Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Lavydor'

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #191 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 19:17:19
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Lavydor'

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
M-am gandit sa imi iau ovaz, tarate si sa fac niste batoane si cu fructe confiate, o smochina, o caisa(am in casa dar nu pap din ele..am zis ca imi pun dimineata la cereale cate o caisa confiata taiata cubulete), niste stafide, migdale..fara sa le mai indulcesc, poate isi iau zaharul din fructe. Dar cu ce Dumnezeu sa imi macin eu ovazul?..ca nu am scule pe masura retetelor Inghetata dietetica habar nu am sa fac, am incercat in vara din iaurt degresat cu fructe, batute la blender (il aveam in tara aici am doar mixer) si bagate la rece dar mai mult mi-a bolborosit burtica de la ea decat sa imi placa ceva din ce a iesit. O sa incerc.Ufffff
Si da, ai dreptate sunt atat de deprimata, si unde ii vad pe ai mei ca ma roaga cu mancare asa tanjesc sa nu mai fiu la dieta... SA nu mai mentionez, ca sus sunt infecta,numai oase, am niste sani oribili,intre ei o gaura de bagi 2 degete(mai sus putin de stern) si asta e pretul platit pt a slabi la picioruse si fund. E jenant cum arat, am fost la proba la rochita de stare civila...imi era rusine sa ma dezbrac...mi-e jena si de iubitul meu..daca ma atinge (desi nu i-o spun)

deci in loc de ovaz,incerca altceva care nu trebuie macinat
de exp seminte de in si tarate,amestec de cereale(contine tot felul de seminte),si da isi ia dulcele din fructele confiate,cred ca iasa o minune,poti pune o lingura de miere sa se lege,putina cacao sau ceva oricum
in legatura cu inghetata dietetica ,poti face asa: din frisca cu putin zahar amestecate cu fructe,iasa cremoasa zic eu,am auzit ca iese buna
intreab-o pe Mira,ca ea a facut,si arata chiar foarte bine
atunci incerca sa fii altfel:incerca sa gusti,doar sa gusti si din papica lor,e rau sa iti privezi corpu de anumite pofte
oameni suntem,nu mai fii asa drastica cu tine
in legatura cu asta,nu ar trebui sa-ti fie rusine sa te dezbravi,mai ales de iubi tau,pun pariu ca el te iubeste oricum,si ar trebui sa apreciezi asta(in ziua de azi....baietii nu mai apreciaza si altceva decat corpu,nu generalizez,dar traim intr-o lune in care ambalaju conteaza enorm,cei sub........insa mai exista si baietii klumea)
eu zic sa te accepti asa cum esti
sincer nu stiu de ce te vezi tu asa,mie mi se pare ca arati bine la picioare,incerca sa iti impui sa-ti placa picioarele tale,zi-ti in fiecare dimi fraza:'ma iubesc asa cum sunt,sunt frumoasa si slaba',sa stii ca desi pare o prostie pe mine chestia asta ma ajutat enorm in momentele cand ma uram
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat
  #192 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 19:57:54
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
deci in loc de ovaz,incerca altceva care nu trebuie macinat
de exp seminte de in si tarate,amestec de cereale(contine tot felul de seminte),si da isi ia dulcele din fructele confiate,cred ca iasa o minune,poti pune o lingura de miere sa se lege,putina cacao sau ceva oricum
in legatura cu inghetata dietetica ,poti face asa: din frisca cu putin zahar amestecate cu fructe,iasa cremoasa zic eu,am auzit ca iese buna
intreab-o pe Mira,ca ea a facut,si arata chiar foarte bine
atunci incerca sa fii altfel:incerca sa gusti,doar sa gusti si din papica lor,e rau sa iti privezi corpu de anumite pofte
oameni suntem,nu mai fii asa drastica cu tine
in legatura cu asta,nu ar trebui sa-ti fie rusine sa te dezbravi,mai ales de iubi tau,pun pariu ca el te iubeste oricum,si ar trebui sa apreciezi asta(in ziua de azi....baietii nu mai apreciaza si altceva decat corpu,nu generalizez,dar traim intr-o lune in care ambalaju conteaza enorm,cei sub........insa mai exista si baietii klumea)
eu zic sa te accepti asa cum esti
sincer nu stiu de ce te vezi tu asa,mie mi se pare ca arati bine la picioare,incerca sa iti impui sa-ti placa picioarele tale,zi-ti in fiecare dimi fraza:'ma iubesc asa cum sunt,sunt frumoasa si slaba',sa stii ca desi pare o prostie pe mine chestia asta ma ajutat enorm in momentele cand ma uram
O sa incerc batoanele de cereale, alea ma tenteaza cel si cel mai mult! Daca fac si reusesc sa arate bine voi posta o poza doua.
M-am mai calmat putin legat de mancare. legat de ambalaj si continut, eu pot sa spun cu mana pe inima ca ma simt cea mai norocoasa femeie din lume, am cel mai bun barbat care ma ADORA asa cum sunt, pentru ceea ce sunt, pentru ceea ce suntem impreuna si daca as avea 50 sau 70 kg nu ar schimba cu nimic. Mereu imi spune cand ma vede disperata:"macar odata daca te-ai vedea prin ochii mei si ti-ar fi suficient!" Sunt topita dupa barbatelul meu si nu vad viata fara el
Răspuns cu citat
  #193 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 21:32:19
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Lavydor'

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
O sa incerc batoanele de cereale, alea ma tenteaza cel si cel mai mult! Daca fac si reusesc sa arate bine voi posta o poza doua.
M-am mai calmat putin legat de mancare. legat de ambalaj si continut, eu pot sa spun cu mana pe inima ca ma simt cea mai norocoasa femeie din lume, am cel mai bun barbat care ma ADORA asa cum sunt, pentru ceea ce sunt, pentru ceea ce suntem impreuna si daca as avea 50 sau 70 kg nu ar schimba cu nimic. Mereu imi spune cand ma vede disperata:"macar odata daca te-ai vedea prin ochii mei si ti-ar fi suficient!" Sunt topita dupa barbatelul meu si nu vad viata fara el


ma bucur pt tinesa-l apreciezi si sa-i arati tot timpu cat il iubesti
si daca el zice ca esti superba(din toate punctele de vedere)inseamna ca esti,
sper sa gasesc si eu un barbat(pt cand voi fii de maritat) care sa ma iubeasca pt ceea ce sunt,pt cum sunt,cum gandesc,ce zic si ce fac nu cum arat sau ma imbrac,ca oricum frumusetea e trecatoare
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat
  #194 (permalink)  
Vechi 05 iun 2010, 16:02:35
Despi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Vaaaaaai Lavy ,cati nervi am ,e a 3a oara cand incerc sa-ti scriu!Prima oara dupa ce am scris juma` de ora ,in loc sa dau enter ,am dat backspace..si a 2a oara ,la fel..dupa ce incepusem sa rescriu aceleasi chestii ,ma deconectase..si cand am dat enter..nu mi l-a luat ,ca nu eram logata ,vaaaai...mi-e rauX( ..Bai,ce mai faci tu ?Iarta-ma ca n-am mai dat niciun semn de viata ,insa la cat de gasca sunt ,eu mai intram fugitiv si ma uitam la mine-n jurnal sa vad daca mi-ai raspuns...vedeam ca nu si credeam ca n-ai mai intrat ,multa minte imi trebuie M-am intristat cand am citit ce ai mai scris tu ,ca uneori te saturi de diete si ca te deprimi ,te inteleg ..oarecum ,mai putin la faza cu dietele ,ca eu nu tin ...doar ca si pe mine m-apuca uneori ca m-am saturat si nu ma mai stresez /gandesc deloc la ce/cat mananc ,bine..eu oricum degeaba ma stresez ,insa e obositor si ganditu`asta intruna fara rezultat..Bai ,cu riscu`sa ma certe toate fetele eu sunt de parere ca nu-i atat de grav daca GUSTI din orice ,sau daca mai mananci din cand in cand o inghetata adevarata ,mai ales ca tu esti la mentinere.Am vazut ca vrei sa mai slabesti ..Pentru ce-ti mai trebuie ,esti foarte slaba si frumoasa...in ce vrei sa te transformi ,intr-un schelet?Nu cade in extreme.Eu nu pot tine nicio dieta Lavy ,chiar nu pot ..sau ma rog,poate nu vreau indeajuns,eu incerc sa invat sa mananc cu masura,pt ca asta-mi lipseste ..si sa nu mai mananc seara ,daca as reusii cred ca as fii multumita.Eu fac tot felul de prostii ,aseara pe la 11 eu mancam mazare ..apoi cornulete..iar de dimineata la 7 cand am plecat la servici la fel,aveam punga in mana si pana la metrou am mancat pana mi sa aplecat ,aceleasi cornulete.Asa ca,eu sunt de batut ,dar tu ..esti curajoasa..si te admir foarte mult ..asa ca nu cred ca-i crima daca mai te rasfeti uneori ,mai ales ca tu faci si mult sport si compensezi .Eu azi am mai mancat fulgi de porumb fara zahar cu lapte de soia siun mar tocat bucatele (cam bleah),apoi vreo 100 gr hamsii prajite ..o banana ..niste alune,iar mai tarziu am peste la gratar ,dar sa vedem cand ajung acasa,atunci e teroare.Insa ma mai ajuta ora aia de aerobic cand sunt libera,imi place la nebunie..si acum sper sa plec cu bicicleta de la munca.Apropos,eu lucrez la un hotel micut in Pta Amzei ..si lucrez in ture,2 zile ..cu 2 libere.In rest ,eu sunt oarecum bine ..nu stiu daca o sa fiu vreodata multumita de mine,poate cand am sa arat ca tine :X,ca mie mi-au ramas vergeturi de la sarcina ...piele lasata ...iar de sani nu mai zic,ca-s oribili ,sunt micuti ca am alaptat-o pe Maria 5 luni...si sunt f lasati si strabatuti de vergeturi si gandeste-te ca am doar 23 de ani ,nici aia impliniti .Dar na..ce sa mai zic..nu "asta e",insa imi tebuie vointa mai multa mie..Eu te pup dulce dulce..si iarta-ma inca o data ca nu ti-am mai scris ..O zi frumoasa sa ai slabuto frumoasa
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 05 iun 2010 at 20:19:23.
Răspuns cu citat
  #195 (permalink)  
Vechi 05 iun 2010, 16:06:34
Despi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

aaaaa,am uitat sa-ti zic,m-am reapucat de fumat ...Stiu ca nu-i bine ,insa astept ziua cand o sa mi se puna pata si o sa zic"Gata!",asa mi se intampla mie de obicei ..Poate reusesc sa pun cateva poze cu mine,insa sunt facute prin casa..si eu sunt imbracata,insa se vede ca nu-s chiar slabuta ..Da-mi vesti despre tine.te pup
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #196 (permalink)  
Vechi 05 iun 2010, 20:24:30
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
aaaaa,am uitat sa-ti zic,m-am reapucat de fumat ...Stiu ca nu-i bine ,insa astept ziua cand o sa mi se puna pata si o sa zic"Gata!",asa mi se intampla mie de obicei ..Poate reusesc sa pun cateva poze cu mine,insa sunt facute prin casa..si eu sunt imbracata,insa se vede ca nu-s chiar slabuta ..Da-mi vesti despre tine.te pup
Ce ma bucur ca mi-ai scris, nu ai idee! Chiar zilnic m-am gandit la tine dar am zis ca esti cu treaba pe cap si ca dai tu semn cand ai timp.Saptamana am inceput-o groaznic ca m-am trezit cu 57 de kg in loc de 55 dar era de la tranzit si miercuri am revenit la normal.
Sa incep cu sfarsitul, inteleg cu fumatul ca sunt o devoratoare de tigari, ADOR sa fumez si nu stiu daca voi zice vreodata gata lor...Dorin ce mai spun "iar fumezi?" aproape ori de cate ori ma vede ca o fac ca el in weekend mai ales, cand e numai cu mine ma vede cum le sudez si isi face griji pentru sanatatea mea!
Legat de dieta, mai sa stii ca sunt inca nu foarte bine, gata, sunt deprimata, imi vine sa cedez din toate punctele de vedere. Asera la 10 noaptea dupa ce am facut baita cu al meu(in fiecare zi facem baita, nu exista zi sa nu se intample) am plecat si AM MANCAT INGHETATA! O minunatie , nu credeam ca pap asa ceva, ca am in guritza ceva atat de bun...mai ca sa leshin de placere! Si am stat la o fantana arteziana, plin de lume care manca inghetata, era cald, noi in pantaloni scurti, m-am simtit de minune! In tr-un fel reusesc sa fiu dura cu mine, si sa ma abtin de la tot si la toate dar uneori simt o durere fizica efectiv ..si imi doresc biscuiti, covrigei si alte chestii carbo' pe care le evit de foarte mult timp. Mancarea nu mai are gust, fructele nu mai sunt dulci, nu stiu ce sa fac sa ma scot din starea asta, ma simt o victima a mintii mele..sper sa trec de faza asta!..macar sa raman asa pana la nunta, dar Dorin nu ma ajuta, imi zice sa ma mai ingras, ca la 60 de kg eram in culmea frumusetii..si apropo de frumusete...NU VREI SA STII ce sani am eu...sunt distrusa, sus numai oase, niste sani foarte lasati cu vergeturi, intre ei am o mare gauta de 2 degete, deasupra sternului, ca asta imi este conformatia si cand slabesc ma fac oribila sus....ca mi-e jena cand facem prostioare si mi-e rusine sa ma atinga si imi si spune...ca vrea sa am sanii ca in iarna...
Daca nu faceam complexele astea din copilarie/adolescenta poate eram fericita acum...mi-e dor cand eram la tata acasa si mancam gris cu lapte si paste cu lapte si de toate, uscatele, gogosi fara sa am vreo problema legata de alimentatie..dar copilul ala a murit de mult...si s-a transformat intr-o femeie frustata si plina de complexe chiar si la 55 de kg..ca tot as vrea sa fiu mai slaba...in culmea contradictiei cu aspectul meu fizic de la mijloc in sus!
Nu vreau sa iti dau sfaturi proaste sa iti risipesc orice motivatie, important e un singur lucru despi: sa te simti bine cu tine, asa cum esti, cu ceea ce papi, ca de asta si noi tinem diete, ca sa ne simtitm bine cu noi ..sa aratam mai bine in ochii nostri..dar daca iti este imposibil nu te fortza si poate vor veni perioade in care vei putea sa mananci mai sanatos!
Id-ul ti l-as da dar nu cred ca am voie aici, ca sunt niste reguli si nu ai voie sa transmiti date de identificare, intereseaza-te si il primesti cu cea mai mare placere (incearca userul)
Pana atunci astept poze cu tine, te pup si astept semn repejor de la tine!
Răspuns cu citat
  #197 (permalink)  
Vechi 06 iun 2010, 11:03:11
Despi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Deci ...e a 2a oara cand scriu ,imi vine sa-mi dau palme ..Bai,ce ma bucur ca ai mancat inghetata aseara ,crede-ma:X..o sa mananc si eu azi ,dar din aia Nestea ,ca-i de post :p.Lavinia,sa fii sigura ca "obsesia "asta a ta cu slabitul dateaza de pe vremea cand erai copil si faptul ca ai fost complexata atunci ,si-a pus amprenta asupra vietii tale,dar tre sa treci peste asta ma ...si Dorin din contra,te ajuta ca te mai pune sa mananci.Esti prea la extrema Lavy ,gandeste-te ca esti foarte tanara si daca acum nu ne putem rasfata cu mici gustari sau o inghetata din cand in cand ,acum..cat suntem tinere si in putere ..si putem echilibra prin sport greutatea noastra ,ce o sa facem mai tarziu ?Stiu ca eu degeaba iti zic asa ,daca tu inca vrei sa slabesti ,insa esti prea drastica...esti destul de slaba ..nici nu stiu ce sa mai zic,poate ar trebuii sa vb cu un psiholog ,sa te ajute cumva sa treci peste frica asta de a te ingrasa,eu de multe ori am vrut sa apelez,din cauza mai multor probleme ,insa aici consultatiile sunt foarte scumpe.Eu sunt de fel deprimata ,din cauza vietii mele ,nu numai a corpului meu ..si am 23 de ani ,dar ma simt ca la 40 ,insa m-am saturat si eu de starile astea ..nu vreau sa ajung asemeni unei anorexice ...si nici tu nu vreau sa ajungi ,tre sa privim partea buna a lucrurilor si sa ne iubim mai mult pe noi insine ,chiar daca-s niste prostii ,uneori chiar merge sa ne uitam in oglinda si sa incepem sa vedem tot ce e mai frumos la noi (iti zic din proprie experienta).Pai eu daca as fii fost asa ca tine ,cred ca baiat (sotul meu,Gabi) m-ar fii certat intruna ,lui nu-i place deloc slaba ..si zice ca tre sa fiu cum ii place si lui,tin minte ca acum 2 ani ,cand sa intors din Anglia ma gasit cam slaba ..si mi se parea mie ca e ciudat,ca parca nu ma mai atinge ca inainte ,faze d-astea,acum nu stiu daca ,chiar asa era...sau eram eu paranoica ,da atunci m-am cam speriat si am zis sa fiu frumoasa pt amandoi .Si cat tine de sani ,eu am auzit ca tinctura de marar ar fii buna sa ne creasca ...si intr-un timp ma dadeam cu drojdie amesteca cu zeama de lamaie ,cica pt fermitate,la multe persoane a dat rezultate ,insa la mine cred ca am scapat zeama de lamaie ,ca ma inrosisem si ma manca pielea de numai puteam .a ras baiat de mine luni intregi ...Azi sunt la munca ,am mancat deja de dim un mar ,apoi la 10 vreo 5 feliute de paine de secara cu pate vegetal ,o rosie si un castravete .Pentru mai tarziu am varza calita ..niste fasole batuta cu usturoi (mor dupa ea)..si o portocala,un mar si am sa-mi iau niste cirese.Si eu aseara e la 10 am mancat vreo 4 felii de paine c fasole batuta ca n-am putut sa ma abtin si azi mananc o inghetata ,dar d-aia Nestea ca e de post.Vezi ca am facut un album (Despi cea mancacioasa&Bubu cea fara pfta de mancare),insa nu stiu pe unde sa salvat ..si as vrea sa-i schimb si numele ,vezi poate il gasesti la profilul meu.Te puuuuuup:X
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #198 (permalink)  
Vechi 06 iun 2010, 15:04:25
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
Deci ...e a 2a oara cand scriu ,imi vine sa-mi dau palme ..Bai,ce ma bucur ca ai mancat inghetata aseara ,crede-ma:X..o sa mananc si eu azi ,dar din aia Nestea ,ca-i de post :p.Lavinia,sa fii sigura ca "obsesia "asta a ta cu slabitul dateaza de pe vremea cand erai copil si faptul ca ai fost complexata atunci ,si-a pus amprenta asupra vietii tale,dar tre sa treci peste asta ma ...si Dorin din contra,te ajuta ca te mai pune sa mananci.Esti prea la extrema Lavy ,gandeste-te ca esti foarte tanara si daca acum nu ne putem rasfata cu mici gustari sau o inghetata din cand in cand ,acum..cat suntem tinere si in putere ..si putem echilibra prin sport greutatea noastra ,ce o sa facem mai tarziu ?Stiu ca eu degeaba iti zic asa ,daca tu inca vrei sa slabesti ,insa esti prea drastica...esti destul de slaba ..nici nu stiu ce sa mai zic,poate ar trebuii sa vb cu un psiholog ,sa te ajute cumva sa treci peste frica asta de a te ingrasa,eu de multe ori am vrut sa apelez,din cauza mai multor probleme ,insa aici consultatiile sunt foarte scumpe.Eu sunt de fel deprimata ,din cauza vietii mele ,nu numai a corpului meu ..si am 23 de ani ,dar ma simt ca la 40 ,insa m-am saturat si eu de starile astea ..nu vreau sa ajung asemeni unei anorexice ...si nici tu nu vreau sa ajungi ,tre sa privim partea buna a lucrurilor si sa ne iubim mai mult pe noi insine ,chiar daca-s niste prostii ,uneori chiar merge sa ne uitam in oglinda si sa incepem sa vedem tot ce e mai frumos la noi (iti zic din proprie experienta).Pai eu daca as fii fost asa ca tine ,cred ca baiat (sotul meu,Gabi) m-ar fii certat intruna ,lui nu-i place deloc slaba ..si zice ca tre sa fiu cum ii place si lui,tin minte ca acum 2 ani ,cand sa intors din Anglia ma gasit cam slaba ..si mi se parea mie ca e ciudat,ca parca nu ma mai atinge ca inainte ,faze d-astea,acum nu stiu daca ,chiar asa era...sau eram eu paranoica ,da atunci m-am cam speriat si am zis sa fiu frumoasa pt amandoi .Si cat tine de sani ,eu am auzit ca tinctura de marar ar fii buna sa ne creasca ...si intr-un timp ma dadeam cu drojdie amesteca cu zeama de lamaie ,cica pt fermitate,la multe persoane a dat rezultate ,insa la mine cred ca am scapat zeama de lamaie ,ca ma inrosisem si ma manca pielea de numai puteam .a ras baiat de mine luni intregi ...Azi sunt la munca ,am mancat deja de dim un mar ,apoi la 10 vreo 5 feliute de paine de secara cu pate vegetal ,o rosie si un castravete .Pentru mai tarziu am varza calita ..niste fasole batuta cu usturoi (mor dupa ea)..si o portocala,un mar si am sa-mi iau niste cirese.Si eu aseara e la 10 am mancat vreo 4 felii de paine c fasole batuta ca n-am putut sa ma abtin si azi mananc o inghetata ,dar d-aia Nestea ca e de post.Vezi ca am facut un album (Despi cea mancacioasa&Bubu cea fara pfta de mancare),insa nu stiu pe unde sa salvat ..si as vrea sa-i schimb si numele ,vezi poate il gasesti la profilul meu.Te puuuuuup:X
Sa incep analiza pe text: Nu numai ca am papat inghetata dar imi vine sa ii zic lui Dorin HAI la inghetata in fiecare zi si el abea abea asteapta! Ai dreptate, sunt prea in extreme, dar am gandit de seara sa nu imi fac planuri intinse pe luni de zile ci doar sa raman la stilul de viata sanatos dar manancand si inghetata sau alte chestii ce se ivesc...cu masura binenteles!Crezi ca lui Dorin ii place cum arat? Vax!!! era innebunit cand aveam fundul mai mare si sanii pe masura si uneori as vrea sa renunt DOAR pentru el ca stiu ca l-ar face fericit dar nu as fi eu...asa ca momentan caut o solutie de mijloc pentru maandoi...nu stiu cand voi reusi! Intr-adevar suntem tinere si eu am obosit cu dietele, de fapt INCA ma simt la dieta atata timp cat nu ma ating de nimic interzis..cum ar fi ceva dulce! Eu pot sa sustin ca te admir ca totusi nu te omori cu zile si mananci domnle, ca ti-e pofta, ca vrei, ca iti place si esti pana la urma impacata cu tine..asta vreau si eu sa fac..sa fiu impacata cu mine si sa il fac fericit si pe Dorin rotunjindu-ma putin
Ti-am vizitat albumul ,ti-am lasat 2 commenturi la poze(trebuie sa iti apara pe pagina sub userul tau ca ai 2 notificari..sau mai multe! Imi place cum arati, nu esti nici macar plinuta daca alea sunt pozele tale recente)
Ieri, nu am facut sport, dar am bagat azi de dimineata 1 ora sanatoasa de curgeau apele de pe mine, imi si place ce e drept dar aveam mustrari de constiinta daca as fi facut 2 zile pauza. Stau pe ganduri daca sa iesim la o inghetata diseara, seara e super, sa imi pun o rochita si sa ma plimb putin in oras!
Doar ce am venit de la plaja, vezi ca postez 2 poze cu mine sa vezi cat m-am bronzat in 2 ore. Am fost la piscina mai bine zis, suuuuper , curat , luxos, o sa mergem in fiecare saptamana cred!
Astept semn de la tine si te tin la curent cu tot, sper sa imi revin sa mai mananc cate ceva bun, insist pe inghetata de diseara!
Răspuns cu citat
  #199 (permalink)  
Vechi 06 iun 2010, 18:23:28
Despi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

He`he..asa buai ,incepi sa revii cu picioarele pe pamant,pai eu zis nu sa te faci rotunjoara pentru Dorin ,ca apoi degeaba el e fericit daca tu nu esti ,dar sa gasesti,vb ta..o solutie de mijloc.Da,eu sa stii ca intr-adevar mananc ce mi-e pofta ,insa acum compenesez cu putinul sport pe care-l fac si asta-mi da incredere in mine...si ma vad si mai frumoasa,ti-am zis ,aseara ma vadeam asa draguta ..dar uneori eu fac greseli ,adica mananc seara si mancare si dulce..si asta ma seaca apoi ,ca n-as avea nimic daca de ex,as manca ce vreau (in limita bunului simt)ziua ,dar dupa ora 18-19 sa nu mai halesc deloc.Da,de ce sa manii pe Dzeu ,nu pot spune ca-s grasa,doar ca mie mi-e greu cu mentinerea..si eu daca n-as mai putea sa ma duc la aerobic,sa zicem(Doamne fereste )acasa n-as face sport deloc,pentru ca sunt f lenesa si n-am ambitie cam deloc.Oricum,ma cam ingrijorez pentru ca peste vreo 2 sapt s-ar putea sa o duc pe Mariuca la tara ,la maicamea si atunci in fiecare liber m-as duce acolo..si n-as mai putea sa ajung la sala,dar imi iau o coarda buna si macar sar prin curte p-acolo .Ce mistooo ca ai fost la plaja ,super:X..si aici e cald si s-au deschis strandurile,insa e plin peste tot de tigani (nu ca as fii rasista ,insa stii cum sunt..)si sunt si niste preturi mari pentru calitatea strandului si in al 3lea rand..nu prea am timp.Am vazut ca mi-ai lasat comentarii la poze ,multam ,alea sunt facute pe 26.05,ca am verificat...si aia de la servici pe 29 parca(miercurea trecuta).Te pup si sa ne auzim cu vesti bune.Ma pregatesc sa plec acasa..si imi las laptopul de obicei aici ,sa nu ma mai car cu el.Tocmai ce am mancat pe la 6.40 cateva felii cu fasole batuta,mai am 0.5l de apa si fac 2 l pe ziua de azi .Si oricum,singuru meu merit ,ca sa zic asa..este ca am renuntat la sucurile acidulate..Aaaaa..azi pe la 5 am mancat si-o inghetata Nestea ,bai..stii cate kcal scria pe ea ca are ...54!are 55 gr inghetata .Nu-i super putin ?Adica,nu mi se par multe calorii ..si e si delicioasa,racoritoare ,e ca un bat asa..ai mancat vreodata ?Te pup si o seara minunata sa ai
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #200 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 08:54:11
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Buna dimineatacum te mai simti? sper ca azi esti mai optimista. ieri te-am laudat prea mult si uite ce ai facut glumesc
o zi frumoasa
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, jurnal slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole