Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3641 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 17:40:40
buburuzze's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Au eva si ce minunatii pacatoase vrei tu sa mananci hmmm ce ai spune de lapte,smoothie,iaurt,supa? ai grija de tine..stiu cat de tare doare
__________________
Răspuns cu citat
  #3642 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 19:14:00
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna seara,fetele
Meniul de azi:
gustare 1-ora 9-juma de baby pepene,ramas de ieri
md-12-un latte macchiato cu cafea decoff
pranz-14.30-2 prepelite la cuptor,la care am luat pielea pe cat s-a putut+salata mega(salata verde,radicchio rosu,ceapa verde,ridichi,rosii,zeama de la juma de lamaie,ulei extravirgin masline,3 lingurite de seminte in puse in prealabil la inmuiat--bleahhh)+un pahar vin rosu sec
gustare-18-o ceasca de expresso decof+30 gr de cioco 80%,pe urma am baut apa minerala cu sucul de la juma lamaie
cina-va fi la 21-200 gr piept curcan cu salata

De azi e si al meu sot la dieta,el trebuie sa renunte neaparat la paine..si paste,ca mananca f mult..azi i-am dat voie la pranz doar o felie de wasa..A facut burta anul asta,el care e slab ca un cui
Va pup fetele,o seara frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3643 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 19:31:05
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul

Dragelor mai am putin si o iau razna cu oscilatiile acestea ingrozitor de mari de greutate.Acum 2 zile aveam 69.7 azi mi-a aratat 72.2.....Nu am avut probleme cu tranzitul sau ceva de genul.Nu am mancat haotic,m-am hidratat si m-am odihnit(cu toate ca as dormi tot timpul).
De abea astept sa ajung in bucuresti la endocrinolog deoarece,cel de aici,nu ma crede ca ma ingras aiurea si ma streseaza.Adica eu merg la el si ii spun adevarul pt ca este doctorul meu si numai asa stiu ca ma pot face bine si el vine cu "trebuie sa faci tu ceva ce nu ar trebui" sau "mananci prea mult "si alte prostii.

Nasol ca nu te crede, pana la capat ar trebui sa stie ca mergi la el sa te vindeci, nu ai avea de ce sa-i ascunzi ceva... nu iti face probleme cu nr kg, sigur nu e permanent.. totusi 2,3 kg se vad,tu le simti pe tine? Le vezi in oglinda? daca nu, nu e grasime, nu te impacienta. Mai cantareste-te peste cateva zile si nu te descuraja, totusi e doar un nr, conteaza mai degraba cum arati si cum te simti.

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
fetelor, iubitele mele... vin de la chirurgul buco-maxilo-facial..
mi-am scos in dreapta maselele de minte jos si sus si n am voie sa mananc decat chestii lichide sau pasate.. ca copii .. si N-AM VOIE INGHETATA noroc ca ploua si e frig..
imi fac un piure de cartofi cu ceva morcovi - nonconform , ma gandeam la gris cu lapte nonconform , supe crema de brocolli... e clar ca nu am ce manca conform... voi aveti idei pentru o suferinda?
inca nu mi-a trecut anestezia, dar am o presimtire ca o sa am dureri si o sa se umfle tareeee tare... dar totusi ce pot sa mananc... cele cu copii mici sa mi povesteasca, cu ce hraniti puii? mere rase cu biscuite?
oooooooof viata
Of of Eva darling intelegem ca esti bolnavioara, dar gandurile astea necurate de unde-ti vin? Subscriu la ce a spus buburuzze.
exista viata dupa inghetata, sa stii uite si ca sa fii/fiti mandra de mine, colegele mele si-au comandat pizza ieri si mancau la 2 noaptea iar eu am putut sta senina in fata lor si nici un muschi de pe fata nu mi s-a clintit. bineinteles ca au recitat vechea poezie,ia si tu, o bucatica nu te ingrasa..dar am rezistat

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Buna fetelor

Lala ai dreptate dar nu inteleg de ce ma complac in situatia asta, ori sint plictisita de a ma tot invarti in acelasi cerc.
Ideea este ca mai am un graunte de optimism asta conteaza

Atunci agata-te de optimismul ala, stiu ca poti

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna seara,fetele
Meniul de azi:
gustare 1-ora 9-juma de baby pepene,ramas de ieri
md-12-un latte macchiato cu cafea decoff
pranz-14.30-2 prepelite la cuptor,la care am luat pielea pe cat s-a putut+salata mega(salata verde,radicchio rosu,ceapa verde,ridichi,rosii,zeama de la juma de lamaie,ulei extravirgin masline,3 lingurite de seminte in puse in prealabil la inmuiat--bleahhh)+un pahar vin rosu sec
gustare-18-o ceasca de expresso decof+30 gr de cioco 80%,pe urma am baut apa minerala cu sucul de la juma lamaie
cina-va fi la 21-200 gr piept curcan cu salata

De azi e si al meu sot la dieta,el trebuie sa renunte neaparat la paine..si paste,ca mananca f mult..azi i-am dat voie la pranz doar o felie de wasa..A facut burta anul asta,el care e slab ca un cui
Va pup fetele,o seara frumoasa!
Maaaama pune-l la slabitttt pai ce, numai noi? in legatura cu meniul tau..nu-i putin cam multa carne?
Voiam sa va intreb ceva.. Eu astazi la pranz am mancat o cutie de ton in suc propriu cu orez basmati fiert si lamaie, a fost foarte bun. Stiu ca stabiliseram mai demult ca tonul in suc propriu poate fi totusi combinat cu orez din asta, sper ca n-am facut o greseala... sau am facut? eva parca explicase mai demult ca merge, daca esti prin zona imi dai o parere?
va pup fetelor, sa va fie de bine pt ca probabil ati luat cina
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3644 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 19:33:29
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Deja vad ca ti s-a scris si ai citit. AICI tin sa semnalez draga Pasy ca SI EU V-AM SCRIS ASTA si nu m-ati bagat in seama . Va scriam ca bagam de zor seminte de in si dupa ce am mancat salata de telina cu maioneza in care am pus seminte de in, am citit pe net ca n-au nici un efect asa intregi, ies din corp asa cum au intrat



Vad ca iar am dat quote pe tema asta... Ai inteles cu inul, da? Inmuiat sau macinat, altfel degeaba il mananci. :* :* :*
Eu nu te-am ignorat sigur..doar ca nu am citit din urma..
azi l-am inmuiat,dar e oribil..a iesit o gelatina din el..a trebuit sa il spal,in sttecuratoare..da am o banuialoa ca si omega ala s-a dus cu gelatina..l-am pus prin salata,da tot aluneca de pe frunzeO sa incerc maine un smoothie dintr-o portocala,sa vad daca sparge si semintele..daca nu..il inmoi in continuare,ce sa fac..

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul

Am nevoie de ajutorul vostru, fiindca chiar e pe bune de data asta, vreau sa vad ceva efecte intr-o luna, nu doar sa ajung la 68 cum scrie in ticker 2 ci chiar mai mult.
Mi-am calcat pe inima si de luni v-am postat meniurile mele. VA ROG MULT sa le puricati, nu ma ignorati... acum chiar va cersesc atentia, desi inca pretind ca nu ma alint. Nu trebuie sa spuneti fiecare cate ceva... Dar cate una din voi pe zi daca se uita si imi spune daca crede ca gresesc sau nu... conteaza mult pentru mine.

Asa ca azi am mancat:

MD: wasa cu branza degresata si masline light
G: 2 caise (la 3 ore dupa MD si 2 inainte de P)
P: varza cu carnati (mai mult varza)
G: 15 migdale si o cescuta cu lapte proaspat (ma rog, fiert, dar cand l-am pus pe foc era caldut de la vaca inca )
C: zacusca pe fasii de ardei gras rosu

Va pup si va multumesc!!
Sigur te vom ajuta cu sfaturi..pt inceput nu mai manca 2 mese glucidice pe zi..cand ai md glucidic,cina tre sa fie ca la pranz.O singura masa glucidica pe zi,e regula.
Cu concursul mamicilor..il urmaresc si eu,e ceva lejer,nu propriu zis un concurs,fiecare tine dieta ei si la sfarsit se tine cont de cine a slabit mai multe kile..<Pana acum a fost Bobo marea castigatoare...e ceva intre voi,fetele mamici,sa va impulsionati la slabitSucces!
Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Emi, ce ma bucur pentru tine... am de gand sa incerc si eu, nu poate sa faca decat bine organismului... as mai scrie o groaza, dar sunt rupta de somn si nu ma prea pot concentra ne 'vedem' maine, fetelor...o dimineata conforma sa aveti !
A fost ok..si azidimi am avut 68.800 la cantar..nu schimb,astept maine pt confirmare
Succes si tie!
Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Meniu azi:

MD: paine, gem, iaurt
G1: ciocolata neagra si migdale
P: spaghete cu salata de rosii, capsuni
G2: 1 mar
C: inca nu stiu
Pana acuma ai carbo la ceruri...incearca ceva peste in seara asta..
si la tine acelasi lucru..md glucidic/pranz si cina Pldoar o masa gl pe zi...
Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul
Buna fetelor
Multumesc eva9 pt raspunsul privind ig al ovazului preparat.

Dragelor mai am putin si o iau razna cu oscilatiile acestea ingrozitor de mari de greutate.Acum 2 zile aveam 69.7 azi mi-a aratat 72.2.....Nu am avut probleme cu tranzitul sau ceva de genul.Nu am mancat haotic,m-am hidratat si m-am odihnit(cu toate ca as dormi tot timpul).
De abea astept sa ajung in bucuresti la endocrinolog deoarece,cel de aici,nu ma crede ca ma ingras aiurea si ma streseaza.Adica eu merg la el si ii spun adevarul pt ca este doctorul meu si numai asa stiu ca ma pot face bine si el vine cu "trebuie sa faci tu ceva ce nu ar trebui" sau "mananci prea mult "si alte prostii.
Buburuza,poate chiar hidratarea aia sa fie de vina..si posibil sa fi mancat sarat..apa+sare,retentie si kile in plus

Eva,sanatate multa,de ce nu mananci ciorbe de legume si carne,pasate...decat neconformismele alea
Tina,eu fileul il fac simplu,fript in tefal..care by the way,e si al meu un pic zgariat...trec pe ceramice,desi sunt asa scumpe...in RO..aici sunt mai ieftine,da nu am curaj sa le trambalez prin bagaje
Bafta cu invatatul !
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3645 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 19:41:27
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
exista viata dupa inghetata, sa stii uite si ca sa fii/fiti mandra de mine, colegele mele si-au comandat pizza ieri si mancau la 2 noaptea iar eu am putut sta senina in fata lor si nici un muschi de pe fata nu mi s-a clintit. bineinteles ca au recitat vechea poezie,ia si tu, o bucatica nu te ingrasa..dar am rezistat


Maaaama pune-l la slabitttt pai ce, numai noi? in legatura cu meniul tau..nu-i putin cam multa carne?
Voiam sa va intreb ceva.. Eu astazi la pranz am mancat o cutie de ton in suc propriu cu orez basmati fiert si lamaie, a fost foarte bun. Stiu ca stabiliseram mai demult ca tonul in suc propriu poate fi totusi combinat cu orez din asta, sper ca n-am facut o greseala... sau am facut? eva parca explicase mai demult ca merge, daca esti prin zona imi dai o parere?
va pup fetelor, sa va fie de bine pt ca probabil ati luat cina
dapoi eu..ieri la cina imi era cam foame..si al meu manca carne prajita de porc..si mirosea..si la pranz tot asa,isi comandase pizzada noroc ca la pranz nu-mi era asa foame..la cina a fost greu..

Pai potarnichile alea sunt mai mici decat porumbeii,doar pieptul ce e de ele..si le-am si "despielitat"Am scris 200 gr de carne,dar nu stiu sigur daca era asa..ca nu am cantar..Oricum te saturi sigur de ele,ca pana rozi la oase iti trece cheful de mancatApoi tin cont ca la >Monty nu cantarim ingredientele..eu doar tre sa fiu atenta si la colesterol,ca il aveam cam la limita de sus..
App,sunt asa toanta ca nu stiu sigur daca sunt potarnichi sau prepelite..daca mai sunt fete din Ita,ce doamne iarta-ma inseamna "Quaglia"
Cu orezul..la faza 1 nu e permis in combinatie cu carne..numa la faza 2 poti combina cu peste asa scrie la carte..Numa ca tu daca vezi ca slabesti si mancand o data pe sapt cu combinatia aia..ce te doare?Incearca..Noi in general aici am cam "personalizat" monty...care nu a renuntat la cafeaua normala,care mai pune nitel zahar in cafea,care bea vin..ca mine,in fiecare zi..sau mai papa si fructe nepermise,vezi eu cu pepenele
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3646 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 20:23:38
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Carnatii aia, sa auzim ce hram poarta !! In rest mie imi suna bine...apropo branza degresata cam cat de degresata era?
Pai erau carnati proaspeti, de casa, dar mie nu-mi plac carnatii (cu exceptia Bratwurstului pe care l-am cunoscut in Germania si pe care l-as manca nu zilnic, dar saptamanal) asa ca am mancat doar 2 bucatele mai mici ca degetul meu mic.
Branza era extrem de degresata. E exquisa de 0,2% grasime, despre care am discutat aici si am descoperit ca are nu stiu ce agent de ingrosare parca, dar mai am in frigider si cum stau prost cu banii... Merge si-asa, momentan...

Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Cum sunt alea masline light? Nu am mai auzit pana acuma. Si merg la mese glucidice? Ma bag si eu in seama.
Baga-te oricand, te rog!!!! Masline light sunt mai putin sarate. Stiu ca Monti nu spune nimic de sare, dar eu o cam evit fiindca am tendinta sa retin lichide si sa ma umflu. Maslinele au intr-adevar grasimi, dar fiindca sunt grasimi nu bune, ci extrem de bune, care scad colesterolul rau, sunt ok si la mesele glucidice.

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Buna fetelor

Ralu am facut reteta ta si a iesit super bun in felul asta pot sa il combin cu ce vreau.
Ieri a fost o zi proasta iarasi.
Lala ai dreptate dar nu inteleg de ce ma complac in situatia asta, ori sint plictisita de a ma tot invarti in acelasi cerc.
Ideea este ca mai am un graunte de optimism asta conteaza
Am fugit la treaba
Scuza-ma, ma doare rau capul si nu prea ma po concentra, dar despre ce reteta vorbesti? Ma bucur ca ti-a placut, oricum

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
fetelor, iubitele mele... vin de la chirurgul buco-maxilo-facial..
mi-am scos in dreapta maselele de minte jos si sus si n am voie sa mananc decat chestii lichide sau pasate.. ca copii .. si N-AM VOIE INGHETATA noroc ca ploua si e frig..
imi fac un piure de cartofi cu ceva morcovi - nonconform , ma gandeam la gris cu lapte nonconform , supe crema de brocolli... e clar ca nu am ce manca conform... voi aveti idei pentru o suferinda?
inca nu mi-a trecut anestezia, dar am o presimtire ca o sa am dureri si o sa se umfle tareeee tare... dar totusi ce pot sa mananc... cele cu copii mici sa mi povesteasca, cu ce hraniti puii? mere rase cu biscuite?
oooooooof viata
Daca tot te gandesti la bebelusi, uite, eu ti-as propune sa faci mancarica ca de obicei, combinatii de carne cu legume, iar dupa ce e mancarea gata sa o bagi in blender pana iese pasta. Fa si tu ceva mai zemoasa mancarica. In rest, vorba cui a zis, scuze ca n-am retinut: supe, iaurturi cu fructe tot blenduite... Eu zic ca poti manca conform, dar daca as fi in locul tau... eu una nici nu mi-as bate capul sa respect regimul... Te compatimesc si iti doresc sa te refaci cat mai rapid. Stiu cum e cu masele scoase.

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul
Buna fetelor
Multumesc eva9 pt raspunsul privind ig al ovazului preparat.

Dragelor mai am putin si o iau razna cu oscilatiile acestea ingrozitor de mari de greutate.Acum 2 zile aveam 69.7 azi mi-a aratat 72.2.....Nu am avut probleme cu tranzitul sau ceva de genul.Nu am mancat haotic,m-am hidratat si m-am odihnit(cu toate ca as dormi tot timpul).
De abea astept sa ajung in bucuresti la endocrinolog deoarece,cel de aici,nu ma crede ca ma ingras aiurea si ma streseaza.Adica eu merg la el si ii spun adevarul pt ca este doctorul meu si numai asa stiu ca ma pot face bine si el vine cu "trebuie sa faci tu ceva ce nu ar trebui" sau "mananci prea mult "si alte prostii.
Ce *****... Si mie mi-a povestit o prietena ca s-a lasat de fumat si s-a ingrasat 7 kilograme, desi fiinta asta respecta toate regulile pe care ti le poti inchipui... nu mananca dulciuri, fainoase sau prajeli, se hidrateaza corect... toate cele! si eu chiar o cred! Si te cred si pe tine! Ce rost ar avea sa-ti furi singura caciula?

Meniul de azi a fost:

MD: wasa cu gem de capsune si o cana cu lapte
G: 15 migdale rehidratate
P: mancare de fasole cu pui
G: 3 cuburi de VQR
C: o salata de spanac din gradina cu busuioc din gradina si restul de la piata (castravete, ridiche, ardei rosu si o bucatica de cascaval)

M-am simtit rau toata ziua, nu cred sa fie de la regim, eu zic ca am mancat foarte bine, m-a durut capul si am avut pulsul 54 si cred ca de la salata de la cina ma simt ceva mai bine. Raceala ala e tot in stand by, tot ma cam dor unele si altele si putin gatul, dar nici nu ma lasa nici nu ma ia cu totul.

Va pup, noapte buna!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3647 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 20:45:09
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu nu te-am ignorat sigur..doar ca nu am citit din urma..
azi l-am inmuiat,dar e oribil..a iesit o gelatina din el..a trebuit sa il spal,in sttecuratoare..da am o banuialoa ca si omega ala s-a dus cu gelatina..l-am pus prin salata,da tot aluneca de pe frunzeO sa incerc maine un smoothie dintr-o portocala,sa vad daca sparge si semintele..daca nu..il inmoi in continuare,ce sa fac..


Sigur te vom ajuta cu sfaturi..pt inceput nu mai manca 2 mese glucidice pe zi..cand ai md glucidic,cina tre sa fie ca la pranz.O singura masa glucidica pe zi,e regula.
Cu concursul mamicilor..il urmaresc si eu,e ceva lejer,nu propriu zis un concurs,fiecare tine dieta ei si la sfarsit se tine cont de cine a slabit mai multe kile..<Pana acum a fost Bobo marea castigatoare...e ceva intre voi,fetele mamici,sa va impulsionati la slabitSucces!

A fost ok..si azidimi am avut 68.800 la cantar..nu schimb,astept maine pt confirmare
Succes si tie!
Pana acuma ai carbo la ceruri...incearca ceva peste in seara asta..
si la tine acelasi lucru..md glucidic/pranz si cina Pldoar o masa gl pe zi...

Buburuza,poate chiar hidratarea aia sa fie de vina..si posibil sa fi mancat sarat..apa+sare,retentie si kile in plus

Eva,sanatate multa,de ce nu mananci ciorbe de legume si carne,pasate...decat neconformismele alea
Tina,eu fileul il fac simplu,fript in tefal..care by the way,e si al meu un pic zgariat...trec pe ceramice,desi sunt asa scumpe...in RO..aici sunt mai ieftine,da nu am curaj sa le trambalez prin bagaje
Bafta cu invatatul !
Ai rasnita de cafea? Incearca sa maruntesti inul, in loc sa-l inmoi. Imi inchipui ce ti-a iesit... Nici eu nu-l inmoi. Il bag in rasnita cate o fractiune de secunda, de 2-3 ori, cat e nevoie car sa-l sparg putin, nu sa il fac pulbere.

Sa stii ca nu am mancat intentionat 2 mese glucidice. Eu am considerat zacusca lipidica, fiindca e facuta cu ulei (nu mult, fiindca am congelat-o, n-o tin in borcane si nu trebuie sa inoate in ulei) si legume, legumele le-am crezut fibre, nu glucide. Am gresit? Chiar e o eroare de gandire in cazul asta... Inseamna ca zacusca in sine nu e ok? Uffff... Bine ca era ultima cutie. In toamna ma interesez cum s-o fac conforma.

Nu stiu daca am sa castig concursul, n-am fost atenta cine cate kile are si ce dieta tine, momentan vad ca multe fete se plang de calcat stramb, iar eu sunt tare cuminte! Bine... poate gresesc fara intentie.

Bravo pentru cantar!!!! Vreau si eu sa te jung din urma, la mine arata acum 70, deci tot cu 500 in plus fata de ticker.

Legat de vasele ceramice, invatati toate din greselile mele: am cumparat un set de 3 de la kaiserhoff, cele mai ieftine tigai ceramice care se gaseau pe piata si uneia din ele, cand am pus-o pe aragaz, i-a cazut manerul, am ramas cu el in mana. Deci: daca si voi traiti dupa deviza "sunt prea sarac ca sa-mi cumpar ceva ieftin" va recomand delimano, la care ii fac reclama, sau macar bergner, de care am si care pana acum se comporta foarte bine.
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3648 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 21:46:44
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Ai rasnita de cafea? Incearca sa maruntesti inul, in loc sa-l inmoi. Imi inchipui ce ti-a iesit... Nici eu nu-l inmoi. Il bag in rasnita cate o fractiune de secunda, de 2-3 ori, cat e nevoie car sa-l sparg putin, nu sa il fac pulbere.
Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul

Sa stii ca nu am mancat intentionat 2 mese glucidice. Eu am considerat zacusca lipidica, fiindca e facuta cu ulei (nu mult, fiindca am congelat-o, n-o tin in borcane si nu trebuie sa inoate in ulei) si legume, legumele le-am crezut fibre, nu glucide. Am gresit? Chiar e o eroare de gandire in cazul asta... Inseamna ca zacusca in sine nu e ok? Uffff... Bine ca era ultima cutie. In toamna ma interesez cum s-o fac conforma.

Nu stiu daca am sa castig concursul, n-am fost atenta cine cate kile are si ce dieta tine, momentan vad ca multe fete se plang de calcat stramb, iar eu sunt tare cuminte! Bine... poate gresesc fara intentie.

Bravo pentru cantar!!!! Vreau si eu sa te jung din urma, la mine arata acum 70, deci tot cu 500 in plus fata de ticker.

Legat de vasele ceramice, invatati toate din greselile mele: am cumparat un set de 3 de la kaiserhoff, cele mai ieftine tigai ceramice care se gaseau pe piata si uneia din ele, cand am pus-o pe aragaz, i-a cazut manerul, am ramas cu el in mana. Deci: daca si voi traiti dupa deviza "sunt prea sarac ca sa-mi cumpar ceva ieftin" va recomand delimano, la care ii fac reclama, sau macar bergner, de care am si care pana acum se comporta foarte bine.
Pai nu stiu daca e rasnitza...e ceva ca un robotel,cu o singura lama taioasa..eu in ea fac fructele pasta..si mai maruntesc si hreancred ca maine bag o portocala si 3 lingurite de in,sa vad daca le sparge..parca odata am bagat kivi si a spart semintele,ca a iesit smoothieul amar..
Zacusca e considerata lipidica daca are mai mult de o lingura de ulei..Nu cred ca pe felia ta aveai o lingura..deaia m-am gandit ca e glucidica..si legumele sunt fibre+glucide.Data viitoare mananca la fel,doar ca pune ceva branza rasa peste zacusca..
O sa te ascult cu sfaturile la ceramica

Fetele,eu stau afara,singura cuc,numa eu cu licuriciial meu e la prima zi de dieta si deja ce figuri face...M-AM RATOIT LA EL,cum vrea sa slabeasca..daca nu poate sa renunte la berea de seara..cu baietii..Acu e la bar,da i-am zis pt ca e prima zi are voie doar o bere deaia mica de 30...sa nu cumva sa intre in sevraj

A,nu mi-era deloc foame asa ca la pranz am modificat cantitatile,am mancat o felioara de piept fript cu un castravete si cateva rosioare.Chiar nu as fi mancat nimic..dar am zis sa nu sar o masa
Asa arata meniul meu de azi:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Pepene rosu, proaspat, 600g - 180 calorii, 3.7 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 45.3 carbohidrati, 2.4 fibre, 6 sodiu, 37.2 zaharuri
Gustare 1, ora 11:45
Latte Machiato, McDonalds, 300ml - 115 calorii, 8.1 proteine, 3.9 grasimi, 0 colesterol, 12 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Prânz, ora 14:27
Sare de mare iodata, Alnatura, 2g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 786 sodiu, 0 zaharuri
Radicchio, crud, 20g - 5 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0.2 fibre, 4.4 sodiu, 0.1 zaharuri
Seminte de in Bio, Benefica Bio, 15g - 74 calorii, 2.9 proteine, 5.1 grasimi, - colesterol, 5.1 carbohidrati, 4.2 fibre, - sodiu, - zaharuri
Vin rosu sec, 150ml - 113 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ulei extravirgin de masline, Monini, 15ml - 124 calorii, 0 proteine, 13.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Suc de lamaie, proaspat stors, 20g - 5 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.2 sodiu, 0.5 zaharuri
Rosii, 150g - 27 calorii, 1.4 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 5.9 carbohidrati, 1.8 fibre, 7.5 sodiu, 3.9 zaharuri
Salata verde cu ridichi si ceapa verde, 500g - 171 calorii, 1 proteine, 12.5 grasimi, 0 colesterol, 19 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Prepelita, carne macra, cruda, 200g - 268 calorii, 43.5 proteine, 9.1 grasimi, 140 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 102 sodiu, - zaharuri
Gustare 2, ora 17:48
Suc de lamaie, proaspat stors, 20g - 5 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.2 sodiu, 0.5 zaharuri
Indulcitor de Stevie Pure Via, Whole Earth, 5g - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 4.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 100ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0.3 zaharuri
Ciocolata extraneagra 80%,cu pastai de cacao, 30g - 185 calorii, 2.7 proteine, 15.3 grasimi, - colesterol, 6.9 carbohidrati, 3.6 fibre, 0 sodiu, 5.1 zaharuri
Apa minerala, Guizza, 600ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, 1.8 sodiu, - zaharuri
Cina, ora 05:03
Oregano, 1g - 4 calorii, 0.1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0.4 fibre, 0.2 sodiu, 0 zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
Piept de curcan la gratar, Cetateregala, 80g - 113 calorii, 26.2 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 0.5 carbohidrati, 0.2 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Castraveti, 200g - 30 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 3.4 zaharuri
Sare de mare iodata, Alnatura, 2g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 786 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1440 calorii, 92.6 proteine, (mult)61.9 grasimi, 140 colesterol, (mic)120.4 carbohidrati, 15.2 fibre, 1699.3 sodiu, (mult)53.6 zaharuri
ACTIVITATI FIZICE
Mers <2 mile/ora (<3.2 km/h), foarte incet, 120min - 138 calorii
Metabolism bazal - 1450 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1588 calorii

noapte buna,pe maine,fetele!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 31 mai 2012 at 21:48:54.
Răspuns cu citat
  #3649 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 23:13:14
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Pai stai putin nu tu ai spus cum sta treaba cu file de peste?

E clar am luat-o razna
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3650 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 08:37:02
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Eva, eu la ultima masea de minte scoasa am avut placuta surpriza sa nu ma doara deloc. A fost ceva incredibil, pentru ca la celelalte nu a fost deloc asa. E adevarat ca acuma am fost la chirurg sa o scot.

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Pana acuma ai carbo la ceruri...incearca ceva peste in seara asta..
Da, asa a fost din pacate. Ce sa faci cand nu ai timp si chef de gatit? Pastele se fac cel mai repede. Aseara am mancat o salata cu multe legume, branza si iaurt. Cred ca a mai compensat un pic. Merci!
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole