Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #911 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 09:49:08
Ioana slaba's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Date: 163cm, 66.3kg
Mesaje: 2.026
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Si acum sa va zic ce am mesterit eu pt md:
pita calugareasca tip BruschettaAsa-i ca v-am bagat in ceata?Voiam md Gl, si chipsuri nu, fulgi ma saturasem..voiam painica da nu am framantat de ieri..asa ca mi-am adus aminte de o reteta veche calugareasca, cea cu coca de faina integrala si apa, sare, intinsa subtire si coapta pe pietre la soare..E foarte recomandata pt sanatate..Asa am facut-o si eu, bineinteles pe aragaz, nu pe pietreAm facut 2 turte subtirele, le-am copt bine pe o parte si pe alta..si aici intervine Italia din mineCand le-am scos din teflon fierbinti, le-am razuit cu un catel de usturoi, cujuma de rosie(nu am mai ramas nimic nici din usturoi nici din rosie), si am pus pe una cuburi de rosii si ce mi-a mai ramas din usturoi, pe cealalata cuburi de rosii si ceapa..Sunt f bune si gustoase
Asta a fost >Md meu, la pranz omleta cu mozzarella si o felie de curcan fripta+salata+un pahar de vin rosu, la cina inca nu stiu
Emiii ne omori. Ce bine arata. gata fac si eu. Pot sa fac la o cina? Daca nu mananc paine in ziua respectiva deloc?
Adica sa bag un MD cu fructe, la pranz PL si seara bruschete calugaresti a la Emi?
Ar merge?
__________________
Dukan de 2013
19.10.2013 -- 67kg

Croaziera
22.10.-- 65,3 kg/ 29.10 -- 64,95
05.11 -- 64,40/12.11 -- 64/
19.11-- 63,35
26.11 -- 63,4
05.12 -- 62,4
12.12 -- 62,3
19.12 -- 62,2
25.12-- 62
  #912 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 09:49:49
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de ventofreddo Vezi mesajul
si acum sa va zic ce am mesterit eu pt md:
pita calugareasca tip bruschetta:dasa-i ca v-am bagat in ceata?voiam md gl, si chipsuri nu, fulgi ma saturasem..voiam painica da nu am framantat de ieri..asa ca mi-am adus aminte de o reteta veche calugareasca, cea cu coca de faina integrala si apa, sare, intinsa subtire si coapta pe pietre la soare..e foarte recomandata pt sanatate..asa am facut-o si eu, bineinteles pe aragaz, nu pe pietre:pam facut 2 turte subtirele, le-am copt bine pe o parte si pe alta..si aici intervine italia din minecand le-am scos din teflon fierbinti, le-am razuit cu un catel de usturoi, cujuma de rosie(nu am mai ramas nimic nici din usturoi nici din rosie), si am pus pe una cuburi de rosii si ce mi-a mai ramas din usturoi, pe cealalata cuburi de rosii si ceapa..sunt f bune si gustoase:d
asta a fost >md meu, la pranz omleta cu mozzarella si o felie de curcan fripta+salata+un pahar de vin rosu, la cina inca nu stiu
arata demential,cred ca pot si eu sa fac!mersi! pup
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #913 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 10:06:11
rosalinda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Emi arata demential ! Imi fac si eu sambata ! Pot sa pun si ciuperci fripte ?!

Propunere meniu pentru azi 23 septembrie
Md ora 9 - 300 g orez cu lapte si 1 mar copt, cafea slaba
Pranz - pulpa de curcan fripta cu salata verde
Cina - varza calita cu pulpa de porc
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de rosalinda; 23 sep 2010 at 10:13:47.
  #914 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 10:11:54
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Ioana slaba Vezi mesajul
Sper. sincer nu cred ca ieri am mancat putin si am mancat preponderent fructe...pana la clatitele alea de naut . Poate maine repet figura cu fructele toata ziua, si sambata la cantar e mai putin
DEabia astept sambata, sa ma lamuresc odata daca fructele toata ziua fac bine sau rau..Succes!
Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Mersi! Eu nu m-am bagat la aluaturi si de aia inca nu stiu de si cum e cu painea asta, sau clatite sau turte.. off

Am uitat sa dau raportul la.. sport! Am facut si aseara 15 min stepper + 50 abdomene.
Se vede diferenta la haine, de cand fac sport asa cate putin pana ma obisnuiesc.
In weekend plec la o nunta in Valcea, sa ma cantaresc maine sa stiu cu cat am plecat?
crezi ca o sa te ingrasi dupa o zi de..sa zicem abateri?Eu nu cred..chiar, ia cantareste-te
Citat:
Anterior postat de polyana Vezi mesajul
Nu, nu pt probleme, a venit cineva cu masina sa ma ia mai repede decat ma asteptam si n-am mai putut intra sa va scriu. Acum stau cu o nepotica de 2 ani si nu prea am cum sa intru si pe aici sa vb cu voi, acum e mama ei acasa. Pana pe 1 oct cand o sa ma intorc in bucuresti o sa intru mai rar. Va pupic pe toate
Atunci e ok,Ce draguta e nepotica ta, la 2 ani sunt dulcei dulcei, au ador copii..si ei pe mine.O zi fantastica!
Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Emi, mor de pofta pe aici! Seamana cu lipiile pe care le facea bunica la tara, pe vatra...yummy, ce mai mancam, de-aia m-am facut mare
O sa-mi fac si eu
Stia bunica ce stia
Pupici
Citat:
Anterior postat de Ioana slaba Vezi mesajul
Emiii ne omori. Ce bine arata. gata fac si eu. Pot sa fac la o cina? Daca nu mananc paine in ziua respectiva deloc?
Adica sa bag un MD cu fructe, la pranz PL si seara bruschete calugaresti a la Emi?
Ar merge?
NU merge, ca e numa faina integrala, da tu poti sa le faci 50%-50% cu tarate, si aTUNCI poti sa le mananci si searasau o data..nu o fi foc
Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Emi arata demential ! Imi fac si eu sambata ! Pot sa pun si ciuperci fripte ?!
Poti sa pui tot ce e glucidic si-ti trece prin cap..ciuperci, ardei copt, vinete fripte..doar ca sa le inmoi trebuie sa le freci bine cu rosie..si cu usturoi
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #915 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 10:12:51
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

fetelor, sa le faceti cat mai subtiri posibil, eu le-am facut in maini, ca pe turtele de pamant, va amintiti?Trebuie subtiri ca sa nu ramana crude in mijloc
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #916 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 10:20:47
rosalinda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Azi este ziua unei colege si mi-a adus pe birou un platou mare cu tarte cu fructe si saratele si niste prajiturile cu ciocolata si eu le-am tratat cu dispret. Chiar nu mi-a venit sa intind mana. Nu spun ca am burta plina de la atata orez cu lapte
In schimb salivez la lipia facuta de Emi. Inca mai inghit in sec.
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #917 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 10:33:23
dayanna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna dimineata fetelor.O sa incerc de azi inainte sa am 3 luni fara gresala.Daca am reusit sa renunt la tot ce nu pot manca trebuie sa reusesc si sa imi ordonez masele .Tot de azi ma apuc si de sport.Am vrut sa incep de luni dar m-am saturat de tot ce incepe luni asa ca o sa incep din clipa asta.O sa va rog sa-mi explicati cate mese PL pe zi trebuie sa ai si cate mese glucidice.Cum sa le alternez? Cat de tarziu pot manca seara? Am citit mult dar din pacate toate mi se invart in cap si ajung din nou la nelipsita barnza cu rosii.
Emi painea ta arata demential o sa incerc sa fac si eu.O zi excelenta si pupiciiiiii!!!
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #918 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 10:43:49
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Fetelor foarte buna socca asta cu ton, masline si cascaval dar ii lipseste un sos, nu prea sint convinsa ca merge cu pesto, ma gindesc sa fac un sos cu rosi, sos de rosii, ceapa, oregano, oare merge cu pestele sosul asta.

As vrea sa va spun un mic off, tare as vrea sa ma sui pe cintar dar imi este frica, sint foarte pregatita in cazul in care m-am ingrasat, simt ca sa intimplat lucrul acesta simt ca voi vedea mai mult de 78 nu simt la haine dar creierul meu asa imi spune ca m-am ingrasat, o fi ramas asta in cap de la ultima cintareala, nu stiu ce sa fac.
A doua zi dupa petrecere am urcat pe cintar ca sa vad unde ma aflu si am aflat mai bine nu ma ptreceam.

Cel mai greu este sa mentit tot ce ai realizat, deci fetelor asta este realitatea nu slabitul este o problema ci mentinerea.
Ma retrag ca ma apuca tristetea.
Cris, e super pestele cu sos de rosii si oregano, adica ce spui tu acolo, data viitoare asa sa faci.
Cat despre cantarul a doua zi dupa petrecere, sa nu mai faci asa. Intestinul uman are minim 7 m lungime si e compus din intestin subtire (unde se absorb nutrientii) si intestin gros (intre 1.4 - 2 m lungime). Stomacului ii ia cam 3 ore sa se elibereze de o masa copioasa, apoi ce a framantat el aj in intestinul subtire unde sta o buna bucata de timp. Mersul e lent si pana aj in cel gros dureaza. Plus ca si asta din urma are e destul de lung. Apoi aici se mai extrage daca a mai ramas ceva bun, daca nu, pleaca spre eliminare. Daca tu crezi ca ce ai mancat azi, mai ales daca a fost mai mult, elimini maine, te inseli. E normal sa iti arate mai mult la cantar dupa o zi in care ai mancat mai mult cantitativ comparativ cu zilele precedente. Pt ca inca ai in tine toata mancarea din ziua cu pricina. Abea a doua zi, poate chiar a treia zi dupa poti spune ca te-ai eliberat de ce ai mancat la petrecere.
Asa ca nu te-ai ingrasat, erai mai grea datorita mancarii ramase inca pe traseu. Nu te mai gandi asa. Te cantaresti acum si vei vedea ca am dreptate. Stai o zi inainte de cantareala mai lejer, cu fructe, salaate, ceaiuri, ca sa dai organismului posibilitatea sa se curete, si apoi te cantaresti. Te pup!
Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor

Cred ca am gasit principalul motiv pentru starea mea din ultimele zile.... m-am trezit azi dimineata cu o tuse urata,si fara sa pot respira foarte bine.M-am imbolnavit. Iar.
Astazi am avut ceva probleme cu mama,pentru ca imi dadea sa iau niste pastile de supt,care contineau zahar Si a cautat pana a gasit niste pastile fara zahar Dar daca merg la doctor si imi prescrie siropuri...(care au zahar mult)...nu voi avea ce face Desi tot ii spun mamei ca trebuie sa existe si pastile pentru diabetici Si vitamina C care am luat-o acum era destul de dulce..e posibil sa fi avut putin. Uite cum incep eu abaterile...fara sa vreau

Va pup fetelor,o zi cat mai buna si cat mai conforma
Roxi, sanatatea e pe primul loc. Ca sa iti treaca mai repede fa cura cu vit C din citrice (cat mai multe), ceaiuri calde si mult patrunjel verde proaspat. Chiar daca nu iti place. O sa te ajute mult sa treci peste raceala. Si ia si pastilutele, nu fi incapatanata.
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna ziua la fete!

multumesc mult pentru sustinere, si tie, AME, si lui EMI, si celorlalte fete.
eu sunt bine, doar putin obosita. eu tot iau taurul de coarne de vreo 3 luni, de atunci tot despartiti suntem si ne tot certam.
ma rog.
viata merge mai departe, si trebuie sa profitam de ea.
meniul meu pe ieri nu s-a schimbat mult, a fost asa:
7:45 2 oua ochiuri
11:00 un mar
14:00 un mar
15:00 un mar
18:00 telemea si o mana de nuci
19:00 2 furculite de hribi cu smantana (care nu mi-au picat bine asa ca nu am mai mancat)
aseara am mai rontait o mana mica de seminte neprajite, in coaja.

am fost cu ceva prieteni la o tura de dart's, apoi biliard, si apoi la o plimbare de seara prin parc. am baut doar apa plata.
unul din baieti imi tot de tarcoale de cand am fost la gratar.
e dragut, nu stiu ce sa fac. mi-ar place asa de el, insa nu stiu daca sunt pregatita sa o iau acum de la capat. parca e prea devreme.

Iesi la o intalnire cu el. S-ar putea sa iti placa mult dupa.... sau......DELOC.Sa stii ca intr-un fel ne comportam in grup si cu totul altfel la o intalnire. Asa ca incearca, vezi ce iese si scapa de dubii. Ori iti place, ori nu. Si dupa te hotarasti tu in ce directie sa o iei.
Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Neata fetelor,

Roxi, imi pare rau ca esti bolnavioara, dar nu exagera, ia pastilele chiar daca au zahar ( cat zahar poate fi intr-o pastiluta?! si siropuri, daca trebuie. Important este sa te faci bine, altfel nu vei avea energie pt dieta! Pupici si spor la scoala!
Cristina, nu fi suparata, la cat ai fost de cuminte, sigur s-a dus tot ce ai vazut in plus la cantar
Anda ( Musette), ai avut un Md PL, iar wasa trebuia sa aiba 24% fibre, altfel nu e buna combinatia. Wasa cu mai putine fibre poti manca doar cu glucide ( fructe, gem cu fructoza, branza 0 , lapte 0 )CORECT
Daca esti in oras la pranz, poti alege o salata, merele s-ar putea sa-ti dea senzatie de foame. Salata sa fie fara crutoane sau cartofi, porumb. Sau poti lua o ciorbita, chiar daca are putin morcov, dar sa fie fara cartof, friptura la gratar cu salata...variante sunt destule
Crissa, drum bun spre capitala!

Eu m-am trezit cu un inceput de raceala, imi e f frig, beau un ceai, iau un paracetamol si sper sa fie bine.

Va pup si sa aveti o zi superba
Se pare ca a dat raceala iama in Gasca. Sanatate multa!
Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Intrebare: Am facut de dimineata clatite din faina integrala cu o lingurita ulei. Sunt conforme?
Da, sunt conforme. Numai sa fii atenta sa le mananci doar cu lactate si branzeturi degresate, gem sau legume simple. Nu mai ai voie nici un fel de grasime pe langa.
Citat:
Anterior postat de Ioana slaba Vezi mesajul
m-am cantarit ca nu mai aveam rabdare si am mai scazut 600 de grame, sper sa fie si maine la fel.
Bravo. Tot asa Ioana! Sa ajungi la targhet pana la Craciun!
Citat:
Anterior postat de polyana Vezi mesajul
Buna fetelor! mi-a fost dor de voi. Am intrat doar sa va salut, si sa va spun ca am plecat pe neasteptate din bucuresti si n-am mai putut intra. Daca am timp o sa mai intru.

Buna venit noilor venite, felicitari celor care au slabit(inca n-am citit nimic din urma, am ramas la 55) si bafta tuturor.
Poly, minivacanta placuta alaturi de cea mica!
Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Mersi! Eu nu m-am bagat la aluaturi si de aia inca nu stiu de si cum e cu painea asta, sau clatite sau turte.. off

Am uitat sa dau raportul la.. sport! Am facut si aseara 15 min stepper + 50 abdomene.
Se vede diferenta la haine, de cand fac sport asa cate putin pana ma obisnuiesc.
In weekend plec la o nunta in Valcea, sa ma cantaresc maine sa stiu cu cat am plecat?
Daca te cantaresti maine, te mai cantaresti apoi vinerea viitoare. Sa nu faci greseala sa te cantaresti luni. Ca sigur vei retine apa fiind plecata pe drum, tranzitul mai lent, mancarica mai multa, etc. Te pup si distractie placuta!

Neata fetele. Eu nu imi gasesc cablul ca sa descarc pozele pe calc si nu am cum sa ii trimit doctoritei anlizele. Asta e scopul meu azi, sa gasesc cablul ala. Ca sunt moarta fara el. Pup pe toata lumea!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #919 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 11:00:07
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Azi este ziua unei colege si mi-a adus pe birou un platou mare cu tarte cu fructe si saratele si niste prajiturile cu ciocolata si eu le-am tratat cu dispret. Chiar nu mi-a venit sa intind mana. Nu spun ca am burta plina de la atata orez cu lapte
In schimb salivez la lipia facuta de Emi. Inca mai inghit in sec.
Rosa, nu pot decat sa te felicit pt ambitie! Simi e imi curg ochii dupa lipia aia, e la fel cum facea bunica pe plita la tara. Si le manacm practic fierbinti, atat de mult imi placeau.
Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.O sa incerc de azi inainte sa am 3 luni fara gresala.Daca am reusit sa renunt la tot ce nu pot manca trebuie sa reusesc si sa imi ordonez masele .Tot de azi ma apuc si de sport.Am vrut sa incep de luni dar m-am saturat de tot ce incepe luni asa ca o sa incep din clipa asta.O sa va rog sa-mi explicati cate mese PL pe zi trebuie sa ai si cate mese glucidice.Cum sa le alternez? Cat de tarziu pot manca seara? Am citit mult dar din pacate toate mi se invart in cap si ajung din nou la nelipsita barnza cu rosii.
Emi painea ta arata demential o sa incerc sa fac si eu.O zi excelenta si pupiciiiiii!!!
Dayanna, super hotarare.
Poti face asa, asta ca sa nu te mai incurci:
MD: tot timpul glucidic (fara garsimi). Ex: lapte degresat cu cereale, sau cu paine integrala si gem sau salata de fructe, sau salata de legume, legume gratinate (fara ulei)
P: tot timpul proteino-lipidic. Ex: carne, oua, lactate, branzeturi grase, maioneza, smantana, legume, salate, cioco, etc.
G: fructe, cioco, migdale, nuci, alune, seminte... crude. Nu amesteci cioco cu migdale, nuci.... Fructele le poti amesteca si cu cioco si cu migdale....
C: o seara PL ( ca si pranzul, dar ceva mai lejer si de preferat peste in loc de alta carnita), o seara G (paste, orez, salate de legume, linte, mazare, fasole, orice care nu contine grasimi - le mananci cu max o lingura de ulei SAU o lingura de parmezan)
Ex cina glucidica f. buna: 50 g linte verde, 50 g. orez, 1 ceapa: fierbi ceapa intr-o lingurita de ulei si putina apa, cand s-a mai inmuiat pui si lintea (daca e nevoie o inmoi inainte cateva ore); la sfarsit adaugi orezul, il lasi 5 minute (eu am lasat aseara 10), opresti focul si lasi sa se inmoie 30 de min. Scurgi bine toata mancarica, pui in ea o rosie taiata cubulete, un castravete taiat cubulete, cateva foie de salata, patrunjel verde tocat, inca o lingurita de ulei, otet balsamic, mirodenii si POFTA BUNA.
Te Pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #920 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 11:17:52
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
crezi ca o sa te ingrasi dupa o zi de..sa zicem abateri?Eu nu cred..chiar, ia cantareste-te
Nu ma gandeam ca ma ingras.. ma gandeam ca nu m-am mai cantarit de 2 saptamani si sa stiu cum stau inainte de petrecere. O sa fiu cumintica, asa mi-am propus.. poate o sa gust din sarmale ca alea mi-au dat de furca si la nunta la care am fost acum 3 saptamani.


Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Azi este ziua unei colege si mi-a adus pe birou un platou mare cu tarte cu fructe si saratele si niste prajiturile cu ciocolata si eu le-am tratat cu dispret. Chiar nu mi-a venit sa intind mana. Nu spun ca am burta plina de la atata orez cu lapte
In schimb salivez la lipia facuta de Emi. Inca mai inghit in sec.
Bine ca ai rezistat! Bravo! Aceeasi senzatie o am si eu cand sunt aniversari la birou, nu imi vine sa ma ating de nimic.

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


Da, sunt conforme. Numai sa fii atenta sa le mananci doar cu lactate si branzeturi degresate, gem sau legume simple. Nu mai ai voie nici un fel de grasime pe langa.
Nu ma ating de nimic, decat gem cu pectina si fructoza si lapte 0,1%. Mersi!
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, diete, indice glicemic, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole