Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Roxii

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

Roxii Roxii este deconectat

Slăbuţa cunoscător

Slăbuţa cunoscător

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1011 la 1020 din 1634
  1. Alexik
    20 apr 2011 21:39:20 - permalink
    Alexik
    La mine la banda asta dupa ce am selectat ce am nevoie dau pe "select" si parcurge toate punctele alea d acolo , distantza , timp ..si las la calorii
  2. Adina14
    20 apr 2011 21:30:45 - permalink
    Adina14
    ) Da, sunt super bune si cele cu cioco Miaami, nu pot sa uit amandina aia buclucase de acum vreo 2-3 saptamani
    Oo Nu o condamn, eu stiu mai bine cum tot gresesc
    Sper sa fie asa De'abea astept sa ma cantaresc in sfarsit saptamana viitoare
    Ma crezi ca aproape toata vara trecuta am facut asa la MD? Biscuiti si ceai, biscuiti si cacao cu lapte, biscuiti cu Nutella.. Si tot asa
  3. Alexik
    20 apr 2011 21:18:20 - permalink
    Alexik
    Aha pai de maine incerc interval.. ca oricum reiau sala abia pe 26 (maine se termina abonamentu sim il rreinnoiesc dupa paste..luni sau marti]
    Am pus poza in album..nu stiu daca ai aceeasi banda ca a mea..
  4. Adina14
    20 apr 2011 19:55:53 - permalink
    Adina14
    Oo spor la lucru atunci
    Daa stiu Da, prajitura Fanta si Picnic.Daca vrei iti dau reteta de la Picnic ca am vazut ca pe net sunt mai multe variante Chestia e ca o sa vina cativa prieteni ai lui fratemeo si nah..tre' sa dea bine cu bucataria
    Eh macar e ceva mai sanatos A slabit pana acum?
    Merci Ooh de coapse nu mai zic Ma ingrozesc cand vad pozele alea dar si mai tare ma sperii cand ma gandesc ca poate nu e nicio diferenta de atunci si pana acum
    Nu, nu avea carne Uuf ce bine Ma speriasem ca poate nu e asa de buna
  5. Adina14
    20 apr 2011 19:13:41 - permalink
    Adina14
    Daa de'abea astept maine sa le rosim Deja intram in atmosfera de Paste Ati terminat cu curatenia? Pai vrea sa faca sarmalutze, salata de vinete si de boef, drob, un tort cu ciocolata si inca doua prajituri Deci, iti dai seama de ce nu o sa pap cu ei, nu?
    Ooh i-ai insuflat si ei grija pentru alimentatia sanatoasa?
    Asta dovedeste ca ai slabit sanatos
    Mie'mi spui De cateva zile ma tot uit la ele mai mult decat la abdomen.Mama imi zice ca sunt lata in solduri si nu am ce face dar nu as vrea sa cred ca e asa
    Mi'e si teama sa te intreb Cred ca am facut o prostioara de zile mari Am papat varza calita in seara asta dar a fost cu foarte putin ulei, chiar am verificat'o pe mama cand a facut'o.Cat de rau e ?
  6. Adina14
    20 apr 2011 18:46:39 - permalink
    Adina14
    Ooh da
    Atunci e bine Cine stie, poate o sa'mi placa si asa Cand mama a facut "lista" cu bunatati pentru Pasti m'a intrebat de cate salate cu rosii si castraveti o sa fie nevoie ca sa simt si eu ca e sarbatoare La cate are saracutza in plan sa faca, nu cred ca o sa stam la aceeasi masa de Pasti
    Aww ce micutza esti acum
  7. Babyb
    20 apr 2011 18:33:21 - permalink
    Babyb
    pai eu dimineata mananc un bol de cereale cu lapte,un iaur,un mar...la pranz piep de pui sau salata...si seara un mar sau ceva fruct...eu am incercat sa incep cu 1500 de calorii ca sa am de unde scadea in cazul in care o sa ajung la ,,faza de platou".Ce sporturi ai practicat?
  8. Adina14
    20 apr 2011 16:16:40 - permalink
    Adina14
    Crezi ca poti sa trimiti si prin posta?
    O sa imi fie mai greu cu salata de vinete E preferata mea Dar la ea chiar ca nu pastrez nicio maioneza Nu iese la fel de buna dar deh.. Asta e Eu inca sper sa nu ma infig in ele
    Ooh Ce marime porti acum?
  9. Alexik
    20 apr 2011 16:04:58 - permalink
    Alexik
    Eu trb sa ma apuc de curatenia de paste..am mai facut o data in camera dar iar e dezordine .
    Nu prea stiu pe ce programe sa dau ca am acolo"cardio weight loss" sau "weight loss" sau "interval" asa ca setez "manual.".
    Nu l-am mai prins pe antrenor sa ii cer programul..o sa ma duc o data mai tarziu ca el vine destul de tarziu.
    Pai am facut banda 22 min (manual) la viteza8.3 din care am mers vreo 3/4min , bicicleta nivelul 2-15 min, si step nivelul 1. 15 min( nu pot sa urc la step..inca nu am rezistenta pt un nivel mai mare..)
    Mie-mi arata in jur de 80 .. deci e bine.Am facut pana acum numai cu greutati..desi nu aveam nevoie si de ceva timp fac numai cardio..ca nah vreau sa slabesc
    Eu-mi pun la burta folie alimentara .. am auzit ca ajuta la slabit. Stii ceva despre asta?
  10. Alexik
    20 apr 2011 14:59:04 - permalink
    Alexik
    Roxi, ce mai faci?
    Am facut poza la banda ..o pun in seara asta in album.
    BTW , vroiam sa te intreb.. cat trebuie sa am "heart rate? sau target"? ceva de genu scrie si la banda si la bicicleta si step.
    Si u cam cat faceai la sala?:d de ex eu azi am scapat la sala cam de vreo 350 calorii.. e bisior?+ ca azi o sa ies sa ma plimb si mai fac hip hop abs si daca mai pot inca ceva.

Despre mine

  • Despre Roxii
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Judet
    Bucuresti
    Localitate
    Bucuresti
    Ocupaţie
    Instructor aerobic
    Sportul preferat
    Aerobic,Isanity
    Dieta
    Mentinere
    Nivel de activitate fizica
    Foarte activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    163
    Bust (cm)
    88
    Talie (cm)
    60
    Şolduri (cm)
    90
    Gât (cm)
    30
    Încheietura mâinii (cm)
    14
    Antebraţ (cm)
    20
    Coapsa (cm)
    48
    Grăsime corporală (estimată)
    18.4% (valoare mica, te incadrezi in categoria constitutie atletica)
    Burta/"Colac" (cm)
    68
    Braţ (cm)
    24
    Gamba (cm)
    34
    Genunchi (cm)
    34
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    2044
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1527
    Nr. kg/luna propus pentru slabit
    0
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    65
    Greutate (kg)
    48
    Greutate dorită (kg)
    48
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Mai 2011 - Cafea cu inimioare
    Imagine fundal ticker
    Plaja - Noaptea, plaja exotica
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    65
    Valoarea finala
    48
    Valoarea curenta cursor
    48
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Iarna - Mos Craciun
    Imagine fundal ticker
    Padure de brazi iarna
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Data curenta (automat)
    Valoarea de start
    8.12.2011
    Valoarea finala
    25.12.2011
    Valoarea curenta cursor
    3470
    Data start ticker
    8.12.2011
    Data sfarsit ticker
    25.12.2011
    Denumire ticker
    Zile pana la craciun
  • Semnătură
    Jurnal Roxii

    Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 28 mar 2022 20:50:47
  • Data înregistrării: 30 apr 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 135
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole