Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1821 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 19:45:27
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Mda... nu am mancat inghe si am infulecat Nutella... nu stiu ce tot am cu ea... tot imi trebuie sa mananc. Heeeelp!!! Dati-mi un lacat pentru gura urgeeent!!!
puium nu mai cumpara!!!!!!!!!!!!!!! eu am fost azi flamanda la cumparaturi, si am zis nu la toate porcariile.. mi-am umplut cosul ca din gradina! numai cu legume si fructe (de padure) si ceva carnita!! si am zis pas la dulce .
eu nu-s asa mare fan nutella... adica mananc dar nu pot mult.. si-am luat o data un borcan de 1400g (deh traiesc in tara nutellei) cu gandul sa fac din borcanul ala vreo cateva torturi Monti (de-a lungul catorva luni de zile nu deodata) si l-a mancat maica-mea pe tot in vreo 3-4 zile am venit acasa si l-am gasit spalat.. ma jur ca era sa lesin, mi s-au inmuiat picioarele... nu mai fac prostia sa cumpar nimic decat in cantitati mici si cu scop precis nu asa "sa fie in casa" la-ndemana/gura oricui...

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Asa e si la mine, cum zice Ocsanel, eu nu pot cumpara ca as rupe tot, nu ma pot opri doar la o lingurita-doua, la mine e all or nothing. Bine, nu chiar un borcan deodata, dar tot as manca zilnic pana se termina.
Khali, esti cumva capricorn? astia sunt asa.. exemplu de sus cu maica-mea care daca are borcanul in fata nu se mai opreste si la fel e si barbatu-miu care sta efectiv ca drogatul inconjurat de dulciuri...
Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
al meu sot asa ma incurajeaza zicandu-mi"ce mult slabisei cred ca aveai vreo 67 kg,iar acum iubita iti prind iar sunculitele pe coaste"
asa face si-a meu ce nesimtiti pot fi cateodata proprii nostri barbati!!eu nu ma leg de viata lui si el se leaga de suncile mele
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1822 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 20:36:38
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Multumesc mult pentru mesajul tau frumos, Ralu, si eu ma bucur tare mult sa te cunosc Din tot ce scrii se vede tare bine ca ai un suflet sensibil, cald, in care pot incapea multi oameni frumosi, in sensul profund al cuvantului, pentru ca asa esti si tu!

Cu totii avem zile si zile si e minunat ca am gasit un loc unde altcineva sa ne poata ridica de pe jos cand noi nu mai putem ..zis ca o gluma, insa e un mare adevar!

Spor la biciclit! si eu abia astept sa ies de la serviciu, sa ajung acasa si sa-mi fac sportul...tare lunga e vinerea
Ceau draga mea,

Multumesc mult pentru cuvintele frumoase.....daca ai stii cat de bine ma fac sa ma simt..... cred ca fiecare dintre noi la un moment dat a ajuns intr-o stare mai putin formidabila... toate mai avem cate o pasa proasta... din diferite motive, fie din cauze profesionale, fie de alimentatie, dragoste... e un sentiment minunat cand iti arunca cineva un colac de salvare... cum ai zis tu, cand nu mai avem putere sa ne ridicam singure. Le ziceam mai demult la fete ca suntem precum muschetarii, toate pentru una, una pentru toate.

Multu, am avut sa stii. Doar ca si acum pe seara mai era programata o repriza... cum a venit L acasa nu mai fac ca deja e tarziu... ne-am luat cu vorba, cu papa... acum sunt prea obosita si nu ma fortez... reiau maine. Deja casc daca iti vine sa crezi.

Te pup micuta, ma bucur ca treci pe la mine si ma incanti cu vizitele.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1823 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 20:45:26
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Ce frumos spune Khali...Si eu subscriu!
Multumesc din suflet, azi m-ati umplut de fericire...
M-am simtit si mai aproape de voi... ce imagine draguta... va am si eu la suflet... aveti un loc aparte in inima mea.


Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

NU MA LAS!!! Macar de rusine si pentru sustinerea voastra daca eu nu sunt suficient de motivata! Sper sa va pot intoarce inzecit suportul!

Trebuie sa evoluam Rominut, sa fim tot mai bune, mai putin dependente de mancarea din jurul nostru, sa ne stavilim poftele... slabitul sa nu mai fie o corvoada... sa vrem sa fim si mai frumoase, sa adoptam un stil de viata sanatos... si totul va veni de la sine. Incet si sigur... ajungem acolo unde meritam.
Si cum a zis Claudiciul dulce, e neconditionat. Sustinerea si sfaturile vin din inima... daca sunt si de ajutor, si iti pot fi de folos... eu ma bucur foarte mult, imi place sa ajut si sa fiu langa voi. Si voi langa mine.

Somn pufos, te pup.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1824 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 20:48:01
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Trebuie sa evoluam Rominut, sa fim tot mai bune, mai putin dependente de mancarea din jurul nostru, sa ne stavilim poftele... slabitul sa nu mai fie o corvoada... sa vrem sa fim si mai frumoase, sa adoptam un stil de viata sanatos... si totul va veni de la sine. Incet si sigur... ajungem acolo unde meritam.
Amin ! ! ! ! ! !
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1825 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 21:24:50
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
My dear Ralu,

Am ajuns in sfarsit pe la tine..

Dupa cum ziceam, prefer sa ajung mai tarziu decat sa trec in fuga

Ce ma bucur cand te vad asa fericita si determinata!
Felicitari parintilor tai ca au format un om extraordinar ca tine!

Si eu mi-am mai revenit, au venit rusii, au plecat poftele, la munca lucrurile merg bine, deci am motive sa fiu bine dispusa.

Ma tot bate lumea la cap sa nu mai slabesc, ca incep sa arat prea slaba la fata, ca sunt prea subtire
Dar eu nu ma las.. Acum mi-am setat un target si trebuie sa-l ajung ca altfel ma declar o lasa si o delasatoare!

Sport nu am mai facut de 3 zile, dar nu-i nimic imi iau revansa in weekend-ul asta.

Nici acum nu am reusit sa ma uit la Iron Man Dar nu-l scap pe Downey-ca weekend-ul asta

Cu borcanul de Nutella stii ce poti face? Il pui undeva unde sa nu-l vezi si mai iei cate o lingurita mica de tot o data pe saptamana, drept premiu ptr ca ai fost cuminte, asta doar DACA esti cuminte

Dupa cum ti-am mai zis, voi fi online pe mess maine de dimi pe la 8, daca reusesti sa te trezesti atunci Dupa ma apuc de curatenie..
Asa fac sambata, ma trezesc dimineata devreme, imi beau cafeaua si stau cu voi ca sa imi dati energie ptr curatenie!

Pup pisic mic si scump!

Ceau micuta mea zana,

Ma bucur cand vad mesaje de la tine... mi-esti asa de draga ca nu m-as multumi si cu unul in fuga. Ii ziceam lui Romi ca asa ma bucur ca va cunosc... parca sunteti parte integranta din mine... cum ne-am regasit noi toate aici...
Tu esti o speciala... mereu vesela, zambitoare, in forma... pana si cand esti umpic tristuta ai umor si faci haz de necaz... esti pretioasa si te port in suflet sa stii scumpa. Asa m-am atasat de tine...
Si, multu, ma faci sa rosesc. Am avut parte de o educatie ireprosabila datorita lor, le datorez totul... nici nu am cuvinte cand vine vorba de ei...

Ce vesti bune.
Excelent ca au trecut si ispitele lunare... eu le-am avut si pe parcurs... si dupa rusi... fara nici o legatura banuiesc... ma straduiesc sa le tin piept.

Eu zic ca -12kg din inaltime e excelent. -15 e la limita din punctul meu de vedere. Si eu la 60 am sa am -12... dar am avut si 58... si eram slabuta tare, dar nu de speriat. Depinde foarte mult de configuratia fiecareia... cel mai important e cum te vezi tu... tu sa te simti bine... pentru ca de multe ori lumea mai da sfaturi si din motive mai putin curate... la femei ma refer din pacate bine inteles... iubitelul ce zice? Parerea lui trebuie sa conteze.

Sigur... o pauza e numai buna... si de sambata reiei.

Nu creeed. Vad ca nu ai uitat!!
Incepe cu 1, apoi 2-ul, apoi the Avengers. Uff... ce mult imi plac...
Am vazut ca si comentat pozuta...

Asa esti de scumpa... multumesc de sfat... il pun bine sa stii... statea la indemana... si ma gandeam eu sa il infund undeva... doar ca nu m-a lasat inima. Ei lasa ca maine dimi l-as si dosit!
Si azi nu am papat!!! Sunt foarte multumita ca am rezistat... de multe zile nu m-am dezis de la o portie sanatoasa... asa ca am izbutit! Bine... inainte de bici am luat 4 patratele de cioco simpla, e drept. 2 negre, 2 cu lapte. Cica pentru enrgie. Mersi de sfat... il urmez atunci cum am stabilit!

Cred ca voi veni scumpaEu ma trezesc si asa devreme, indiferent de zi, asa ca numai daca ma culc tare tarziu deseara, altfel, ne pove dimi. Abia astept.

Eu fac vineri curatenie... azi am cam zis pas. Nu am avut chef, am curata umpic, am strans umpic, vase... nu am pus aspiratorul in functiune... am dat rapid cu maturica pice si bun a fost. Maine pun la spalat... ca se anunta soare.

Hihi si eu pup pisicutul de tine.
Nopticica
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1826 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 21:40:49
ocsanel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: zurich, Switzerland
Vârsta: 46
Dieta: principiile montignac, mincam sanatos
Date: 155cm, 84.3kg
Mesaje: 595
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Nutelica, ei?
Asa fetelor!!! Dati-mi elan sa trec peste drog!!
De azi pap si mai multe fructe... stii ca sunt cu ele... am zis ca atunci cand mi-e pofta... pap intai fructe... si apoi mai vad daca mai imi trebui. Sper ca NU!!! Si azi dimi la micul dejuner am servit fructe, si nu mai mi-a trebuit nutelino Happy!!!
Acum imi beau ceiucul de corazon si palavragesc cu voi. Tu ce mai zii Ocsi scump?
A... si am si cioco sus... si cu lapte, si neagra. Inghe e in congelator... asa ca traiasca ispiteleee!!!
Si ce bine ai zis... pai da, mai bine nu cumparam...
Te pup frumoaso
Nu mi-ai raspuns, aveti ceva planuri frumoase pentru zilele astea libere?
Stii cum e cu planurile....e usor sa le ai....si vesnic este cineva sau ceva sa ti le spulbere nimic deosebit, stau acasa pe cintare sar cand pe cel de bucatarie cand pe cel din baie dar nu e rau azi la sala am facut masurari si iar a trecut la 72.7 asa ca sunt fericita.
__________________
Jurnal Ocsanel
ocsanel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1958 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1441 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 667 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1827 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 21:54:43
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
da, pentru ca esti frumoasa si desteapta si minunata si ele mor de pizMa!!!! ai barbat, ai succes, esti avocata... cum Dumnezeu sa ai si prietene
asa ca ne-ai gasit pe noi, imprastiate care pe unde, fiecare cu viata ei...
cine se aseamana se aduna! la tine am vazut ca vin numai fete minunate!!

Inca nu chiar avocat... dar multu, primesc complimentele cu drag.
Ce draguta esti.
Asa e, si de asta esti si tu alaturi de ele, la fel de minunata, de speciala si cu sufletel frumos. Multu mult ca ma vizitezi, ca ma citesti si imi scrii asa de frumos.

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
puium nu mai cumpara!!!!!!!!!!!!!!! eu am fost azi flamanda la cumparaturi, si am zis nu la toate porcariile.. mi-am umplut cosul ca din gradina! numai cu legume si fructe (de padure) si ceva carnita!! si am zis pas la dulce .
eu nu-s asa mare fan nutella... adica mananc dar nu pot mult.. si-am luat o data un borcan de 1400g (deh traiesc in tara nutellei) cu gandul sa fac din borcanul ala vreo cateva torturi Monti (de-a lungul catorva luni de zile nu deodata) si l-a mancat maica-mea pe tot in vreo 3-4 zile am venit acasa si l-am gasit spalat.. ma jur ca era sa lesin, mi s-au inmuiat picioarele... nu mai fac prostia sa cumpar nimic decat in cantitati mici si cu scop precis nu asa "sa fie in casa" la-ndemana/gura oricui...


Khali, esti cumva capricorn? astia sunt asa.. exemplu de sus cu maica-mea care daca are borcanul in fata nu se mai opreste si la fel e si barbatu-miu care sta efectiv ca drogatul inconjurat de dulciuri...

asa face si-a meu ce nesimtiti pot fi cateodata proprii nostri barbati!!eu nu ma leg de viata lui si el se leaga de suncile mele
Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
Amin ! ! ! ! ! !
Multu, gandim la fel atunci.



Scuza-ma Evisor, uite cu cata intarziere iti raspund... mai fac si alte treburi intre timp... mi-e si deja somn sincer De fapt e 23 imediat... eu pe la 22 ma apropriu de patuc

Ce am mai ras cand am citit mesajul tau scumpa Cum ai povestit de gramajul borcanului si pofticiosul mamic. Ce scumpa e, mamica mea nu le are cu dulciurile deloc, tata era la fel... si datorita sanatatii... asa ca eu ce mai papam... si nu foarte mult. Mi se pare ciudat cand aud de parinti care sunt cu dulciurile... parca numai tinerii sunt sub inluenta. Ei da vad ca nu. Sa stii ca nu eram cu Nutella!!! Nici nu stiu ce am patit Ce dulciuri prefer eu... sunt inghetatele... facute in casa (si de vreo 3 ori pe an una de cioco din comert), pancakes-urile mele, si prajiturile cu cioco, si ciocolata amaruie. Nutella nici nu imi placea, ca nu imi place cioco cu alune... zici ca am luat-o pe aratura.
Bine ai zis... nu mai cumpar... numai ca mai papa Liviu... si daca nu este in casa... el ia. Si m-a pus saracia sa gust... incet incet am inceput sa manac de-a binelea... asa, pe post de dulce. Ca fara ceva sweet... nu prea trec ziua, dar mancam clatite simple... fara zahar... cu miere deasupra si limoada. Le ador. Insa mi-a fost mai simplu sa bag nasul in borcan, cum sa nu!! Pana ce fac aluatul... bala bla... lenea-i mare coana... ei mamaliga mea!!
Ce toruri sunt alea cu Nutella? La Monti? Nu suna deloc restrictiva dieta asta.

De Ancut nu stiu, in schimb eu sunt capricorn. Sunt in gasca cu ai tai asadar.

De barbatei nu comentez. E spinos subiectul

Te pup scumpa, somn usor, ca e 22 si la tine acum.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1828 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 22:00:45
ocsanel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: zurich, Switzerland
Vârsta: 46
Dieta: principiile montignac, mincam sanatos
Date: 155cm, 84.3kg
Mesaje: 595
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
puium nu mai cumpara!!!!!!!!!!!!!!! eu am fost azi flamanda la cumparaturi, si am zis nu la toate porcariile.. mi-am umplut cosul ca din gradina! numai cu legume si fructe (de padure) si ceva carnita!! si am zis pas la dulce .
eu nu-s asa mare fan nutella... adica mananc dar nu pot mult.. si-am luat o data un borcan de 1400g (deh traiesc in tara nutellei) cu gandul sa fac din borcanul ala vreo cateva torturi Monti (de-a lungul catorva luni de zile nu deodata) si l-a mancat maica-mea pe tot in vreo 3-4 zile am venit acasa si l-am gasit spalat.. ma jur ca era sa lesin, mi s-au inmuiat picioarele... nu mai fac prostia sa cumpar nimic decat in cantitati mici si cu scop precis nu asa "sa fie in casa" la-ndemana/gura oricui...


Khali, esti cumva capricorn? astia sunt asa.. exemplu de sus cu maica-mea care daca are borcanul in fata nu se mai opreste si la fel e si barbatu-miu care sta efectiv ca drogatul inconjurat de dulciuri...

asa face si-a meu ce nesimtiti pot fi cateodata proprii nostri barbati!!eu nu ma leg de viata lui si el se leaga de suncile mele
si eu sunt taur si pina nu curat binisor tot ce-mi sta in cale...nu merg la culcare, dar nuttela ....nu mananc nici moarta....am mancat o data sau de doua ori si nu prea mi-a placut cum se lipeste de dinti si am zis ca nu...dar gemul cu placere si ca sa ma abtin il cumpar in doze a cate 27 gr. de altfel e vai de el
__________________
Jurnal Ocsanel
ocsanel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1958 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1441 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 667 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1829 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 22:09:31
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de ocsanel Vezi mesajul
Stii cum e cu planurile....e usor sa le ai....si vesnic este cineva sau ceva sa ti le spulbere nimic deosebit, stau acasa pe cintare sar cand pe cel de bucatarie cand pe cel din baie dar nu e rau azi la sala am facut masurari si iar a trecut la 72.7 asa ca sunt fericita.
Ceau draguta,

Ei... nu e bine asa... ia sa nu le mai spulbere nimeni!!
Ia masuri sa ti le duci la capat, cine nu ti le respecta, sa iau joarda!
Ce nostima esti, grozava indeletnicire Vezi totusi sa nu te cantaresti nici prea des, nu prea ajuta.
Sa ai un weekend frumos, sa te odihnesti si relaxezi... chiar daca nu ai planuit ceva maret, fa-ti timp pentru tine si fa-te frumoasa, aranjeaza-te, fa-ti o masca, un masaj... unghiutele... stii tu, the treat. La voi cum se anunta timpul? Daca e bun, iesiti voi fetele la o plimbare Presupun ca e frumos si oraselul vostru... ca Niculici a pus acolo poze.. ufff... ce frumos e si la ea... mi-am cules fata de pe jos.

Te pup, somn usor Ocsanel
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1830 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 22:14:13
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de ocsanel Vezi mesajul
si eu sunt taur si pina nu curat binisor tot ce-mi sta in cale...nu merg la culcare, dar nuttela ....nu mananc nici moarta....am mancat o data sau de doua ori si nu prea mi-a placut cum se lipeste de dinti si am zis ca nu...dar gemul cu placere si ca sa ma abtin il cumpar in doze a cate 27 gr. de altfel e vai de el

Uff fetele, voua nu va e somn?
Eu adorm imediat pe tastatura... merge si centrala... e asa de cald... caloriferele fierbinti in luna iunie imediat... cine a mai pomenit.
Ocsanici bravo tie... ai noroc ca nu iti place... dar vezi ca nici mie nu-mi placea... asa ca grija mare
Vezi ca sunt destule ingrediente nocive in gemurile de genul ala, sa ai grija
Te pup
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, rallara, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole