Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Dupa fapta si rasplata

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 21:11:41
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata

hai ca m-ati facut curioase si daca tot doarme fi`miu m-am mai documentat. Se recomanda

1. sa ne cantarim o data la 2 sapt/luna
2. se recomanda tot la luna masurarea grasimii - fie efectiv masurand-ne cu cm fie cu aparat special

cele 2 ca sa ne dam seama daca am pierdut apa sau grasime.

Cazul meu cu vechile masuri (ca abia pe 21 iunie am sa ma masor iar)tocmai am aflat ca am in jur de 32% grasimi adica 50.6 Pounds (22.95 kg) grasime si 109.4 Pounds de carne (muschi, oase si apa ).
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 09 iun 2009, 13:05:24
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata Ding Dand Dong

Ieri a fost groaznic ! Ciudat! Am avut ziua de proteine si am incercat sa pap doar copanele la cuptor .... de unde nene ...ca parca de unde mancam mai rau mi se facea foame.... am ros un morcov...am mai mancat si kiwi ...si un grepfruit... si nu m-am abtinut si am papat si o inghetzata de 100 kcal


la prima ora dupa siesta m-am si urkt pe cantar si surpriza 159 lbs=72.12kg
tin a mentiona ca 2 zile n-am mai baut green tea-ul ca ramasesem fara in casa si abia aseara mi-a adus omu meu ceaiul da il beau acu in timp ce va scriu

DECI mi-am batut recordu stabilit (ce-mi plac smile-urile astea )
De acu pana pe 21 iunie ce dau jos e ca sa nu fiu stresata cand am sa stagnez si sa reusesc sa slabesc cat mi-am dorit in perioada stabilita

PS: nu mai pap pulpe de pui si azi tre neaparat gym
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 09 iun 2009, 16:42:22
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata

Ei,vad ca merge bine treaba.Bravooooooooooooo
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 10 iun 2009, 16:35:16
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata

Buna Ianna

Sincere felicitari pentru reusita ta, imi place evolutia, atitudinea si caracterul tau.

Sa ma corectezi daca gresesc, tu urmezi un fel de dieta disociata?

La cat mai multe kg pierdute

__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #15 (permalink)  
Vechi 10 iun 2009, 17:58:15
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata

Ianna ce hotarare ai in tine...suuuper!! Ma mobilizeaza si pe mine!!
eu haba rnu am ce dieta am sa tin...stiu doar ca am sa beau apa multa, multa...ca am sa mananc un carb pe zi si ala dimineata (de exemplu azi am mancat soy milk cu cereale whole grain)..ca am sa mananc proteine la pranz si salata si ca seara nu vreau sa mananc mai tarziu de ora 6..

Am sa incerc cu apa si green tea..ma rog herbal.

O sa-mi fie greu..azi cel putin..asta dupa ce aseara am mancat juma' de brocan de peanut butter cu miere...pffftttttttttttttttt sunt groaznicaa!! Dar gata...sper sa tin drumul bun de acum..macar o vreme.

va urez o zi/seara buna.
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #16 (permalink)  
Vechi 10 iun 2009, 20:47:26
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata

Deci eu nu stiu daca tin o dieta anume. Dar am stabilit singura niste reguli conform organismului meu, activitatilor si si si ...placerilor...ca o dieta cu mancare care nu-mi place nu o tzin. Deci

Reguli

1. Nu mai mult de 1100 kcal/zi... ca sa am de unde sa scad la kcal daca stagnez mai mult de 1 luna.

2. Green tea in fiecare seara la care adaug lamaie...fara zahar sau indulcitor. (Am incercat green tea 3 ballerina dar ala imi da niste crampe de ma rupe...asa ca sunt pe unul mai slab- Triple Leaf Teas Dieter'S Green Herbal Tea )

3. Fara aluat - de nici un fel prajituri, paine, pizza etc

4. Grepfruit in fiecare seara indiferent de meniu

5. Dieta se reia in mod identic din 4 in 4 zile si dureaza 90 de zile si nu se schimba ordinea meniurilor (proteine cu fructe etc.)

ziua 1. carbohidrati: orez, paste sau cartofi (doar un singur fel toata ziua- adica daca papati orez dim ...asa o tineti pana seara) (ziua cea mai groaznica pentru mine )

ziua 2 fructe: de orice fel si oricate (pan` la 1000 kcal ) - ziua asta mi se pare cea mai usoara ca o tin pe grepfruit (taie pofta de papa)si salate de fructe (la care trisez si adaug o lingurita sau 2 de vin. Tot in ziua asta imi fac mere la cuptor (dar le umplu cu banane si nectarine - nu zahar, nu miere nu nimc altceva in afara de fructe)

ziua 3 proteine: carne sau oua sau peste sau branza ( a nu se incurca felul de papa - o data papat ou la mic dejun - ou se papa si la cina) ( ca si total pe zi sunt cam 6 felii de piept de pui subtirele sau vreo 6 felii de peste alb - atentie la somon ca este gras)

ziua 4 fibre: legume si verdeturi - iar zi care imi place ca sunt innebunita dupa salate- dar mai trisez un pic punanad peste salate parmezan 1 lingura(5g)=20 calorii din care 15 sunt fat

si apoi reiau zilele si o zi pe luna se beau doar lichide (de preferat doar apa)

in ziua cu carbohidrati se poate manca ciocolata amara (atentie nu in exces! ) sau inghetzata.


Eu in general mai trisez ici colo (desi nu-i bine ca e regim de schimbare a metabolismului) dar prefer o dieta mai lenta si care sa-mi placa ... ca altfel nu m-as putea tzine de ea.

Ah da si merg cel putin o ora ... doua zilnic...( ca deh am copil si tre plimbat in carucior oricum). Cam de 2 ori pe sapt, in parc, dimineata, fac vreo 30 - 45 minute gimnastica - alergari alternative - rapid, vioi, mers incet; stretching (de toate felurile- mai ales ptr bulane) si pilates.
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 10 iun 2009, 21:07:22
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata

Mi s-a pus pata .....
... cand aud replici de genul " si eu m-am ingrasat DAR nu ca tine" .... " si eu sunt grasa DAR n-am pus ca tine la f**d si pulpe" ... "si eu m-am ingrasat DAR o sa dau jos nu o sa ma chinui ca tine" sau cea mai dura pe care am auzit-o "las ca aici oricum toti sunt grasi deci nu faci discrepantza" imi vine sa le dau cu ceva in cap. Nu stiu ...ori o spun ca sa se incurajeze singure ca sunt si ele ca niste scroafe mai delicate (pardon de expresie dar e si la propriu si la figurat) ori sunt chiar rele mai i vor sa faca pe cealalta (adica moi! ) sa se simta super prost. Imi vine sa mor de ciuda cand ma gandesc cum aratam inainte (nu fotomodel dar nu mi-era rusine sa port haine mulate) si cand ma uit acum in oglinda ....doooh. Ah si chiar ieri am auzit si "daa se vede la fatza ca ai mai slabit" ...hhhaaa??!!! pai ce eu am slabit doar la fatza??!!!

Acu intzeleg cu varf si indesat pe cele care erau mai plinute decat mine in liceu si facultate......de le era mai rusine sa poarte ceva mai mulat sau scurt.... deci noi femeile putem fii foarte rele .

Abia astept sa ajung iar la kilogramele mele sau mai bine zis la masurile mele (ca nu kg ma intereseaza f mult ci cat cm am de jur imprejur) si sa le dau la toate "mironositzele" peste nas
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 11 iun 2009, 22:48:30
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata

Ahh da si azi am uitat sa va dau vestea cea bun

Am ajuns la 158lbs adica 71.66kg

Imi vine sa pup cantarul cand il vad aratand mai putin
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 11 iun 2009, 22:54:36
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Dupa fapta si rasplata

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
Mi s-a pus pata .....
... cand aud replici de genul " si eu m-am ingrasat DAR nu ca tine" .... " si eu sunt grasa DAR n-am pus ca tine la f**d si pulpe" ... "si eu m-am ingrasat DAR o sa dau jos nu o sa ma chinui ca tine" sau cea mai dura pe care am auzit-o "las ca aici oricum toti sunt grasi deci nu faci discrepantza" imi vine sa le dau cu ceva in cap. Nu stiu ...ori o spun ca sa se incurajeze singure ca sunt si ele ca niste scroafe mai delicate (pardon de expresie dar e si la propriu si la figurat) ori sunt chiar rele mai i vor sa faca pe cealalta (adica moi! ) sa se simta super prost. Imi vine sa mor de ciuda cand ma gandesc cum aratam inainte (nu fotomodel dar nu mi-era rusine sa port haine mulate) si cand ma uit acum in oglinda ....doooh. Ah si chiar ieri am auzit si "daa se vede la fatza ca ai mai slabit" ...hhhaaa??!!! pai ce eu am slabit doar la fatza??!!!

Acu intzeleg cu varf si indesat pe cele care erau mai plinute decat mine in liceu si facultate......de le era mai rusine sa poarte ceva mai mulat sau scurt.... deci noi femeile putem fii foarte rele .

Abia astept sa ajung iar la kilogramele mele sau mai bine zis la masurile mele (ca nu kg ma intereseaza f mult ci cat cm am de jur imprejur) si sa le dau la toate "mironositzele" peste nas

Felicitari pt slabit !

Uh, ce motivant mesajul tau pentru mine ! Asa am facut si eu o data, si am reusit.

O colega de peste 100 kg ce nu ma putea suferi (eu atunci nu ajungeam la 74-75 kg - greutate la care-s numa' buna ) imi spune ca de ce imi pun fusta mini, ca nu-mi sta bine.
N-oi fi avand cele mai frumoase picioare din lume, dar stiu ca nici urate nu-s

In momentul ala, am jurat ca slabesc si am facut-o repede. Cu 2 ore de gimnastica si bicicleta zilnic, am slabit 14 kg in mai putin de 3 luni.

Si m-am prezentat in primavara mulata si cu fusta scurta.

Nu pot sa-ti spun cu ce satisfactie i-am maturat plombele Ei si altora

Mersi pt ceea ce ai scris, mi-am amintit de trecut si sper ca ceea ce am inceput azi (gimnastica) ma va tine astfel incat sa pot sa fac iar asta , sa nu mai port haine care sa disimuleze

Somnic usor !


Iti las un link la Billy Blanks

http://www.youtube.com/watch?v=sgGNBue6gXg
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Luna; 11 iun 2009 at 22:56:48.
  #20 (permalink)  
Vechi 11 iun 2009, 23:20:39
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata

pai serios Luna...zii si tu acum...chiar nu putem noi sa aratam bine..nu cred!..trebuie doar sa avem VOINTA si RABDARE !urate nu suntem...proaste nu suntem ...dar se intampla "din cand in cand" sa fim judecate dupa kilograme ...nu mi se pare corect !

Nu mi se pare corect sa se uite "lumea" la mine lung cand zic ca sunt in dieta si cu acea privire de "deah n-ai sa dai tu jos kilogramele"

Nu mi se pare corect sa se uite "lumea" la mine urat cand mi se mai vad sunculitele ca se ridica un pic bluza.... pai ce nene eu vreau sa le expun??!! doar ca nu-s obisnuita cu ele ...ca nu m-am nascut asa !

Nu mi se pare corect sa primesc "complimente" de la x persoane invidioase de "da ai slabit un pic" Asta stiu si eu! si n-am slabit un pic...ci mult! ca d-aia am cantar acasa si tin dieta...tu zi-mi ca arat bine sau mai bine taci

Nu mi se pare corect ca "lumea" se asteapta sa dam kg jos peste noapte si se uita cu jint la noi daca spunem ca am slabit... "Mdaa se vede un pic"...sau cum am zis mai sus "Daa se vede la fatza"...ptiu ca imi vine sa le injur de rele ce sunt !

Luna nu stiu ce te motiveaza pe tine cel mai bine...dar pe mine ..."lume" d`asta ma face sa ma tin si mai tare de dieta si gimnastica... ca sincer...cu un copil..acasa... care te trezeste de cel putin 2 ori peste noapte si in timpul zilei vrea 100% atentie...si brate si joaca...si mai ai si barbat...si mai tre sa ii dai si lui atentie...haine spalate...casa curata ...mancare etc...numai de dieta nu-ti mai arde ...ca sa nu mai zic si probleme de sanatate dupa nastere .....DAR baba ca sa fie frumoasa mai si sufera


PS: merci de link...tare bun ptr gimnastica de dimineata...si ce 6 packs abs au tipele alea...sa mor !


Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Felicitari pt slabit !

Uh, ce motivant mesajul tau pentru mine ! Asa am facut si eu o data, si am reusit.

Mersi pt ceea ce ai scris, mi-am amintit de trecut si sper ca ceea ce am inceput azi (gimnastica) ma va tine astfel incat sa pot sa fac iar asta , sa nu mai port haine care sa disimuleze

Somnic usor !


Iti las un link la Billy Blanks

YouTube - Billy Blanks' Ab-Bootcamp part 1/4
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de ianna; 11 iun 2009 at 23:24:28.
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fitness, jurnal, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Dieta dupa nastere Slabuta Dupa sarcina 18 15 apr 2012 13:35:40

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole