Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #2061 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 21:36:11
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Ok,ok...am inteles: pot manca atat branza cu 2%,cat si gem/dulceata conforma cu paine. Dar intrebarea e..le pot manca la acelasi mD? De ex ...o felie de paine cu dulceata si o felie cu branza? Nu prea stiu unde intra dulceata,la glucide?! Daca da,combinatia ar trebui sa fie ok..

Sigur, eu am mancat deseori combinatia asta- paine conforma, branzica si gem conform ! Chiar mi-ai facut pofta!!Astept raspunsul fetelor cu privire la painea integrala multicereale despre care am vorbit mai devreme in Gasca- inca nu sunt convinsa daca e conforma si de aceea astept Slabutele sa ma ajute , sa stiu daca pap sau nu maine dimi. Singura remarca aici ar fi ca Monti zice ca branza trebuie sa fie degresata .
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2062 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 21:46:26
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Mi-esti tare draga si vreau sa fii bine, madam!
multumesc puisor si eu vreau sa fie totul bine... pic asa cand imi aduc aminte cat am de slabit.....
eu despre painea aia nu stiu nimic... ca paine mananc doar wasa 24
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de eva 9; 26 iul 2011 at 21:53:54.
  #2063 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 21:58:37
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
multumesc puisor si eu vreau sa fie totul bine... pic asa cand imi aduc aminte cat am de slabit.....
eu despre painea aia nu stiu nimic... ca paine mananc doar wasa 24
Eu am asa mare incredere in tine si in Monti, incat nu ma pot abtine sa iti spun ca sunt convinsa ca vei reusi, vom reusi impreuna. Eu voi fi aici si voi mai inventa retete sau vad eu ce mai pot face ca sa te ajut sa mai diversifici si sa fie papa bun si sa mai uiti ca trebuie sa dai niste pardalnice de kg jos . Hai ca putem, pe cuvant! Sunt etape in perioada slabirii. Si Monti zice in carti ca vor mai aparea si stagnari, dar ca nu trebuie sa ne descurajam deloc si sa punem mana sa slabim mai departe, fiind conforme si avand incredere. Bine, n-a zis el asta chiar asa poetic cum o fac eu , dar ideea era sa fie rabdare cu propriul corp si sa continuam lupta. Pancreasul are nevoie de timp sa se faca bine, dragul de el. Reusim, Eva, iti promit!
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2064 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 22:12:47
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Sigur, eu am mancat deseori combinatia asta- paine conforma, branzica si gem conform ! Chiar mi-ai facut pofta!!Astept raspunsul fetelor cu privire la painea integrala multicereale despre care am vorbit mai devreme in Gasca- inca nu sunt convinsa daca e conforma si de aceea astept Slabutele sa ma ajute , sa stiu daca pap sau nu maine dimi. Singura remarca aici ar fi ca Monti zice ca branza trebuie sa fie degresata .
Intr-adevar, dar m-au linistit fetele spunandu-mi ca branza cu 2% e totusi mai buna dpdv nutritiv si ca nu e asa o mare drama daca o folosesc. Si cerealele le mananc cu iaurt 1,8, nu stiu, sper sa nu gresesc prea tare dar...mi se pare mult mai sanatos decat 'posirca' aia cu 0, % ..
Nu am putut sa nu observ ce prezenta tonica esti pe forum...de cand ai revenit parca s-a inviorat totul se vede ca le cunosti pe fete de ceva timp si eram curioasa..tu doar 1,5 kg ai avut de slabit ? scuze daca mi-am permis prea multe...
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2065 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 22:49:18
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Intr-adevar, dar m-au linistit fetele spunandu-mi ca branza cu 2% e totusi mai buna dpdv nutritiv si ca nu e asa o mare drama daca o folosesc. Si cerealele le mananc cu iaurt 1,8, nu stiu, sper sa nu gresesc prea tare dar...mi se pare mult mai sanatos decat 'posirca' aia cu 0, % ..
Nu am putut sa nu observ ce prezenta tonica esti pe forum...de cand ai revenit parca s-a inviorat totul se vede ca le cunosti pe fete de ceva timp si eram curioasa..tu doar 1,5 kg ai avut de slabit ? scuze daca mi-am permis prea multe...

Sunt de acord cu fetele- iaurtul este indicat sa aiba peste 3% grasime, PENTRU SANATATE si pentru silueta, fiindca nu afecteaza slabitul sau mentinerea greutatii. Eu iti spun din proprie experienta asta, din moment ce sunt nevoita sa pap zilnic 200 ml iaurt + Colon Help (digestia mea e lenesa- putin spus). Am slabit fara probleme cu 3,5%, 2%, etc, in functie de cum gaseam in magazine.

Imi place sa fiu cu voi aici, imi place sa ma informez si sa va spun si voua ce stiu/aud/cred. Imi place sa citesc ce scriu fetele, sa ma inspir si sa renunt la singuratatea in ceea ce priveste subiectul "stil de viata sanatos". Prietenii mei nu inteleg, nu ii intereseaza viata sanatoasa, ei papa fast food si paste, orez si pepeni . Eu am invatat foarte multe de la fete si consider ca fiecare dintre noi care a descoperit Slabutele, si-au schimbat intr-un mare fel viata!

Eu am plecat prin iunie anul acesta de la 55,6 kg (parca) si vroiam sa ajung la 50. Ma tot chinuiam, ma chinuiam, pana intr-o zi cand Slabutele mi-au vazut criteriile - inaltime si greutate si s-au crucit pentru ca vroiam sa ma sinucid cumva slabind pana la 50!!! Asa ca am decis sa imi revizuiesc target-ul si sa ajung la 55 si sa raman aici.

Multumesc inca o data Slabutelor pentru ca mi-au fost alaturi si pentru ca nu m-au lasat sa imi fac rau, m-au trezit la timp si au fost aici langa mine!!!

In urma cu cativa ani, am avut mai multe kg- aprox 70 sau ceva de genul asta. M-am infometat, mi-a cazut mult parul, mi-era rau, am incercat si cu sport, dar mi se marea masa musculara si ma simteam oribila, etc. Am reusit sa slabesc cu diverse diete, chinuit si greu, frustrant si inuman... Oscilam foarte mult de la o luna la alta si mi-era tot mai greu sa pastrez echilibrul. De ex, intr-o zi (cu facultate la zi si job full time) mancam 1 baton Fibrobar si 2 mere. Atat. Si fumam si beam cafea. Pana intr-o zi cand am auzit de Monti si am inceput sa ma documentez. De 2 ani si vreo 7 luni m-am lasat de fumat si am adoptat un stil de viata sanatos. Era putin greu pana la Montignac, pentru ca citeam foarte multe pareri pe net si imi schimbam meniurile de la o zi la alta, fara noima sau echilibru. De cand cu Monti, mi se pare usor si ma simt foarte bine.

Pe scurt povestea mea .
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Sylvester; 26 iul 2011 at 22:54:36.
  #2066 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 23:08:32
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Pe scurt povestea mea .[/QUOTE]

Deci asa sta treaba...am citit printre randuri faptul ca in urma cu ceva timp aveai mai multe kg, de aceea am intrebat.. prin ceva asemanator am trecut si eu..de cand ma stiu am fost plinuta, iar pe la 17 ani am facut sala...slabisem ceva, imi schimbasem alura, aratam ok.Nu slaba, in niciun caz, dar ok. Dupa sala m-am lasat in voia..mancarii, iar in toamna cand m-am intors la scoala aveam 67 de kg m-am ambitionat, am mai slabit...pana pe la 60-61-62...atunci am decis ca e cazul sa termin cu foametea de toate felurile si sa mananc sanatos (asta a fost anul trecut, dupa Paste) ..am tinut un fel de hipocalorica, a fost greutz pana am renuntat la dulciuri, nu am renuntat complet, dar oricum,..am reusit sa-mi pastrez obiceiul de a nu bea sucuri de orice fel si de a nu manca fast-food si cartofi prajiti. Stagnasem cand am intrat la facultate, ba chiar ma ingrasasem putin..aveam 54 de kg...si dupa 2 saptamani in Bucuresti, mai slabisem, eu aratam altfel dar cantarul arata 53 (sa nu uit, nu mancam dupa 6 iar cina mea consta intr-un baton fibrobar..in fiecare zi)M-am apucat si de aerobic, tae bo, role.... In orice caz, in sesiunea de iarna a inceput nebunia m-am ingrasat mult,nici nu stiu cat, mancam la dulciuri..of! tot ceea ce poftisem intr-un an intreg. Bine ca a trecut...stiu ca la un mom dat ma cantarisem si aveam vreo 58..si mi-am revenit pana la sesiunea de vara, cand am luat-o mai incet, mi-am 'controlat' excesele..si nu am patit ca prima data. Acum sincera sa fiu am scris 55 in jurnal cu aproximatie, nu m-am mai cantarit de f mult timp,ma obseda cantarul si de data asta nu vreau sa mai fac greseli... Oricum, stiu ca am slabit, masuratoarea mea este oglinda.si ochiul meu cel critic de viitor procuror..mai am 3-4 kg sa dau jos ca sa arat exact cum vreau..
In speranta ca nu v-am plictisit CHIAR atat de tare, imi inchei povestea..stiu ca este off-topic, dar ma bucur ca ai avut incredere si mi-ai spus-o pe a ta si...am vrut sa fiu sincera cu voi,din moment ce ati fost atat de dragute de cand am intrat in gasca. P,s: nu ma omorati ca am scris romane...
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2067 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 23:22:35
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Pe scurt povestea mea .
Deci asa sta treaba...am citit printre randuri faptul ca in urma cu ceva timp aveai mai multe kg, de aceea am intrebat.. prin ceva asemanator am trecut si eu..de cand ma stiu am fost plinuta, iar pe la 17 ani am facut sala...slabisem ceva, imi schimbasem alura, aratam ok.Nu slaba, in niciun caz, dar ok. Dupa sala m-am lasat in voia..mancarii, iar in toamna cand m-am intors la scoala aveam 67 de kg m-am ambitionat, am mai slabit...pana pe la 60-61-62...atunci am decis ca e cazul sa termin cu foametea de toate felurile si sa mananc sanatos (asta a fost anul trecut, dupa Paste) ..am tinut un fel de hipocalorica, a fost greutz pana am renuntat la dulciuri, nu am renuntat complet, dar oricum,..am reusit sa-mi pastrez obiceiul de a nu bea sucuri de orice fel si de a nu manca fast-food si cartofi prajiti. Stagnasem cand am intrat la facultate, ba chiar ma ingrasasem putin..aveam 54 de kg...si dupa 2 saptamani in Bucuresti, mai slabisem, eu aratam altfel dar cantarul arata 53 (sa nu uit, nu mancam dupa 6 iar cina mea consta intr-un baton fibrobar..in fiecare zi)M-am apucat si de aerobic, tae bo, role.... In orice caz, in sesiunea de iarna a inceput nebunia m-am ingrasat mult,nici nu stiu cat, mancam la dulciuri..of! tot ceea ce poftisem intr-un an intreg. Bine ca a trecut...stiu ca la un mom dat ma cantarisem si aveam vreo 58..si mi-am revenit pana la sesiunea de vara, cand am luat-o mai incet, mi-am 'controlat' excesele..si nu am patit ca prima data. Acum sincera sa fiu am scris 55 in jurnal cu aproximatie, nu m-am mai cantarit de f mult timp,ma obseda cantarul si de data asta nu vreau sa mai fac greseli... Oricum, stiu ca am slabit, masuratoarea mea este oglinda.si ochiul meu cel critic de viitor procuror..mai am 3-4 kg sa dau jos ca sa arat exact cum vreau..
In speranta ca nu v-am plictisit CHIAR atat de tare, imi inchei povestea..stiu ca este off-topic, dar ma bucur ca ai avut incredere si mi-ai spus-o pe a ta si...am vrut sa fiu sincera cu voi,din moment ce ati fost atat de dragute de cand am intrat in gasca. P,s: nu ma omorati ca am scris romane...[/QUOTE]


Nu este un subiect off topic- aici vorbim despre orice si despre nimic . Noi decidem . Te felicit pentru ambitie si pentru ca ai decis sa papi sanatos si sa ai grija mai multa de tine! Povestile noastre se aseamana si ma bucur ca ne-a iesit Monti in cale sa ne ajute sa traim sanatos si frumos. Iti doresc succes cu target-ul tau, sunt convinsa ca il vei atinge inainte sa iti dai seama !
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2068 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 23:25:05
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
multumesc puisor si eu vreau sa fie totul bine... pic asa cand imi aduc aminte cat am de slabit.....
eu despre painea aia nu stiu nimic... ca paine mananc doar wasa 24
Lala, sunt de acord cu ce spune Eva- mai bine Wasa 24% pana incepi sa faci painica acasa, de care poti fi sigura ca este conforma! Eu ies maine la atac prin magazine sa o gasesc, fiindca mi-amintesc ca am mai cautat si in urma cu ceva vreme si nu am gasit. Slabutelor, poate imi spuneti de unde luati voi !
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2069 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 23:27:24
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Eu am vazut zilele trecute in Billa, deci daca pana si in billa din valcea sunt..trebuie sa gasesti in bucuresti o sa-mi iau si eu, ca prea le faceti reclama
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2070 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 23:28:27
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gata, la nani cu mine! Ma doare spatele si parca si putin capul. Cred ca am obosit, a fost o zi tare lunga si obositoare!
Somnic usor, ladies!
Va pup si ne vedem maine negresit!
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole