Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #6811 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 11:43:20
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Acum o sa ies,am stat aproape 2 ore cu voi...si am de munca..
Va doresc o zi linistita in continuare un sfarsit de sapt.asa cum si-l doreste fiecare... fete frumoase...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui angela av:
andra_aly (11 ian 2013), claudia22 (11 ian 2013), david (14 ian 2013), incognito (11 ian 2013), manumanuela (11 ian 2013)
  #6812 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 11:45:30
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Andra La multi ani in 2013...cum te simti la inceput de an?S-a intors sotia celui la care munceai?..el e tot asa nesimtit?Noul propietar e de traba?..Doamne cate intrebari mai pun...Sanatate multa..

Iulia si tie la multi ani in 2013...nu ne-am prea intersectat in casuta anul acesta...esti bine?Cu kg.cum stai?
La multi ani si tie Ma simt ok, de abia am asteptat sa treaca 2012 caci nu a fost un an prea bun, si am incredere caci 2013 o sa fie mai bun
Marti dimineata la 10 m-am intors la munca.
Imi era rusine mie de rusinea lui la cum s-a comportat.
am intrat in casa, ea era sus, schimba fetita. am vorbit cu ea, a zis sa il las in pace ca el asa e, a incercat atatia ani sa il faca sa se schimbe dar nimic... a zis ca eu ar trebui sa imi cer scuze nu el asa ca am stabilit sa nu bag in seama... dupa cateva minute a venit acolo in camera fetitei si ca si sum nimic nu a fost m-a intrebat: ce fai andra? cum te simti? toate bune? pe mine serios m-a bufnit rasul
E nebun, dar ce ma mai mir, familie de nebuni.
De aceea sunt si nemultumita, nu se gaseste de munca ... e greu. si decat sa ii las pe ei sa merg sa fac aceasi munca la altii, stau aici. asta pana gasesc ceva in domeniul meu sau macar la un magazin ceva...unde eu am mai lucrat.
Decat sa stau acasa, ma duc. ca ma platesc bine, aici nu am ce zice.
de aceea nici nu am intrat zilele astea, am lucrat mult, era dezastru in casa... si am lipsit doar o saptamana ieri am stat mult cu fetita, e o scumpa, imi vine sa o pap
Noul proprietar e ok, de fapt nu ne deranjeaza nimeni. casuta aceasta e chiar ok
La tine toate bune? Un pupic mare de tot
Si multa sanatate si voua


ps: trebuie sa imi cumpar cantar. mi s-a stricat si nu am apucat sa ajung sa iau altul. dra nu mi se pare sa fi pus ce stii ce pe mine, asa din ochi. cu toate ca am mancat ca o
spor la slabit fetele
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui andra_aly:
claudia22 (11 ian 2013), david (14 ian 2013), floricica0vesela (11 ian 2013), incognito (11 ian 2013), Kamyy (11 ian 2013), losefat (11 ian 2013), manumanuela (11 ian 2013)
  #6813 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 11:46:24
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Acum o sa ies,am stat aproape 2 ore cu voi...si am de munca..
Va doresc o zi linistita in continuare un sfarsit de sapt.asa cum si-l doreste fiecare... fete frumoase...
Spor la treaba....week- end placut!
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kamyy:
david (14 ian 2013)
  #6814 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 12:09:29
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Zumba KomplettÜbung - YouTube
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
david (14 ian 2013), incognito (11 ian 2013)
  #6815 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 12:12:21
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Zumba Fitness - YouTube
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
david (14 ian 2013), incognito (11 ian 2013)
  #6816 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 12:26:18
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

ce limbarnita la voi iar
de o ora va citesc, si am zis ca intru doar sa va salut, ca am inca multa treaba


Emi, pe drum o sa mai intru de pe telefon, insa doar pe facebook, asa ca tu o sa vezi pe unde is, daca e ceva, va anunt.


sa aveti un weekend minunat, ne auzim dupa
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
david (14 ian 2013), incognito (11 ian 2013), Kamyy (11 ian 2013), manumanuela (11 ian 2013)
  #6817 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 12:48:38
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
M-am ingrasat si eu,dar nu mult, 54.5,dar nu las asa, trec la actiuneSportul nu l-am lasat,am pedalat aproape zilnic. Cate 30-40 km,mai ales c-am stat acasa, de luni incep si aerobicul,si serviciul.
Cica s-a ingrasat, auzi la ea.. Draga ea, stai cel mai bine dintre noi toate la kg. Felicitari!!! Si bravo ca faci sport zilnic
[QUOTE=Alynuta;1202509]
Asa deci , m-am intors si scapati voi
Nu-i nimic ca mie imi convine , cu cat e mai drastica cu mine cu atat mai repede vin rezultatele.
[/QUOT
Eu vorbeam de dragostea voastra...
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete ,nu pot vorbi ,dar va pup dulce !

Pupici...s-a intors ALy..
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Neata fetele.....Fulgu nu poti vb dar ai vz cine a venit?ALY!!!!!!!Bine ai revenit iubita!cred ca de vreo 2 ani nu am mai fost chiar toate fetele vechi ca acum....wow....frumos....
Emy si MAnu mersi de sfaturi...tra sa schimb ceva la meniu...ieri la amiaza intr- adevar am papat doar supa dar fffff multa...mai bine o mancam la cina.....bananele imi plac,am papat doar la zii de fructe si ieri.....dar cerealele mancate zilnic dimi si laptele au carbo multi....mai completez cu cate un iaurt si hop...peste....
Clau imi pare rau ca ai asemenea probleme......
Roxy sper sa nu te prinda raceala....
Trezirea Emy si fugi la shopping!


Eu aseara mi- am dat comanda de 2 bluzite de primavara la Esprit..sunt reduceri una costa 20,30€ si asa au fost 27 amandoua...iar pe afara pe la mag e plin plin la toate mag de reduceri ....si la cizme de firma,de piele 30%... La haine pana la 50%.....


Am fost si m- am inscris la Fitness-dance mix...de pe la mijlocul lui februarie,o data pe sapt o ora timp de -15 sapt...si costa tot cursul de 3 luni 40€.... Nu e mult.....


O zii frumoasa va doresc.pup....
Sa le porti sanatoasa..sunt sigura ca-s faine bluzele..
Ce bine ca te-ai inscris..
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul


La munte a fost superb, zapada multa desi cam gerulet-8 grade...pacat ca a trecut asa repede timpul....si pacat ca eu nu stiu sa skiez...dar am urcat cu telegondola si am vazut un peisaj de vis, in varf de munte...la Azuga poate am sa pun ceva poze cand am timp
Asteptam pozele. Ma bucur ca te-ai distrat fain
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Te iubesc mult Alynuta mea draga ! Fetele si pe voi va iubesc dar ea este prima mea iubire ,bine ai revenit in casuta noastra !
Ha sunt mai grasa ca tine ,vezi daca m-ai lasat singurica am facut depresie si am mancat pe sistem nervos !
Iubitele as mai sta cu voi dar plec iar ,trebuie sa merg la soacra la munca sa iau fructe si legume mai ieftine ,ea are la vanzare si pot sa-mi aleg ce vreau ,pe urma vin si calc ,fug la sala si pe urma merg cu ingerasul la doctora de familie pentru el sa vb cu ea ca nu intelg eu multe chestii ,nu sunt impacata cu unele reactii adverse de la medicamente ,pe care le are abia acum ,nu cred ca-i de la ele ,in rest suntem bine ,cu fratiorul am vb acum 2 minute nu s-a impacat inca cu ea ,dar parca nu mai sufera asa tare el sau nu imi arata ,dupa ce iesim de la doctor mergem sa-mi caut ceva de incaltat pentru sala ca am avut adidasi albi si i-am facut varza ,de la aparate . Imi pare tare rau ca nu pot sta cu voi ,dar cum zicea si Emy chiar imi prinde bine ca eram o singuratica de cativa ani ,casa si mancare ,acum simt ca traiesc ca sunt vie .
O zi minunata ca voi si o sa incerc sa intru si mai tarziu !
Pentru tine Aly !
Si pentru voi scumpele mele !
Stiam eu ca o sa te bucuri tare!
Am ametit eu de cate ai facut/ai de facut tu
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Buna dragele mele...intru scurt sa va salut, pup si imbratisez!
Eu azi am ceva treaba de facut si plec cam in 10 min...ma intorc dupa 8...oribil!
Cine ma ajuta cu o reteta testata de semifredo bineinteles de ciucalata...e mare fan al meu...am mancat in It....si tot viseaza la el!
Ma bucur ca casuta e plina...ca e armonie si veselie!
Sa aveti o zi conforma!
Va pup pe toate...in ordine alfabetica
Ema..da ce de treaba ai si tu.. de ajungi la 8 acasa.. spor in toate si weekend fain
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Iubita mea
Ai multe pe cap azi , sa le poti rezolva pe toate, eu deja trebuie sa ies
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Ies acum dragele mele, merg sa-mi beau cafeluta, a venit si al meu, o bem amandoi si apoi nu mai am loc de el la laptop, eu trec pe bicicleta si el la laptop. Lasa sa se ingrase el
Spor ...pupici
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Neata fetelor!
Bine v-am regasit.
Dar stiu ca ati vorbit, nu gluma, am intrat sa citesc din urma si nu am reusit tot, ziceam sa m-apuc de sport de dimi si de unde....am avut de citit...

Probelma este la mine, eu nu m-am mai cantarit de mult timp....sunt o lasa, dar de la Craciun si pana acum simt ca m-am ingrasat mai mult, imi dau seama dupa haine, degeaba mai plang, ma mai lamentez pe aici ca doar eu sunt vinovata de aceasta stare de fapt, dar am asa o ciuda pe mine, asta este, m-am distrat, am mancat cu nemiluita iar acum trag ponoasele.
Ma bucur ca ne-am reunit aici si sper sa ne tinem de treaba.
Sa avem succes la slabit!
Miha...nu e musai sa te cantaresti..poti sa te masori Si vezi asa cand slabesti
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna slabutele... sunteti bine?
Roxy in 2001 am facut si eu cura cu argila(era argila de la Boca din Alba) intradevar trebuie regim...apoi am mai repetat-o odata si gata...eu tanjesc dupa pachetul de la colon help, cel despre care am scris,dar nu l-am gasit niciunde pe nett,atunci mi-a venit prin curierat...

Fely ,hai te rog intra din nou in casuta ... cineva sau ceva te-a suparat,daca sunt eu aceea te rog sa ma ierti...
Aha..am inteles acum. Sper sa gasesti ce cauti
Nu stiu ce e cu Feli..sper ca e ok.
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna dimineata fete dragiVa doresc o zi frumoasa asa ca voi.Eu am baut un nes cu lapte si-mi astept prietena sa vina la mine,sa facem Eu cu Billy,ea pe bici.Si uite asa,am facut sport in fiecare zi pana acum.Vreau si eu aplauzeeeeeeeeeeeee
Ia uite sportiva noastra>

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Fetelor as mai sta cu voi dar trebuie sa ma bag la treburi, la sport, sa iau si MD, o sa vina pranzul si eu nu am reusit sa iau nici MD inca
Va imbratisez cu drag, o zi frumoasa!
cam tarziu pt md..dar decat sa-l sari
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele aseara am adormit pe la ora 9,dupa ce am pedalat 25 minute...pe la 2 jumate m-am trezit si nu am mai putut adormi decat dpe dimineata dupa ce a sunat ceasul,am atipit 15 minute dar am avut un vis foarte ciudat...
... azi acasa am de facut treaba la greu...curatenie generala si de gatit...ieri dupa masa am pus la fiert sarmalele...habar nu am ce sa gatesc..suntem satui de tot felul de mancaruri...o sa fac o pasta de ton...pun pt.racituri,vita,porc si pui...ciorba cu zeama de varza(tot vroiam sa fac si mi-a facut pofta Claudia)...friptura doar ce am terminat-o.snitele,chiftele nu vrem...orez ,linte sanu aud de ele..pastrav nici sa nu aud la cat am mancat in post...poate ceva paste cu sos alb si carnita de pui si un sos cu suc de rosii...cartofi nu imi plac..varza am sarmale...poate o ciorba de fasole uscata(sa fie pe maine) ...niste mazare bob cu sos si carnita...si niste piept de pui la gratar cu amestec de legume la tigae...vreau sa am ceva gatit pt.sapt.viitoare cand sigur e din nou full...si salata de vinete ca nu am facut din post...ma tenteaza conopida cu sos dar prea miroase in bucatarie de la fierberea ei...sunt de groaza nu?
tu si cu fulgu..faceti la treaba, mai ales in casa/bucatarie.. spor sa ai ANgi.

Gata...ies si eu pup.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui incognito:
claudia22 (11 ian 2013), david (14 ian 2013), Kamyy (11 ian 2013), losefat (11 ian 2013), manumanuela (11 ian 2013)
  #6818 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 13:09:45
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am terminat 35 min cu Billy,acum ma duc sa fac spanac ptr sot,iar eu o sa pap carne de pui cu varzute de bruxelles,pun si usturoi sa aiba gust.
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui manumanuela:
claudia22 (11 ian 2013), david (14 ian 2013), incognito (11 ian 2013)
  #6819 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 13:40:22
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am sosit si eu...pana la urma m-am dus pe afara ca nu am mai fost de mult si sunt asa multe reduceri...pana la urma m-am cadorisit cu o pereche de cizme.....reduse bineinteles de la 50 la 35...asa mult imi plac...sunt asa de toata ziua....
Acum sa fac ceva de papa ca vine sotul la masa...eu mi-am facut meniul...la amiaza pap fasole rosie si deseara supa ce o mai am de ieeri...am scos iaurtul si sa vedeti ce bine stau azi la carbo si zaharuri....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
david (14 ian 2013), floricica0vesela (11 ian 2013), incognito (11 ian 2013), manumanuela (11 ian 2013)
  #6820 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 14:45:01
Aligrasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: Ardeal, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica sanatoasa-nutritionist
Date: 164cm, 79kg
Mesaje: 486
Aprecieri acordate: 100
Am fost apreciat(a) de 256 ori in 115 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am mai citit si eu sa vedem ce mai faceti, am avut de recuperat.Eu mai am putin si ma ingrop in carti,iar pofta de dulce nu-mi da pace.
Aligrasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Aligrasa:
david (14 ian 2013), incognito (11 ian 2013), Kamyy (11 ian 2013), manumanuela (11 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole