Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal marya mary

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 20:18:31
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
aha am inteles.mersi .maine o sa imi iau o paine neagra.am mai mancat si imi place.ink o intrebare:cam in cat timp incep sa slabesc?si de cate ori e bn sa ma cantaresc pe saptamana?
Alegeti o zi pe saptamana sa te cantaresti!eu spre exemplu o fac lunea!!!ma cantaresc si ma masor!
Poti slabi din primele zile chiar....e bine sa dai maxim 3-4 kg pe saptamana asta ca sa ai garantia ca nu le mai pui la loc. In prima luna vei slabi mai mult pt ca organismul e socat de alimentele de dieta, dar apoi vei slabi mai incet!!!dar stii si tu vb aia batraneasca!incet si sigur!
Spre exemplu eu saptamana trecuta am dat un kg, iar maine cand ma cantaresc as vrea sa fiu la aceeasi greutate, maxim 500g date jos, numai ca sa am garantia ca nu le mai pun!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #32 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 21:32:55
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
buna fetelor!!
numele meu este mary,am 23 de ani,1,50 si 70 kg.am 2 fete,una de 5 ani,si alta de 10 luni.la prima sarcina nu am pus foarte multe kg,si dupa ce am nascut am dat jos tot.acum la a doua sarcina m-am ingrasat f mult,cam vreo 15kg.dupa ce am nascut,am scapat cam de 5kg,dar de la o vreme m-am ingrasat iar foarte mult si am ajuns la 70kg.foarte mult pt inaltimea mea.am intrat pe forum,am discutat cu fetele de pe aici,mi-au dat multe sfaturi utile,si le multumesc.pentru inceput inca nu m-am gandit ce dieta sa tin,dar am scos din alimentatia de zi cu zi,painea,sucurile,prajelile,dulciurile.incerc cat de cat sa fac si sport.cam asta sunt eu.va astept pe toate cu sfaturi,pareri si cum ati reusit voi sa slabiti.va multumesc ca m-ati ascultat.va pup
salutare!!!
bine te-am gasit la tine in jurnal!!!
Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
buna codris.ce faci?am si eu o intrebare,sper sa nu ti se para deplasata.ouale fierte se cantaresc in coaja sau fara coaja?sau au aceelasi gramaj si cu si fara?.mersi.te pup
eu cantaresc totul fara coaja!!!
Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
iti multumesc mult pt sfaturi.deocamdata m-am gandit sa scot din alimentatie ,sucurile,dulciurile,painea,prajelile,si sa incerc sa mananc sanatos.
bun plan!!!
Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
acestea sunt fetitele mele Ataşament 9889

Ataşament 9890
superbe fete!!!
sa creasca mari si sa fie sanatoase!!!
Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
mersi.da e foarte greu cu 2 copii,tentatii multe,si mai ales lipsa banilor.sper sa reusesc.tu cum ai slabit?
e nasol cu banii astia putini ,asa si la mine ,toate scumpe ,trebuie multe pt copi!
Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:00
Ou fiert, 130g - 202 calorii, 16.4 proteine, 13.8 grasimi, 551.2 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.4 zaharuri
Paine alba, obisnuita, 25g - 67 calorii, 1.9 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 0.6 fibre, 170.3 sodiu, 1.1 zaharuri
Ceai verde cu aroma de lamaie, Teekanne, 150ml - 3 calorii, 0.5 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 0.2 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Prânz, ora 15:30
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata de varza murata a la Mika, 200g - 63 calorii, 2.2 proteine, 2.8 grasimi, - colesterol, 7 carbohidrati, 2 fibre, - sodiu, - zaharuri
Pulpe de pui, 100g - 211 calorii, 17.3 proteine, 15.3 grasimi, 84 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 76 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 2, ora 17:00
Grepfruit rosu, 125g - 53 calorii, 1.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 13.8 carbohidrati, 2.5 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cina, ora 18:30
Ciorba de perisoare, 300g - 324 calorii, 19.2 proteine, 15.6 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 3, ora 19:00
Grepfruit rosu, 100g - 42 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 965 calorii, (mic)59.8 proteine, (mult)48.5 grasimi, 635.2 colesterol, (mic)49.1 carbohidrati, 8.3 fibre, 246.3 sodiu, 2.5 zaharuri
ACTIVITATI FIZICE
Start walking, 10min - 35 calorii
Activitati casnice, 10min - 36 calorii
Spalat, vase, 30min - 78 calorii
Tae-bo, Cardio, 15min - 184 calorii
Metabolism bazal - 1363 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1696 calorii
asta e meniul meu pe ziua de azi.va astept cu pareri
nu e bine!!! este prea putin!!!
trebuie sa papi mai mult!!! iti spun din experienta ca trebuie sa mananci mai mult (eu personal daca as manca doar putin in fiecare zi ,in 5 zile clachez si dau iama in mancare)!!!
Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
aha am inteles.mersi .maine o sa imi iau o paine neagra.am mai mancat si imi place.ink o intrebare:cam in cat timp incep sa slabesc?si de cate ori e bn sa ma cantaresc pe saptamana?
daca te ti de treaba se vor vedea rezultate inca din primele 2 saptamani!
de cantarit doar 1 data pe saptamana!!!

oare ceva sport faci?
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #33 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 21:50:28
marya mary's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 150cm, 59.8kg
Mesaje: 495
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

de asta imi e frica si mie sa nu clachez,pt k am mai avut intentii de a slabi,dar fara nici un rezultatpt k mancam putin,si dupa cateva zile renuntam,si daeam iama in mancare,.ms pt fete.sa -ti traiasca si tie.tu cum slabesti,cam ce mananci?ms pt sfaturi
  #34 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 21:51:36
marya mary's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 150cm, 59.8kg
Mesaje: 495
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

fac si ceva sport,fac start walking,k imi place,si tae bo,cat de cat de incepatoare
  #35 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 22:16:08
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
mersi.da e foarte greu cu 2 copii,tentatii multe,si mai ales lipsa banilor.sper sa reusesc.tu cum ai slabit?
eu am slabit cu ajutorul a 2 diete South Beach, tinuta ca la carte initial si Dukan, la care am renuntat repede pt ca ma simteam rau...intr adevar, sa mananci dietetic este costisitor, si eu initial dadeam cei mai multi bani pe mancare, in timp am invatat sa mai fac si combinatii mai ieftine pentru ca nu se putea altfel...dar cu un gram de vointa se poate
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #36 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 22:29:41
marya mary's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 150cm, 59.8kg
Mesaje: 495
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
eu am slabit cu ajutorul a 2 diete South Beach, tinuta ca la carte initial si Dukan, la care am renuntat repede pt ca ma simteam rau...intr adevar, sa mananci dietetic este costisitor, si eu initial dadeam cei mai multi bani pe mancare, in timp am invatat sa mai fac si combinatii mai ieftine pentru ca nu se putea altfel...dar cu un gram de vointa se poate
da asa e.off,banii astia,greu vin si repede se duc.in ce consta dieta south beach?
  #37 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 22:35:37
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
da asa e.off,banii astia,greu vin si repede se duc.in ce consta dieta south beach?
se consuma carne slaba, oua, branzeturi si lactate degresate, legume fara multi carbohidrati, nuci, alune...se interzic in prima faza fainoasele, cerealele, cartofii, orezul, dulciurile, alcoolul, fructele...daca te uiti pe site in partea din stanga sus la rubrica diete gasesti acolo South Beach...
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #38 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 22:36:30
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

Citat:
Anterior postat de marya mary Vezi mesajul
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:00
Ou fiert, 130g - 202 calorii, 16.4 proteine, 13.8 grasimi, 551.2 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.4 zaharuri
Paine alba, obisnuita, 25g - 67 calorii, 1.9 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 0.6 fibre, 170.3 sodiu, 1.1 zaharuri
Ceai verde cu aroma de lamaie, Teekanne, 150ml - 3 calorii, 0.5 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 0.2 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Prânz, ora 15:30
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata de varza murata a la Mika, 200g - 63 calorii, 2.2 proteine, 2.8 grasimi, - colesterol, 7 carbohidrati, 2 fibre, - sodiu, - zaharuri
Pulpe de pui, 100g - 211 calorii, 17.3 proteine, 15.3 grasimi, 84 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 76 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 2, ora 17:00
Grepfruit rosu, 125g - 53 calorii, 1.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 13.8 carbohidrati, 2.5 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cina, ora 18:30
Ciorba de perisoare, 300g - 324 calorii, 19.2 proteine, 15.6 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 3, ora 19:00
Grepfruit rosu, 100g - 42 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 965 calorii, (mic)59.8 proteine, (mult)48.5 grasimi, 635.2 colesterol, (mic)49.1 carbohidrati, 8.3 fibre, 246.3 sodiu, 2.5 zaharuri
ACTIVITATI FIZICE
Start walking, 10min - 35 calorii
Activitati casnice, 10min - 36 calorii
Spalat, vase, 30min - 78 calorii
Tae-bo, Cardio, 15min - 184 calorii
Metabolism bazal - 1363 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1696 calorii
asta e meniul meu pe ziua de azi.va astept cu pareri
Ok...in primul rand trebuie sa ai intre 1300-1400 calorii/zi pentru ca esti la inceput...si ti-am mai spus de ce.....iti dau imediat si un link sa intelegi exact ca ceea ce faci tu se numeste infometare:
Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
La md trebuie sa ingeri cele mai multe calorii pentru ca de aici vei avea parte de energie intreaga zi....urmatoarea masa pranzul va fi la fel urmatoarea si la numarul de calorii.....ca la final sa ingeri cele mai putine calorii la cina.....
Intre md si pranz era bine sa introduci gustarea cu grepfruit...si sa-l scoti de la gustarea 3....fructele se mananca dimineata pe stomacul gol...cum de altfel ti-am mai zis sau cel tarziu la gustarea 1....este bine totusi ca nu le-ai combinat cu alte alimente....
Pranzul trebuia sa fie mai consistent....mancai mai multe proteine...
La cina este ok sa mananci ciorba...dar in cazul de fata...se puteau si inversa mesele intre ele...pentru ca tu ai cele mai multe calorii la cina...fata de restul meselor....
Painea alba trebuie schimbata cu paine integrala...sau neagra de secara...poti sa consumi maxim 2 felii....
Bravo pentru sport...este un inceput bun.....
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #39 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 22:41:13
marya mary's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 150cm, 59.8kg
Mesaje: 495
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul

Ok...in primul rand trebuie sa ai intre 1300-1400 calorii/zi pentru ca esti la inceput...si ti-am mai spus de ce.....iti dau imediat si un link sa intelegi exact ca ceea ce faci tu se numeste infometare:
Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
La md trebuie sa ingeri cele mai multe calorii pentru ca de aici vei avea parte de energie intreaga zi....urmatoarea masa pranzul va fi la fel urmatoarea si la numarul de calorii.....ca la final sa ingeri cele mai putine calorii la cina.....
Intre md si pranz era bine sa introduci gustarea cu grepfruit...si sa-l scoti de la gustarea 3....fructele se mananca dimineata pe stomacul gol...cum de altfel ti-am mai zis sau cel tarziu la gustarea 1....este bine totusi ca nu le-ai combinat cu alte alimente....
Pranzul trebuia sa fie mai consistent....mancai mai multe proteine...
La cina este ok sa mananci ciorba...dar in cazul de fata...se puteau si inversa mesele intre ele...pentru ca tu ai cele mai multe calorii la cina...fata de restul meselor....
Painea alba trebuie schimbata cu paine integrala...sau neagra de secara...poti sa consumi maxim 2 felii....
Bravo pentru sport...este un inceput bun.....
ms mult.pai nu prea stiu ce sa mananc la mdsi cu cina imi e greumaine o sa imi iau o paine neagra.am vrut sa caut amanunte despre dieta south beach,dar sus in stanga sunt numai retete
  #40 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 22:47:34
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal marya mary

Incepe sa citesti informatii care sa te ajute sa intelegi ce inseamna o alimentatie cu adevarat echilibrata si sanatoasa si cel mai important, fara infometare. Degeaba primesti raspunsuri fixe la intrebari fixe, trebuie sa intelegi rationamentul/logica din spate.

Cum Slabesc? - Slabute.ro

Ca mama iti vor fi de folos aceste informatii pentru ca le vei putea transmite si copiilor tai un stil de viata sanatos.

Imi pare rau dar nu sunt de acord ca a manca sanatos inseamna sa ai mai multi bani. Pentru mine a manca sanatos inseamna cheltuieli mult mai mici (sper ca luati in calcul si cheltuielile de sanatate cand se mananca aiurea). Iti cumperi ingrediente simple si gatesti in casa. Pana si painea integrala poate fi facuta in casa, nu vad rostul sa o cumperi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 12 feb 2012 at 22:49:55.
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, mary, marya, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole