Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4311 (permalink)  
Vechi 24 sep 2013, 09:27:53
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Ah, uitasem sa va spun, ca vrem sa dam drumul la un nou concurs.. Se pare ca eu functionez f bine in concursuri si ma motgiveaz ala maxim! Asa ca voi deschide un nou subiect, numit "Toamna se numara slabutele!".. stay tuned.. daca sunteti interesate
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4312 (permalink)  
Vechi 24 sep 2013, 09:37:28
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Te salut si eu, sexy girl! Da-le-ncolo de kg, vor zbura cat ai clipi, vine iarna, este timp de sport. Tu sigur esti exigenta cu tine, asta stim, stim si sentimentul kg in plus dar chill, girl, curand vei fi iar in super forma.

Sportuiesc si eu in continuare -am intrerupt doar saptamana trecuta, fiind super aglomerata cu munca si overtime-ul - si ma bucur sa vad lumea pusa pe treaba. Sambata am fost la protestul biciclistilor si am fost peste 6000, sentimentul de a vedea atatia oameni pe biciclete, inclusiv voinicei de cativa anisori, a fost mi-nu-nat!

O sa incep sa merg si la o sala apropiata de mine, ca sa alerg mai mult, oricat cardio as face acasa, parca nu are acelasi efect - nu-mi pot reveni dupa vacanta , cand am alergat, biciclit si umblat dupa pofta inimii si m-am simtit mai bine ca niciodata.

Sweeeetttyyyyyyyyy
Ce ma bucur ca m-ai vizitat! Chiar ma gandeam ce mai faci tu..
Am vazut pozele din vacanta.. impresionant si sublim, dupa cum ne-ai obisnuit.. A fost vacanta perfecta, mai ales ca ai avut si actvitate intensa, cu biciclit si plimbarit

Mi s-a parut o intiativa extraordinara, asta cu protestul biciclistilor, se pare ca in sfarsiot incepem sa ne dezghetam si noi.. si sa ne facem auziti

Am inceput sa prind si eu curaj si sa ma imbarbatez, zicandu-mi ca o sa imi revin la forma mea din vara si fap[tul ca am revenit aici pe slabute ma va ajuta.. Iubesc din suflet comunitatea asta, va iubesc pe voi toate ca reustiti sa imi dati incredere in mine si sa ma imbarbatati! Chiar daca mai dau eu bir cu fugitii, tot aici ma intorc cu mare drag!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (25 sep 2013), Khali (24 sep 2013), rommyna (24 sep 2013)
  #4313 (permalink)  
Vechi 24 sep 2013, 09:39:57
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Sweeeetttyyyyyyyyy
Ce ma bucur ca m-ai vizitat! Chiar ma gandeam ce mai faci tu..
Am vazut pozele din vacanta.. impresionant si sublim, dupa cum ne-ai obisnuit.. A fost vacanta perfecta, mai ales ca ai avut si actvitate intensa, cu biciclit si plimbarit

Mi s-a parut o intiativa extraordinara, asta cu protestul biciclistilor, se pare ca in sfarsiot incepem sa ne dezghetam si noi.. si sa ne facem auziti

Am inceput sa prind si eu curaj si sa ma imbarbatez, zicandu-mi ca o sa imi revin la forma mea din vara si fap[tul ca am revenit aici pe slabute ma va ajuta.. Iubesc din suflet comunitatea asta, va iubesc pe voi toate ca reustiti sa imi dati incredere in mine si sa ma imbarbatati! Chiar daca mai dau eu bir cu fugitii, tot aici ma intorc cu mare drag!

The only way is up, beautiful, optimismul aduce numai beneficii, negativismul -numai dezavantaje peste tot!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Khali:
Kclaudyia (24 sep 2013)
  #4314 (permalink)  
Vechi 24 sep 2013, 10:50:00
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Well, hello my darling Daniela!

Uuuu ce fain ca te-ai reapucat de CHLX, inca nu stiu daca sa ma reapuc si eu sau sa fac totusi P90X 2.. Mai fac saptamana asta si daca nu ma simt ok, vin si eu cu tine la cHLX..
Eu in astea 2 luni am mai facut sport.. De 3 ori pe saptaman cel putin faceam, dar degeaba daca am mancat ca o nesimtita

Ohoo tu stai bine cu 1.5 kg.. Si la mine tot la abdomen si muffin top se vede.. Acolo se pune prima data..

Hai ca ne revenim noi incet
Buna
Daca as fi avut si eu ambitia ta si sa fi facut sport de 3 ori pe sapt altfel statea treaba...insa eu am mancat in nesimtire si sport deloc. Am observat ca in perioadele in care mananc foarte mult si aiurea, nu mai am chef de nimic..nici macar de plimbare..as sta in pat la un film cu punga de chipsuri in mana...Dar acum mi-am facut poftele si gata!!!
Nu este mult 1,5 kg...nu ma ingaras repede..dar slabesc la fel de incet...sa le dau jos mi-ar trebui tot 2 luni ..Nu kg ma deranjeaza...dar am pus la butica si talie cate 2-3 cm..muuult...
Am citit ca te-ai apucat din nou de CHLX ...ce bineeee...am partenera de suferinta ...Adevarul este ca daca nu gasesti un program de sport exct pe gustul tau...cu greu te tii de treaba
Soooo...spor la treaba
__________________
Motivatia te face sa incepi...obiceiul te face sa continui.....
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (24 sep 2013)
  #4315 (permalink)  
Vechi 24 sep 2013, 11:59:36
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
The only way is up, beautiful, optimismul aduce numai beneficii, negativismul -numai dezavantaje peste tot!
Amin sister!
Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul


Buna
Daca as fi avut si eu ambitia ta si sa fi facut sport de 3 ori pe sapt altfel statea treaba...insa eu am mancat in nesimtire si sport deloc. Am observat ca in perioadele in care mananc foarte mult si aiurea, nu mai am chef de nimic..nici macar de plimbare..as sta in pat la un film cu punga de chipsuri in mana...Dar acum mi-am facut poftele si gata!!!
Nu este mult 1,5 kg...nu ma ingaras repede..dar slabesc la fel de incet...sa le dau jos mi-ar trebui tot 2 luni ..Nu kg ma deranjeaza...dar am pus la butica si talie cate 2-3 cm..muuult...
Am citit ca te-ai apucat din nou de CHLX ...ce bineeee...am partenera de suferinta ...Adevarul este ca daca nu gasesti un program de sport exct pe gustul tau...cu greu te tii de treaba
Soooo...spor la treaba
Sa stii ca asa e, un lucru negativ altrage multe altele.. La fel e si cu mancatul asta aiurea, atrage dupa sine si lipsa de chef de miscare, bad mood, depresie and so on..
Ce conteaza ca am facut sport, avand in vedere ca am pus pe mine.. Dar lucrul bun din toata treaba asta e ca nu se vede chiar f urat surplusul si asta datorita faptului ca am castigat masa musculara, deci sub stratul de sunca se vad si niste muschiuleti acolo
Oricum masuratorile oficiale o sa le fac sambata, asa ca inainte de concurs.. Sa vada tot poporul cat de vitzica sunt

Deci ne tinem de CHLX, da? Eu inca nu am febra musculara, dar simt ceva la picioare
E bine ca macar inca mai reusesc sa ridic cat ridicam inainte, adica Burn Phase le-am inceput cu cat lucram la Lean Phase..
Sper sa am timp sa mai bag si ceva T25 printre picaturi, de ex azi teoretic e zi de pauza la CHLX dar eu voi face ori T25, ori un Total Body Workout de la P90X 2..
Nu te bagi si tu la concurs?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
danyella2008 (24 sep 2013)
  #4316 (permalink)  
Vechi 24 sep 2013, 12:52:39
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Amin sister!


Sa stii ca asa e, un lucru negativ altrage multe altele.. La fel e si cu mancatul asta aiurea, atrage dupa sine si lipsa de chef de miscare, bad mood, depresie and so on..
Ce conteaza ca am facut sport, avand in vedere ca am pus pe mine.. Dar lucrul bun din toata treaba asta e ca nu se vede chiar f urat surplusul si asta datorita faptului ca am castigat masa musculara, deci sub stratul de sunca se vad si niste muschiuleti acolo
Oricum masuratorile oficiale o sa le fac sambata, asa ca inainte de concurs.. Sa vada tot poporul cat de vitzica sunt

Deci ne tinem de CHLX, da? Eu inca nu am febra musculara, dar simt ceva la picioare
E bine ca macar inca mai reusesc sa ridic cat ridicam inainte, adica Burn Phase le-am inceput cu cat lucram la Lean Phase..
Sper sa am timp sa mai bag si ceva T25 printre picaturi, de ex azi teoretic e zi de pauza la CHLX dar eu voi face ori T25, ori un Total Body Workout de la P90X 2..
Nu te bagi si tu la concurs?
Chiar conteaza sportul...poate la kg am pus amandoua la fel...insa la mine arata oribil..si nu exagerez..nu mai am forma...burta mea e plina de sunci...muschii doar se simt ..nu se mai vede nimic...si ce e mai rau ...iarasi am celulita
Normal ca ne tinem...este singurul program pe care l-am dus la capat..si fara prea mult efort..pt ca ne place
Eu nu stiu daca o sa mai fac ceva pe langa...ar trebui macar ceva ex cu mingea aia pe care am luat-o dar nu am facut cu ea decat de 2-3 ori
Febra am facut tare de tot...inca mai am ... probabil ca pauza de la sport si-a spus cuvantul
La greutati si eu am crescut fata de prima data (pe atunci nu aveam ganterele reglabile) si fac asa:
- biceps - 4-5 kg
- triceps - 4 kg
- picioare - 9 kg
- umeri - 6 kg
- spate - 6-7 kg
Sunt multumita...si abea astept faza push ca imi place cel mai mult

O sa ma intru si eu in concurs...merg sa-mi fac intrarea oficial
__________________
Motivatia te face sa incepi...obiceiul te face sa continui.....
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (25 sep 2013)
  #4317 (permalink)  
Vechi 24 sep 2013, 13:10:32
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Hello my dear! Ti-am dus dorul Nu am apucat sa-ti scriu ieri, dar sper ca ma primesti si astazi in casuta ta


Bine ai revenit, te asteptam cu drag si eram un pic dezamagita ca ati disparut in masa, voi cele cateva fete pe care va iubesc tare...numai Ralu' trebuie sa reapara, dar vad ca nu vrea prea curand. Si Niculici, dar la ea e scuzabil

Draga mea, sa ai o zi miunata, sa reusesti sa dai jos cele 5 g acumulate in aceasta perioada, sa te vedem fit si vesela. Iar eu vreau dovezi ale ingrasarii masive de care vorbesti prin cateva poze pe aici.


Iti voi raspunde in curand la mine in jurnal si, daca esti curioasa, gasesti cateva poze cu moi lately in private album. Arat ca o diva! Azi dimineata mi-a masurat asistenta "burtica" si nu am decat 93 de cm! Pe burta goala, vorba ceea... adio talie, adio lume!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
Kclaudyia (25 sep 2013)
  #4318 (permalink)  
Vechi 25 sep 2013, 09:24:19
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

Chiar conteaza sportul...poate la kg am pus amandoua la fel...insa la mine arata oribil..si nu exagerez..nu mai am forma...burta mea e plina de sunci...muschii doar se simt ..nu se mai vede nimic...si ce e mai rau ...iarasi am celulita
Normal ca ne tinem...este singurul program pe care l-am dus la capat..si fara prea mult efort..pt ca ne place
Eu nu stiu daca o sa mai fac ceva pe langa...ar trebui macar ceva ex cu mingea aia pe care am luat-o dar nu am facut cu ea decat de 2-3 ori
Febra am facut tare de tot...inca mai am ... probabil ca pauza de la sport si-a spus cuvantul
La greutati si eu am crescut fata de prima data (pe atunci nu aveam ganterele reglabile) si fac asa:
- biceps - 4-5 kg
- triceps - 4 kg
- picioare - 9 kg
- umeri - 6 kg
- spate - 6-7 kg
Sunt multumita...si abea astept faza push ca imi place cel mai mult

O sa ma intru si eu in concurs...merg sa-mi fac intrarea oficial
La kg eu am pus mai mult Si la cm la fel.. Astept sa ma masor oficial ptr concurs sa vad exact cum stau..
Nu mai am taliuta aia de asta varam de 62.5 Deci sunci si la mine.. checked
Celulita parca nu am vazut, dar am sa uit mai bine, cred ca e ceva ...

Mie imi place Lean Phase..

Si eu lucrez cam aceleasi greutati, in conditiile in care sunt 12 repetari, dar la Push phase o sa le cresc, ca acolo se vor face 10 repetari.
Chiar ma bucur ca am reinceput CHLX, nu regret decizia..
Dupa ce termin CHLX o sa fac again BB.. combinatia asta a facut minuni!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
danyella2008 (26 sep 2013)
  #4319 (permalink)  
Vechi 25 sep 2013, 09:29:15
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul
Hello my dear! Ti-am dus dorul Nu am apucat sa-ti scriu ieri, dar sper ca ma primesti si astazi in casuta ta


Bine ai revenit, te asteptam cu drag si eram un pic dezamagita ca ati disparut in masa, voi cele cateva fete pe care va iubesc tare...numai Ralu' trebuie sa reapara, dar vad ca nu vrea prea curand. Si Niculici, dar la ea e scuzabil

Draga mea, sa ai o zi miunata, sa reusesti sa dai jos cele 5 g acumulate in aceasta perioada, sa te vedem fit si vesela. Iar eu vreau dovezi ale ingrasarii masive de care vorbesti prin cateva poze pe aici.


Iti voi raspunde in curand la mine in jurnal si, daca esti curioasa, gasesti cateva poze cu moi lately in private album. Arat ca o diva! Azi dimineata mi-a masurat asistenta "burtica" si nu am decat 93 de cm! Pe burta goala, vorba ceea... adio talie, adio lume!
Si eu v-am dus dorul honey bunny!
Awww I wove you tooooooooo!!!!

Cu Ralu am vb acum cateva saptamani, prin mesaje.. Chiar o sa ii mai trimit azi un mesaj sa vad ce mai face matza..

Cred ca ai facut o greseala de scriere, ai vrut sa scrii 5 KG, nu g

Ce zici tu?? Poze? Acum? Oh noes!!! Chiar nu vreau sa iti stric buna dispozitie si sa il sperii pe bebe cu suncile mele

Hai mai ca la tine e normal sa iei cm in talie, dar din ce am mai citit eu pe la tine nu ai pus multe kg in sarcina, deci stai chill

Hai ca dau o tura pe la tine prin albume sa ma delectez cu burtica minunata!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
rommyna (25 sep 2013)
  #4320 (permalink)  
Vechi 25 sep 2013, 09:44:30
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neatza darlings!

Se anunta o zi frumoasa azi.. Sper sa mai tina un pic timpul cu mine.. God I hate cold!
V-am mai zis ca urasc iarna si anotimpul rece in general..

Ieri a fost o zi 90% buna dpdv alimentar.. Am trisat cu un patratel minuscul de ciocolata cu lapte belgiana, adusa de colgii mei si cum eu sunt pofticioasa ligic ca mi-am bagat boticul.. Apoi la p[ranz a venit un coleg cu niste placinta cu dovleac si al luam o bucata cat degetul mic..
Si ptr cxa mi s-a facut pofta de placinta, cum am ajuns acasa mi-am facut si eu, dar cu mere.. Am cumparat foi de placinta si am pus o singura foaie/placinta + muulta umplutura.. Evident ca umplutura nu a avut zahar, ci am pus indulcitor stevia pudra + multa scorti si am pudrat un pic de zahar vanilat, adica jumate de pliculet.. Oricum nu cred sa aiba mai mult de 100 - 120 calorii/100 g..
Am papat dimineata cam 150 de g, cu iaurt si o banana.
Sport nu am facut ieri, aveam pauza la CHLX si desi initial am zis ca fac totusi ceva, am ales sa fac o baie fierbinte si sa ma bag in pat cu mister, la un film.. Si nu orice film, Lista lui Schindler.. Da, aruncati cu pietre in mine ca nu il vazusem, shame on me
M-a marcat filmul.. Si m-a facut sa ma gandesc cat de mult trebuie sa pretuim viata, sa pretuim ce avem si sa incetam sa ne mai plangem pentru lucuri minore, gen "m-am ingrasat 2kg" sau "nu am bani sa imi iau rochia visata".. Ar trebui sa ne bucuram ca avem un acoperis deasupra capului, ca avem familii care ne iubesc, ca avem ce manca si in primul rand ca avem LIBERTATE si TRAIM!

Si dupa cum ziceam, sport nu am facut ieri, dar mi-am scos parleala azi dimineata, cu T25 Total Bosy care m-a stors la propriu, am asudat ca un cal
In seara asta am Burn Circuit 2.

Meniul meu pe ieri a aratat asa:

MD: Shake dintr-o banana, pepene rosu si galben de la congelator si un pumn de mure congelate + lapte batut, o lingurita de faina de canepa si una de seminte de chia
G1: un mar mare de la bunica din curte + o patratica de cioco cu lapte
Pranz: Vita slaba, cu rosii uscate, capere, sos de soia, un pic de vin si smantana slaba (made by me, o nebunie de gust ) + garnitura de piure de conopida si dovlecei
o bucata mica de placinta cu dovleac
G2: 40 g de alune de padure crude + 1 patratel de cioco 85% cacao
Cina: Salata dintr-o rosie, un castravete, un ardei, cateva frunze de salata verde, ceapa rosie, 6 masline negre fara sambure si o conserva de caracatita
- cateva guri de cola 0
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (25 sep 2013), LOREDANA99 (25 sep 2013), rommyna (25 sep 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole