Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

"Academia Craciunitelor Ambitioase"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #121 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 11:06:05
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de DianaN Vezi mesajul
Buna dimineata Slabutelor,

Pai, am iesit cu sotul meu in oras "sa ne facem de cap". Am fost la mall si mi-am luat crispy de la kfc cu sos fara cartofi. Nu mi-au picat deloc bine, si mi-am luat o clatita sa imi treaca senzatia naspa. Am zis ca daca tot o fac lata hai sa imi iau si o clatita.
Seara ne-a prins in centru si sotul meu a vrut la Mac, asa ca mi-am luat si eu un sandvici in lipie, dar am luat si cartofi sa nu mai patesc ca dimineata. Si uite as am facut-o lata de tot. Ce ma bucur e ca nu am mai simtit aceiasi satisfactie ca inainte in timp ce am mancat fast-food, si nici nu mai am de gand sa mai repet experienta prea curand. Pt prima data sunt convinsa ca voi putea duce aceasta dieta pana la capat si ca nu voi abandona "lupta" pentru a ma indopa cu prostii ca pana acum.
Neata Diana:*!Deci asa se explica!
Cand o sa mai ai pofta de asa ceva,dar in varianta mai sanatoas sa imi zici sa te ajut sa le faci!Nu e capat de tara sa iti mai faci de cap o data la ceva timp,dar nu e bine pentru ca dupa cum bine vezi si la tine imediat nu"mai intra"daca te inveti pe un anumit fel de mancare!
Si eu merg azi in Mall,dar nu ajung pe la fast-food-uri!Nu e nimic acolo ce nu as putea sa imi fac eu acasa!
Cu sportul cum stai?Ai cele minim 3 sedinte de sport saptamana asta?
Imediat ma apuc si eu sa fac!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Răspuns cu citat
  #122 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 11:52:11
DianaN's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 116.9kg
Mesaje: 247
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori intr-un mesaj
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Neata Diana:*!Deci asa se explica!
Cand o sa mai ai pofta de asa ceva,dar in varianta mai sanatoas sa imi zici sa te ajut sa le faci!Nu e capat de tara sa iti mai faci de cap o data la ceva timp,dar nu e bine pentru ca dupa cum bine vezi si la tine imediat nu"mai intra"daca te inveti pe un anumit fel de mancare!
Si eu merg azi in Mall,dar nu ajung pe la fast-food-uri!Nu e nimic acolo ce nu as putea sa imi fac eu acasa!
Cu sportul cum stai?Ai cele minim 3 sedinte de sport saptamana asta?
Imediat ma apuc si eu sa fac!
Neata! Da, asa se explica.....sotul meu e de vina!!!
Am cele 3 sedinte deja, oricum mai vreau sa fac si azi 30 min. Sper sa am si scadere la cantar. Eu am lunea ziua de cantar.
Oricum sunt happy ca deja 3 persoane m-au intrebat daca am mai slabit!!! Foarte motivational
DianaN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #123 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 12:05:02
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de DianaN Vezi mesajul
Neata! Da, asa se explica.....sotul meu e de vina!!!
Am cele 3 sedinte deja, oricum mai vreau sa fac si azi 30 min. Sper sa am si scadere la cantar. Eu am lunea ziua de cantar.
Oricum sunt happy ca deja 3 persoane m-au intrebat daca am mai slabit!!! Foarte motivational
Oooo!Felicitari atunci si la mai multe!Si eu vreau sa fac,dar nu prea am chef...plus ca am si treabaaaa....Imediat im dau 2 palme si ma apuc.!
Eu nu cred ca mai intru azi fetelor ca am alte activitati,dar mi-ar place ca maine sa va vad meniuri complete si sper ca mandra de rezultatele din saptamana asta!
Va pup si sa fiti cat puteti voi de cuminti!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Răspuns cu citat
  #124 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 20:51:41
Ikerina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Tentativa de Dukan :)
Date: 175cm, 78.7kg
Mesaje: 402
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Ooooo! Mi se pare mie sau am pierdut multe in doua zile?
__________________
Jurnal Ikerina - Nu voi privi niciodata in pamant! Iar daca o voi face... va fi doar cat sa imi admir pantofii!

Nu-mi negociez principiile!
Planuri? Incerc sa invat sa nu imi mai fac!


In continuare... Voi da tot ce-i mai bun!
Răspuns cu citat
  #125 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 21:29:03
Ikerina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Tentativa de Dukan :)
Date: 175cm, 78.7kg
Mesaje: 402
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de mikaelaflo Vezi mesajul
Stiu ca tu esti sefa, si trebuie sa ne impingi de la spate....si am uitat ca nu trebuie sa intru in polemica cu tine ca o sa ies tot eu sifonata....nu conteaza. Nu tin nicio dieta anume atunci. Nu am intrat in concurs nici ca sa ma aflu in treaba nici ca sa va incurc. O sa am meniuri, o sa am calorii, o sa am sport, si scadere la cantar. Sper sa aveti toate! Din cauza mea sa nu va faceti griji, o sa am puncatj corect
Dincolo de punctajul corect si de numarul de calorii sau scaderea la cantar conteaza propria satisfactie ca ai reusit sa scazi intr-o maniera sanatoasa, si, mai mult decat atat, provocarea mai mare va fi sa ne mentinem la greutatea pe care o atingem, pentru ca, este o realitate, fugarim intr-un concurs si ne abtinem de la toate cele interzisele ca imediat dupa sa ne aruncam cu capul in toate bombele calorice care ne ies in cale. Ideal este sa invatam ce ne trebuie si ce nu... Si avem multe de invatat unele de la altele
Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Stiu ca ma pot baza pe tine ca de aia am insistat atat sa vi in echipa cu mine!
Nu mai sunt numai io sefa ca de data asta Diana a dat cumva startul si cu ea am ales numele grupului,sloganul,poza si deci amandoua suntem"sefe"!
Nu vreau sa gresesti fara sa vrei,de aia m-am luat de tine!Daca tu alegi sa mananci asa sunt sigura ca ai cercetat inainte si sti tu ce faci:*,dar trebuuie sa fiu sigura ca sti ce faci si ca nu incurci dietele.
Am stat si m-am gandit azi la"tonul"care ziceai tu ca l-am avut..Si mi-a trecut tarziu prin minte ca era vorba de raspunsul la intrebarea ta depsre mancarea mea de post!Pai nu prea am cu ce ma lauda...ca nu am prea multe optiuni...mananc carbohidrati la greu si grasimi cat mai putine(fata de altii care tin post)...Incerc sa pap alimente cu proteine vegetale si cam atat....dupa Craciun ma bag si eu la proteine incet incet si o sa scad si mai mult atunci!
Fetelor,mie tre sa imi vina musafirii saptamana ce vine asa ca daca ma ratzoiesc prea tare la voi sa nu ma luati in seama,daaa?
Eu va iubesc pe toate si vreau sa aveti rezultate frumoase si sa fim acolo in top 3(macar)!
Eu chiar nu ma simt sefa, poate doar putin agitatoare de mase, ca sa-i zicem asa... Nu ati vrea sa fiu eu sefa in toata chestia asta
Andra, te asteptam cu drag sa intaresti randurile consumatorilor de proteine slabe!
Citat:
Anterior postat de mikaelaflo Vezi mesajul
Bine ca ai revenit la sentimente mai bune..ca ma certam cu tine. Te rog nu mai gandi pt mine.....nu m-am apucatde nicio keto...pt simplul fapt ca nu am studiat-o....dar in mintea mea a inflorit ideea ca totusi langa proteine merg si grasimi, atat timp cat sunt grasimi bune (si cascavalul ala facut de soacra mea e atat de buuunnn) si nu sunt combinate cu glucide. Si l-am adaugat in meniu doar pt simplul fapt ca nu faceam caloriile. Nu pot sa mai mananc inca 2 portii de pui ca mi se intoarce si mie de el...asa ca ampreferat sa adaug 2 felii de cascaval...si asta la gustare...singur, necombinat. Dar na....tu, sefa, trebuie sa fii nemultumita si sa aplici criticile constructive....dar eu nu ma impac prea bine cu ele atat timp cat ma tin de treaba si am rezultate. Ok? Acum hai sa ne pupam si sa revenim la competitia noastra fairplay.

Ce faceti fetelor? Astazi ati asteptat sa vedem cum iese paruiala? Unde sunteti? Ce ati mancat? Ce sport ati facut? Merge dieta?
Eu saptamana asta am macat cam monoton, nu prea am avut timp prea mult pentru gatit, insa poate ma apuca un pic de creativitate acum, ca pot combina proteinele Chiar ma gandeam sa cobor sa imi fac o ciorbita din piept de pui, nu stiu daca o sa gasesc echivalentul in lista de alimente, dar vad eu cum ma descurc... In rest am de gand ceva dovlecei umpluti cu branza de vaci si un sufleu de conopida cu branza de vaci si renumitele tarate de ovaz...
Sport: am ales Pilates, imi place mai mult decat orice, ma intorc acasa in patru labe, dar dorm foarte bine dupa
Am tras cu ochiul la cantar si e de bine
Citat:
Anterior postat de mikaelaflo Vezi mesajul
Am postat tabelul cu masuratorile actualizate: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post865585
Felicitari si la mai mici dimensiuni! :* Abia astept sa mai modific si eu Ma uitam ca sunt pe aproape la unele dintre ele
Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

si la replica asta eu trebuia sa tac?Neah!!!
2: Daca vrei sa mananci grasimi bune acestea nu se afla in cascaval!mananca avocado,nuci,migdale,etc daca vrei grasimi bune.
Din nou, nu s-ar mai intitula Dukan pur daca ar baga ingredientele de mai sus... Fiecare dintre noi mai adapteaza, in functie de ce gaseste prin frigider... Ca asa, nici eu nu-s prea conforma cu iaurt cu 1.8% grasimi si branza slaba de vaci
Citat:
Anterior postat de DianaN Vezi mesajul
Buna slabutelor,

Dupa cum ati vazut (cine s-a uitat) meniul meu de azi e un dezastru (vreo 2000 cal din fast-food). Nu vreau sa imi caut scuze si nici sa imi plang de mila. Tot ca vreau sa va spun este ca nu se v-a mai intampla pana la sf concursului sa am un astfel de meniu.
In legatura cu neintelegerile de mai sus...simt nevoia sa imi spun parerea. Aflu acum ca avem un sef. Eu nu am citit in regulamentul concursului sa existe vreunul, si nici nu cred ca cea care a creat grupul este sefa noastra. Personal nu cred ca avem nevoie de o sefa. Cred ca fiecare dintre noi are un plan de slabit, pe care vrea sa il urmeze, toate vrem sa slabim si nu trebuie sa fim impinse de la spate (cu exceptia celor care cred ca au nevoie). Asa ca, ar trebui sa ne sprijinim reciproc, nu sa ne certam sau criticam.
Andrada, trebuie sa accepti ca nu toate stim atat de mult despre diete, combinatii si asa mai departe, ca gresim, si ca vom mai gresi, ca vom mai avea si abateri. Important este ca fiecare din noi sa ne tinem de planul ce ni l-am stabilit si sa gasim aici sprijin in momentele nasoale, si bineinteles sa gasim raspunsuri la ce nu stim (combinatii, alimente interzise etc). Cred ca daca se creaza o atmosfera aici neplacuta, cu oameni care se considera mai sefi decat altii vom sfarsi prin a ne destrama ca si grup.

Fetele, nu am vrut sa supar pe nimeni, asta e parerea mea pe scurt,am tinut sa mi-o spun pentru ca nu cred ca suntem pe drumil cel bun ca si grup.
Asa este! Suntem aici sa ne sfatuim, sa ne sustinem, dar asta nu inseamna ca trebuie sa plecam din start de la premisa ca am gresit, vom mai gresi... Este drept, poate ca unele dintre noi suntem mai "artagoase", insa nu facem asta cu rautate. Sincer, nu vreau sa treca nimeni prin ceea ce am trecut eu pana sa scad sub 90 de kilograme. Eram mereu nemultumita, nu doream sa mai ies din casa, in permanenta trebuia sa joc teatru si sa mimez ca imi este bine cand imi era foarte clar ca nu este asa. Si asta de la fel de fel de abateri de genul "daca tot am facut-o lata astazi, macar sa o imping la extrem". Mancam in timpul zilei la fast-food si noaptea stateam si plangeam in pat ca nu imi placea ceea ce vad in oglinda... Aproape ma uram pentru lipsa de vointa si pentru faptul ca nu depuneam nici cel mai mic efort sa ma opresc... Nu va pot reda starea mea, felul cum ma simteam, cum ma vedeam eu si cum imi inchipuiam ca ma vad oamenii din jur... Toti doctorii la care am fost vara asta cu problemele mele mi-au atras atentia ca m-am distrus cu cresterea excesiva in greutate... Nici acum nu sunt mandra de mine... Si imi este foarte frica de faptul ca voi ramane cu acest complex...
Suntem un grup pentru ca avem de invatat unele de la altele. Avem personalitati diferite si diete diferite. Dar trebuie sa imprumutam obiceiurile bune ale celorlalte 6 partenere de echipa.
Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Oooo!Felicitari atunci si la mai multe!Si eu vreau sa fac,dar nu prea am chef...plus ca am si treabaaaa....Imediat im dau 2 palme si ma apuc.!
Eu nu cred ca mai intru azi fetelor ca am alte activitati,dar mi-ar place ca maine sa va vad meniuri complete si sper ca mandra de rezultatele din saptamana asta!
Va pup si sa fiti cat puteti voi de cuminti!
Ai nevoie de ajutor cu palmele?
Spor sa ai si sa avem rezultate frumoase!
__________________
Jurnal Ikerina - Nu voi privi niciodata in pamant! Iar daca o voi face... va fi doar cat sa imi admir pantofii!

Nu-mi negociez principiile!
Planuri? Incerc sa invat sa nu imi mai fac!


In continuare... Voi da tot ce-i mai bun!
Răspuns cu citat
  #126 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 22:05:37
Ikerina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Tentativa de Dukan :)
Date: 175cm, 78.7kg
Mesaje: 402
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Diana, astazi fara cina? Sau nu ai apucat sa completezi integral meniul?
Cristina, pe unde esti?

__________________
Jurnal Ikerina - Nu voi privi niciodata in pamant! Iar daca o voi face... va fi doar cat sa imi admir pantofii!

Nu-mi negociez principiile!
Planuri? Incerc sa invat sa nu imi mai fac!


In continuare... Voi da tot ce-i mai bun!
Răspuns cu citat
  #127 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 22:20:04
DianaN's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 116.9kg
Mesaje: 247
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori intr-un mesaj
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de Ikerina Vezi mesajul
Diana, astazi fara cina? Sau nu ai apucat sa completezi integral meniul?
Cristina, pe unde esti?

Nu am apucat inca sa completez, am fost lenesa. Acu ma pun
DianaN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #128 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 22:28:40
Ikerina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Tentativa de Dukan :)
Date: 175cm, 78.7kg
Mesaje: 402
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de DianaN Vezi mesajul
Nu am apucat inca sa completez, am fost lenesa. Acu ma pun
Super, ma speriasem sa nu cumva sa fi mancat doar ~900 calorii astazi Si nici ciocolata amaruie n-ar fi fost o optiune fericita pentru cina
Si un sfat, l-am primit la randul meu la inceputurile mele de forumista: uita de cremwuesti... Nu-s tocmai sanatosi... Bine, in general preparatele din carne sunt oarecum contraindicate... Am vazut la un moment dat cum se faceau din niste muschiuleti mici ditamai bucatile de muschi file afumat... Le injecteaza excesiv de multa solutie salina... Ceea ce duce la retentia de apa in corp...
__________________
Jurnal Ikerina - Nu voi privi niciodata in pamant! Iar daca o voi face... va fi doar cat sa imi admir pantofii!

Nu-mi negociez principiile!
Planuri? Incerc sa invat sa nu imi mai fac!


In continuare... Voi da tot ce-i mai bun!
Răspuns cu citat
  #129 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 22:37:05
DianaN's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 116.9kg
Mesaje: 247
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori intr-un mesaj
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de Ikerina Vezi mesajul
Super, ma speriasem sa nu cumva sa fi mancat doar ~900 calorii astazi Si nici ciocolata amaruie n-ar fi fost o optiune fericita pentru cina
Si un sfat, l-am primit la randul meu la inceputurile mele de forumista: uita de cremwuesti... Nu-s tocmai sanatosi... Bine, in general preparatele din carne sunt oarecum contraindicate... Am vazut la un moment dat cum se faceau din niste muschiuleti mici ditamai bucatile de muschi file afumat... Le injecteaza excesiv de multa solutie salina... Ceea ce duce la retentia de apa in corp...
Ioi, stiu ca nu sunt buni. Incerc sa ii mananc cat mai rar, in lipsa de idei si de altceva in frigider. In genere mananc sunca, am auzit ca ar fi mai putin artificiala....
Sincer, m-a tentat sa nu mai iau cina, sa recuperez de ieri, dar m-am gandit ca nu e tocmai o alternativa sanatoasa.
Ma duc sa ma uit la ceva la tele, la vreo emisiune culinara
O seara faina sa ai!

Noapte buna Slabutelor!
DianaN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #130 (permalink)  
Vechi 03 dec 2011, 22:50:24
Ikerina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Tentativa de Dukan :)
Date: 175cm, 78.7kg
Mesaje: 402
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de DianaN Vezi mesajul
Ioi, stiu ca nu sunt buni. Incerc sa ii mananc cat mai rar, in lipsa de idei si de altceva in frigider. In genere mananc sunca, am auzit ca ar fi mai putin artificiala....
Sincer, m-a tentat sa nu mai iau cina, sa recuperez de ieri, dar m-am gandit ca nu e tocmai o alternativa sanatoasa.
Ma duc sa ma uit la ceva la tele, la vreo emisiune culinara
O seara faina sa ai!

Noapte buna Slabutelor!
Asa-i, nu e alternativa sanatoasa saritul peste mese... Poate gasesti ceva idei de mancare
O seara frumoasa si tie!
Noapte buna tuturor!
__________________
Jurnal Ikerina - Nu voi privi niciodata in pamant! Iar daca o voi face... va fi doar cat sa imi admir pantofii!

Nu-mi negociez principiile!
Planuri? Incerc sa invat sa nu imi mai fac!


In continuare... Voi da tot ce-i mai bun!
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, academia, ambitioase, concurs, craciun, craciunitelor, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
de trei ori ura pentru brasovencele ambitioase:) Iris66 Judetul Brasov 2 20 apr 2010 14:28:42

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole