Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #81 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 09:07:04
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Citat:
Anterior postat de coderamy Vezi mesajul
curly...am vazut ca ai scris ca nu te afecteaza daca postezi si intrebari si ca putem sa o facem si aici asa ca: voiam sa rog fetele care trec meniurile sa o faca mai explicit ca sa puteti puncta corect spre exemplu:
supa de legume glucidica-ce inseamna, ce contine? cafea e cu zahar, fara sau cu indulcitor si tot asa...
am vazut ca sunt fete care au papat lapte cu 1,5% grasimi la md glucidic...cred ca stiti ca nu e corect tb cel mult 0,1%
Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Da, Coderamy, e o idee buna
Eu ma uit printre meniuri cand punctez, dar poate nu reperez toate abaterile , nu sunt experta in Montignac
Ar fi de preferat ca fetele care stiu ca au calcat stramb sa spuna, ar fi mai simplu asa.
Si, oricum, fetele cu experienta mai trec pe aici si ne urmaresc, daca facem prostii probabil ne spun ele
Supa glucidica inseamna supa facuta doar din legume, fara grasimi, asta inseamna fara ou, smantana, carne sau ulei. Pur si simplu legume fierte.
Apoi, referitor la subiectul lactate, voi chiar nu citit ce se scrie in Gasca?
Serios acum, ca am pus acolo ditamai papirul cu dezavantajele consumarii de lactate degresate. deja de mult timp noi, alea mai vechi consumam lactate cu un minimde grasime, gen semidegresate sau chiar natur si la mesele glucidice, asta pt sanatate. Slabitul e important, dar nu e mai important decat sanatatea organismului nostru. Asa ca lapte integral cu cereale de dimineata nu poate fi considerata abatere pt ca e o alegere care respecta sanatatea ta.
Apoi Cody, coliva o poti face daca gasesti grau integral (asta inseamna nedecorticat), ca sa aiba IG mediu si sa mananci dimineata.
Intrebarile e bine sa le postati in Gasca ca pt asta e topicul ala, pt intrebari. Plus ca acolo citesc mult mai multe persoane, deci, ne informam mai bine. Asta ar fi topic doar de concurs cu intrebari legate doar de concurs, asta e parerea mea. Dar cum eu nu particip, voi faceti cum doriti si cum va e mai usor.

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
'neata gagici mici
  • mesele:
  1. cerealele vietii (integrale, conforme) cu iaurt 0,1 si sirop de agave (daca am gresit va rog sa mi spuneti ca nu mi e prea clar cu siropul ala de agave cand si cu ce e INDICAT sa fie folosit)
  2. la pranz am papat carnati de casa, conformi si ceva salata de crudi cu mustar conform de dijon (fara zahar, dextroza si alte minuni, iute ca naiba)
  3. la cina am papat 4x wasa24 cu somon afumat (bio, doar cu sare, fara zahar)
  4. am rontait si ceva migdalute astazi si vreo 25 g cioco 74% cu fructoza oricum, respectand intervalele dupa mese sau inainte de mese
  • apitza am baut, slava domnului peste 1 l
  • sport, astazi nu
Eva, siropul de agave (atentie, cel de artar are ig mare) e cel mai bun indulcitor pe care il poti folosi. Oricand, oricum, in arice cantitate. Spre deosebire de fructoza care are raspuns insulinic mare (chiar daca are ig mic) si are o limita de 30 de g. pe zi, asta nu are nici o limita.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #82 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 20:29:40
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Raportul pe ziua de azi.

Meniu: Conform;
Apa: da, am baut mai mult de un litru;
Sport : nu;

Meniul :

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 07:00
Paine IG mic, Slabesti Mancand, 50g - 122 calorii, 9.1 proteine, 2.1 grasimi, - colesterol, 14.8 carbohidrati, 5.8 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Mere verzi, 180g - 92 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 10:18
Carne de porc, proaspata, spata, cotlet (feliat), fara os, carne si grasime, gatit, prajit in tigaie, 250g - 643 calorii, 72.5 proteine, 37.1 grasimi, 195 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 137.5 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 17:30
Ardei gras verde, 80g - 17 calorii, 0.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 2.4 sodiu, 1.9 zaharuri
Ceapa, cruda, 30g - 12 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.8 carbohidrati, 0.5 fibre, 1.2 sodiu, 1.3 zaharuri
Castraveti, 80g - 12 calorii, 0.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 1.4 zaharuri
Rosii, 200g - 36 calorii, 1.8 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 7.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 10 sodiu, 5.2 zaharuri
Piept de pui gatit, fara piele, 200g - 330 calorii, 62 proteine, 7.2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1269 calorii, (mult)147.5 proteine, (mult)47 grasimi, 195 colesterol, (mic)55.4 carbohidrati, 10.5 fibre, 158.6 sodiu, 9.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1541 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1541 calorii


off topic: Azi am fost toata ziua plecata, am mancat ce era mai conform de unde am fost, altfel carnea de porc nu ar fi fost prima mea optiune Nu era chiar prajita in tigaie, dar nu am gasit in calculatorul de calorii o varianta care sa explice mai bine cum era facuta.. nu ma prea pricep Oricum, nu era prajita in ulei si nu era chiar grasa, sper sa fi fost conforma
O seara placuta!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #83 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 21:11:42
coderamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul



Supa glucidica inseamna supa facuta doar din legume, fara grasimi, asta inseamna fara ou, smantana, carne sau ulei. Pur si simplu legume fierte.
Apoi, referitor la subiectul lactate, voi chiar nu citit ce se scrie in Gasca?
Serios acum, ca am pus acolo ditamai papirul cu dezavantajele consumarii de lactate degresate. deja de mult timp noi, alea mai vechi consumam lactate cu un minimde grasime, gen semidegresate sau chiar natur si la mesele glucidice, asta pt sanatate. Slabitul e important, dar nu e mai important decat sanatatea organismului nostru. Asa ca lapte integral cu cereale de dimineata nu poate fi considerata abatere pt ca e o alegere care respecta sanatatea ta.
Apoi Cody, coliva o poti face daca gasesti grau integral (asta inseamna nedecorticat), ca sa aiba IG mediu si sa mananci dimineata.
Intrebarile e bine sa le postati in Gasca ca pt asta e topicul ala, pt intrebari. Plus ca acolo citesc mult mai multe persoane, deci, ne informam mai bine. Asta ar fi topic doar de concurs cu intrebari legate doar de concurs, asta e parerea mea. Dar cum eu nu particip, voi faceti cum doriti si cum va e mai usor.

da ame, stiu ce ai zis de laptele degresat dar eu chiar nu vad unde e problema. atata timp cat toata ziua consumi lapte integral de la taran (cazul meu, apropo eu consum multe lactate integrale intr-o zi) si numai dimineata la mic dejun glucidic bei lapte 0,1%...daca laptele degresat de dimineata nu iti aduce aportul de care are nevoie sanatatea ta, completezi cu cel de peste zi...unde e pb? eu am specificat clar peste zi la mesle lipidice se bea lapte integral...doar dimineata la MD glucidic se bea cel degresat pentru siguranta...pana la urma face fiecare cum vrea...eu am ales varianta relatata de mine acum
multumesc de informatiile date pt coliva...e o chestie la care nu aveam grija daca nu specificai tu.....
in ceea ce priveste supa glucidica, mi se pare normal sa specifice ce contine chiar daca inseamna clar ce spui tu...pt ca exista riscul ca ea sa nu inteleaga acelasi lucru....eu una specific la fiecare mancare gatita pe care o pap exact ce contine...azi chiar voi pune reteta pt ca imi e usor sa dau doar un copy paste la mesajul din gasca

acum sa va zic meniul meu:

sport....a fost iesire in aer liber la munte (Izvorul Muntelui) am urcat si coborat poalele muntelui, nu a fost un efort mare dar decideti voi ...altceva nu am avut timp sa fac pt ca am fost plecata...mai rau e ca am si febra musculara la abdomen si picioare acum

apa...peste 2 l

meniu
11.00-MD - omleta din 2 oua, o rosie, ceapa verde, cas de oaie la sare si ulei
300 ml cafea cu indulcitor

14.30- G1 - o para

15.00 - P- 40 g alune si seminte de floarea soarelui, impreuna 40g

20.30 - C - dupa reteta de mai jos 200g piept pui la cuptor si 200g salata de varza si 80 ml de bere.
Fetelor, ankuletzu parac...nu mai stiu exact cine a spus...este voie 100 ml de bere pe zi sau un pahar cu vin pe stomacul plin sa stiti...acum daca ai baut o bere intreaga ai trecut norma...dar 100 ml este voie

Ingrediente:
1 pui griller sau 8 pulpe de pui
50g unt
1/2 lingurita oregano
1/2 lingurita cimbru
1 salata verde sau varza alba
1 lingura de ulei de masline
2 linguri de otet de mere
1/2 leg de marar
piper
sare

Preparare:
Speli puiul si il usuci folosind un servet. Freci spuma untul inmuiat la temperatura camerei cu oregano, cimbru, sare si piper dupa gust. Ungi uniform puiul cu aceasta pasta si il asezi intr-un vas termorezistent, cu putina apa. daca iti ramane unt aromat il introduci in interiorul puiului.
Acoperi vasul cu o folie de aluminiu sau, daca este suficient de adanc, cu propriul capac termorezistent. Introduci puiul in cuptorul incins la foc mediu, pentru 30-40 minute.
Scoti vasul din cuptor, indepartezi folia sau capacul si dai din nou friptura la cuptor, pentru 10 min pentru ca puiul sa se rumeneasca frumos.
In timpi ce se prepara carnea, pregatesti salata, pe care o asezonezi cu otet, ulei si marar tocat, chiar inainte de a o servi.



sa aveti o seara frumoasa
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de coderamy; 03 iul 2011 at 21:18:21.
  #84 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 21:18:03
IuliaMP's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 48
Dieta: max 180HC+90% Monti
Date: 168cm, 107kg
Mesaje: 680
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 32 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Buna seara!
Raportul pentru astazi 03.07.2011

apa - 2,5 litri
sport - nu

meniul de satazi
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:20
Lapte semidegresat UHT 1,5% grasime, Milblu, 152ml - 69 calorii
Apa minerala naturala, decarbogazificata partial, Perla Harghitei, 300ml - 0 calorii
Musli stafide si nuci, Stilla Natura, 40g - 156 calorii

Gustare 1, ora 13:12
Piersici, 188g - 74 calorii
Apa minerala naturala, decarbogazificata partial, Perla Harghitei, 450ml - 0 calorii

Prânz, ora 14:33
Masline negre, 44g - 51 calorii
Cas de oaie, 52g - 146 calorii
Dovlecel, de vara, patison (Scallop), gatit, fiert, scurs de apa, cu sare, 166g - 27 calorii
Rosii, 254g - 46 calorii
Ulei de floarea soarelui, Tomis, 6ml - 54 calorii
Apa minerala naturala, decarbogazificata partial, Perla Harghitei, 500ml - 0 calorii
Castraveti, 125g - 19 calorii
Ou fiert, 113g - 176 calorii

Gustare 2, ora 17:12
Lapte batut 2% grasime, Zuzu, 165ml - 81 calorii
Apa minerala naturala, decarbogazificata partial, Perla Harghitei, 500ml - 0 calorii
Piersici, 115g - 45 calorii

Cina, ora 20:21
Fasole verde fina, Dujardin, 200g - 44 calorii
Varza, 350g - 88 calorii
Apa minerala naturala, decarbogazificata partial, Perla Harghitei, 750ml - 0 calorii
Rosii, 211g - 38 calorii
Castraveti, 88g - 14 calorii
Ulei de masline extravirgin, Vitae d'Oro, 8ml - 66 calorii
Soia felii pentru snitele, Inedit, 30g - 67 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1261 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 40min - 210 calorii
Calcat rufe, 100min - 375 calorii
Metabolism bazal - 1686 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2271 calorii

O seara frumoasa tuturor!
__________________
Jurnal Iulia MP
  #85 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 21:22:15
Amadeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 mai 2010
Locaţie: Herford, Germania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac/hipocalorica
Date: 165cm, 59.1kg
Mesaje: 1.027
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

buna seara,doamnelor !

3.07.11
Sport - NU
Apa- DA
Meniul :
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:15
Mar Ionatan, 400g - 208 calorii

Gustare 1, ora 11:30
Lapte 1.5%, Oke!, 200ml - 86 calorii

Prânz, ora 15:01
Alune prajite si sarate, KP, 25g - 148 calorii
Pui la rotisor, Fileni, 200g - 366 calorii

Gustare 2, ora 17:03
Lapte 1.5%, Oke!, 300ml - 129 calorii
Ceai verde, 600ml - 12 calorii
Ciocolata amaruie, 10g - 51 calorii

Cina, ora 19:03
Chiftelute de porc, VAmedeea, 45g - 178 calorii
Branza telemea de vaca, de tara, 25g - 61 calorii
Masline verzi, 25g - 37 calorii

Gustare 3, ora 15:10
Apa plata, 1500ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1276 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1323 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1323 calorii
__________________
Inauntrul meu traieste o femeie slaba,care plange ca nu poate sa iasa. Dar de obicei o fac pe proasta sa taca, dandu.i niste prajituri
  #86 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 21:37:29
riccioli's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 52.5kg
Mesaje: 161
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

3.07.2011 - DEZASTRU TOTAL - SE IMPUNE UN MATUROI, Cristina unde esti?

Am fost plecata aproape toata ziua (shoppingareala)

Mic dejun - lipsa

Gustare 1 (14.00) - Mars (king size) - 70 g; BelVita Start (cereale si lapate) - 100 g

Pranz - lipsa

Cina (19.00)- Snitele muschi porc cu ou si faina Slabeste Mancand - 200 g; rosii - 200 g

Gustare 2 (21.00) - Piersici - 150 g.


Apa - 1 l; Ceai - 250 ml.
riccioli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #87 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 21:50:05
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Cody, cu mancarea ai dreptate, trebuiesc specificate ingredientele ca sa se stie daca e sau nu conforma. Cu lactatele in schimb e mai bine sa nu se depuncteze pt ca tu consumi si lactate integrale, dar sunt fete care nu consuma deloc peste zi si atunci e bine ca singura portie macar sa fie din cea sanatoasa. Asta e parerea mea. Si am zis ca nu ma bag si uite ca o fac din nou si chiar nu am nici un drept in topicul asta.

Fetelor, scuze!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #88 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 22:44:58
coderamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Cody, cu mancarea ai dreptate, trebuiesc specificate ingredientele ca sa se stie daca e sau nu conforma. Cu lactatele in schimb e mai bine sa nu se depuncteze pt ca tu consumi si lactate integrale, dar sunt fete care nu consuma deloc peste zi si atunci e bine ca singura portie macar sa fie din cea sanatoasa. Asta e parerea mea. Si am zis ca nu ma bag si uite ca o fac din nou si chiar nu am nici un drept in topicul asta.

Fetelor, scuze!
ame, te rugam sa te bagi...fara tine...ce ne-am face...nu ne lasa...te ruuuuuuggggaaaammmm...tu esti mentorul nostru...pai cum sa nu te bagi...tu le stii pe toate

nah..ca m=ai facut sa mai bag un post
te tuc
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de coderamy; 03 iul 2011 at 22:49:10.
  #89 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 23:22:33
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

am venit cu ... raportorul
- mic dejun glucidic:
  • mar verde (feliat) cu sirop de agave
  • cereale conforme (50 g) cu iaurt 0,1 si sirop de agave

- pranz lipidic:
  • cubulete de branza cu cateva masline
  • salata de varza
  • mancare de ciuperci cu mazare (ulei, ceapa, sos tomate, pipotele de pui, ciuperci, mazare, sare cu verdeturi)


- cina lipidica ... vroiam glucidica dar in fine
  • jumate conserva sardine (in ulei de masline)
  • migdale crude
- apa da
- sport nu
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #90 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 23:32:08
Ankutzelu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 42
Dieta: montignac
Date: 146cm, 55.2kg
Mesaje: 75
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

vin si eu cu meniul de azi, dar... dezastru total
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 12:30
Iaurt natural, Campina, 150ml - 90 calorii
Piersici, 100g - 39 calorii
Nectarine, 100g - 44 calorii
Cereale Musli crocant cu fructe, Vitalis, Dr. Oetker, 30g - 125 calorii
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Fructoza, Sly Diet, 10g - 40 calorii

Gustare 1, ora 15:30
Inghetata cu fistic Obsession, Amicii, 100g - 225 calorii

Prânz, ora 18:51
Bere, 500ml - 215 calorii
Salata de vinete a la Slabuta, 250g - 106 calorii
Mititei, carne amestec, 120g - 408 calorii

Gustare 2, ora 19:15
Bere, 300ml - 129 calorii

Cina, ora 21:30
Apa minerala, 200ml - 0 calorii
Suc de mandarine/Bautura racoritoare carbogazoasa cu suc de mandarine, Schweppes, 200ml - 84 calorii

Gustare 3, ora 23:07
Apa plata, 1000ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1507 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Sex, 30min - 94 calorii
Bicicleta stationar, intens, 40min - 316 calorii
Fitness, intens, 10min - 43 calorii
Metabolism bazal - 1084 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1537 calorii

precizez ca salata de vinete de la pranz a fost cu vinete coapte, ardei copti, rosii coapte, ceapa si usturoi copt, sare, otet balsamic si ulei masline (cam 50 ml la un bol de vreo 3-4 kg de salata), deci macar asta a fost conforma. stiu ca musli vitalis de la MD au zahar, dar ii aveam si erau tare buni si... am vrut sa-i dau iubitului sa vad cum sunt, ca el zicea ca nu-i plac musli de nici un fel sii.. ei am cedat si eu. si cu berea si micii la gratar cu prietenii..si asa s-au tinut lant astazi toate: inghetata, alta bere, un pahar de suc. of doamne asa patesc de obicei in weekend. de asta ma cantaresc eu sambata dimineata sau vinerea
macar am facut sport ca sa repar un pic raul facut. si 1 l de apa l-am baut seara in timpul sportului, ca transpir rau de tot, imi pun si sauna belt pe bici
asta e. merit sa fiu depunctata. va pup fetele si noapte buna
 

Informatii despre slabit
calorii, concurs, cu, dieta, iulie, michel, montignac, sanatos, slabesc, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Anca (Anca77yvb) Anca77yvb Arhiva jurnale slabit 855 25 iun 2013 06:42:24
Concurs online II (9 mai - 4 iulie 2011) - "Slabute la vara" Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la vara! 873 22 mai 2012 08:03:32
Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna IV (20 iulie - 17 august) savu_oana2007 Concursuri 174 13 apr 2010 11:27:56
Michel Montignac - Mananc deci slabesc Slabuta Dieta Michel Montignac 1 04 feb 2009 17:19:19

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole