Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5781 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 10:18:46
Antuca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2009
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Monti+ sport!
Date: 168cm, 63.4kg
Mesaje: 716
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 15 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de margutza Vezi mesajul

Vineri :
md: ceai cu paine neagra (2 felii) cu unt si bacon de pui
g1: mar
p: fasole cu varza
c: mar cu alune
Sambata
md: ceai ( indulcit cu sirop de stevie) , paine ( 2 felii) cu unt si bacon de pui
P: fasole cu varza murata
c: mar cu alune de padure

duminica

md: ceai cu paine neagra (2 felii) cu unt si bacon de pui
g1: mar
p: ffriptura la cuptor cu varza
c: lapte dulce de tara cu secara
g1 : mar
luni:
md: ceai indulcit cu stevie, branza de burduf si bacon de pui
p: ciorba de vacuta si snitele ( aici am facut-o )
Painea pe care o consumi la md e conforma monti( 50% faina integrala+50% tarate )? Vad ca ai scris neagra, dar nu e de ajuns ca sa poata fi consumata cu grasimi. (daca ai specificat deja, ignora-mi mesajul, inseamna ca nu am vazut )
__________________
Antuca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2002 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1485 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5782 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 10:20:09
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de margutza Vezi mesajul

Vineri :
md: ceai cu paine neagra (2 felii) cu unt si bacon de pui
g1: mar
p: fasole cu varza
c: mar cu alune
Sambata
md: ceai ( indulcit cu sirop de stevie) , paine ( 2 felii) cu unt si bacon de pui
P: fasole cu varza murata
c: mar cu alune de padure

duminica

md: ceai cu paine neagra (2 felii) cu unt si bacon de pui
g1: mar
p: ffriptura la cuptor cu varza
c: lapte dulce de tara cu secara
g1 : mar
luni:
md: ceai indulcit cu stevie, branza de burduf si bacon de pui
p: ciorba de vacuta si snitele ( aici am facut-o )
Margutza, sper sa se uite si slabutele cu experienta pe meniurile tale si sa isi spuna parerea, dar mie nu mi se par ok.
In primul rand, tu ai in fiecare zi MD lipidic si nu e ok. In cartea lui Monti scrie ca trebuie sa ai doar 2 pe saptamana si in rest MD glucidic. Eu iti spun cum e teoria; in cazul meu s-a dovedit un dezastru, dar asta voi scrie mai tarziu.
In al doilea rand, e de preferat ca MD lipidic sa fie fara paine sau cu wasa 24%.
Tu ai scris ca ai mancat paine neagra. Esti sigura ca aceasta paine are un IG < 35??????
Trebuie sa tii cont de faptul ca la o masa lipidica nu poti asocia carbohidrati cu IG > 35; doar cei cu IG < 35 sunt permisi (cum ar fi wasa 24% sau painea cu tarate 40% faina integrala si 60% tarate, despre care discutam in urma cu cateva pagini).
In al treilea rand, la cina e cam putin. Ai mancat mere si alune. Flori mi-a explicat mie in urma cu cateva pagini ca doar 40g de oleaginoase sunt permise. Daca ai mancat 1 mar si 40g de alune, nu ti-a fost foame?
Daca ai calcat in strachini cu snitelul, asta e! "Spovedeste-te" aici, asa cum fac si eu de fiecare data cand gresesc si mergi mai departe!
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
Antuca (12 feb 2013), floricica0vesela (12 feb 2013), margutza (12 feb 2013)
  #5783 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 10:41:23
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Slabutelor, se spune ca "noaptea e un sfetnic bun", iar eu am meditat pana la 12 noaptea.
Va spuneam in urma cu cateva pagini ca m-am ingrasat in zona abdomenului. Aseara am constatat cu durere ca am facut o burta la fel de mare ca in luna septembrie, cand mancam orice si nu ma miscam deloc.
Credeti-ma pe cuvant, nu e o chestie cu care sa ma mandresc si nici nu exagerez: cand ma asez pe scaun burta se aseaza in 2 randuri (colacul superior si colacul inferior); iar colacul inferior se revarsa 2-3cm peste marginea la lenjerie sau la pantaloni.
Eu sunt jurist ca si formare si creierul meu intotdeauna cauta sa stabileasca o legatura de la cauza la efect. Efectul il vad (2-3 cm de burta care se revarsa) si atunci am cautat cauza.
Avand in vedere ca in urma cu o luna, pe vremea cand mancam grasimi (oua, branza grasa de tara, unt), multe legume si fructe, aveam un abdomen plat si ca de 2 saptamani de cand am inceput sa fac biscuitei monti si sa mananc MD glucidic burta mea s-a marit (trag de sunculita de pe burta, cum trage mama de coca si credeti-ma ca apuc grasime, nu trag de piele), concluzia e una singura: fainoasele nu imi priesc.
Asa ca voi adopta un regim monti, personalizat.
Voi avea grija sa mananc legume cu IG < 35. Si catoful e tot leguma, dar nu ma voi intoarce la el. Voi manca naut si linte in continuare.
O sa imi fac deserturi lipidice pana la adanci batraneti si o sa ma concentrez pe mesele lipidice din cartea lui Monti.
Biscuitii cu susan (de care m-am indragostit iremediabil) o sa ii pastrez doar pentru cazuri exceptionale, de genul trebuie sa plec din oras si vreau sa nu fac prostii si mai mari (biscuiti, eugenii din comert).
Deci noul meu stil de viata se cheama Monti hipocaloric low-carb, adica o "cocomarla" (cuvant inventat de mine si care defineste un amalgam de stiluri)
Cum vi se pare?
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
coana mare (12 feb 2013), floricica0vesela (12 feb 2013), VAmedeea (12 feb 2013)
  #5784 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 11:04:57
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

mda, cred ca in seara asta o sa facem o tura de supa neconforma, maine inca una, si apoi gata
in congelator nu am cum sa nu umblu, din pacate

Cristina, sa stii ca pe nici una dintre noi nu a ajutat-o biscuitii, dulciurile sa slabeasca, fie ele si conforme.
nu era decat Magda care facea batoane cu prune si tot slabea.
dar cred ca depinde si cate mananci.

cat despre MD, poti gasi alternative
incearca iaurt cu fulgi simpli, sau cu dulceata fara zahar, fructe uscate, chiar si fructe proaspete, scortisoara.

eu am slabit foare bine cu wasa de la Burger, cele cu 21%fibre si gem
mai imi faceam branza slaba cu magiun intr-o vreme, gasesti reteta si caloriile pe site.

poti sa-ti faci salate cu maioneza si sa le mananci pe felii de rosii sau ardei

poti sa mananci mere coapte la MD

eu una nu as renunta de tot cereale integrale, organismul are nevoie si de astea. insa as pastra mai degraba wasa, decat biscuitii, chiar daca nu de 5 ori pe saptamana, macar de 3
Răspuns cu citat
  #5785 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 11:33:07
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Flori sa stii ca nu am exagerat. Batoane cu fulgi de ovaz mancam 2 sau 3, insemnand 120-160g. Biscuitii cu susan sunt usori, dar am mancat intre 100 si 140g. Sa nu iti imaginezi ca am mancat 500g!
Imi plac foarte mult fulgii de ovaz cu iaurt si kiwi (nu am avut niciodata probleme de la aceasta combinatie); dar nu am iaurt 0% (ori fac iaurt in casa ori cumpar iaurt de baut campina cu 1,5%)
Am mancat intr-o perioada iaurt 0%; era o galetusa cu capac ciclam la 1kg. Doamne, ziceai ca mananci var..... nu ca nu i-as suspecta ca pun si asa ceva in produse.
Intre cura de 6 saptamani si monti, aproximativ 2 luni si jumatate, alternam urmatoarele variante de MD:
-1 ou fiert, branza de oi de la tarani, smantana, masline, castraveti, ardei gras - excelent
-120g branza praspata cu iaurt, masline
- 60g cereale cu iaurt, kiwi si o lingurita rasa de cacao
-2 felii de paine cu unt si branza de la tarani, masline - extrem de bun si da, slabeam sau ma mentineam chiar si cu asa ceva
- salata de fructe sau salata de vinete cu ceapa
Termin ce am facut deja (biscuitii cu susan si portofele cu ciuperci) si o sa ma concentrez pe mese lipidice si din cand in cand varianta de MD cu cereale.

Apropo: succes in noua tara! sa fie o schimbare cu multe realizari!
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416

Ultima dată editat de Q88; 12 feb 2013 at 11:35:45.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Q88:
floricica0vesela (12 feb 2013)
  #5786 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 11:44:31
margutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Rina
Date: 165cm, 76kg
Mesaje: 2.589
Aprecieri acordate: 275
Am fost apreciat(a) de 434 ori in 290 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
mda, cred ca in seara asta o sa facem o tura de supa neconforma, maine inca una, si apoi gata
in congelator nu am cum sa nu umblu, din pacate

Cristina, sa stii ca pe nici una dintre noi nu a ajutat-o biscuitii, dulciurile sa slabeasca, fie ele si conforme.
nu era decat Magda care facea batoane cu prune si tot slabea.
dar cred ca depinde si cate mananci.

cat despre MD, poti gasi alternative
incearca iaurt cu fulgi simpli, sau cu dulceata fara zahar, fructe uscate, chiar si fructe proaspete, scortisoara.

eu am slabit foare bine cu wasa de la Burger, cele cu 21%fibre si gem
mai imi faceam branza slaba cu magiun intr-o vreme, gasesti reteta si caloriile pe site.

poti sa-ti faci salate cu maioneza si sa le mananci pe felii de rosii sau ardei

poti sa mananci mere coapte la MD

eu una nu as renunta de tot cereale integrale, organismul are nevoie si de astea. insa as pastra mai degraba wasa, decat biscuitii, chiar daca nu de 5 ori pe saptamana, macar de 3
Cum fulgi simpli? de care? cei cu mamaliga? nu cred...

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Margutza, sper sa se uite si slabutele cu experienta pe meniurile tale si sa isi spuna parerea, dar mie nu mi se par ok.
In primul rand, tu ai in fiecare zi MD lipidic si nu e ok. In cartea lui Monti scrie ca trebuie sa ai doar 2 pe saptamana si in rest MD glucidic. Eu iti spun cum e teoria; in cazul meu s-a dovedit un dezastru, dar asta voi scrie mai tarziu.
In al doilea rand, e de preferat ca MD lipidic sa fie fara paine sau cu wasa 24%.
Tu ai scris ca ai mancat paine neagra. Esti sigura ca aceasta paine are un IG < 35??????
Trebuie sa tii cont de faptul ca la o masa lipidica nu poti asocia carbohidrati cu IG > 35; doar cei cu IG < 35 sunt permisi (cum ar fi wasa 24% sau painea cu tarate 40% faina integrala si 60% tarate, despre care discutam in urma cu cateva pagini).
In al treilea rand, la cina e cam putin. Ai mancat mere si alune. Flori mi-a explicat mie in urma cu cateva pagini ca doar 40g de oleaginoase sunt permise. Daca ai mancat 1 mar si 40g de alune, nu ti-a fost foame?
Daca ai calcat in strachini cu snitelul, asta e! "Spovedeste-te" aici, asa cum fac si eu de fiecare data cand gresesc si mergi mai departe!
Ok, am luat nota !
margutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2362 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1845 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1846 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui margutza:
floricica0vesela (12 feb 2013)
  #5787 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 11:48:27
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Flori se referea la fulgi de ovaz, de orz, de secara; "simpli" - adica fara zahar, ciocolata sau alte arome adaugate de producator.
Fulgi de ovaz "simpli" si ieftini gasesti la Kaufland : 3 lei - 500g
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Q88:
floricica0vesela (12 feb 2013)
  #5788 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 14:01:30
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
eu nu stiu ce sa fac sa incep azi inapoi cu Monti sau nu, ca mai am neconforme in casa, dar nici unele perisabile.
ideea e ca nu-i cine sa le manance, si oricum vor fi tot sub nasul meu.

ca sa stiti dspre ce vorbesc, mai am jumate de cutie de trufe de ciocolata, o jumate de punca de ceva dulciuri din It cu migdale, si 2 pungi de amestec congelat pentru supa traditionala daneza cu perisoare si cartofi in congelator

si nu mi-ar fi problema de dulciuri, ca pe alea le pot ascunde sa le dau la musafiri, dar astea congelate ma calca pe nervi sa dau zi de zi de ele in congelator care si asa e mic.

voi ce parere aveti?
Flori, daca vrei cu adevarat sa incepi dieta, arunci ce mai ai prin congelator. Sau le dai cuiva. Le lasi la adapostul saracilor sau la o casa de copii. Daca cunosti pe acolo.
Mie mi-a luat mult timp sa inteleg ca daca m-am saturat nu e musai sa termin din farfurie sau daca am avut vreo pofta, gen chipsuri, ca astea ma sacaie pe mine cel mai rau, pot sa arunc punga dupa ce mi-am facut pofta. La fel cu pizza sau mai stiu eu ce minunatii ingrasacioase mai imi cumpar.
Asta e parerea mea. Nu exista moment ca sa incepi sa mananci sanatos si nu exista de maine, exista fix de acum.
Eu azi am mancat aproape o aripioara de curcan, fara piele, fiarta, cu mujdei de usturoi. Si deja mi s-a aplecat. Nu prea mai suport carnea. Si imi place usturoiul de mor dar se vede ca la stomac imi face rau.
Acum nu stiu, mai tarziu un mar si mai vad deseara ca sunt prin oras. Asa parca n-as mai manca nimic, nu am pofta de mancare de la medicamentele astea. Macar de s-ar vedea si la kg. Si am mai luat un obicei prost, mi se face foame sera la 9. Si atunci am pofte si pofte.
In sfarsit, voi nu va luati dupa mine pt ca eu inca lucrez la psihicul meu.
Citat:
Anterior postat de Antuca Vezi mesajul
'Neata, fetelor!
Revin cu cafeluta de dimineata. Am avut o perioada mai incarcata la birou si nu am mai intrat decat sa va citesc rapid.
Am fost cuminte( partial), nimic spectaculos la cantar, nici in plus, nici in minus( stiu eu de ce .
Azi:
MD: 1 iaurt+ 2 felii de paine conforma
Gustare: portocala, migdale, cioco
P: paste integrale de alac cu 2 lingurite de parmezan
Cina: salata verde cu feta, ulei de masline, mix de seminte
Inainte de cina: 1 ora de tae-bo la sala
O zi minunata!
Antuca, la gustare poti avea asa:
portocala + migdale
portocala + ciocolata
ciocolata + migdale
Nu portocala + ciocolata + migdale. Nu ma intreba fix in care din carti scrie, mi se pare ca in mananc, slabesc si ma mentin. Dar nu sunt sigura. Si le am si imprumutate, asa ca nu pot verifica.
In rest, fain meniul tau.

Pt Margutza. Stiu ca fetele ti-au zis de paine, de MD. Eu vroiam sa-ti spun ca nici macar nu conteaza ce ai mancat si in ce combinatii pt ca tu nu ajungi nici la 1000 de calorii. Tu iti pui in pericol sanatatea pt ca, in mod normal, o femeie normal activa ar trebui sa aiba undeva la 2000 de calorii pe zi. Daca vrei sa slabesti, indiferent de ce dieta sau regim tii, daca scazi la 1500-1600 chiar si 1700, kg. incep sa se duca usor. E adevarat, poate dupa o saptamana sau 2 de stagnare, poate chiar si un mic plus la inceput.
La cat mananci tu nu numai ca nu vei mai slabi, dar corpul va face si rezerve, metabolismul se va incetini la minim, orice vei baga in gura va fi transformat automat in grasimi. si de ce? Pt ca tu te infometezi!
Ca iti place sau nu ce iti spun, e treaba ta. Asta e adevarul. Si mai faci si sala cate 2 h. Pentru abitia de a face sport te apreciez sincer, dar pt felul in care mananci.... Ti-as sugera sa iei si suplimente, minerale si vitamine, sa-ti faci si un set de analize complet si sa cresti usor, de la saptamana la saptamana nr. de calorii. Mar si migdale, asta nu e cina. Ceaiul nu e considerat nici macar gustare, dapai masa.
Te pup si daca ai nevoie de suport sau vrei sa vb mai multe trimite-mi PM.

Va pup pe toate!
Gata, fug si eu prin oras apoi la o ora de pilates. Sper sa ma descurc!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VAmedeea; 12 feb 2013 at 14:15:39.
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui VAmedeea:
buburuzze (12 feb 2013), coana mare (12 feb 2013), floricica0vesela (12 feb 2013)
  #5789 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 15:42:11
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ame, asa as face si eu si nu mi-as bate capul, dar acum nu locuiesc in casa mea, nu pot sa arunc lucruri pe care nu mi-am dat banii.

prietenul cu care locuiesc vrea sa tina Monti cu mine, asa ca nici el nu o sa le manance repede de acum incolo

din partea mea pot sa stea in congelator mult si bine, ca eu nici nu stiu ce gust au, dar ma gandesc ca i-o fi si lui greu sa le tot vada.
Răspuns cu citat
  #5790 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 15:42:49
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Cristina, multumesc
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui floricica0vesela:
Q88 (12 feb 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole