Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5031 (permalink)  
Vechi 22 aug 2013, 09:20:10
040489's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2012
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: dieta sanatoasa :)
Date: 171cm, 73.5kg
Mesaje: 317
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 209 ori in 170 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Si eu multumesc pentru gandurile bune !
040489, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 731 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5032 (permalink)  
Vechi 22 aug 2013, 09:40:51
Puffoasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Nici nu stiu ce sa zic. M-am uitat acum la poze cu mine de primavata si vara trecuta cand ajunsesem sub 80 de kg. Ala e alt om. Si mancam de toate, tin minte. Si prajituri, si tot. Si faceam si sport si ieseam si in oras si cumva mergeau toate bine.

Undeva am pierdut echilibrul, e clar. Dar a fost asa o linie subtire intre "o sa mai iau o gura" si "mi-am dublat portiile". Imi vine sa imi dau palme. M-am ingrasat 20 de kg intr-un an de cand m-am mutat la Cluj. E buna mancarea aici, dumnezeule mare, DA dar asta clar nu e o scuza. Am fost singura si l-am asteptat pe Andrei si am suferit si am mancat, DA dar nici asta nu e o scuza.

Daca printr-o minune o sa reusesc sa ma intorc la 80 de kg, oare voi reusi vreodata sa pastrez echilibrul? Ce o sa se intample cand o sa raman insarcinata? De cate ori trebuie sa duc lupta asta? Vreau sa fac multe, dar sunt deja obosita si deznadajduita de la inceputul drumului, sincer. Stiu ce ma asteapta si nu ma simt in stare. Nu din nou, si din nou, si din nou...

Sa stii ca nu e chiar asa de greu sa o iei de la capat, nici macar dupa sarcini... si-o spun din proprie experienta, am luat-o de la capat de 2 ori Mai greu imi este sa trec de pragul de 104 kg,NENOROCITE!! Acu-s in gaura de bani , intarzie salariul masculului, am platit asigurari si rovignete, deci mancare doar ce am in congelator, rosii si CIU-CIU, dar revin si eu in cursa lunga cum dau de ceva banuti ca sa ma aprovizionez !!

So, curaj gaina ca te tai !!
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Puffoasa; 22 aug 2013 at 09:43:59.
Acest membru apreciaza mesajul lui Puffoasa:
rommyna (22 aug 2013)
  #5033 (permalink)  
Vechi 22 aug 2013, 09:47:50
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Interesante discutii aici la tine, Simi.

Cred ca deseori, ca femei, avem tendinta sa despicam firul in cateva mii "daca slabesc, ce fac daca iar ma ingras? daca nu slabesc in x zile, ce e de facut etc, daca, daca", cand, in materie de slabit, trebuie sa actionam, sa actionam, sa actionam fara sa ne oprim, fara sa conteze orice esec, uitandu-ne mereu inainte -si doar un pic inapoi, cat sa invatam din greseli, nu sa uitam de ele.

Si daca slabim, ce? Sa nu credem ca se va termina si vom fi inerte si fericite pana la adanci batraneti.

Nu exista un finish line in nimic, mereu trebuie sa lucram la ceea ce avem de imbunatatit la noi, nimic nu ramane identic, asa cum e si la serviciu sau in orice alte arii ale activitatilor noastre...asta inseamna maturizare si evolutie, sa fim constiente ca nu doar "trebuie" sa muncim pentru rezultatele dorite, ci ca a munci pentru rezultate e ceva absolut necesar si nu o corvoada -asta, desigur, daca avem pretentii de la noi ca femei si ca oameni -si eu stiu ca avem.

Nu sunt eu un mare succes in ale "slabitului" ca nu am ajuns la un target final, insa sunt un succes prin faptul ca acum, la 31 de ani, sunt mai in forma si mai slaba decat in toti anii mei precedenti, ca fac o gama si mai variata de activitati si sporturi, sunt mai echilibrata si cu o pofta imensa de viata fata de anii cand eram si mai tanara, dar complexata, nesigura pe mine si pe cei din jur, nestiind sa ma bucur de fiecare varsta la timpul ei, nu sa traiesc dorindu-mi sa fiu constant altcineva, altcumva.

In materie de corpuri fit am tot stat ani de zile studiind femeile care au reusit si cele care au reusit prin munca asta au facut, au muncit si au reusit in ani..si uite asa m-am calmat eu cand mi-am dat seama ca e ok ca si mie sa imi ia ani sa imi ating obiectivele.
Si exact asa a si fost, a inceput sa se intample exact cand am inceput sa fac lucrurile cu calm, cand totul a devenit firesc, nu atunci cand m-am stresat pentru ele.

O femeie implinita sufleteste, dar care se si simte bine in propria piele emana mai multa seninatate si atrage lucruri benefice in propria viata decat o adolescenta - asta nu e evident pentru oricine si nu o poate intelege oricine.

Cand afli metodele de a face pace cu tine, ajungi sa realizezi ca totul devine mai usor in a gestiona si relatia cu tine insati, si cu cei din jur...ajungi sa faci, efectiv, din obstacole trepte pe care urci si nu mai ramai la fund prea mult timp niciodata, pentru ca gasesti mereu resurse sa te scuturi de praf si sa te ridici...fiind in interiorul propriu, sunt mereu la indemana

Luptati continuu pentru ceea ce va doriti, pentru e atata nevoie de astfel de femei, femei care afla cum sa se respecte si sa se ingrijeasca pe sine tocmai pentru ca stiu ca asta e singura cale atat spre fericirea proprie, cat si pentru a-i face pe ceilalti fericiti.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
rommyna (22 aug 2013), rozica1965 (28 aug 2013)
  #5034 (permalink)  
Vechi 22 aug 2013, 11:41:16
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Multumesc pentru mesajele voastre, fetelor. Mi-a facut mare placere sa le citesc.

Romi, ma simt magulita. Iti multumesc pentru cuvintele frumoase. Imi place lista cu aprecierile la sfarsitul zilei. Chestia e ca din punctul asta de vedere, sunt o fire destul de contradictorie. Stiu ce pot, si sunt mandra si constienta de tot ce am facut, dac si planuiesc sa fac. Simt ca asta cu slabitul e marele challenge al vietii mele. Poate ar trebui sa gandesc pozitiv, sa mi-l pun arch enemy pe domnul cantar si sa gandesc "asta sa fie marea mea problema, ca in rest toate sunt bune". Bine, faptul ca am totusi incredere in mine in ciuda starii in care ma aflu, ma ajuta si sa constientizez ca sunt intr-un moment de criza, dar si sa imi pot desfasura viata, munca, si relatiile cu cei din jur in mod firesc si obisnuit.

Khali, iti multumesc frumos pentru mesaj. Sunt complet de acord cu tine. Sunt convinsa ca nu e o lupta cu finish line, dar... in capul meu trebuie sa o vad macar cu etape, ca sa pot sa "o apuc" de undeva

Scriind acum m-am gandit sa va povestesc ceva ce am auzit saptamana trecuta. Acum vreo 2 luni ne-a venit o colega noua, vorbitoare de suedeza. Fata are 1,80 si vreo 120-130 kg. Aproximez eu, s-ar putea sa aiba mai mult sau mai putin. Oricum, e mare din toate punctele de vedere. Foarte plina de ea, foarte mandra, cu atitudine (exagerata, uneori). Se imbraca colorat, nu ascunde nimic. A trait in Suedia toata viata ei, provine din parinti romani si sarbi. Sunt convinsa ca si mediul in care a crescut a facut-o asa de increzatoare si linistita.

Week-endul trecut mai multi oameni din echipa au iesit in oras. Avem un coleg suedez care e un bou notoriu, iar cand colega mea a zis ca are ceva sa imi povesteasca si ca are legatura cu el, m-am asteptat la ce e mai rau. Tipul asta are fobie de obezi, de pitici si diverse alte chestii. E atat de prost si meschin incat singurul mod prin care se poate simti bine este daca ii umileste pe altii. Si-a facut el curaj si a intrebat daca poate sa o intrebe ceva. Ea a zis da, iar el a zis " Cum poti tu, ca femeie atat de grasa, sa fii asa de mandra? Si cum de iti faci treaba asa de bine?"

Cred ca ce l-a enervat si frustrat si mai tare a fost ca ea i-a multumit pentru complimentul legat de munca si a ras, nedandu-i satisfactia de a se arata ofensata de remarca lui. Sa nu mai zic ca el a insistat vreo juma d eora, in speranta, probabil ca o va face sa planga.

Ma bucur pentru ea ca e asa de puternica. Sunt si eu cu cateva nivele mai jos decat ea la capitolul incredere.

Orice ar fi, m-am pus pe treaba. Si sper sa nu incetez niciodata!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
Khali (22 aug 2013), rommyna (22 aug 2013)
  #5035 (permalink)  
Vechi 22 aug 2013, 11:55:44
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Go for it, Simi! Oameni care sa ne saboteze exista pretutindeni, dar sa nu ne dam voie ca noi sa ne fim proprii sabotori!

Ai incredere in tine fiindca ai de ce! Cu sau fara kg in plus, tu ca om-esenta ta de "Siminel"- mintea, sufletul, gandirea, inteligenta sunt valori ce nu depind de numarul de kg. Si mi se pare normal felul cum s-a comporat colega ta, valoarea ei ca om nu poate fi stirbita doar de aspectul fizic, fiindca noi nu suntem doar atat!

Eu ti-am dat exercitiul asa cum am fost invatata si am dedus calitatile si aprecierile din ceea ce ai povestit. La finalul zilei avem foarte multe lucruri pentru care sa ne apreciem, dar noi ridicam mereu stacheta, cateodata prea repede sau prea sus, fara a fi atente la calitatile si baza pe care o avem la plecare Iar unele lucruri vin din partea unui om care ajunsese sa nu mai aibe deloc incredere in el, sa nu mai vada nici sensul, nici scopul existentei lui.

Te pup!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln



Ultima dată editat de rommyna; 22 aug 2013 at 11:58:04.
Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
barbuta (27 aug 2013)
  #5036 (permalink)  
Vechi 22 aug 2013, 13:17:30
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Da, Romi!

O sa incep exercitiul din seara asta, sunt convinsa ca facut cu regularitate are un efect benefic. Plus ca imi va evidentia ce fac bine si, daca am lucruri care nu apar acolo, ca trebuie imbunatatite. Asa voi putea, probabil si sa imi pun niste targeturi mai realiste, sa iau lucrurile mai treptat.

Tocmai am avut o pauza de pranz frumoasa. Nu prea aveam mancare in frigider, asa ca am fost cu colegele la mall. Si, in loc de shaorma, am descoperit ca exista salata buna si gustoasa. M-am indragostit! Rucola, carnita de pui, rosii, masline... yum!

Pupici tuturor si o zi frumoasa in continuare!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
barbuta (27 aug 2013), rommyna (22 aug 2013)
  #5037 (permalink)  
Vechi 24 aug 2013, 18:46:22
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Am avut o zi buna: 2 ore la sala - abs and arms si fitball (dar fitball serios, nu gluma!), apoi am fost la mall cu niste colege care au fost si ele la sala, am mancat o salata si o gura dintr-o prajitura. Am baut si un fresh de portocale...

Apoi am venit acasa, am lenevit un pic, am iesit in oras la o limonada cu Ralu. Am mancat un langos... mda. Si am venit acum acasa si mi-am facut genoflexiunile, am ajuns la 140. E fascinant cat transpir la ultimele 10 si 5 minute dupa curg apele pe mine. Dar asta nu poate sa fie decat de bine!

Iar trebuie sa fac curat si imi e cam lene, dar sper sa ma mobilizez maine si sa fac un pic de ordine prin casa...maine iar 2 ore la sala, si niste cumparaturi.

Pupici tuturor!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
barbuta (27 aug 2013), rommyna (26 aug 2013)
  #5038 (permalink)  
Vechi 26 aug 2013, 21:37:56
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Cam liniste pe aici si nu prea imi place sa scriu "la pereti", dar consider ca am avut 2 zile bune:

duminica am mancat:
md - o para
2 ore la sala
cumparaturi si mers o gramada
pranz + paine integrala cu seminte prajita cu humus si o salata mare
cina - frigarui de pui cu multa salata.

Astazi:
md - paine, humus, salata
g1 - un pumn de migdale
pranz - 4 felii de pizza, un pahar de cola (mda... iar a fost ziua cuiva)
cina - multa salata cu o conserva de ton.

O ora de ultimate pilates, 155 !!!! de genoflexiuni.

Mi-am luat multa rucola, castraveti, rosii si varza, si le tot adaug intr-un bol mare pe care il am constant in frigider. Imi pun din el pachet la munca, il umplu cand am timp/ pentru urmatoarea masa si incerc sa ma umflu cu ierburile din salata si sa mananc mai putin din auxiliare. Sa vedem cum o sa mearga saptamana asta.

Azi si maine sunt in training toata ziua. Despre comunicare, asertivitate, agresivitate si supunere... am facut un test si la agresivitate a luat Simina 38 de puncte din 40, mi-am speriat colegii... dar sunt si asertiva, si nu exprim chiar tot ce gandesc, din fericire.

Am facut un exercitiu de comunicare in echipa foarte bun, ne-a legat pe toti la ochi si ne-a dat fiecaruia niste piese ciudate, de forme deosebite, de diferite culori. Si trebuia sa ne organizam, sa discutam, sa ne ascultam si sa ne intelegem, si sa descoperim cum arata si ce culoare au cele doua piese care ne lipsesc din set. E foarte interesant sa vezi dinamica grupului, cum iau unii oameni conducerea si ii ghideaza pe ceilalti, cum se supun altii fara nicio problema si urmeaza instructiunile etc.

Eu si fostul meu coleg (si actualul meu subaltern) am stat unul langa altul si ne minunam in continuare cum de ne intelegem cand amandoi avem firi foarte agresive si nu suntem dispusi sa lasam de la noi. Dar intr-un an si ceva nu ne-am certat nici macar o data...

Per total,mai bine in training decat sa muncesc pupici tuturor, o seara buna!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
diana87 (27 aug 2013), niculina04 (27 aug 2013), Puffoasa (27 aug 2013), rommyna (27 aug 2013), Zoe (31 aug 2013)
  #5039 (permalink)  
Vechi 27 aug 2013, 09:24:26
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Felicitari pentru cele doua zile bune si pentru cumparaturile facute. La salate inainte!


Sa stii ca nu vorbesti la pereti, chiar daca nu este plin jurnalul tau de oameni si activitati. Eu va citesc mereu, dar nu am mereu chef sa scriu

Distractie placuta la training! Mi se pare fascinant felul in care prinzi comportamnetul oamenilor, dpdv psihologic...si foarte mult imi place felul in care povestesti. Poate, vreodata in viata asta, voi reusi sa va intalnesc pe tine si pe Ralu.

Pupici & zi minunata!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
barbuta (27 aug 2013), niculina04 (27 aug 2013)
  #5040 (permalink)  
Vechi 27 aug 2013, 10:20:57
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul
Felicitari pentru cele doua zile bune si pentru cumparaturile facute. La salate inainte!


Sa stii ca nu vorbesti la pereti, chiar daca nu este plin jurnalul tau de oameni si activitati. Eu va citesc mereu, dar nu am mereu chef sa scriu

Distractie placuta la training! Mi se pare fascinant felul in care prinzi comportamnetul oamenilor, dpdv psihologic...si foarte mult imi place felul in care povestesti. Poate, vreodata in viata asta, voi reusi sa va intalnesc pe tine si pe Ralu.

Pupici & zi minunata!
Stiu ca sunteti fete care ma cititi, si ca nu sunt singura. E doar asa, sentimentul asta de gol, pentru ca nu mai e forumul ce era la un moment dat....

Si eu sper sa ne intalnim intr-o zi, Romi. Acum sunt intr-o pauza de la training, am mai facut o activitate interesanta, despre feedback negativ/ pozitiv si sugestii negative si pozitive.

Tu esti un genist care trebuie sa dezamorseze o bomba, dar ai fost la oftalmolog si nu vezi, asa ca un coleg te ghideaza cu diverse tipuri de discurs. Se face un punctaj si din asta reiese care comportament e mai bun - feedback sau sugestii, pozitive sau negative, sau combinatii Si, evident, iar am fost legati la loc. Au fost si crize de ras incontrolabil, cand nu mai intelegeam nicio instructiune, sau nici eu, nici ghida nu stiam care e dreapta sau stanga.

Cica mai avem 2 joculete azi. I looove playing. Am aflat ca o sa mai particip la un training de time management in noiembrie. I am very excited

O zi buna in continuare.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
rommyna (27 aug 2013), rozica1965 (28 aug 2013)
 

Informatii despre slabit
animis23, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, ocupate, ro, sanatos, slabit, slabute, studentei


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Afumat sau nu?! Slabuta Aditivi Alimentari 5 01 aug 2012 13:19:32
Da sau nu carbohidratilor ? micutza1 Pregatirea pentru slabire 16 27 oct 2011 18:56:38
Sarmalele ingrasa sau nu? minouse Alimentatia 13 29 iun 2010 21:27:56
Votati sau nu? Sheba Discutii off-topic 5 06 dec 2009 19:01:42
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole