Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #201 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:26:04
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

fetele, am reusit sa citesc..19pagini
In primul rand bine ati venit Porumbita si SimoVad ca deja fetele v-au primit cu sare si apasi v-au sfatuit bineSa aveti spor in ceea ce v-ati propus
Caro si Fulga, am ras de m-am prapadit la fazele voastre de aseara, v-ati gasit singure in casuta si v-ati facut de capSi Caro..Roxy e a meaJos mainile, tu nu te mai saturi cu Ramos, iti mai trebuie si altcineva
Oana, ma bucur ca lucrurile s-au mai linistit, poate a invata ceva al tau sot din ce s-a intamplat..Si nu te mai gandi la cantar acum, daca si sotul si lumea zic ca esti slaba e bine, ei sunt obisnuiti cu vechea Oana, mai grasuta, or sa se obisnuiasca si cu noua si mai sanatoasa OanaDoar sa nu treci limitele, dar nu cred ca e cazul tau
Crinuta, ma bucur ca se poate rezolva printr-o operatie, eu continui sa spun o rugaciune si pt soacra ta si pt colegul Angelei, cred ca se vor rezolva toate cu bine
Aly, ma bucur ca te-ai distrat la peste, de cate ori pleci sunt un pic ingrijorata ca vad la stiri cum cresc apele deodata asa, si ma gandesc mereu la tineCat despre operatie..mai bine asa, dispare locul cu problema si revii la viata normala,, fara griji.O operatie e mereu motiv de ingrijorare, dar sunt sigura ca va fi bine
Roxy ce bine ca a venit al tau, am inteles ca pleaca iar?Si tu nu te duci?Am pacatuit amandoua ieri, si cu pizza si cu vin, la mine cel putin nu au fost la aceeasi masa
Anes, eram sigura ca o sa te distrezi, ma bucur mult..pacat ca nu ai gasit barzoiul, voiam o proba ca existaSi partea cu tortul..nu am vazut-oSa stii ca si fetele de la Monty mai fac abateri, sunt constiente ca le cam tin pe loc dar asta nu inseamna ca nu continua sa aiba rezultateDeci acum multumeste-te ca ai savurat tortul ala si saptamana asta tine bine Monty, sa vezi ca o sa ia rezultate la cantarit sapt viitoare(vorbesc si pt mine)
Alin vad ca nu a intrat...sper sa nu se fi epuizat cu treaba din casa sau sa se fi speriat cand a vazut casa noua...O fi crezand ca o ia de la capat
Crista, cum adica te plictisesti?Of, doamne, eu nu mai am timp de plictisealaIeri cand am fost cu moto cu al meu ne-am oprit la un lido sa intrebam cat mai e biletul, a mai scazut , e 12 euro un sezlong si o umbrela, asa ca sambata daca e timp frumos am decis sa stam toata ziua la plaja:la 8 dimineata sa facem o lungaaa plimbare pe malul marii, pe uram plaja, pe la 12 venim acasa sa papam, ne odihnim departe de sorele ala micidial, dupa 4 ne ducem iar pt baitzasi plaja pana la apusul soareluiSper sa nu se iveasca nimic intre timpCa la planuri sunt buna
Angela, vad ca ai iar planuri mari..si eu, da cine se mai urneste de aicea sa le puna in aplicare Nici nu stiu ce sa gatesc azi..cred ca alui meu ii fac o mancarica de cartofi(eu nu mai aveam in casa dar a venit un prieten care are ferma si ne-aa dus legume , printre care si cartofi), si pt mine ceva piept de pui cu verdeata la microundeSa recuperez pizza de ieri
Dee, am zis eu ca vei uita acolo de tot, imi pare bine ca te-ai distratTotusi...de unde vin senzatile si durerile astea?poate impreuna reusim sa ii dam de cap..
Fulgut, sa ai spor la recuperare, am inteles bine ca te duci iar azi?Da parca spuneai ca nu te mai duci..nu mai am timp sa ma lamuresc, poate m-o lamuri careva
Ralu, ce bine ca te-ai distrat la munte, eu stiam ca pleciSi micii aia..parca si ei contin amidon, nu?deci abaterea ta nu a fost totala Pup, nu-i nimic ca nu ai timp sa intri..important e sa intri si sa dai raportul cum stai cu mancarea si sportul
Of, oi fi uitat pe careva , fara intentie..
fetele, cine imi da o mana de ajutor azi cu curatenia?Alin nu e altfel il solicit<m pe elVa pupi si va urez o zi buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 13 iul 2010 at 10:52:15.
  #202 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:29:35
christala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: larnaca, Cipru
Date: 167cm, 63kg
Mesaje: 990
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

fetele MAMA FULGA E LA SMOTOCIALA saracuta
ce o mai chinuie aia acolo de i-ar face si bine toate acele trageri de maini si picioare, si cum o tin ei cu susul in jos........ vai mi se rupe sufletul ca e asa de firava.
christala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1755 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1238 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 722 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #203 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:36:03
christala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: larnaca, Cipru
Date: 167cm, 63kg
Mesaje: 990
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

EMY eu nu pot sa vin ca stai prea departe si casuta ta e mare si cu 12 balcoane:dar iti trimit sa ai spor
christala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1755 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1238 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 722 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #204 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:38:25
porumbita's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 09 mai 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: Schimbare stil de viata
Date: 158cm, 75.9kg
Mesaje: 2.704
Aprecieri acordate: 92
Am fost apreciat(a) de 503 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
Porumbita , e gasca mare aici si toate te v-om ajuta cum putem
uite eu ma chinui sa slabesc de 2 luni decind am nascut ca am mancat ca o sparta in timpul sarcini si acum suport consecintele
am pus 18 kg pe mine, la mine a fost a 3 sarcina si e mai greu de slabit
legat de ziua de nastere a colegii eu cred ca mai bine dute si serveste ce crezi tu ca are mai putine cal.
print-un divort am trecut si eu acum 10 ani si te cred prin ce treci
la mine a fost invers.... dupa despartire am slabit 6 kg intr-o luna, ca nu dormeam si nu mancam nimic
eu am aplicat metoda iesirilor in oras cu prietenii ca sa sa-mi treaca si chiar a functionat
la tine nustiu citi ani au trecut? ai alta relatie acum?
ai copii?
...Am doua fete si sunt tare mandra de ele....Am aproape 4 ani de la divort , am slabit si eu in prima faza de ma sufla vantu , iar dupa ce s-au mai linistit apele , am ramas " slaba " doar la minte ...adica vulnerabila la depresie....nu e chiar asa de rau , dar din cand in cand exista momente de regret si singuratate....In ceea ce privesc prietenii cred ca prin starea mea apatica i-am cam indepartat ...sau ocolesc ei situatia , pentru ca erau prieteni comuni....e foarte complicat ........mai bine o viata noua , prieteni noi....vremuri noi.....
porumbita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1577 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #205 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:39:14
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Am revenit ! Merg sa va citesc !Va place leul meu ? Alta arma in dotare !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #206 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:40:07
porumbita's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 09 mai 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: Schimbare stil de viata
Date: 158cm, 75.9kg
Mesaje: 2.704
Aprecieri acordate: 92
Am fost apreciat(a) de 503 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Porumbita maine te iau eu in primire la o sedinta ..astazi nu am timp....pup si sa ai grija de tine ...iti promit ca in 2 luni o sa inveti sa razi cu gura pana la urechi...ramai la noi in casuta si+o sa vezi ce bine iti va fi....
...multumesc de incurajari , abia astept......
porumbita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1577 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #207 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:40:21
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Si acum Porumbita..din cate am citit nu tii o dieta anume, ci una bazata pe mancat putin..deci hipocalorica.In acest caz te sfatuiesc sa folosesti calculatorul de calorii de aici(sau il folosesti deja), pentru a vedea cate calorii mananci sau ce te tine pe loc, acolo gasesti si cati carbo, proteine, grasimi si zaharuri iti iei din alimentatie, si cel mai important e sa nu scazi sub 1000 de calorii pe zi, necesare pt metabolismul bazal.pt a te lamuri intra aici
Metabolism bazal
si aici:
Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro
Ai jurnal?daca nu ai poti sa iti creezi meniurile si sa le postezi aici in casuta, noi iti vom zice ce ai gresit si ce trebuie sa inlocuiesti, am vazut ca ai scris deja, dar ideeal ar fisa folosesti calculatorul de calorii si sa postezi aici rezultatul..
In niciun caz infometarea nu e raspunsul la problema ta, tot ce vei reusi e efectul yo-yo.Ti-a dat si Fulga parca un link, intra si citeste si acolo si ce gasesti aici , si pe urma mai discutam problema ta.Pup, si bafta!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #208 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:49:38
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 55
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul
...Am doua fete si sunt tare mandra de ele....Am aproape 4 ani de la divort , am slabit si eu in prima faza de ma sufla vantu , iar dupa ce s-au mai linistit apele , am ramas " slaba " doar la minte ...adica vulnerabila la depresie....nu e chiar asa de rau , dar din cand in cand exista momente de regret si singuratate....In ceea ce privesc prietenii cred ca prin starea mea apatica i-am cam indepartat ...sau ocolesc ei situatia , pentru ca erau prieteni comuni....e foarte complicat ........mai bine o viata noua , prieteni noi....vremuri noi.....
buna porumbito
am si eu 2 kinderi, o fetita de 10 si 1/2 si un baietel de aproape 9 . fetele tale ce varste au?
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2434 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1401 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #209 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:49:57
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Ce tare e Fulgule
Buna Aly ! Da ! Va cautam !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fulgule ,tu inchizi ,tu deschizi casuta.
Nu mereu ! Aseara Caro a vrut sa-mi de-a sa mananc prajituri dar eu nu am vrut !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
neata fetelor,sa stiti ca am fost f. cuminte ieri,azi dimineata aveam 55.7.Poate de ce eram programata la doctor si aveam emotii,nu mi-a trebuit nimic de mancare.
Ma bucur ca ai fost cuminte si pentru asta te pupacesc mult si te cu mult drag ! Se poate Aly de la emotii eu mananc si ma ingras !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Sa va povestesc cum a fost la doctor .Mi-a facut colposcopie unde nu a depistat nimic,doctorul presupune ca problema e undeva mai sus de col si acolo nu poate ajunge numai prin operatie. Ca urmare ,in 22 sunt programata la operatie la o clinica privata din Mures.Asta e.Imi face o conizatie prin care va elimina partea cu problema .
Aly mey drag ,este bine totusi ca nu a gasit nimic grav si acolo .Trebuie sa fii tare si sa te gandesti ca o sa se termine cu bine si operatia o sa mearga ok ! Nici nu stiu ce sa iti urez Alynuta mea ! Decat multa sanatate si noi suntem alaturi de tine ! Daca erai aproape de mine mergeam cu tine iubirea mea ! Nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletelul tau si cum te framanti deja ,dar ai face bine sa ramai optimista !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor?????????????Unde sunteti?
Ha ai vazut cum este sa fii singura in casuta si sa tipi dupa fete ? Asa eram eu ieri !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #210 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 10:50:09
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
fetele MAMA FULGA E LA SMOTOCIALA saracuta
ce o mai chinuie aia acolo de i-ar face si bine toate acele trageri de maini si picioare, si cum o tin ei cu susul in jos........ vai mi se rupe sufletul ca e asa de firava.
Pai uite ca avenit cu chef de..terorizat, ca a adus arma noua
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
EMY eu nu pot sa vin ca stai prea departe si casuta ta e mare si cu 12 balcoane:dar iti trimit sa ai spor
Mersi, Crista, stai linistita ca parca vad ca iar nu fac nimic..deja e 11, o sa ma apuc doar de mancarica si iar trece ziua nici nu stiu cand..
Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul
...Am doua fete si sunt tare mandra de ele....Am aproape 4 ani de la divort , am slabit si eu in prima faza de ma sufla vantu , iar dupa ce s-au mai linistit apele , am ramas " slaba " doar la minte ...adica vulnerabila la depresie....nu e chiar asa de rau , dar din cand in cand exista momente de regret si singuratate....In ceea ce privesc prietenii cred ca prin starea mea apatica i-am cam indepartat ...sau ocolesc ei situatia , pentru ca erau prieteni comuni....e foarte complicat ........mai bine o viata noua , prieteni noi....vremuri noi.....
Sa-ti traiasca fetele, sa fii si tu sanatoasa sa te bucuri de ele..Stiu cum e sa treci prin depresie, eu nu am divortat ca nu am apucat..m-a lasat inaintea nuntii cu vre-o luna, am simtit ca mor dar uite ca nu am murit ba chiar am gasit omul ideal, eu cred ca si tie ti se va intampla la fel, doar ca 4 ani sunt cam multi sa suferi, ar trebui sa faci un efort sa-ti continui viata, depresia dispare cu noi prieteni, noi cunostinte..stiu ca e greu, dar nu imposibil, ti-o zice cineva care dupa acel episod si-a schimbat viata total, din temelii..Trebuie sa lupti pentru a dobandi linistea, stiind ca e posibil si ca esti inca tanara, succes!
Si poi sa stii ca aici e mai ceva ca un site de psihologie, ca vrand nevrand treci prin greutati cu zambetul pe buze sau chiar printre hohote de ras..ajuta, iti zic eu

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Am revenit ! Merg sa va citesc !Va place leul meu ? Alta arma in dotare !



Asta mai lipsea..faci ce faci, innoiesti arsenalu'..Noi iti plangeam de mila peaicea si iote tu de ce te tii
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, fitness, kilograme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole