Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #7091 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 09:09:28
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gabi, ai facut sport destul ieri, considera ca ti-ai respectat angajamentul!E bine ca ti-ai luat cantar, asa vei vedea des rezultatele eforturilor de a slabi.
Fetelor, la noi in tara se gaseste prosciuto? Unde? E totuna cu salamul crud uscat?
O zi buna tuturor!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui lidiuta:
azra (29 mar 2013)
  #7092 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 09:12:04
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Buna Emi, sunt 2 ani de cand nu am mai intrat pe forum si ma bucur sa regasesc aici fete dragi care m-au ajutat sa pierd 13 kg dupa prima mea sarcina ( pierduta din pacate in luna a 8-a).
Intre timp am nascut o minune de baiat pe 21 noiembrie si am ramas cu 12 kg acumulate in timpul sarcinii.
As vrea sa urmez si eu principiile dietei Montignac si desigur ca am nevoie de ajutorul tau si al celorlalte fete cunoscatoare.
Am studiat regulile si prima mea intrebare este daca pot bea capucino fara cofeina pe post de desert dupa o masa PL.
Mai am si alte nelamuriri dar asta e cea mai stringenta intrucat eu adir cafeaua si faptul ca nu o mai pot savura imi cam da de furca. De aceea, macar un capuccino decaf daca as putea consuma ar bine. Ce fel de lapte ar trebui sa pun, degresat sau integral?
Pupici
Bineai venit Lacramioara!!spor la topit kg
Daca vrei sa bei capucino dupa o masa PL tre sa pui lapte integral..
Pt orice nelamuriri noi suntem aici,te ajutam oricand..o zi frumoasa!!
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
Răspuns cu citat
  #7093 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 09:15:35
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Gabi, ai facut sport destul ieri, considera ca ti-ai respectat angajamentul!E bine ca ti-ai luat cantar, asa vei vedea des rezultatele eforturilor de a slabi.
Fetelor, la noi in tara se gaseste prosciuto? Unde? E totuna cu salamul crud uscat?
O zi buna tuturor!
Asa e Lidi,de aceea sar peste sport joia si duminica,joia pt ca fac piata si car atatea dupa mine,iar duminica sunt libera toata ziua,asa ca sunt libera si de la sport,dar merg destul de mult p jos!!
Se gaseste si la noi prosciuto,si nu...nu e totuna cu salamul crud..se gaseste la raioanele de mezeluri ,snt felii fff subtiri si scrie prosciuto p ele,dar cred ca in tara e destul de scump..
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui azra:
lidiuta (29 mar 2013)
  #7094 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 09:20:28
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna dimineata fetelor!
Good old Monti I'm back.
Aseara mi-am stricat ziua de low-carb cu o felie imensa de tort si smochine.
Acest dezastru m-a condus la concluzia ca eu nu sunt pregatita pentru o astfel de dieta.
Poate stresul e prea mare la mine si nu ma pot concentra si pe altceva; sau poate pur si simplu nu sunt in stare.
Asa ca am revenit la Monti, cea mai sanatoasa alternativa din punctul meu de vedere.
Bineinteles, nu toate meniurile Monti mi se potrivesc. Am constatat ca fainoasele conforme ma ingrasa, asa ca voi incerca sa nu le am ptrea des in meniu.
Vreau sa imi ascult corpul si ce imi cere aia ii dau.
Daca simt nevoia de dulce, voi manca (ma gandesc la un dulce conform), daca simt nevoia de paine, biscuiti voi manca.
Cand ma concentram pe dieta Montignac si mancam si un dulce conform, chiar in fiecare zi, nu eram tentata deloc sa mananc dulciuri neconforme.
Daca va aduceti aminte, va povesteam ca atunci cand merg la bucuresti scot biscuitii mei cu susan din geanta, punga mea de nuci, salata mea boeuf cu naut sau checul meu cu prune. Si niciodata nu m-am apropiat de vreo patiserie din gara. Chiar si la McDonald am fost cuminte si am baut un ceai (nu capuccino).
Daca va uitati in meniurile mele, luna martie are 11 zile de dezastru in ceea ce priveste dieta.
Luna asta m-am incapatanat sa tin low-carb si a fost cea mai dezastruoasa luna in ceea ce priveste alimentatia.
In concluzie, clar nu sunt capabila sa tin low-carb.
Si decat sa ma joc cu 2 zile low-carb si a treia zi carbohidrati la greu (cred ca in stilul acesta dau si pancreasul peste cap), mai bine mananc un pic din toate, imi fac poftele si ma concentrez pe stilul Monti, chiar daca nu slabesc.
Imi fac in continuare programul de sport, mananc Monti, cu tot cu dulciuri conforme chiar daca voi slabi 0.5kg pe luna.
Dar sunt sigura ca asa nu voi mai fi tentata de dulciuri neconforme si nu voi mai fi frustrata.
Ame stiu ca mi-ai atras atentia sa stau in banca mea si sa imi iau gandul de la Dukan sau Atkins, dar asa sunt eu, pana nu ma dau cu capul de tavan nu pricep!

Meniul pentru azi suna cam asa:
MD: terci de fulgi de ovaz (cu apa) si 3 smochine
P: pastai galbene cu usturoi si marar si supa crema de linte
C: masline cu zacusca / supa de linte
E zi de post, asa ca sunt cuminte.

Pentru maine la Bucuresti ma gandesc la niste biscuiti cu susan (Monti) sau crema de avocado cu migdale. Iar duminica SIGUR imi fac un clafoutis cu mere!
Va pup fetelor! Sa aveti o zi frumoasa.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
buburuzze (29 mar 2013), floricica0vesela (29 mar 2013), lidiuta (29 mar 2013)
  #7095 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 09:26:38
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gabi felicitari pentru kg pierdute!
Tot inainte! Dar tine-te si de sport. Sa nu renunti.
Lacramioara bine ai venit.
Lidiuta, mie mi-a luat mama prosciuto de la Kaufland. A gasit la promotie si a luat vreo 3 pachete. Nu sunt scumpe. Cred ca in urma cu o luna a fost promotia.
Mie chiar mi-au placut, dar ea a zis ca nu mai mananca in viata ei .
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Q88:
azra (29 mar 2013), lidiuta (29 mar 2013)
  #7096 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 09:44:23
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Multumesc de informatie, Cristina, o sa caut si eu prin magazine, sper sa-mi placa.
Legat de dieta, cred ca nu e cazul sa apasam pe pedala de acceleratie, si eu am tendinta uneori de a ma grabi si nu e bine...Am constatat ca slabitul cere intelepciune, disciplina, rabdare, stabilirea altor prioritati etc. Rezultatul final e suma tuturor eforturilor facute zilnic.
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
buburuzze (29 mar 2013), VAmedeea (29 mar 2013)
  #7097 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 09:58:49
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Intelepciunea, disciplina, rabdarea sunt calitati esentiale pentru a slabi si pentru a ne mentine la rezultatele obtinute.
Or pe o dieta low-carb eu nu pot sa imi mentin disciplina pe care o obtinusem cu Monti.
Cand mancam Monti (si fulgi de ovaz si paste integrale si naut si batoane cu fulgi de ovaz, etc) aveam poate 3 zile pe luna cand CIUGULEAM ceva neconform, dar de pofta, nu ca aseara cand nu puteam sa ma opresc si felia de tort era cat palma.
Si plus ca eu nu mai macam seara.
Pentru mine, sa mananc tort la 9 seara e ciudat. Din septembrie pana acum mi-am impus un stil echilibrat si moderatie, fara excese alimentare.
Si mama s-a mirat cand i-am spus dimineata. Mai ales ca se bucura pentru mine ca mi-am schimbat stilul de viata si am atata grija de mine.
Asa ca moderatia si diversitatea sunt si principiile oferite de Monti si cred ca mi se potrivesc.
Chiar daca nu slabesc, sportul ma va modela la un moment dat.
Sau poate voi slabi si eu, dar in loc sa ma laud ca altii ca am slabit 15 kg in 2 luni, eu probabil voi spune ca am slabit 5 kg intr-un an.
Nu am ce sa fac. Asta sunt. Mi-as dori si eu sa am un altfel de metabolism, dar nu am cu cine sa ma cert si chiar daca uneori imi vine sa rup sunca de pe mine, nu pot. Voi strange din dinti si voi merge mai departe cu Monti.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416

Ultima dată editat de Q88; 29 mar 2013 at 10:03:35.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Q88:
laurra (29 mar 2013), lidiuta (29 mar 2013)
  #7098 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 11:14:06
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Cris, e bine ca ai ajuns la concluzii intelepte plecand de la experienta ta in materie de alimentatie si e bine ca ne-o impartasesti si noua. Uneori invatam din greselile altora, alteori, din greselile noastre, alteori, pur si simplu nu vrem sa invatam si o tinem una si buna.
Deja vremea se imbunatateste, incep sa visez la mai mult mers pe jos si la o tura-doua de teren de atletism.
Sa aveti o zi frumoasa, cu soare in suflet!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
buburuzze (29 mar 2013), Q88 (29 mar 2013)
  #7099 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 12:05:08
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

felicitari gabi pt scadere.Sa-ti fie cu folos cantarul.Eu nu ma impac deloc cu el(cel mecanic)asta e...poate imi iau altul electronic
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui laurra:
azra (29 mar 2013)
  #7100 (permalink)  
Vechi 29 mar 2013, 13:13:10
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Buna Emi, sunt 2 ani de cand nu am mai intrat pe forum si ma bucur sa regasesc aici fete dragi care m-au ajutat sa pierd 13 kg dupa prima mea sarcina ( pierduta din pacate in luna a 8-a).
Intre timp am nascut o minune de baiat pe 21 noiembrie si am ramas cu 12 kg acumulate in timpul sarcinii.
As vrea sa urmez si eu principiile dietei Montignac si desigur ca am nevoie de ajutorul tau si al celorlalte fete cunoscatoare.
Am studiat regulile si prima mea intrebare este daca pot bea capucino fara cofeina pe post de desert dupa o masa PL.
Mai am si alte nelamuriri dar asta e cea mai stringenta intrucat eu adir cafeaua si faptul ca nu o mai pot savura imi cam da de furca. De aceea, macar un capuccino decaf daca as putea consuma ar bine. Ce fel de lapte ar trebui sa pun, degresat sau integral?
Pupici
Buna Lacramioara!
Imi pare rau ca prima data ai trecut printr-o tragedie, dar uite ca nu ai renuntat si acum ai rasplata. Ma bucur ca ai avut puterea sa treci peste. Sunt sigura ca esti o persoana f. puternica si ai toata admiratia mea.
Cat despre cafea, sunt fete care nu au renuntat la ea. Si au slabit. Nici Monti nu o interzice vehement. Asa ca, daca tu te simti mai bine cu cateva cafele pe zi, decat sa devii irascibila, nervoasa, sau frustrata, mai bine las-o.
Pup!

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!
Good old Monti I'm back.
Aseara mi-am stricat ziua de low-carb cu o felie imensa de tort si smochine.
Acest dezastru m-a condus la concluzia ca eu nu sunt pregatita pentru o astfel de dieta.
Poate stresul e prea mare la mine si nu ma pot concentra si pe altceva; sau poate pur si simplu nu sunt in stare.
Asa ca am revenit la Monti, cea mai sanatoasa alternativa din punctul meu de vedere.
Bineinteles, nu toate meniurile Monti mi se potrivesc. Am constatat ca fainoasele conforme ma ingrasa, asa ca voi incerca sa nu le am ptrea des in meniu.
Vreau sa imi ascult corpul si ce imi cere aia ii dau.
Daca simt nevoia de dulce, voi manca (ma gandesc la un dulce conform), daca simt nevoia de paine, biscuiti voi manca.
Cand ma concentram pe dieta Montignac si mancam si un dulce conform, chiar in fiecare zi, nu eram tentata deloc sa mananc dulciuri neconforme.
Daca va aduceti aminte, va povesteam ca atunci cand merg la bucuresti scot biscuitii mei cu susan din geanta, punga mea de nuci, salata mea boeuf cu naut sau checul meu cu prune. Si niciodata nu m-am apropiat de vreo patiserie din gara. Chiar si la McDonald am fost cuminte si am baut un ceai (nu capuccino).
Daca va uitati in meniurile mele, luna martie are 11 zile de dezastru in ceea ce priveste dieta.
Luna asta m-am incapatanat sa tin low-carb si a fost cea mai dezastruoasa luna in ceea ce priveste alimentatia.
In concluzie, clar nu sunt capabila sa tin low-carb.
Si decat sa ma joc cu 2 zile low-carb si a treia zi carbohidrati la greu (cred ca in stilul acesta dau si pancreasul peste cap), mai bine mananc un pic din toate, imi fac poftele si ma concentrez pe stilul Monti, chiar daca nu slabesc.
Imi fac in continuare programul de sport, mananc Monti, cu tot cu dulciuri conforme chiar daca voi slabi 0.5kg pe luna.
Dar sunt sigura ca asa nu voi mai fi tentata de dulciuri neconforme si nu voi mai fi frustrata.
Ame stiu ca mi-ai atras atentia sa stau in banca mea si sa imi iau gandul de la Dukan sau Atkins, dar asa sunt eu, pana nu ma dau cu capul de tavan nu pricep!

Meniul pentru azi suna cam asa:
MD: terci de fulgi de ovaz (cu apa) si 3 smochine
P: pastai galbene cu usturoi si marar si supa crema de linte
C: masline cu zacusca / supa de linte
E zi de post, asa ca sunt cuminte.

Pentru maine la Bucuresti ma gandesc la niste biscuiti cu susan (Monti) sau crema de avocado cu migdale. Iar duminica SIGUR imi fac un clafoutis cu mere!
Va pup fetelor! Sa aveti o zi frumoasa.
Nu o sa-ti spun ti-am zis eu ci felicitari ca ai aj singura la concluziile la care ai aj. Apoi tu mai ai atat de putin de slabit ca si sa vrei sa dai 12 kg. in 2 luni nu se poate.
Si pana la urma ce e rau in jumatate de kg. pe luna? Din tot ce am citit pe forum si din experientele fetelor pot spuna ca, cu cat slabirea e mai lenta, cu atat mentinerea e de lunga durata, chiar si cu fel de fel de abateri.

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Gabi felicitari pentru kg pierdute!
Tot inainte! Dar tine-te si de sport. Sa nu renunti.
Lacramioara bine ai venit.
Lidiuta, mie mi-a luat mama prosciuto de la Kaufland. A gasit la promotie si a luat vreo 3 pachete. Nu sunt scumpe. Cred ca in urma cu o luna a fost promotia.
Mie chiar mi-au placut, dar ea a zis ca nu mai mananca in viata ei .
Prosciutto e practic cel mai sanatos mezel pt ca nu are decat carne si sare.
Mie imi place de mor.
Si la fel somonul afumat. Cam atat mananc. A, si sunca de la mama de acasa. Stiu, e 100% grasime rea, dar o am doar o data sau de doua ori pe an asa ca se iarta.

va pup, un sfarsit de saptamana frumos!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VAmedeea:
lidiuta (29 mar 2013), Q88 (29 mar 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole