Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal JEN

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1471 (permalink)  
Vechi 17 feb 2012, 17:07:07
Deliutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Dieta: hipocalorica, sport, masaj
Date: 159cm, 51.5kg
Mesaje: 1.090
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


Asa am avut si eu, pe spate, din ce in ce mai grav, si au inceput problemele prin clasa a10a, deci cam de 6 ani, si in toamna anul trecut m-am gandit sa ma duc la derma, enervat fiind deja de prezenta lor si aspectul inestetic. Nu puteam veci sa port o rochie cu spatele gol ca erau mandre acolo
Asta faceam si eu, mereu le zgandaream.
Ok, si am fost la derma, mi-o facut analize, mi-o dat intre timp o crema si ceva medicamente. Cand au venit analizele mi-au zis ca is pe baza hormonala, si m-au trimis la endocrinolog. Aveam valori anormale, peste limta de normalitate, la prolactina si testosteron. Mi-au spus ca testosteronul provoaca acneea. Precum tot lui se datoreaza si puful de pe corp, aveam puf pe burta, la perciuni etc. evident mi-au prescris hormoni feminini pt ca androgenii, cei masculini sunt in numar mare la mine in organism, mi-au zis ca datorita lor pun masa musculara mult mai rapid decat majoritatea fetelor.
Am luat, mi-au trecut, mai apar unul doua in jurul perioadei menstruale, si ..cam atat. Me happy! Oricum in cazul meu problema e mult mai delicata, pentru ca din cauza lor, eu nu am nici ovulatie.
Te cred ca stai mult la facultate, insa trebuie sa facem pe dracu in patru si sa le impacam pe toate, pentru ca altfel, acest cerc vicios nu o sa se rupa vreodata, acum e facultatea, apoi va urma un job care sa ne sece de energie si sa amane la nesfarsit sportul. dupa care vor veni copii si alte multe responsabilitati, care o sa impiedice si mai tare, asa ca parerea mea, trebuie taiat direct de la sursa raul, facem o chestie imposibila, chiar daca asta inseamna, trezit cu o ora mai devreme sau stat cu o ora mai tarziu, scopul e nobil
Acuma, depinde si cat de mare nevoie ai, banuiesc ca nu curg slaninile pe tine, insa de 3-4 ori pe saptamana, ar trebui sa facem imposibilul posibil.
Ce super!Si eu am fost la dermatolog si mi-a zis ca e de la varsta...asta ep la 18 ani. O sa ma duc direct la endocrinolog. Imi doresc tare mult sa scap de ele sunt constienta ca nu e normal, ca sunt scarboase, dar mi-este sila si de mediciofff, o sa fac demersuri cat mai repede, plus ca tre' sa dau si o vizita pe la "doctorul de mame", dar tot nu am plecare. Cand o sa ma maturizez?!Cand o sa mi se intample ceva grav, banuiesc...

O sa ma ambitionez si o sa fac cel putin in fiecare zi 30 min de bici iar in week-end chiar o ora.Nu e mare lucru, stiu asta! Nu curg slaninile pe mine si daca o sa fiu la facultate o sa ma tenteze mai putin mancarea, iar cand ajung acasa am zis deja ca voi micsora portiile

Cat despre filmulete, nici o sansanu pot sa le imit si pace, ma enervez, ma plictisesc, sunt caraghioasa raumai bine ma schimonosesc eu in stilul meu pe muzica ritmata
__________________

Inside me lives a skinny woman crying to get out. But I can usually shut the bitch up with chocolate
!

JURNALUL MEU
Deliutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1106 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1472 (permalink)  
Vechi 17 feb 2012, 20:36:54
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Buna, Jen!
Uite ca iti intorc vizita!Si te si te si
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1473 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 01:05:49
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Hey, Jen Ce mai faci tu? Ma mai tii minte?
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #1474 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 09:40:53
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


Cu ce se ocupa el?
Pai asta nu e o regula, cand esti bun intr-un domeniu nu inseamna ca in orocare altul esti bun, asta e vocatia lui, probabil dreptul nu ar fi fost, insa sa visam de gratis. Poate incerca oricand o a doua facultate. NERVI sa ai, cand e vorba de drept!
Ah, Mateut. Ma distreaza teribil acel om, cand l-am vazut prima data in viata mea, mi-am zis : wow, asta e ? asta e CEL mai bun avocat din Roamania pe PP? :O asta? serios asta? Mi se parea ca avea o fata de om retardat nu bag mana in foc pana la proba contrarie.
Ah, pai... sesiunea asta a fost bine.. Am pe speciala contractele. Care doamne ajuta, nu stiu prin ce minune dumnezeiasca o sa vad verde pe pagina persoanala. + Penal special.
S.B. o zis ca : judecatorii de la Curtea Constitutionala, nu stiu sa rezolve grilele mele dar VOI, TREBUIE sa stiti
Ne-a uns pe suflet cu vorbele lui.
In rest is in grafic.
uau, da, asta ne-a zis si noua-Sergiu Bogdan.
El e director de vanzari la o firma austriaca de vopsele. A, dar ar fi fost. A facut 1 an jumate de drept si l-a fascinat, numai ca asa a fost atunci ca a trebuit sa aleaga alt drum in viata si nu a mai continuat-o. In plus, s-a aparat in instanta intr-un proces si a iesit invingator, citind legi singur si pregatind documentatia singur pentru ca s-a enervat pe avocatul lui pe care l-a gasit incompetent si a "preluat" el cazul. E genial L-as fi reprezentat eu dar eram in anul 3 la sfarsit cu o tona pe cap si eu nu m-am bagat
Ce bine ca se mai da sesiunea speciala... noua atata ne-au tot servit frecusuri cu sesiunea asta de am crezut ca explodam... ba se da, ba anul asta nu, ba ca astea-s conditiile, nu ca de fapt astea... semnaturi pentru decan... Doamne feri
Cat despre Mateut... stii cum e, aparentele sunt inselatoare Eu l-am preferat si mi-a fost drag. De fapt asa ne-a fost tuturor, am invatat cu placere la PP datorita lui, profesorul face totul la o materie in orice caz si el a facut-o sa para interesanta.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1475 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 13:25:05
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal JEN

heii.. Salut.. Ce faci? Am trecut sa ti urez un week end minunat..eu sunt la munci tot week end ul.. Abia il astept pe urmatorul
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1476 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 16:15:35
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Deliutza Vezi mesajul

Ce super!Si eu am fost la dermatolog si mi-a zis ca e de la varsta...asta ep la 18 ani. O sa ma duc direct la endocrinolog. Imi doresc tare mult sa scap de ele sunt constienta ca nu e normal, ca sunt scarboase, dar mi-este sila si de mediciofff, o sa fac demersuri cat mai repede, plus ca tre' sa dau si o vizita pe la "doctorul de mame", dar tot nu am plecare. Cand o sa ma maturizez?!Cand o sa mi se intample ceva grav, banuiesc...

O sa ma ambitionez si o sa fac cel putin in fiecare zi 30 min de bici iar in week-end chiar o ora.Nu e mare lucru, stiu asta! Nu curg slaninile pe mine si daca o sa fiu la facultate o sa ma tenteze mai putin mancarea, iar cand ajung acasa am zis deja ca voi micsora portiile

Cat despre filmulete, nici o sansanu pot sa le imit si pace, ma enervez, ma plictisesc, sunt caraghioasa raumai bine ma schimonosesc eu in stilul meu pe muzica ritmata
Eu zic sa te mai duci inca o data. DE DATA ASTA DIRECT LA ENDOCRINOLOG, NU I NORMAL SA ARATE ASA PIELEA TA. sERIOS. scuze ca am scris cu caps lock, dar nici nu am observat ca s-a aparasat, si mi lene sa sterg si sa scriu din nou.

Nu ai ce sa faci, cu groaza sau nu, trebuie sa mergi
Chiar si eu trebuuie sa merg la endocrinolog la control la inceput de luna martie, chiar si la ginecolog trebuie sa ma duc sa imi faca papanicolau.
Asa am zis si eu, ca trebuie sa fac cel putin 30 de minute, si daca nu apuc intr-o zi, macar sa ma plimb 30 de minute sau chiar mai mult. Aseara mi-am dat seama cat de mult m-am ingrasat si am devenit trista, insa nu-i nimic, o sa treaca si asa si devin iar slabuta
Hai tuuuu, trebuie exersat, atata tot, sa stii ca arzi calorii chiar daca nu le faci corect, in timp ai sa le faci, nu ai cum sa le faci bine si corect din prima, nimanui nu i se intampla asta.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1477 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 16:16:31
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna, Jen!
Uite ca iti intorc vizita!Si te si te si
Merci de vizita Diana! :* Ce mai faci? Cum mai esti? Cum is parintii tai? ei ce or zis cand te-or vazut dupa ce ai slabit?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1478 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 16:17:50
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Hey, Jen Ce mai faci tu? Ma mai tii minte?
Ciaaaaao! Sigur ca te tin minte. Uite, ma tot joc de cateva zile pe fb, mi-am gasit un joc si asta imi ocupa tot timpul )
Tu ce mai faci?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1479 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 16:27:14
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
uau, da, asta ne-a zis si noua-Sergiu Bogdan.
El e director de vanzari la o firma austriaca de vopsele. A, dar ar fi fost. A facut 1 an jumate de drept si l-a fascinat, numai ca asa a fost atunci ca a trebuit sa aleaga alt drum in viata si nu a mai continuat-o. In plus, s-a aparat in instanta intr-un proces si a iesit invingator, citind legi singur si pregatind documentatia singur pentru ca s-a enervat pe avocatul lui pe care l-a gasit incompetent si a "preluat" el cazul. E genial L-as fi reprezentat eu dar eram in anul 3 la sfarsit cu o tona pe cap si eu nu m-am bagat
Ce bine ca se mai da sesiunea speciala... noua atata ne-au tot servit frecusuri cu sesiunea asta de am crezut ca explodam... ba se da, ba anul asta nu, ba ca astea-s conditiile, nu ca de fapt astea... semnaturi pentru decan... Doamne feri
Cat despre Mateut... stii cum e, aparentele sunt inselatoare Eu l-am preferat si mi-a fost drag. De fapt asa ne-a fost tuturor, am invatat cu placere la PP datorita lui, profesorul face totul la o materie in orice caz si el a facut-o sa para interesanta.
Sergiu Bogdan, cu Dori foaie verde. astia de la penal, se fac din ce in ce mai rai, Streteanu da niste grile de toata frumusetea si pica la oral pe capete.
Mateut a trecut si el pe sistemul de grile. Nasol cu alte cuvinte.
Ce misto e sotul tau, esti o norocoasa ca ai un sot care are planuri si perspective mari, si te ridica, majoritatea relatiilor nu functioneaza tocmai pt ca partenerii se saboteaza si se trag unul pe altul in jos.
Tu ce zodie esti?
Chiar, am vazut ca ziceai de alerga, la primavara, ma bag la o astfel de activitate daca doresti, pana nu intri in barou si pleci la Zalau. Tu in ce cartier stai ?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1480 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 16:28:19
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
heii.. Salut.. Ce faci? Am trecut sa ti urez un week end minunat..eu sunt la munci tot week end ul.. Abia il astept pe urmatorul
Salut Bzz, uite ma joc si .. tot dau cu geana la ceva filmulete cu sport insa nu indraznesc Am zis ca de luni ma apuc cu Geanina. Tu ce mai faci ?
Ce se intampla weekendul viitor de il astepti cu asa multa nerabdare?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jen, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole