi cat mai buna si frumoasa!
o pozica cu md,nu am rezistat sa nu-i fac o poza
Andruta, fa-le aluzii ca sambata se plateste mai mult. Dar cu grija, ca poate ii pierzi de tot , mai ales daca sunt cu nasul pe sus
Bafta!
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Salut Sunt ok, pe acasa. azi merg de la 3 la 7.
tacanitii? sunt dusi cu pluta

acum ar vrea sa stau si in weekend seara cu , copiii daca ies ei
pe banii care mi da peste zi si in timpul saptamanii, eu nu merg sambata seara sau duminica
ma lipsesc.

tu? toate ok? te pup
Emi, iti iubesti mult nepotelul, nu vrei unul al tau, cred ca ai fi o super mama
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Da,Lacra,tin ca nu am putut ieri,nu am avut cele necesare..Da sa vad daca reusesc pana la sfarsit,deseara iar vrea al meu pizza
Beau si cam 2 litri juma pe zi de apa,si fac la ture la baie
acu tre s ama duc sa ii fac ceva repde alui meu si o salata imensa pt mine,am bagat si la spalat o masina,tre sa curat caminul..gata cu leneveala..Pe la 4 merg la nepotel,ca mi-e dor de el..
incet incet reiei si tu dieta,asa am facut si eu la inceput,un pas inainte,2 inapoi..pana se invata creierul ca e la dieta si ii da numai inainte..
Pupici,am fugit la bucatarie.
Vai ce mesaj frumos La multi ani tuturor romanilor de Ziua Unirii!

Pupicei, fetele!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Azi e ziua unirii!uitasem sa va zic...La multi ani tarisoara draga ,sa fii libera si bogata !

Ella ,imi pare foarte rau de ce aud...sanatate multa...dar ce ai patit?infectii , sau?... termenulde labrntita sau ,chiar nu-l stiam dupa ce ai scris cred ca are legatura cu urechea...acolo e centrul de echilibru... sanatate multa,multa

Andra spune-le la tacanitii nebuni ca munca in zilele de sambata si duminica se plateste dublu ,iar in sarbatori legale triplu...eu Doamne multam sunt bine!
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui coco23:
david (28 ian 2013), Fulguta (24 ian 2013), incognito (24 ian 2013), Kamyy (24 ian 2013), VentoFreddo (25 ian 2013)
  #7949 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 16:20:17
nanei's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 46
Dieta: 1200-1250cal pe zi
Date: 170cm, 72.3kg
Mesaje: 606
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 159 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11


oana zii lu bebe tau ca ii dau eu kg daca mai vrea
[/QUOTE]


oooooooooooo dar am si eu o gramada dar a zis ca nu le vrea pe ale mele
nanei, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1677 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 903 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui nanei:
claudia22 (24 ian 2013), david (28 ian 2013), incognito (24 ian 2013), Kamyy (24 ian 2013)
  #7950 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 16:38:03
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna dragele mele!
Fulgu...ce ma bucur ca ti-ai cumparat laptop...sa il stapanesti sanatoasa ...mai ai rabdare pana il instaleaza...mai un pic!La multi ani, sanatosi si frumosi maicutei tale!Ne e dor de tine la toate si noi te iubim.....Imi pare rau ca te chinuie migrenele Sanatate ingerasului tau!
Cami...apropo de psihologul scolii...hm...nu stiu ce sa zic...am o cunostinta care este fff incantata...are fetita ei un temperament mai dificil, nu intru in detalii nu isi au rostul...si psihologul scolii a ajutat-o enorm...cred ca conteaza foarte mult persoana din spatele profesiei...de ce nu incerci sa o cunosti, poate fi un profesionist discret cum cere meseria!Eu cred ca psihologul e fff important...acest lucru nu inseamna ca, copilasul tau are probleme...ne ajuta sa ii intelegem, sa avem o relatie mult mai buna sa stim cum sa ii abordam...eu daca mi-ar fi recomandat un psiholog nu as ezita...nu e o rusine!Repet pe fetita prietenei mele...ffff mult a ajutat-o...merge cu drag...se joaca, deseneaza acolo...e ff relaxant si placut totul...plus ca a mers si mamica ei...a sfatuit-o cum sa abordeze fata...
Si nu uitau ca noi parintii de multe ori, nu vedem ceea ce persoanele gen profesori, vecini, cei neutri...vad!
Angy...vrei sa faci cura cu moare?Poate nu se vede slabirea in kg dar corpul tau sigur se schimba, se tonifica...
Multa sanatate Ella
Manu ce caz socant...o doamne!
Emy zi de fructe...rezisti...eu as fi tot moarta de foame...ai grija cu pizza...yami...o sa fie greu...sa miroasa asa frumos...mirosul ma ucide pe mine Esti o matusica grozava cred ca cel mic te iubeste la nebunie!
Andra nici eu nu as merge in weekend la serviciu...bine ca nu trebuie sa merg...numai in sesiune si prin rotatie... E greu sa stai cu 3 copii...mai ales daca unul are ceva probleme...uf
Lacra...nu e usor cu soacrele astea...te inteleg
Anne cum te mai simti?Esti k, te-ai linistit in privinta analizelor?
Eu sunt cuminte...am mancat frumos, diseara merg la zumba...Am facut ordine, am o masina la spalat...acum astept sa aduca sotul fetele!
Pup pe toate...chiar daca nu v-am mentionat!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui losefat:
david (28 ian 2013), Fulguta (24 ian 2013), incognito (24 ian 2013), lacra81 (26 ian 2013), VentoFreddo (25 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole