Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #521 (permalink)  
Vechi 03 mar 2012, 17:58:33
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Monica17 Vezi mesajul
Daca deja te-ai catarit nu are sens sa o faci si a doua oara atat de repede!
Felicitari pentru minus !!!!
Ai dreptate, asa ma gandeam si eu. Poate daca vedeam mesajul tau mai devreme chiar asa si faceam. In fine, pana la urma mi-am luat inima in dinti de dimineata si m-am cantarit (ca am zis ca na, azi e ziua oficiala de cantar): 66.9 - deci saptamana asta - 600 de grame. In sfarsit, revin la vechiul ritm de slabire Sper sa o tin tot asa. Si o sa incerc sa nu ma mai cantaresc de doua ori intr-o saptamana - de cand m-am apucat de dieta asta am reusit sa ma cantaresc doar o data pe saptamana da uite ca saptamana asta mi-am incalcat promisiunea
Multumesc mult pentru felicitari la fel iti doresc si tie, numai cu minus
__________________
De vorba cu Mr. J
  #522 (permalink)  
Vechi 03 mar 2012, 21:07:59
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Hei! Bine ai revenit! Chiar mi-ai lipsit
Ai studiat/predat mate-info? Ce tare! Si mie imi place mult dar am impresia ca cu copiii astia din Norvegia o sa-mi scot peri albi daca intru la mate/info. Fac deja meditatii la mate cu doi copii si cand ii vad la ce nivel sunt La inceput mi se parea ca e o provocare si ca o sa reusesc sa ii aduc de la nivelul lor undeva super sus. Dar "gratie" parintilor care nu ii incurajeaza deloc sa invete am impresia ca ma lupt cu morile de vant. O data unul dintre ei nu si-a facut tema pentru ca asa i-a zis tasu, ca se duceau la hytte si doar nu era sa se oboseasca da nici in alta zi nu a incercat sa isi faca lectiile. Sau fetita cu care lucrez desi am trecut la geometrie si chestii oarecum mai avansate inca nu stie tabla inmultirii. Acum vreo doua dati i-am dat sa scrie 7*8 de 100 de ori (in conditiile in care i-am mai dat sa scrie chestia asta alta data de 50 de ori). Si cand a venit la mine si am intrebat-o cat e 7*8 imi zice 52 Imi venea mie sa plang. Nici nu stiu ce metoda sa mai folosesc (s-asa nu vroiam sa aplic pedepse ca nu vroiam sa asocieze matematica cu ceva neplacut). Dar chiar nu stiu ce as putea sa mai fac. A! Si am uitat sa precizez ca ea e in clasa a 6a...
Despre tulburarea asta bipolara nici nu stiu ce sa mai zic. Am citit putin pe net si ma recunosteam in anumite chestii, oricum din clasificarile lor as zice ca eu sunt la forma usoara. M-am consolat cu faptul ca ziceau ca e prezenta la aproape toate persoanele creative sau ca vine "la pachet" cu creativitatea. Ce norocoasa esti cu asa o familie Pai ar trebui sa ma trateze si pe mine ai tai Oricum, deocamdata nu am bani de asa ceva. Eu vroiam mai demult sa merg la psiholog sau psihiatru ca mi-am dat seama ca am mai multe chestii cum ar fi OCP sau OCPD da nu stiu exact care ca mi se par destul de asemanatoare. In fine.. Poate ma crede lumea sarita de pe fix acum Un pic suntem cu totii sariti as vrea sa cred (ca sa ma scot ). Oricum, chestiile astea se pot agrava daca nu sunt tratate? Sau doar raman in acelasi stadiu?
Da, copii norvegieni sunt varza la mate, din cauza asta am si exclus o cariera in domeniul asta aici. Am vicariat o vreme la un liceu in Bergen si a fost deprimant si iritant in acelasi timp.

Asa e asta e pretul platit pt creativitate Acuma depinde, daca ai momente de trecere de la o stare depresiva la una hiperactiva si invers nu inseamna neaparat sindrom bipolar, poate doar treci printr-o perioada stresanta.
Daca chiar ai asa ceva, intr-adevar se poare agrava fara tratament, in sensul ca starile devin tot mai dese si tot mai intense. Pe mine psihologul m-a ajutat mult, se vede clar diferenta intre cum sunt acum si cum eram inainte.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #523 (permalink)  
Vechi 03 mar 2012, 21:26:47
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Da, copii norvegieni sunt varza la mate, din cauza asta am si exclus o cariera in domeniul asta aici. Am vicariat o vreme la un liceu in Bergen si a fost deprimant si iritant in acelasi timp.

Asa e asta e pretul platit pt creativitate Acuma depinde, daca ai momente de trecere de la o stare depresiva la una hiperactiva si invers nu inseamna neaparat sindrom bipolar, poate doar treci printr-o perioada stresanta.
Daca chiar ai asa ceva, intr-adevar se poare agrava fara tratament, in sensul ca starile devin tot mai dese si tot mai intense. Pe mine psihologul m-a ajutat mult, se vede clar diferenta intre cum sunt acum si cum eram inainte.
Ohhh... Deci asa sunt toti la mate? Eu vroiam sa cred ca i-am nimerit pe cei mai slabi Speram ca sunt altii mai luminati. Deci trebuie sa ma gandesc serios ce si cum
Sper sa ajung si eu pe la un psiholog intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #524 (permalink)  
Vechi 04 mar 2012, 12:28:54
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Ohhh... Deci asa sunt toti la mate? Eu vroiam sa cred ca i-am nimerit pe cei mai slabi Speram ca sunt altii mai luminati. Deci trebuie sa ma gandesc serios ce si cum
Sper sa ajung si eu pe la un psiholog intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat.
Sau si mai bine, pune si psihologia pe lista de optiuni la inscriere
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #525 (permalink)  
Vechi 04 mar 2012, 21:34:20
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Sau si mai bine, pune si psihologia pe lista de optiuni la inscriere
Prea tarziu... Pana pe 1 Martie puteam sa fac asta. Dar oricum m-am gandit la ea. Intr-un fel ma atragea dar totusi am zis ca nu cred ca mi-ar face bine mie personal. Nu stiu daca as avea puterea sa ma detasez de situatie...
Ma pusese pe ganduri mai mult faptul ca la testele astea de alegerea carierei imi iesea mereu si psihologia Dar ca si "hobby" imi place. E fain sa citesti despre toate chestiile astea.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #526 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 10:16:54
bst's Avatar
bst bst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta personalizata
Date: 175cm, 106kg
Mesaje: 457
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Ai dreptate, asa ma gandeam si eu. Poate daca vedeam mesajul tau mai devreme chiar asa si faceam. In fine, pana la urma mi-am luat inima in dinti de dimineata si m-am cantarit (ca am zis ca na, azi e ziua oficiala de cantar): 66.9 - deci saptamana asta - 600 de grame. In sfarsit, revin la vechiul ritm de slabire Sper sa o tin tot asa. Si o sa incerc sa nu ma mai cantaresc de doua ori intr-o saptamana - de cand m-am apucat de dieta asta am reusit sa ma cantaresc doar o data pe saptamana da uite ca saptamana asta mi-am incalcat promisiunea
Multumesc mult pentru felicitari la fel iti doresc si tie, numai cu minus
Bravo Chriselle!!!
Ti-am zis eu ca o sa ai un minus la cantar
bst, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2509 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1992 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #527 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 11:49:57
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de bst Vezi mesajul
Bravo Chriselle!!!
Ti-am zis eu ca o sa ai un minus la cantar
Merci, merci.
Acelasi lucru ti-l zic si eu tie pentru urmatoarea cantarire
Ce mai faci? Care e planul de bataie?
__________________
De vorba cu Mr. J
  #528 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 16:34:08
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Da, este foarte bine intr-adevar. Dar marturisesc ca undeva in creierul meu imi doresc si mai bine Dar zic multumesc si asa. Vedem ce o fi saptamana asta.
Sincer, si mie mi-ar placea sa facem descoperiri impreuna Imi place sa fac diverse testari si experimente



Deci stari bipolare se chemau - iti dai seama ca in seara asta dau search pe net sa vad cum se pot "trata"
Economia sincera sa fiu nu pot sa zic ca ma inebuneste de placere. Am facut-o la momentul respectiv ca nu am gandit cum trebuie... Vroiam sa dau la medicina da nu prea aveam timp sa ma pregatesc sa dau (pe vremea aia trebuia sa dau la biologie, chimie si fizica si eu facusem umanul). Dar nu am avut pe nimeni mai matur care sa ma sfatuiasca sa stau un an acasa dupa liceu si sa ma pregatesc ca ma apoi sa fac ceva care sa imi placa. Asa ca m-am gandit ca daca nu o sa fac ce imi place mie cel mai mult macar sa fac ceva din care sa iasa bani Cea mai gresita decizie si nu recomand nimanui sa studieze pe motivele astea ceva. Nu prea mi-a placut (cu anumite exceptii) si nici nu m-am imbogatit
Alte chestii la care am mai aplicat sunt design, arhitectura, matematica, drept, info... nici nu mai stiu si nici de ordine nu sunt super sigura Mi-ar fi placut fotografie dar in Oslo nu am gasit nici o scoala care sa ma multumeasca. Cred ca si eu sunt atrasa de prea multe chestii si prea diferite. Mi-ar trebui vreo cateva vieti ca sa fac tot ce vreau...

Pai putem sa incepem sa facem descoperiri impreuna, de astazi, de la ora 08:00, suntem oficial coleeege de dieetaaaa!!

Waaawww!! -600g.. Poti sa ai idee cat de tare te invidiez? Sper sa-mi dea si mie rezultate macar pe jumatate cat iti da tie .

Interesant ce-mi zici aici. Eu am un prieten care juca fotbal de performanta inca de cand era mic. Si a tot jucat, si a tot jucat, si visul lui, evident, era sa continue cu fotbalul, si etc. Insa in clasa a XII, parintii i-au insistat ca trebuie sa faca o facultate, sa aibe un viitor asigurat (corect, pe de alta parte), a avut si niste probleme de sanatate, si asa a facut pana la urma. Si la fel s-a gandit, daca nu poate sa continue cu fotbalul, macar sa invete ceva din care sa faca bani. Si a ales Economia. A terminat-o, a facut si masterul, acum lucreaza in domeniu, dar la fel, nu e deloc multumit.. Bine, asta nu e din cauza Economiei, e din cauza ca faci ceva care nu te umple pe deplin. Asa ca.. Indiferent de ceea ce vei alege acum, alege ceva care sa iti placa mult de tot.

Am vazut pe aici scris despre psiholgie. SI mie imi place, dar as face-o numai daca as avea timp, si ca hobby. Inainte sa ma inscriu la facultate, am stat ceva timp sa ma decid intre psiho-socio. Am ales-o pe cea din urma, pentru ca pur si simplu, nu prea ma vad tratand anumite probleme cu persoane individuale. Mi se pare mult mai concret sa lucrezi cu un colectiv. Dar ar fi fain sa invat si psihologia, sa stiu sa descos omul, sa aduc situatiile in favoarea mea.., apoi toate chestiile super interesante despre mintea noastra.. Poate o s-o fac dupa ce ies la pensie.

Te pup, sa ai o primavara super splendida
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #529 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 18:32:08
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Pai putem sa incepem sa facem descoperiri impreuna, de astazi, de la ora 08:00, suntem oficial coleeege de dieetaaaa!!

Waaawww!! -600g.. Poti sa ai idee cat de tare te invidiez? Sper sa-mi dea si mie rezultate macar pe jumatate cat iti da tie .

Interesant ce-mi zici aici. Eu am un prieten care juca fotbal de performanta inca de cand era mic. Si a tot jucat, si a tot jucat, si visul lui, evident, era sa continue cu fotbalul, si etc. Insa in clasa a XII, parintii i-au insistat ca trebuie sa faca o facultate, sa aibe un viitor asigurat (corect, pe de alta parte), a avut si niste probleme de sanatate, si asa a facut pana la urma. Si la fel s-a gandit, daca nu poate sa continue cu fotbalul, macar sa invete ceva din care sa faca bani. Si a ales Economia. A terminat-o, a facut si masterul, acum lucreaza in domeniu, dar la fel, nu e deloc multumit.. Bine, asta nu e din cauza Economiei, e din cauza ca faci ceva care nu te umple pe deplin. Asa ca.. Indiferent de ceea ce vei alege acum, alege ceva care sa iti placa mult de tot.

Am vazut pe aici scris despre psiholgie. SI mie imi place, dar as face-o numai daca as avea timp, si ca hobby. Inainte sa ma inscriu la facultate, am stat ceva timp sa ma decid intre psiho-socio. Am ales-o pe cea din urma, pentru ca pur si simplu, nu prea ma vad tratand anumite probleme cu persoane individuale. Mi se pare mult mai concret sa lucrezi cu un colectiv. Dar ar fi fain sa invat si psihologia, sa stiu sa descos omul, sa aduc situatiile in favoarea mea.., apoi toate chestiile super interesante despre mintea noastra.. Poate o s-o fac dupa ce ies la pensie.

Te pup, sa ai o primavara super splendida
Da, clar trebuie sa facem ceva care ne si place. Desi am intalnit persoane care daca le vin bani nu prea mai conteaza ceea ce fac. Adica factorul bani atarna mult mai greu decat factorul pasiune/talent. Dar din pacate/fericire nu ma inscriu in aceasta categorie. Sau poate daca ar da banii peste mine incat dupa serviciu sa pot sa fac absolut ce vreau - da asta inseamna chiar absolut orice (de exemplu sa zicem ca daca diseara vreau sa iau cina intr-un restaurant renumit din Paris sa pot sa fac asta ) atunci poate dar subliniez poate as trece peste faptul ca nu imi place ceea ce fac.
Legat de psihologie vad ca suntem pe aceeasi lungime de unda Chiar daca multi prieteni mi-au zis ca le place sa vorbeasca cu mine despre problemele lor parca totusi nu ma vad in postura asta si cu persoane straine si unele care poate chiar au probleme serioase nu o dezamagire in dragoste sau un conflict cu cei dragi. Dar poate ma insel? Nu se stie niciodata unde ma va duce viata asa ca nu mai zic niciodata niciodata
Ma bucur mult ca suntem "colege de dieta". De la cate calorii te-ai hotarat sa incepi?
__________________
De vorba cu Mr. J
  #530 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 23:09:56
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Da, clar trebuie sa facem ceva care ne si place. Desi am intalnit persoane care daca le vin bani nu prea mai conteaza ceea ce fac. Adica factorul bani atarna mult mai greu decat factorul pasiune/talent. Dar din pacate/fericire nu ma inscriu in aceasta categorie. Sau poate daca ar da banii peste mine incat dupa serviciu sa pot sa fac absolut ce vreau - da asta inseamna chiar absolut orice (de exemplu sa zicem ca daca diseara vreau sa iau cina intr-un restaurant renumit din Paris sa pot sa fac asta ) atunci poate dar subliniez poate as trece peste faptul ca nu imi place ceea ce fac.
Legat de psihologie vad ca suntem pe aceeasi lungime de unda Chiar daca multi prieteni mi-au zis ca le place sa vorbeasca cu mine despre problemele lor parca totusi nu ma vad in postura asta si cu persoane straine si unele care poate chiar au probleme serioase nu o dezamagire in dragoste sau un conflict cu cei dragi. Dar poate ma insel? Nu se stie niciodata unde ma va duce viata asa ca nu mai zic niciodata niciodata
Ma bucur mult ca suntem "colege de dieta". De la cate calorii te-ai hotarat sa incepi?
Chestia e ca intr-o tara civilizata castigi decent indiferent ce domeniu iti alegi, dar din pacate nu e valabil si pt Romania, si in conditiile astea nu prea ii condamn pe cei care isi aleg job-ul in functie de bani, uita-te de exemplu la profesori ce salarii au, mai tii minte omul ala care vindea porumb fiert vizavi de Dumbrava? Avea salariu dublu fata de cat aveam eu la scoala

Cu psihologia ca hobby nu prea stiu ce sa zic, si pe mine ma incanta si am citit mult (deh, imi statea si bibliografia la dispozitie) dar mie personal nu prea mi-a facut bine, am ajuns sa ma cred destul de "psiholog" incat sa refuz orice ajutor/sfat profesionist. Probabil ca atata timp ca suntem constienti ca suntem doar amatori e ok, altfel poate fi la fel de periculos ca si cu medicina "amatoare"= oamenii care isi administreaza singuri diverse medicamente doar pt ca ei considera ca stiu destul.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
 

Informatii despre slabit
dieta south beach, greutate, inventiva, jurnal, kilograme, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Gabriela-Hai la vorba gabriela09 Arhiva jurnale slabit 18 13 iul 2010 14:22:03
In livada de rodii...de vorba cu Madeleine madeleine Arhiva jurnale slabit 39 14 mai 2010 20:52:22
De vorba cu Anqutz - “Sportul este activitatea preferata…” Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:28:49
De vorba cu Dorutza - “M-am inarmat cu multa vointa si ambitie…" Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:27:47
De vorba cu Mishutza - “… de data asta, vreau sa fie pe viata slabitul” Slabuta De vorba cu slabutele... 4 24 aug 2009 16:23:10

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole