Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1291 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 10:47:49
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
eu la micul dejun(7:30) am mancat 2 linguri branza proaspata, 1 ou fiert tare si cateva masline.
La pranz o sa mananc din nou pastai cu piept de pui si la cina din nou pizza (nimeni de la mine din casa nu tine monti si trebuie sa recunosc nici nu imi place sa gatesc in fiecare zi).
Am reusit sa sar peste gustare momentan.
Pizza chiar daca are blat integral nu e Monti, mai bine mananci altceva.
Răspuns cu citat
  #1292 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 10:50:08
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Q88 pizza e montignac? Cu ce ai facut-o ca poate fac si eu
Răspuns cu citat
  #1293 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 10:53:40
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Pizza Montignac - Slabute.ro

Pizza monti conforma am gasit-o aici pe forum si arata delicios.
Răspuns cu citat
  #1294 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 11:10:28
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Pizza Montignac - Slabute.ro

Pizza monti conforma am gasit-o aici pe forum si arata delicios.
Ea zicea ca e pizza cu blat din tarate si faina integrala, cu ciuperci. Nu a zis daca e cu branza, sau nu am vazut eu...
Reteta asta e conforma, mai e o reteta cu blat de conopida, care cred ca e mai buna.
Răspuns cu citat
  #1295 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 12:07:02
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Ea zicea ca e pizza cu blat din tarate si faina integrala, cu ciuperci. Nu a zis daca e cu branza, sau nu am vazut eu...
Reteta asta e conforma, mai e o reteta cu blat de conopida, care cred ca e mai buna.
Am incercat eu cu cea cu blat de conopida acum vreo cateva luni...dar nu mi-a iesit. Cu siguranta nu am facut eu ceva bine.
Bine, nici torul pufos si cremos nu mi-a iesit din prima, dar a doua oara a fost muuult mai bine.
Răspuns cu citat
  #1296 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 14:50:34
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Reteta am luat-o de pe un alt site si scrie ca e reteta montignac: 1 cana faina integrala, 1/2 cana faina soia si 1/2 cana tarate (eu am pus 1 cana de tarate) 1 praf de copt si 1/2 cana ulei masline, apa minerala cat sa iasa ca o smantana groasa, seminte de chimen, sare, piper, se unge cu sos de rosii facut in casa si se pun ciupercutele; in reteta scrie ca se rade tofu - eu nu am mai pus.
Cum vi se pare? E conforma??
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Răspuns cu citat
  #1297 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 15:21:15
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Azi la pranz am facut un experiment.

Am mancat telina cu branza ca antreu, apoi varza calita cu chiftele de soia si la desert mere piure cu scortisoara.

Am mancat la 11,30 e 14,30 si inca nu mi-e foame si nu simt nevoie de nimic decat de apa ca aveau usturoi chiftelele
Răspuns cu citat
  #1298 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 15:58:20
laura2006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 12 ian 2011
Locaţie: bacau, Romania
Date: 158cm, 55kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 33
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Azi la pranz am facut un experiment.

Am mancat telina cu branza ca antreu, apoi varza calita cu chiftele de soia si la desert mere piure cu scortisoara.

Am mancat la 11,30 e 14,30 si inca nu mi-e foame si nu simt nevoie de nimic decat de apa ca aveau usturoi chiftelele
suna foarte bine meniul tau...
laura2006, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 898 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1299 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 16:37:56
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
da, Ame, stiu ca am cam multe lactate...in special cascaval off...ca sa fac..am si eu o saptamana-2 de cand am descoperit un cascaval in franta care sa imi placa si cum nu am mai mancat de peste 6 luni imi e mereu pofta.
pana la urma la cina am mancat somon cu tocanita de ceapa, si 3 fire de salata verde

cred ca o sa incep si eu sa cam reduc, 1 din branzeturi..2 sa mai mananc asa mult...si ciocolata la fel.
cred ca am sa ma fortez de acum sa beai inainte de fiecare masa macar jumate de kg de apa ..asa cu vreo 30 de minute...si dupa masa la fel . ca sa ma simt satula cu mai putin.
si voi incerca sa mananc numai carne de pui si somon , cu brocoli si conopida sau cu salata ( aici in franta au o salata super care se cheama mache , iar in combinatie cu lamaie si sare e super gustoasa ).Dimineata voi manca de acum wasa cu gem conform ( pana acum am incercat 3 tipuri de gemuri care le-am gasit in magazine , cu capsuni, caise si acum cu afine...pana acum prefer cel cu capsuni..mai am cu fructe rosii sa vad ala cum e )cu lapte/ceai si poate o data pe saptamana o sa imi fac 2 clatite cu lapte si tarate de ovaz.As mai putea manca si lapte cu tarate si cereale dar asta numai cand stau acasa ca nu imi tine deloc foame si daca mananc la 6 pana la 12 lesin de foame...
ah o sa renunt la ciocolata pe cat posibil.adica mai degraba la aia de 70-74% pt ca e asa buna de mananc tot timpu 4 patrate, pe cand aia de 86% mai mult de 2 patrate pe zi nu pot.
cat despre kiwi...cred ca nu mai mananc o perioaaada buna de timp ca m-am acrit de tot de la ei. si inca mai am cativa care trebuie mancat ca se strica, dar dupa asta ciao kiwi

uitati si meniul meu de maine:

Md:clatite cu tarate de ovaz cu gem de afine
P: cred ca ciorba de legume, prune uscate
C: cred ca o sa imi fac niste cus cus , salata fara ulei.
Oana:
- nu face treaba aia cu apa, nu e ok. Bea apa cand ti-e sete, avand grija sa ai cel putin 1 l pe zi. Nici prea multa apap nu e buna. Adica daca nu ti-e sete, nu are rost sa te fortezi sa bei 2-3 litri.
- cioco inlocuieste-o cu 85% si mananca max 40 g pe zi
- decat sa mananci atat de mult pui, pe langa peste pune carne de vita de 2-3 ori pe saptamana. Daca cumperi pui bio, crescut natural numai cu graunte, etc... stii cum e la bunica la tara, aunci mananca de cate ori vrei tu. Daca in schimb e din cel umflat si pufos, mai rarut ca e plin de hormaoni. Mai bine peste din ocean, chiar daca e mai scump.
- planul pt md. e bun. Vezi ca de 2 ori pe sapt poti manca linistita md lipido-proteic: oua, sunca, verdeturi, legume, etc. dar fara paine/ doar cu wasa 24% fibre.
- vezi camaine stai prost cu proteinele. Ele sunt impotante pt muschi, nu mananci proteine, corpul le va lua din proprii muschi. !Inima e cel mai important muschi, asa ca hraneste-o.
- nu incerca sa reduci din cantitati si sa ramai dupa flamanda. La Monti nu e vb de cantitate. Nu cred ca depasesti necesarul tau zilnic, adica undeva la 2000 de calorii.
Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul
Mie mi se pare o super idee! Ame bine ca a acceptat, asa vom avea totul mai simplificat si la orice nelamurire ne uitam acolo...

Bun venit Q88! si multa bafta la slabit!

Astazi nu prea am avut timp sa intru, dar vin si eu cu meniul meu:
MD + P: 1 mar si la vreo 40 min dovlecei si vinete pe tigaia de teflon(fara ulei) cu mujdei de usturoi si o bucatica ciocolata 72%
C: varza calita
G: cateva smochine uscate

Va pup fetele si o seara placuta!
Vezi ca nu ai proteine! Macar niste soia sau naut, fasole boabe, ceva, daca nu carnita, oua, branza.
Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
fetelor sunt fericitaaa ca am citit pe net cum se umple borsul in casa si neaparat o sa incerc si eu weekendul asta ca tare imi e dor de niste bors adevarat acru.sper sa iasa.
Daca iti iese vreu si eu reteta. Mie nu mi-a iesit.
Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
fetelor am pregatit o parte din meniul meu pe maine:
Md:ora6.50:iaurt0,1%+cereale integrale
gustare110:00)-mar mic
pranz:omleta cu ciuperci si varza murata
cina:supa de legume
E bine?
a si as mai avea nevoie de niste raspunsuri:
Ciocolata amara 85% cacao pot manca?Si cand?
Apoi ce branza 0% grasimi mi-ati recomanda?Nu am gasit pe la magazinele din aproprierea mea is ma gandeam sa caut in hypermarketurile mai mari,dar nu stiu de care..Voi ce folositi?
Si in loc de pesmeti wasa ce as puttea folosi pe post de paine?
Wasa se poate folosi pe post de paine, la orice masa, doar daca are cel putin 20% fibre. din cate stiu, in tara doar pesmetii Burger au 21% fibre. Parca mai spunea o fata acum ceva vreme de o animita paine, dar nu am idee ce marca.
Branza ai grija sa nu contina zahar, amidon sau mai stiu eu ce minunatii. Meniul tau e slabut, ai prea putine calorii (si nu doar tu), prea putine proteine, etc. - e prea putin. Vezi cate calorii iti ies si vei vedea.
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Hello fetelor
Ok Ame atunci am sa incep sa fac un plan/schema cind este gata il trimit pe msg privat la corectat, ajustat, sau schimbat vezi tu ce este necesar, te pup. Ma duc la nani vorbim maine o zi buna va doresc.
P.S Oana esti mai bine ?
Cris, sper ca ai dormit bine. Cand va fi gata il voi atasa si fetele sper sa-si dea cu parerea daca e ok sau nu, daca mai au nelamuriri, etc.
Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Vamedeea multumesc pentru corectare!
Citisem undeva ca glucidele cu IG mediu pot fi combinate cu grasimile din peste sau cu ulei de masline si atat! Nu cred ca e intoleranta la gluten ptr ca m-am trezit balonata doar cand am mancat aceasta combinatie; cand am mancat paine integrala cu supa de linte nu am avut aceasta problema.
Va rog sa imi spuneti daca in faza I tb sa exclud painea integrala facuta in casa sau daca ar trebui sa o combin doar cu anumite feluri de mancare (ideea e ca imi place foarte mult si nu as vrea sa renunt la ea).
Nu stiam ca pot sa mananc kiwi.
Ti-a raspuns Aleka!
Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Neata Montignace

Vamedeea de cateva zile mi se intampla dupa pranz si dupa cina. Eu cred ca obisnuita fiind cu dieta hipocalorica nu mananc portii mari si ma simt plina repede. Am avut si CM si cred ca si asta a contribuit. Ieri am mancat mai mult la pranz si la cina si a fost mai bine

Eva ce faci?

Aseara am citit din nou cartea lui Monti aceea galbena Eat your self slim. Si am vazut ca el nu recomanda gustarile decat ca solutie de urgenta nu ca un obicei insa vad ca mesele lui au: antreu, fel principal si desert. Daca s-ar manca exact asa poate nu ne-ar fi foame intre mese.

La sfarsitul mesei meniurile lui au branza si piureuri de fructe. Iaurturi doar unul pe zi.

Meniul de azi:

MD: 2 pere + tarate + iaurt 8.20-9.00
P: varza calita 400 gr + chiftele de soia 6 buc + piure de mere 150 gr 11,30-12,00
G: migdale sau caise uscate 15.00
C: supa crema de legume + paste integrale c u sos de rosi sau cu niste chiftele de soia si salata in functie de timpul disponibil. 18-18.30

O zi buna
La intrebarea ta Eva stia mai bine sa iti raspunda.
Cat despre gustari, eu am aj la concluzia ca nu trebuiesc eliminate. Cea mai buna schema e cea cu 3 mese principale si 2 gustari, mancatul ar trebui sa fie din 3 in 3 ore.
Toti medicii recomanda asta. Asa ca nu elimina gustarile.
CM sa stii ca intensifica senzatia defoame, ai grija sa ai mereu la indemana migdale crude in zilele acestea. In rest, vad ca mananci destul de bine, chiar daca hipocaloric. Sa-ti calculezi si meniurile ca totusi azi sigur nu iti asiguri necesarul de proteine. Cel putin mie asa mi se pare.
Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Meniu ieri:

MD: wassa, gem
G1: ciocolata neagra
P: salata de fasole (fasole diferite tipuri, ceapa, ulei de masline)
G2: mozzarella si un cub branza topita, castravete
C: ciorba de legume si o salata (nu mai stiu exact ce avea, parca rucola, parmezan, inca ceva frunze verzi, etc).

Nu stiam ca gustarile nu sunt recomandate. Dar acuma nici nu cred ca voi reusi sa renunt la ele. Nu de alta, dar de abia le astept.
Nu renunta, toti medicii le recomanda. Iar Monti nu era perfect.
Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Reteta am luat-o de pe un alt site si scrie ca e reteta montignac: 1 cana faina integrala, 1/2 cana faina soia si 1/2 cana tarate (eu am pus 1 cana de tarate) 1 praf de copt si 1/2 cana ulei masline, apa minerala cat sa iasa ca o smantana groasa, seminte de chimen, sare, piper, se unge cu sos de rosii facut in casa si se pun ciupercutele; in reteta scrie ca se rade tofu - eu nu am mai pus.
Cum vi se pare? E conforma??
Nu, chiar daca nu ai folosit branza sau ceva carne pe ea. Blatul, ca sa fie conform, ar trebui sa aiba cantitati egale (cantarite) de faina si tarate. Dar cum tarartele sunt mult mai usoare decat faina, o cana de tarate nu cantareste la fel cat o cana de faina. Data viitoare ia faina Slabesti Mancand pt patiserie si faci pizza um vrei tu, fara nici un stres. Oricum, nu o manca des, are multi carbohidrati si astia nu ajuta la slabire.

Pizza ta era conforma daca nu avea ulei.

Pupici la toate fetele!

Magda, cum te mai simti?

Lala, Eva, ce mai faceti?
Sper ca nu ne-ati parasit pt niste neintelegeri. Daca da, bafta multa in tot ceea ce va propuneti.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1300 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 17:04:51
oaname's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2009
Locaţie: Marseille, Franta
Vârsta: 31
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 57.8kg
Mesaje: 267
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

spuneam eu asa cu apa Ame dar oricum nu pot sa beau.
bine ca stiu ca nu se bea fix inainte de masa, de asta am spus cu jumate de h-o ora.
nu prea sunt eu fana carne de vita dar am sa mai iau si denaia.
pestele stiu ca e f sanatos....dar aici in fr e si al naibii de scump.noroc ca un file de somon e mareee si mananci din el multicel...dar pastravii de ex scumpi ...
puii iau de la arabi , aici la ei sunt crescuti naturali plus ca ei mananca puii dupa ce le taie gatul , adica nu electrocutati. au un gust super, fix de pui de tara si o culoare galbena cu o grasime galbena yammmy.
nu prea mi-au iesit clatitele alea cu tarate de ovaz, a trebuit sa pun si faina integrala.le-am facut cu faina, lapte degresat si tarate, fara ulei si cu 2 m-am saturat.mi-au mai ramas 2 si pentru maine.

am schimbat meniul pe azi, adica mi-am facut la pranz pui cu smantana, inainte de pranz am mancat o felie branza , iar ca desert am mancat 2 patrate cioco 86%.
diseara inca nu m-am hotarat...nu cred ca voi manca tot pui cu smantana, ii las si mamei sa manance...o sa ies sa cumpar niste salata verde si pana la urma cred ca fac cus cus cu salata.
ma gandisem sa mai reduc ca mi se pare chiar ca mananc prea mult...si neavand cantar nici nu stiu cat dau jos si nu vreau sa gresesc...sa zic ca asa functioneaza si sa dau iar gres. ca m-am saturat sa raman doar cu dorinta de a fi slaba.
Ame imediat ce cumpar drojdie proaspata fac borsul si iti spun daca a iesit.
pup fetele
oaname, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2008 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1491 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole