Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2351 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 14:49:57
gabitumurariu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: montignac sau slabesti mancand
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 178
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Liviutzza Vezi mesajul
Ce faceti fetelor?Eu iar m-am cantarit si surprizaaaa 74,8 in cateva zile s-au mai dus 600-700 de gramee yeeey
felicitari!
  #2352 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 14:49:57
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna, fetelor, saptamana asta o sa intru f rar, cat sa-mi postez meniul, am mult de alergat..
Husky, bine ai revenit, e interesant ce ai scris si poate o sa ajuti fetele care tin de mult timp Monty si au stagnat..Eu una am ajuns la targhet, o sa continui fara sa nr si indicii glicemici, daca o iau pe aratura si ma ingras ma mai gandesc..
Azi parca e a 4zi fara abateri:
Md-10-o bucata(80 gr)de emmenthaler si un iaurt grecesc 2% grasime
Pranz-bieta fiarta(frunze de sfecla), broccoli fiert, fasole boabe (90 gr) cu boia si piper, o rosie cu oregano sio lingurita de ulei ME.
Cina-salata verde, ceapa, ton in ulei sau macrou in scu propriu..ma vad pana deseara ce o sa aleg
Sport:30 abdomene dimineata, 2 mile walking, acum plec iar sa ma plimb la mare, profit ca sunt ultimele zile ca d evara
Va pup, o saptamana minunata!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2353 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 14:55:32
gabitumurariu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: montignac sau slabesti mancand
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 178
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Cu riscul de a ma repeta si a va obosi ...postez din nou tot ce am scris, pentru cine este interesat a citi cap coada postul meu:
Buna fetelor....
Nu stiu cate din voi ma mai stiti, pt ca sunteti multe fete noi...Dar eu sunt Husky , cea care pana acum cateva luni eram toata ziua la voi in gasca.
Momentan eu sunt in Weight Watchers...dar in seara asta m-am documentat sub indrumarea Darei careia ii multumesc si vreau sa va impartasesc si voua ceva. Eu sunt una din fetele care a renuntat partial la Monti din cauza ca nu mai slabea. Posibil sa mai fie fete in situatia mea...care stagneaza de o buna bucata de vreme...sau care slabesc foarte incet si nu inteleg de ce...ca doar mananca conform si nu ies din legea...nu conteaza cat mananci...ci ce mananci.
Mereu m-a intrigat ceva anume la Montignac. Intelegeam ca conceptul de Indice glicemic este atribuit si calculat in niste studii. Nimic de comentat pana aici. Dar...iau de exemplu cartoful care are, sper sa nu ma insel, IG70. Eu acum vorbesc din amintiri, nu am valoarea in fata. Bun....cartoful are IG 70...dar daca mananc 50g este la fel de grav ca daca as manca 300 g? Imi creste glicemia la fel de tare indiferent de cantitate?
In cartea lui, Indicele Glicemic, Montignac se apleaca putin asupra problemei de Incarcatura Glicemica. Explica ce e, cum se calculeaza...dar incheie rapid spunand ca e prea greu de itneles...sau ca sunt calcule prea complicate si sa nu le luam in seama. Si ca baza tot IGurile sunt...cu acele mici completari ca unele alimente(pepene rosu, morcov) desi au IG mare au incarcatura glicemica mica...deci pot fi consumate moderat...iar altele care au IG mic (fructoza) au incarcatura mare...deci ar tb consumate in limita a 30g pe zi maxim.

Eu una ma intrebam de ce nu mai slabesc...avand in vedere ca mancam conform...am incercat sa reduc portiile ceea ce era foarte frustrant- niciun rezultat. Asa ca am abandonat...am tot oscilat in diete...am incercat hipocalorica Monti...acum WW...si tot asa.
Amedeea mi-a spus acum ceva timp sa vorbesc cu Dara...cum ca ar detine niste materiale interesante. In cateva zile m-a lamurit ce si cum...si in seara asta m-am pus pe gandit, citit si documentat...
Mi-a spus in felul urmator. Incarcatura glicemica pe o masa sa nu depaseasca 10. Asta e regula de baza. Mi-a dat cateva exemple...iar eu m-am apucat sa calculez si sa fac diferite ipoteze. Si intr-adevar, la final mi-am dat seama...
Montignac greseste foarte tare cand spune ca nu conteaza cat mananci.
Va dau un exemplu- o masa glucidica- mic dejun
Ce propune el :lapte/iaurt degresat, paine integrala, magiun fara zahar. Cantitate? Cat vreti: o cana de lapte...3 felii de paine...3 linguri de magiun.
Gresit. o felie de paine cam la 30 g are incarcatura glicemica 6 si ceva....30 de g de magiun...cam 3 si ceva...si totalul ar fi 10. Tot ce este peste aceasta cantitate...creste glicemia. Deci...degeaba e el mic dejun glucidic si total inofensiv. Nu e asa.
La meniurile protenino-lipidice e mult mai simplu. Legumele permise au Incarcaturi destul de mici pe 100g, intre 0.3 si 7...cam ce am trecut eu in revista cele mai uzuale. Cartoful are 14. Dar daca mananci 50-70g cartof chiar si combinat cu orice lipida si proteina...glicemia e sub control si nu exista niciun fel de pericol. Cu conditia ca la acea masa sa nu mai fie nicio alta glucida....si totalul de incarcatura glicemica sa fie maxim 10.
Va mai dau un alt exemplu:
Am facut o supa crema de legume...legumele fierte, date in blender si adaugat suc de rosii si dat in blender (1000ml suc rosii facut in casa, 100 g ceapa, 100g cartof, 200 g pastarnac, 200g telina, 150g morcov, 400g dovlecei, sare, piper). Am calculat Incarcatura glicemica...si iese la 100 de ml 2.66. Daca mananci o portie de 300 ml...nu este absolut nicio problema....daca mananci mai mut...nu e bine.
O sa spuneti ca nu e conforma...ca are si morcovul fiert si cartoful(eventual si telina care are IGmare). Daca le-as scoate si as recalcula Incarcatura glicemica...ar da mai mica cu siguranta. Dar se pune aceeasi problema. Sa spunem ca ar iesi o incarcatura de 1.80(asta pt ca morcovul si cartoful au fost puse in cantitati f mici fata de restul compozitiei). Dar ipotetic vorbind, consideram 1.80. Ei...prin absurd...daca ai manca 700 ml de supa...ar insemna incarcatura la aceasta masa peste 10. Deci nu e bine.
Tot ceea ce voiam eu sa subliniez, si poate e important pentru fetele care nu slabesc sau stagneaza...este ca totusi conteaza si cantitatea si este mult mai importanta incarcatura glicemica a mesei decat indicele glicemic al unui aliment.
Stiu ca este mai dificil de calculat...dar va spun din proprie experienta ca asa cum stiti fara a va uita in tabelele IG cat au alimentele pe care el mancati deobicei...asa se pot asimila si Incarcaturile....


As mai putea sa vorbesc pe marginea subiectului asta ceva timp...o sa incerc sa pun si eu in aplicare chiar de maine- desi cred ca inainte trebuie sa ma apuc sa fac niste cumparaturi.
Un alt exemplu este legat de o masa de fructe...multe dintre noi iau ocazional o masa numai din fructe. O alta greseala. Marul de exemplu are incarcatura glicemica pe 100 g 3.5...deci la o masa am putea manca maxim. 280 g de mar si ajungem la incarcatura 10. Strugurii au pe 100g 8.1, nectarinele 3.85. Deci atentie mare la portii...Degeaba au unele fructe/legume Ig mic- sub 35...pt ca in cantitati mari, chit ca nu sunt insotite de alte alimente la acea masa...ridica ele insele glicemia. Deci...o masa de fructe in general nu trebuie sa depaseasca 350-300 g. Probabil fructele de padure au mai putin si se poate depasi. De struguri, preferatii mei- nici nu incape vorba...maxim 120 g...si tot asa. Si din pacate...tot ce inseamna cereale- de la paine integrala, cereale integrale, paste integrale...la o masa....maxim 30-35 de grame.

IG x nr. de glucide(carbohidrati pe care ii are alimentul respectiv la 100g)/100
Exemple:
Varza: IG=15 , carbohidrati=5.8 => Incarcatura glicemica 15x5.8/100=0.87 la 100 g
aliment. Deci daca mananci o friptura cu salata de varza...poti manca si un kg de varza...ca ar insemna 8.7 Incarcatura glicemica pe acea masa, ca doar carnea are 0 si uleiul din salata 0...iar otetul...neglijabil ca se pun cativa ml.
Mere: Ig=30, Carbo/100g= 14 => Incarcatura glicemica la 100g mere= 30x14/100=4.2

Magiun Topoloveni Ig=39, carbo=24, Incarcatura glicemica la 100g = 39x24=9.36
Nu e vorba neaparat de a lua 6 mese micute pe zi...ci doar daca le iei glucidice. Poti sa mananci o salata mare cu friptura...atata timp cat tot ce ai tu in salata respectiva (legumele) au la masa acea Incarcatura sub 10. Poblema intervine la mesele glucidice sau la mesele de fructe. Mancam eu seara saptamani la rand o salata mare de fructe si atat si ma intrebam de ce nu slabesc??Probabil insulina mea era pe aratura chit ca erau doar portocale, kiwi, pomelo si niste franturi de fructe deshidratate- caise, smochine. Mai altfel spus...cade putin teoria lui Monti pt ca a fost tratata superficial...Cand a intrat in capitolul Incarcatura Glicemica din Cartea Indicele Glicemic- pe la pagina 85 dc nu ma insel- a explicat ce e, cum se calculeaza...dar a incheiat rapid spunand ca sunt calcule mult prea complicate. Dar poate tocmai aici sta buba.
Deci, eu zic fetelor sa aveti grija la:
-micul dejun unde mancati pesmeti cu magiun....
-mesele glucidice cu paste, orez...
- gustarile/mesele de fructe.
Aici trebuie calculat f bine...sa nu sariti.
Pe de alta parte apare si o chestie mai permisiva , contrar Montignac:
La o cina proteico-lipidica...un pranz de exemplu...unde mancati o salata cu rosii, castraveti...etc...si carne, branza...puteti manca o feliuta de paine/pesmet....fara a ridica glicemia...trebuie tinuta Incarcatura Glicemica sub 10. Un calcul simplu ar fi asa: salata, castraveti, rosii, ardei- cam 100g din fiecare...ar rezulta o incarcatura de 4 sa zic...sper sa nu fii gresit la calcule ca le-am facut din ochi...deci pana la 6 s-ar putea manca paine- painea are cam 25 la 100g...deci...se pot manca 35 g paine si glicemia e sub control- bineinteles pesmeti sau paine strict integrala.
Ma asteptam ca fetele care citesc sa fie putin mai receptiva la metoda, cel putin cele care nu (mai) slabesc 'mancand' Montignac.
Dupa ce am citit aseara mi-am dat seama ca mai grav e sa mananci conform si sa iti creasca glicemia fara sa stii- vezi MD glucidic, mesele de fructe...cinele cu paste, orez etc. decat sa strecori 30 g de paine langa ceva proteico-lipidic.
Stiu ca suna chinuitor....ca n-ai voie decapt cateva zeci de grame din paste, orez,painica...etc...Poate am uitat sa precizzez...aceasta incarcatura per masa de 10, poate fi reluata din 3 in 3 ore...CHiar ma gandeam ca am niste tagliatelle in dulap care ma bantuie si pana nu le termin nu o sa pot renunta la ele...Solutia ar fi sa mananc din 3 in 3 ore pana se digera cantitatitile de glucide care sa faca incarcatura sub 10...Bine, eu una nu ma vad mancand 30g de paste acum...si 30 peste 3 ore si tot asa. Dar trebuie sa avem atentie mare...
Este foarte interesant ce spui,dar nu cred ca am rabdarea necesara sa calculez aproape de fiecare data si imi mai trebuie si cantar.Oricum daca va fi neaparat nevoie,sa nu slabesc cu Monti,am sa iau toate informatiile la puricat.
  #2354 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 14:56:47
lady musette's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
am gasit painica Pumpernickel (la Netto, pentru cele din Germania) si abia astept sa o testez maine la micul dejun.
Am plecat la alte cumparaturi. Va pup.

Multumim de info. Si eu azi ma duc sa cercetez sper maine sa revin cu info noi.
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg
  #2355 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 14:57:55
lady musette's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

La pranz am mancat 2 bucati de friptura de vita la tava si 2 buc de cioco 70.

L cina cred ca mere.
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg
  #2356 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 15:03:54
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de lady musette Vezi mesajul
Nu stiu, ma gandeam sa fac ceva ca sa imi urnesc metabolismul din loc. Poate atunci sa mananc mai multe proteine. La mine cu fructele nu prea e valabil ca nu slabesc din cauza lor pt ca nu prea mananc in afara de prune pt tranzit(dimineata), grapefruit, mere. Stau si ma gandesc cum de organismul meu nu reactioneaza la regim. Plus ca am o foame continua.

incearca sa mananci o perioada cat mai multe calorii negative (vezi liste pe net), cat mai multe legume crude, redu fructele, mananca mai mult peste, si vezi ce se intampla.
cam astea sunt metodele pe care le stiu eu de a activa metabolismul, sa-l pui sa roada, sa arda calorii in timp ce digera: fibre, fibre, fibre
plus putina miscare, mai putin sedentarism.
condimente cat incape, de la ardei iute, la marar, cimbru, usturoi, etc, si acestea ajuta la arderi intense
  #2357 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 15:11:13
gabitumurariu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: montignac sau slabesti mancand
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 178
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Cand am vazut numele meu scris cu majuscule si rosu m-am speriat. Zic: Ce-oi fi facut!? credeam ca am gafat cu ceva.
Merci frumos, Ame!
Allanah,in cat timp ai slabit atatea kg?oricum arati super,nu cumva sa mai slabesti ca e de ajuns!BRAVO
  #2358 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 15:15:14
lady musette's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul



incearca sa mananci o perioada cat mai multe calorii negative (vezi liste pe net), cat mai multe legume crude, redu fructele, mananca mai mult peste, si vezi ce se intampla.
cam astea sunt metodele pe care le stiu eu de a activa metabolismul, sa-l pui sa roada, sa arda calorii in timp ce digera: fibre, fibre, fibre
plus putina miscare, mai putin sedentarism.
condimente cat incape, de la ardei iute, la marar, cimbru, usturoi, etc, si acestea ajuta la arderi intense
multu de sfaturi. O sa incerc si asa Oricum Monty chiar imi place si nu as vrea sa renunt la el
pup
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg
  #2359 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 15:15:40
gabitumurariu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: montignac sau slabesti mancand
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 178
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de lady musette Vezi mesajul
Buna fetele

pe mine ma bate gandul sa incerc sa disociez un pic pe zile (respectand principiile Monty). Adica 1 zi proteine, una glucide, una carbo, una vitamine. Nu stiu daca e bine ? voi ce ziceti?
Nu cred ca e o ideea prea buna pentru ca e adevarat slabesti mai repede cand ai regimul disociat pe zile,dar apoi cand revii la combinatii....mai revin si cateva sute de grame pe cantar mult mai repede,parerea mea.
  #2360 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 15:28:53
gabitumurariu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: montignac sau slabesti mancand
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 178
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna tuturor fetelor .

M-am hotarit sa las cantarul pentru duminica viitoare, chit ca atunci voi fi cu o zi inainte de ciclu. Nu sunt pregatita de un rezultat negativ desi am papat 99% conform in cocnediu.
Meniul meu de azi, etapa 2 slabire , ziua 29:

08:00 1 mar
08:30 1 felie paine slabesti mancand
11:00 50 g migdale
13:00 3 pere , 1 iaurt 0,%
18:00 carne de vita + salata verde + rosii

Eu nu vreau sa imi exprim parerile legate de posturile lui Husky deoarece urmez dieta dr Man - Montignac. Este foarte interesant intra-devar dar eu am deja meniurile prestabilite cel putin pentru perioada de slabire .
Oricum este un lucru binecunoscut ca fructele ingrasa , nu toate ce-i drept dar multe din ele.
Husky iti recomand sa citesti si cartea doctoritei Man, este o abordare putin diferita a clasicei diete Montignac. Daca nu ai incredere intr-un om "care a murit" , cartea unei doctorite e de mai mare incredere.

Roxi , vom avea rezultatele la cantar in acelasi timp.
Te pup, bafta la scoala.

O zi frumoasa fetelor!

P.S. Slabuta si Ame, incerc diseara cu pozele desi o sa obosesc pana urc vreo 9, 10 . Mersi mult.
Si eu cred ca doamna doctor Gabriela Man explica mai pe intelesul meu dieta Montignac.Eu am inceput varianta 3de slabire,numai ca am mai calcat stramb,in sensul ca am mancat salatele cu ulei,pulpe la cuptor,nu la gratar si fasole uscate albe(ciorba si salata) care nu stiu sigur daca aveam voie.Maine este ziua de cantar,dar cu parere de rau sunt de dimineata de servici si nu pot sa ma cantaresc(imi e frica sa ma cantaresc fara sa fac toaleta de dimineata).
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, diete, indice glicemic, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole