Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #7161 (permalink)  
Vechi 11 sep 2012, 14:04:36
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Buna fetele
Am lipsit de pe aici, am vazut ca sunt si fete noi, deci le urez succes in lupta cu kg
Sunt si eu iarasi la dieta, doar ca nu mi-am ales ziua potrivita pentr a incepe, ieri dimineata m-am trezit cu "musafirii" iar planurile mele pentru sport au trebuit putin amanate. nici azi nu pot sa fac, nu ma simt prea bine, deci pana joi macar per sa fie ok.
Si sa scot bicicleta de la "naftalina"
O sa incep cu bici, apoi cand o sa ma simt in stare o sa incerc iarasi insanity
Cu mancarica e mai greu acum pentru mine. M-am mutat, acum e si iubi cu mine. Deci nu mai pot face ca inainte. Cand ma inchideam in camera cand mama manca. o sa fie o provocare. trebuie sa rezist, trebuie sa pot spune nu si sa invat sa privesc cand iubi papa ce nu trebuie greu, dar trebuie
Sper sa reusesc, ca doar nu e prima data, si sa ajung iarasi la mentinere greu, dar trebuie
Va pup

Andreea, ce mai faci? toate bune la tine?
Marinuta draga mea, te iau la bataita, am vazut ca te-ai rotunjit? cum s-a intamplat eu te stiu tot slabuta.
Noi suntem alaturi de tine, impreuna o sa reusim
Spor la vopsit
  #7162 (permalink)  
Vechi 11 sep 2012, 14:24:50
silviadm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 35
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

fetele ce mai facetinu am mai trecut de multisor pe aicimunca munca si iar muncacu program cam rau ,dar de azi o sa'mi schimbe prg deci o s am timp s intru mai des...eu am incercat s ma mentin cu sport cand si cand ma simt in stare...dar ambizia d a d jos inca vreo 2 kg nu a disparut
Marinutza harnicuta ca de obicei spor la treaba!
Andra important e s reincepi sportulnici eu nu reusesc mereu dar fac macar de 2'3 ori pe sapt, spre rusinea mea am avut sapt in care nu faceam nimik in casa ramaea tot la misarea care o fceam knd ieseam cu bicicleta pe afara ... si odata faeam zilnic
o zii frumoasa s aveti!
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1924 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1407 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1666 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7163 (permalink)  
Vechi 11 sep 2012, 14:31:32
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Buna silvia Pai o sa incep iarasi...doar ce, inainte faceam si in fiecare zi si mergeam si la munca. acum ca sunt acasa, iti dai seama ca o sa fac
Doar ca sunt cu usafirii pe cap si ma simt rau. Pentru ca luna august am facut in asa fel sa nu am ciclu. Pentru ca eram cu verii mei la mine si trebuia sa mergem pe ici pe colo. ma fost tot la mare, lac si parcuri pe apa. deci am citit in carticica de la anticonceptionale ca se poate sa faci sa sara o luna asa ca asta am facut. deci acum am ciclu, si nu am mai avut de prin 20 iulie.de aia poate sunt si asa. ca e mai nasol cum am sarit peste o luna.
sport o sa fac imediat ce o sa pot.
Ei, lasa. Bucura-te ca ai de munca. Pe mine m-a lasat acasa, dupa 1 an jumate ce lucram acolo
Zice ca nu mai are de munca ce sa facem... a picat prost momentul dar asta este
In rest, toate bune la tine?
  #7164 (permalink)  
Vechi 11 sep 2012, 15:30:18
marinuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: chisinau, Moldova
Vârsta: 35
Dieta: Mancam sanatos
Date: 155cm, 75kg
Mesaje: 14.892
Aprecieri acordate: 1.948
Am fost apreciat(a) de 4.054 ori in 2.886 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Buna Fetele...am vopsit dar mai am un pic spre seara o sa termin de vopsit camera...miine ma mut in alta camera cu vopsitul...pai andra..aly...mam ingrasat de cind medicul ia propus surioarei mele sa intrerupa sarcina la 7 luni ca tot se simtea rau...si am tras la nervi uf doamne...si iata asa am dat iama in mincare...am ajuns la 62 kg si acum incet incet am ajuns la 57.9 kg...slava domnului surioara e ok...si micutul la fel...Luca il cheama si are 4 luni...desi la nastere puteau muri ambii.....dar cind medicii pregateau sala pentru cezariana bebeul a iesit pe cale naturala...
__________________
marinuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #7165 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 12:46:03
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna fetele
Am lipsit de pe aici, am vazut ca sunt si fete noi, deci le urez succes in lupta cu kg
Sunt si eu iarasi la dieta, doar ca nu mi-am ales ziua potrivita pentr a incepe, ieri dimineata m-am trezit cu "musafirii" iar planurile mele pentru sport au trebuit putin amanate. nici azi nu pot sa fac, nu ma simt prea bine, deci pana joi macar per sa fie ok.
Si sa scot bicicleta de la "naftalina"
O sa incep cu bici, apoi cand o sa ma simt in stare o sa incerc iarasi insanity
Cu mancarica e mai greu acum pentru mine. M-am mutat, acum e si iubi cu mine. Deci nu mai pot face ca inainte. Cand ma inchideam in camera cand mama manca. o sa fie o provocare. trebuie sa rezist, trebuie sa pot spune nu si sa invat sa privesc cand iubi papa ce nu trebuie greu, dar trebuie
Sper sa reusesc, ca doar nu e prima data, si sa ajung iarasi la mentinere greu, dar trebuie
Va pup


Andreea, ce mai faci? toate bune la tine?
Marinuta draga mea, te iau la bataita, am vazut ca te-ai rotunjit? cum s-a intamplat eu te stiu tot slabuta.
Noi suntem alaturi de tine, impreuna o sa reusim
Spor la vopsit

Bine ai revenit Andra, mi-a fost dor de tine!

Poate ai mai pus 2-3 kg pe tine, dar am vazut pozele de la mare, in care esti cu mama ta, si arati f. bine! Un pic lucrat la burtica si o sa fii perfecta!

Ai ambitie si vointa, o sa ajungi imediat la mentinere!
Stiu cum e seara, sotul meu are un metabolism super, aseara manca mici si cartofi prajiti si bere! Si e suplu! Alta data mananca seara inghetata, alune, tortilla (dupa care sunt innebunita) si ma intreaba mereu daca ma deranjeaza... si ii zic ca nu, pentru ca in fond, nu il pot obliga pe el sa nu manance, trebuie sa ma oblig pe mine sa rezist tentatiilor. mai greu e in weekend.

Si eu astept musafirii

O zi cat mai frumoasa!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7166 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 12:47:45
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
Buna Fetele...am vopsit dar mai am un pic spre seara o sa termin de vopsit camera...miine ma mut in alta camera cu vopsitul...pai andra..aly...mam ingrasat de cind medicul ia propus surioarei mele sa intrerupa sarcina la 7 luni ca tot se simtea rau...si am tras la nervi uf doamne...si iata asa am dat iama in mincare...am ajuns la 62 kg si acum incet incet am ajuns la 57.9 kg...slava domnului surioara e ok...si micutul la fel...Luca il cheama si are 4 luni...desi la nastere puteau muri ambii.....dar cind medicii pregateau sala pentru cezariana bebeul a iesit pe cale naturala...
Doamne , saracuta de ea, imi dau seama ce a simtit si cum ai stat tu
Ma bucur insa ca totul s-a rezolvat si sunt amandoi bine si sanatosi
Ei, lasa ca o sa reusesti tu. esti o ambitioasa, deci o sa fie bine

Sa ai spor atunci cu vopsitul
  #7167 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 13:01:40
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Bine ai revenit Andra, mi-a fost dor de tine!

Poate ai mai pus 2-3 kg pe tine, dar am vazut pozele de la mare, in care esti cu mama ta, si arati f. bine! Un pic lucrat la burtica si o sa fii perfecta!

Ai ambitie si vointa, o sa ajungi imediat la mentinere!
Stiu cum e seara, sotul meu are un metabolism super, aseara manca mici si cartofi prajiti si bere! Si e suplu! Alta data mananca seara inghetata, alune, tortilla (dupa care sunt innebunita) si ma intreaba mereu daca ma deranjeaza... si ii zic ca nu, pentru ca in fond, nu il pot obliga pe el sa nu manance, trebuie sa ma oblig pe mine sa rezist tentatiilor. mai greu e in weekend.

Si eu astept musafirii

O zi cat mai frumoasa!
Buna Andreea, si mie de voi
Pai pozele acelea sunt inainte sa vina verii mei la mine acolo nu aveam decat 1-2 kg in plus. intre timp, am mai pus azi dimi aveam 55.8...
Ma vad enorma. nimic nu ma deranjeaza cat ma supara colacul care il am in jurul taliei. am aripi, o sa zbor in curand daca nu sunt cumine
Fac si haz de necaz
Micii si cartofii tu i i-ai pregatit?
Eu nu stiu ce sa mai pregatesc de mancarica, ca sa nu am tentatii. Iubi nu e pretentios. mananca ce ii fac. dar tutusi, nu ii pot da carne fiarta care sa nu aibe gust. lucreaza mult, si are nevoie sa pape.
De data aceasta o sa fie mai greu, il am pe iubi si e ceva ce nu aveam decat in weekend. deci tineam dieta in timpul saptamanii, sambata era asa si asa, iar duminica mai calcam pe langa. dar mergea treaba. acum...trebuie sa fiu cuminte
in rest, tu ce mai faci? esti bine?
Pupici
ps: ma bucur ca sunt iarasi printre voi
  #7168 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 13:04:37
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Salutare, Andreea, azi am facut curat in toata casa, asa cum voiam, in sfarsit o pauza binemeritata pe forum

Am facut si un pilafior si ma simt mai relaxata

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna fetelor!

Ce planuri aveti pentru azi?

Geanina, am vazut pozele tale, arati f bine!
Andrutza, mi-ai lipsit! ce ma bucur ca mai treci pe forum, bine zicea Marina de tine, "un suflet cald"

Intotdeauna exista o zi potrivit pt dieta nu dispera.

Pai ce papa iubi asa interzis de chiar trebuie sa te inchizi in camera asa de tentant?


Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna fetele
Am lipsit de pe aici, am vazut ca sunt si fete noi, deci le urez succes in lupta cu kg
Sunt si eu iarasi la dieta, doar ca nu mi-am ales ziua potrivita pentr a incepe, ieri dimineata m-am trezit cu "musafirii" iar planurile mele pentru sport au trebuit putin amanate. nici azi nu pot sa fac, nu ma simt prea bine, deci pana joi macar per sa fie ok.
Si sa scot bicicleta de la "naftalina"
O sa incep cu bici, apoi cand o sa ma simt in stare o sa incerc iarasi insanity
Cu mancarica e mai greu acum pentru mine. M-am mutat, acum e si iubi cu mine. Deci nu mai pot face ca inainte. Cand ma inchideam in camera cand mama manca. o sa fie o provocare. trebuie sa rezist, trebuie sa pot spune nu si sa invat sa privesc cand iubi papa ce nu trebuie greu, dar trebuie
Sper sa reusesc, ca doar nu e prima data, si sa ajung iarasi la mentinere greu, dar trebuie
Va pup

Andreea, ce mai faci? toate bune la tine?
Marinuta draga mea, te iau la bataita, am vazut ca te-ai rotunjit? cum s-a intamplat eu te stiu tot slabuta.
Noi suntem alaturi de tine, impreuna o sa reusim
Spor la vopsit
Silvia happy to see you. Stai calma, ca si eu stau prost cu sportul acu vine iarna, tre sa ne mobilizam.

In rest, esti ok, cu jobul cum e?
Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
fetele ce mai facetinu am mai trecut de multisor pe aicimunca munca si iar muncacu program cam rau ,dar de azi o sa'mi schimbe prg deci o s am timp s intru mai des...eu am incercat s ma mentin cu sport cand si cand ma simt in stare...dar ambizia d a d jos inca vreo 2 kg nu a disparut
Marinutza harnicuta ca de obicei spor la treaba!
Andra important e s reincepi sportulnici eu nu reusesc mereu dar fac macar de 2'3 ori pe sapt, spre rusinea mea am avut sapt in care nu faceam nimik in casa ramaea tot la misarea care o fceam knd ieseam cu bicicleta pe afara ... si odata faeam zilnic
o zii frumoasa s aveti!
Aoleu, cred si eu ca te-ai simtit rau, ai luat o luna fara pauza AC sau cum?
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Doar ca sunt cu usafirii pe cap si ma simt rau. Pentru ca luna august am facut in asa fel sa nu am ciclu. Pentru ca eram cu verii mei la mine si trebuia sa mergem pe ici pe colo. ma fost tot la mare, lac si parcuri pe apa. deci am citit in carticica de la anticonceptionale ca se poate sa faci sa sara o luna asa ca asta am facut. deci acum am ciclu, si nu am mai avut de prin 20 iulie.de aia poate sunt si asa. ca e mai nasol cum am sarit peste o luna.
sport o sa fac imediat ce o sa pot.
Bafta, Marinuta, sa dai jos iar, ai ambitie ma bucur ca e bine surioara ta si nepotelul.

Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
Buna Fetele...am vopsit dar mai am un pic spre seara o sa termin de vopsit camera...miine ma mut in alta camera cu vopsitul...pai andra..aly...mam ingrasat de cind medicul ia propus surioarei mele sa intrerupa sarcina la 7 luni ca tot se simtea rau...si am tras la nervi uf doamne...si iata asa am dat iama in mincare...am ajuns la 62 kg si acum incet incet am ajuns la 57.9 kg...slava domnului surioara e ok...si micutul la fel...Luca il cheama si are 4 luni...desi la nastere puteau muri ambii.....dar cind medicii pregateau sala pentru cezariana bebeul a iesit pe cale naturala...
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7169 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 13:43:15
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul

Andrutza, mi-ai lipsit! ce ma bucur ca mai treci pe forum, bine zicea Marina de tine, "un suflet cald"

Intotdeauna exista o zi potrivit pt dieta nu dispera.

Pai ce papa iubi asa interzis de chiar trebuie sa te inchizi in camera asa de tentant?


Aoleu, cred si eu ca te-ai simtit rau, ai luat o luna fara pauza AC sau cum?

Drga mea si voi mi-ati lipsit. Si imi place mult sa vb cu tine Deci ma bucur ca ai scris
Am fost ocupata in mare parte cu mutarea. Si de aceea nu am mai prea intrat. apoi nu am avut net ca a durat un pic pana la bagat aici. Plus ca inainte de asta am fost in vacanta, au fost verii mei la mine 10 zile si am fost plecati mai mereu. seara cand ajungeam, faceam dus, mancare, ordine, stateam cu ei si pe la calc nu am mai apucat.
Da, ai dreptate. Dar vroiam sa ma apuc e sport inca de luni. asa ca sper de maine sa pot face. azi noapte tare rau mi-a fost. aseara inainte sa ma pun in pat, imi venea sa plang de durerea de spate
Plus ca m-au suparat tare musafirii.

Pai iubi mananca ce ii pregatesc eu, cu o pofta de 10 persoane. Are pofta de mancare. parca si cand bea apa iti face pofta. si doar cred ca ai vazut ce slab e
Aseara am facut piure de cartofi, cu salata si carnaciori.
am papat si eu, dar era devreme si am papat combinatia potrivita - carbo + legume. atat.nu am exagerat.

Nu stiu ce sa fac serios, sunt in pana de idei. Ce sa ii pregatesc ca sa nu aiba guste de dieta? sa nu imi zica ca il pun la slabit. ceva sa fie si gustos si sa pot ciuguli si eu pe langa ei.
Azi ma gandeam sa fac un pilaf de orez cu ciupercute si lor sa le fac o bucata de carne eu sa pap doar pilaf cu ceva muraturi
Ca nici sa exagerez in fata lor nu pot ca apoi se iau de mine. acum nu o mai am doar pe mami ci si pe iubi.

Cat despre anticonceptionale, eu iau yaz care se iau fara pauza. sunt 28 pastile. 24 roz, 4 albe. cam intre ziua 2-4 din alea albe iti vine ciclul. in carticica scria ca poti sarii o luna dar nu sa exagerezi, binenteles. oricum, nu mai fac.
Am luat cela 24 roz si cand a trebuit sa trec la cele 4 albe, leam aruncat si am trecut la alt blister, care l-am luat tot. aseara am inceput al 3lea blster, deci am intrat la normal.

Tu, in rest? ce ai mai facut? ceva noutati?
Ca doar de mine am vb
  #7170 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 14:43:13
silviadm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 35
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Salutare fetelece faceti ?





Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna silvia Pai o sa incep iarasi...doar ce, inainte faceam si in fiecare zi si mergeam si la munca. acum ca sunt acasa, iti dai seama ca o sa fac
Doar ca sunt cu usafirii pe cap si ma simt rau. Pentru ca luna august am facut in asa fel sa nu am ciclu. Pentru ca eram cu verii mei la mine si trebuia sa mergem pe ici pe colo. ma fost tot la mare, lac si parcuri pe apa. deci am citit in carticica de la anticonceptionale ca se poate sa faci sa sara o luna asa ca asta am facut. deci acum am ciclu, si nu am mai avut de prin 20 iulie.de aia poate sunt si asa. ca e mai nasol cum am sarit peste o luna.
sport o sa fac imediat ce o sa pot.
Ei, lasa. Bucura-te ca ai de munca. Pe mine m-a lasat acasa, dupa 1 an jumate ce lucram acolo
Zice ca nu mai are de munca ce sa facem... a picat prost momentul dar asta este
In rest, toate bune la tine?


asa zic si astia ca e putin de munca ne'au redus la toate programul dar am noroc ca obligat au nev de 3 persoane,dak nu se inrautateste situatia mai mult voi avea de munca si in iarna, dak da ...caut eu la un restarant pana in primavara
app unde esti in it cred c te'am mai intreb dar am uitat
da in rest bina azi fac doar bicicleta de acum pana la 3jum-4°° k la 4 jum tre s ma intorc la munca


COCO buna happy to see you toosunt bine ....da eu deja incep s ma mobilizezo s fc min 4 ori pe sapt bici ...nici nu vreau exagerez...imi pare rau cand m gand ca vara asta am fost mai putin ambitioasa ,
anul trecul am avut mai multa ambitie din cate imi amintescaveam rezultate super eh...acum ma pun pe miscare
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1924 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1407 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1666 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
50, 60, am, calorii, dieta, grupa, iii, jurnal, kg, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5349 02 ian 2012 04:29:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 7018 02 ian 2012 04:26:15
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 10181 04 sep 2011 01:17:12
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5254 23 mar 2011 01:37:24
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole