Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5811 (permalink)  
Vechi 02 mai 2012, 14:52:42
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna fetelor!
Nasol ca aveti probleme cu bebei.. sper sa treaca cat mai repede.
Cu privire la mamele cu mai multi copii, ce sa zic, fiecare are optiunea sa faca sau nu mai multi, trebuie sa fim constiente ca este greu. Eu ma descurc bine cu 1, sper sa fie si al doilea la fel de cuminte.
Azi a fost prima zi de cresa a Ilincai, s-a simtit foarte bine, asa mi s-a zis. A plans la masa si nu a vrut sa manance, asta pentru ca era prea obosita, nu a vrut sa doarma pentru a se juca cu copii. Sa vedem cum reactioneaza maine.
Răspuns cu citat
  #5812 (permalink)  
Vechi 02 mai 2012, 16:55:20
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

fetelor am intrat si eu sa va salut
am fost plecata la socrii in mini vacanta asta de 1 mai
am mult de lucru si cu firma...
avem si probleme in familie...
regim nu am tinut...dar maine merg la sala (fitness) cu o prietena
Răspuns cu citat
  #5813 (permalink)  
Vechi 02 mai 2012, 19:59:25
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

deci is de groaza barbatii astia.. sau unii.. deci nu ca ne-am impacat sau ceva de genul.. adica eu incerc sa nu vb cu el.. sa nu il ating.. el a avut o tentativa..dar mai mult radea de mine.. oricum el zice mereu ca nu am dreptate. si ca el e cel mai bun.. si ca mi-a taiat niste pepene.. vai ce suflet bun are..
acuma va intreb pe voi.. cand ii spuneti cuiva sa fie pregatit ca s-ar putea sa vii la o anumita ora.. te astepti sa se uite la ceas, sa se imbrace.. el zice ca era destul de pregatit sa astepte telefonul meu. si normal.. mie mi s-a parut aiurea sa nu fie atent. si el zice ca nu am dreptate. mmrr
asa a facut ca trebuia sa cumpere fan pt animalutele mele. si cica a stat 2 ore la restaurant cu un amic.. si a uitat ca trebuia. deci nici macar nu i-a pasat sa se uite la ceas.(desi mi-a promis)
i-am zis ca de abia astept sa am copil sa am pe cine iubi
el a zis ca nu mai vrea (eh vb aiurea)
in leg cu slabitul cum stati? eu incerc seara sa mananc cat de cat mai usurel. acuma sa scap de 65,5 asta. pf care s-a lipit de mine''
nu cred ca m-am insarcinat nici luna asta..pana in iulie mai am 2 sanse.. sau cand o fi o fi.. nu vreau sa ma stresez.. o sa imi iau niste teste de ovulatie. poate merg.
ca nu stiu daca am chef de dragoste in fiecare zi hahaha.
aici lumea nu prea le pasa sa arate super, la plaja.. sutn tot felul de oameni.. haha.. pana la plaja mai e acum e frigut pt perioada asta.. brr
macar sa arat ca anul trecut.. aa mi-am zis ca imi iau costum de baie cred ca imi iau unul intreg negru hahaha/..
ma enervez ca nu prea mai fac sport zilnic.. ca is prea obosita de la servici.
cel putin am mancare dietetica in casa.. in afara de un mix de prajitura..sper sa nu mananc mai mult de o bucatica.
ati mai slabit sau cand va cantariti?
stabiliti-va un target asa mic.. si cantarindu-va des.. eu zic ca va ambitionati. sau la centimetri macar.. eu as arata binisor daca as slabi 3 kg.. binee daca scad 4 kg si super daca scad 5 6 kg hahah dupa e numai in vise hahah
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #5814 (permalink)  
Vechi 02 mai 2012, 23:11:38
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Saluti!
Slaba activitatea pe aici, dar asta e bine...inseamna ca va simtiti bine si sunteti pe afara, pe la aer sau pe la gratare

Eu azi am avut o zi aiurea, a inceput cu stangul ( e fff mult de povestit) si a continuat tot cu stangul. Cateodata am impresia ca intr-o relatie, femeia le cam face pe toate.Si daca ea nu face unele lucruri, nimeni nu le face!

Stiti,se zice ca cei mai buni bucatari sunt barbatii ...si daca te uiti la tv barbatii prezinta super retete, juriul de la Master Chef e format din barbati, pePaprika Tv o gramada de barbati gatesc...Jamie Oliver e si el barbat....si acum o intrebare filozofica.
" daca cei mai buni bucatari sunt barbatii, de ce femeile sunt cele care stau " la cratita"???
oooooffffff,buna intrebare! dar sincer eu nu stiu raspunsul! eu stiu ca ...trebuie sa le fac eu pe toate,ca daca nu raman nefacute!
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
hahahah.. buna intrebare miruta.. ehe barbatii care stiu sa gateasca nu stau la cratita.. asa ca famaile.. femeile.. fac mancare ca trebuie.. barbatii ca vor..
desi eu la faza asta nu am nici o treaba .. ca sotul meu isi face singur de mancare in 80% din cazuri..
alta intrebare filozofica.. dc barbatii nu suporta sa fie criticati??
iar m-am certat cu sotul si de data asta tare .. nu mai vreau sa vb cu el o sapt.. in momentele astea il urasc..
doar ca l-am intrebat dc nu a venit sa ma ia de la servici, la o anumita ora, i-am zis ca e posibil sa ies atunci, iar cand am sunat, el nici nu stia cat e ceasul, nu era imbracat.. si s-a enervat ca i-am sugerat ca trebuia sa fie pregatit pt ca exista o posibilitate sa vin atunci. a promis ca vine cu mine(unor cunostinte) si din cauza ca eu i-am stricat ziua, nu a mai venit.. nu mai zic cata cearta si cata filozofie...
concluzia eu sa tac.. si el sa faca ce vrea
deci cand e in asa situatie se transforma.. nu il mai recunosc..
dc nu pot sa il cert niciodata? adica sa accept totul cum vrea el.. doamne fereste sa ii reprosez ceva
cunosc situatia! de ce? pt ca ei sunt cei mai importanti ,noi........la urma!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Salutare!
Chiar nu mai intra nimeni pe aici

Of of of
Imi e dor de voi fetele
Florentina,Simo pe unde umblati?
de mine nu intrebi?
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Salutare fetelor!

Am fost si noi tot pe afara in ultimele 2 zile, a fost vreme chiar ca de vara am avut musafiri, am stat in curte pe iarba, am fost la pölimbare cu baiatul

Si cand v-am auzit cu vorba despre creme de protectie, mi s-a aprins si mie un beculet si l-am trimis pe al meu repede la farmacie sa ii ia si la copil crema ca doar o sa stam afara. si acoloa, ce sa vezi, creme de protectie impotriva soarelui nu exista pentru copii sub un an si i-a spus farmacista ca nici sa nu ne gandim sa tinem copilul in soare, pai da da al meu zis, asa pentru manute si fata, nu ca il lasam cu burtica sa se bronzeze, a zis ca trebuie protejat cat mai mult ca nu se dau copiii asa mici cu crema de soare pentru ca contin mercur

Baiatul meu spune si el de vreo 2 zile mama, mama mama, de fiecare data cand plec de langa el, o ia la goana in 4 labe, si plangand vine pana la mine zicand mama mama mama, e asa scump de te topesti...deci e nedezlipit de mine de vreo saptamana, sa nu fac 2 pasi de langa el ca e jale...in plus tre sa fiu tot dupa el ca vrea sa se catere pe scaune, pe cana pea, vrea sa se ridice in picioare si mi tare frica sa nu cada sa dea cu gura de marginea scaunului

voi ce mai faceti? bebeii ce mai zic?

nici eu nu l-am dat pe Radu!l-am tinut numai la umbta cu palariuta in cap !
Radu este ok ,cel mai cuminte copil ziua ,noapte aeste cumintel ,dar tot ii trebuie tzitzi de cateva ori pe noapte ,nu de foame ,cred ca de placere!
Robert nu face asa bine ,maine mergem la medic cu el pt ca l-am facut cu crema de protectie 50 dar era expirata ...(nu mi-am dat seama)...si i-au iesit ceva zgrabunte pe el ,exact pe unde l-am dat cu crema!am luat Aerius 5 ml /zi ,dar maine vreau sa il vada medicul !(sper sa ne poata primi ,mai nou e cu programare)
eu fac bine ,sunt sanatoasa ,galbena de grasa ,azi dimineata 95,1 kg,am si musafirii pe cap!
apropo.......mie imi vin ''rusii'' cam repede :mi-a venit intai pe 15 martie ,apoi 7 aprilie ,acum 1 mai ,e ok????
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
am fost ieri la strand si desi aveam dresul pe mine, mi-a fost rusine sa ma dezbrac in public..... erau atatea fete. femei care aratau asa bine si nu cred ca voi avea curajul asta prea devreme.. ioai nu stiu cum o sa fie de acuma incolo.. cred ca nu o sa mai am curajul sa merg la strand si o sa stau sa ma bronzez si sa fac baie doar la noi la piscina- cand NU SUNT turisti
ati avut problema asta de cand sunteti mamici?
eu am problema asta de cand ma stiu!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Apropo de bronzat, oare avem voie la solar? o afecta cumva solarul lapticul?

la noi va veni pediatrul astazi, si de la cresa mi-au spus ca nu e in apele ei raisa.
multa sanatate!
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
deci is de groaza barbatii astia.. sau unii.. deci nu ca ne-am impacat sau ceva de genul.. adica eu incerc sa nu vb cu el.. sa nu il ating.. el a avut o tentativa..dar mai mult radea de mine.. oricum el zice mereu ca nu am dreptate. si ca el e cel mai bun.. si ca mi-a taiat niste pepene.. vai ce suflet bun are..
acuma va intreb pe voi.. cand ii spuneti cuiva sa fie pregatit ca s-ar putea sa vii la o anumita ora.. te astepti sa se uite la ceas, sa se imbrace.. el zice ca era destul de pregatit sa astepte telefonul meu. si normal.. mie mi s-a parut aiurea sa nu fie atent. si el zice ca nu am dreptate. mmrr
asa a facut ca trebuia sa cumpere fan pt animalutele mele. si cica a stat 2 ore la restaurant cu un amic.. si a uitat ca trebuia. deci nici macar nu i-a pasat sa se uite la ceas.(desi mi-a promis)
i-am zis ca de abia astept sa am copil sa am pe cine iubi
el a zis ca nu mai vrea (eh vb aiurea)
in leg cu slabitul cum stati? eu incerc seara sa mananc cat de cat mai usurel. acuma sa scap de 65,5 asta. pf care s-a lipit de mine''
nu cred ca m-am insarcinat nici luna asta..pana in iulie mai am 2 sanse.. sau cand o fi o fi.. nu vreau sa ma stresez.. o sa imi iau niste teste de ovulatie. poate merg.
ca nu stiu daca am chef de dragoste in fiecare zi hahaha.
aici lumea nu prea le pasa sa arate super, la plaja.. sutn tot felul de oameni.. haha.. pana la plaja mai e acum e frigut pt perioada asta.. brr
macar sa arat ca anul trecut.. aa mi-am zis ca imi iau costum de baie cred ca imi iau unul intreg negru hahaha/..
ma enervez ca nu prea mai fac sport zilnic.. ca is prea obosita de la servici.
cel putin am mancare dietetica in casa.. in afara de un mix de prajitura..sper sa nu mananc mai mult de o bucatica.
ati mai slabit sau cand va cantariti?
stabiliti-va un target asa mic.. si cantarindu-va des.. eu zic ca va ambitionati. sau la centimetri macar.. eu as arata binisor daca as slabi 3 kg.. binee daca scad 4 kg si super daca scad 5 6 kg hahah dupa e numai in vise hahah
si eu m-am certat cu al meu!
offfffffffffffff...........asa m-am saturat!!!!!!!!!!!!!!!!! (
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5815 (permalink)  
Vechi 03 mai 2012, 06:27:25
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna!
Nicoleta, de tine nu am intrebat ca tu mai intrasei, dar de Florentina si Simo nu mai stiam nimic

Eu sunt foarte obosita si nu am o stare prea roz, de cateva zile Imi vine sa plang si sunt mai irascibila...si imi vine sa ma cert cu Cipri zilnic.Am impresia ca el doar asteapta ca sa le planific eu pe toate...ce facem in fiecare zi, ce mancam in fiecare zi....parca viata sotilor nostrii e mereu mai simpla si cu mai putine griji. Ei nu se streseaza ca noi, din orice.Of,of sper sa imi treaca repede.

Cateodata ( si asta o zic fara rautate), barbatii chiar sunt niste copii. ( pe care binenteles ca tot noi trebuie sa ii crestem)
De multe ori,daca trebuie luata o decizie...eu imi pun intrebarea, eu raspund si Cipri doar ma aproba.Iar daca il las pe el sa decida, se grabeste sa dea raspunsul si zice primul raspuns care ii trece prin minte...nu sta sa caute argumente, sa analizeze variantele si sa ia decizia corecta.

Sa aveti o zi faina!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5816 (permalink)  
Vechi 03 mai 2012, 07:42:18
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Buna!
Nicoleta, de tine nu am intrebat ca tu mai intrasei, dar de Florentina si Simo nu mai stiam nimic

Eu sunt foarte obosita si nu am o stare prea roz, de cateva zile Imi vine sa plang si sunt mai irascibila...si imi vine sa ma cert cu Cipri zilnic.Am impresia ca el doar asteapta ca sa le planific eu pe toate...ce facem in fiecare zi, ce mancam in fiecare zi....parca viata sotilor nostrii e mereu mai simpla si cu mai putine griji. Ei nu se streseaza ca noi, din orice.Of,of sper sa imi treaca repede.

Cateodata ( si asta o zic fara rautate), barbatii chiar sunt niste copii. ( pe care binenteles ca tot noi trebuie sa ii crestem)
De multe ori,daca trebuie luata o decizie...eu imi pun intrebarea, eu raspund si Cipri doar ma aproba.Iar daca il las pe el sa decida, se grabeste sa dea raspunsul si zice primul raspuns care ii trece prin minte...nu sta sa caute argumente, sa analizeze variantele si sa ia decizia corecta.

Sa aveti o zi faina!
Mirutza, stii ce zic eu? ia mai lasa si lucrurile nefacute un timp sa vada cum e sa nu fie de mancare sa fie un pic dezordine si cu hainele necalcate si spune-i si tu ca pe langa ca mai stai si cu fetita cand vii de la servi mai ai si alte responsabilitati
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5817 (permalink)  
Vechi 03 mai 2012, 08:35:07
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

buna dragelor!!

Raisa are rosu in gat si o tratez cu augumentin, are si conjunctivita si ii pun picaturi tobrex, ii mai dau si sirop de tuse. De cateva zile tuseste rau si octav si de dimi eu eram cu amigdalele inflamate ... deci iar ne-a dat tuturor virusel

Aleka, ce bine ca accepta printesa cresa, ma bucur mult. Cresa oricum o oboseste, si isi va face un program, raisa pe la 9 dimi adoarme macar o ora si apoi pe la 1 iar somn.

Flori, super cu sala, asa m-as duce si eu ... Sa ne pove ce ai mai facut spor la lucru cu firma

Jess, cu ceva timp in urma un prieten ma intreba daca s-a ales cocosul in casa la noi, in sensul ca in mod clar intr-o familie cineva conduce, asa spunea prietenul nostru, si zicea ca la o perioada dupa casatorie se vede chestia asta .... cred ca, asa cum spunea prietenul meu, inca nu s-a definitivat procesul de alegere al fraierului si al conducatorului prin familiile noastre!!!)
Asa ca pana nu dam cumva la pace cu sotii, care vor sa fie cocosi in casa, tot vom avea divergente!!!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5818 (permalink)  
Vechi 03 mai 2012, 09:05:51
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna dragelor!!

Raisa are rosu in gat si o tratez cu augumentin, are si conjunctivita si ii pun picaturi tobrex, ii mai dau si sirop de tuse. De cateva zile tuseste rau si octav si de dimi eu eram cu amigdalele inflamate ... deci iar ne-a dat tuturor virusel

Aleka, ce bine ca accepta printesa cresa, ma bucur mult. Cresa oricum o oboseste, si isi va face un program, raisa pe la 9 dimi adoarme macar o ora si apoi pe la 1 iar somn.

Flori, super cu sala, asa m-as duce si eu ... Sa ne pove ce ai mai facut spor la lucru cu firma

Jess, cu ceva timp in urma un prieten ma intreba daca s-a ales cocosul in casa la noi, in sensul ca in mod clar intr-o familie cineva conduce, asa spunea prietenul nostru, si zicea ca la o perioada dupa casatorie se vede chestia asta .... cred ca, asa cum spunea prietenul meu, inca nu s-a definitivat procesul de alegere al fraierului si al conducatorului prin familiile noastre!!!)
Asa ca pana nu dam cumva la pace cu sotii, care vor sa fie cocosi in casa, tot vom avea divergente!!!

off draga de ea, tot racita sper sa treaca si sa va treaca
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5819 (permalink)  
Vechi 03 mai 2012, 09:06:44
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul



si eu m-am certat cu al meu!
offfffffffffffff...........asa m-am saturat!!!!!!!!!!!!!!!!! (
de ce v-ati certat?
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5820 (permalink)  
Vechi 03 mai 2012, 09:10:12
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

cred ca nu am mai spalat podelele in casa de vfreo 1luna, de aspirat aspir zilnic si in dimineata asta am indraznit sa trag cu aspiratorul si sa dau cu mopul...atata a urlat copilu asta al meu, tot dupa mine, se tine de pantalonii mei si urla isteric sa-l iau sus...si m-am hotarat, gata, il laas sa planga pana fac treaba ca nu mai suportam sa vad asa mizerie si a plans pana s-a inrosit tot ...mi s-a rupt sufletul sa-l vad cat de disperat venea dupa mine dar in acelasi timp trebuie sa inteleaga ca mai am si io de lucru si nu pot sta cu el in brate mereu
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole