Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #61 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 23:44:17
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
Neata fetelor... acum m-am trezit si eu... deci sar peste micutul dejun
vin cu datele (ce stress am)

KG = 88.5
BRUST = 110
TALIE = 96
SOLDURI = 117

-restul n am masurat, nu mi se pare relevant gatul de ex.. in fine, eu cred ca ajunge.. daca se zburleste cineva postez si restul.. nici macar cu stiu cum se masoara

- acum, va rog, putina atentie... in nici un caz nu mariti cantitatea de apa... 1 L ajunge. ceea ce nu intelege toata lumea, si multe din fetele la dieta sufera de pe urma acestei povesti cu apa este ca : 2-3 L de apa pe zi sunt APORTUL ZILNIC TOTAL DE APA (DE LICHIDE) . apa este in orice bagi in gura, orice aliment are apa: fruct, mancare tot tot tot. in nici un caz nu inseamna ca tre sa pui o sticla de 2 l de apa la gura si pana nu e goala sa n-o lasi jos. mare atentie fetelor chiar si la apa. apa nu e chiar insofensiva in cantitati mari.. exista intoxicatie cu apa... da da, si eu am facut ochii mari in facultate la stagiul de toxicologie (la spitalul floreasca bucuresti- aia nu cred ca vorbeau prostii) cand am auzit de asta... atunci cand cineva bea mai mult de 6 L intr un timp scurt, organismul este depasit de filtrarea ei si se blocheaza oaresce mecanisme prin rinichi.. DECI ATENTIE! cat beti si in cat timp. organismul va spune singur cand are nevoie de apa prin SETE.. nu va fortati sa beti de dragul bautului !
... mai faceti si broaste in burta .. d-alea verzi si urat mirositoare

'succesuri' dragele mele
tineti aproape!
Ai drepate, mie mi-a spus medicul sa masor sa nu depasesc 2 l de paap ca beau pre mult si suprasolicit rinichii, apoi elimin vitamine si minerale asa si e din nou un cerc vicios.

Citat:
Anterior postat de ancutzyka Vezi mesajul
M-am masurat, nu stiu daca am facut-o chiar asa de bine pt ca nu am mai facut asta niciodata...

talie: 77 cm
burta: 97 cm
fund: 108 cm
coapse: 60 cm
gambe: 38 cm
incheietura mainii: 17 cm
gat: 33 cm
sani: 90 cm

Nu stiu daca mai trebuie ceva sau am mai pus ceva in plus...Am intrat aici pe site la dieta monti si am vazut cam in mare parte despre ce e vb....e o dieta destul de permitiva, doar ca are anumite reguli de indeplinit....Desigur ca o sa va intreb daca ceva nu stiu...incep de pe acuma ....ce pot manca seara din retetele care sunt pe site...oricare dintre ele sau sunt anumite mancaruri ce pot preapara pt cina?? Multumesc mult pt raspuns. Va pup!!!
Pt intrebarile legate de dieta, intra in Gasca si posteaza-le:
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Pt usurarea urmaririi subiectului si a efectuarii punctajelor va recomand sa nu se poasteze nimic ce nu are legatura cu concursul in acest topic.
pt sfaturi, discutii, suparari sau bucurii ne gasim la un pahar de vorba in Gasca.
Citat:
Anterior postat de IuliaMP Vezi mesajul
Multumesc de atentionare! Stiu de asta si de acea aleg musli cu cat mai putine stafide! Am discutat si cu medicul, care a zis ca daca ma incadrey in numarul de carbohidrati nu ar fi asa o problema. O sa incerc pe viitor sa ma orientez catre un amestec de cereale fara fructe, dar imi este greu sa renunt si la astea!
Daca recomandarea vine de la medic noteaz-o la abatere obligatorie si anuntra fetele ca tu trebuie sa mananci treba aia ca sa nu te depuncteze. Daca ai avea totusi si alte solutii, ar fi mai bine. Poate sa adaugi ceva fructe proaspete intre mese? Nu stiu, vezi tu!

Eu o sa mai urmaresc pe aici, nu voi interveni peste voi.
Bafta tuturor!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #62 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 02:11:11
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

DECI
ma infiintez cu raportul sa traiti!!

- mesele...
  • fructe (nush daca e mic dejun caci m am trezit la 1, dar eu numai asa ma trezesc) - ora 13.30-14.00
  • salata de cruditati , supa de legume, ghiveci de legume ( glucidic tot, fara carne si putin ulei de masline) - ora 17
  • am fost la film unde am mancat migdale crude si prune deshi - slava domnului ca intentionam sa ma infig intr o punga de popcorn (m-am abtinut)..... daaaaaar am baut cred 3 guri de cola zero, pt ca am mancat migdalele alea si n aveam apa la film, trebuia sa-mi 'clatesc' gura cu ceva... astia nu vand apa!!! - astea ar fi gustarea... s-au intamplat pe la 20.00
  • ciupercute cu ceapa si usturoi trase la tigaie (ca cina cred... pe la 22.30 lol)

- sport propriu-zis nu am facut, dar m-a plimbat vreo 3 ore... nu alert, dar nici lalaiala, nu stiu daca se pune...

- apa nu am baut decat ca sa mi iau medicamentele, alea 3 guri de cola (cred ca nici 100 ml nu am inghitit).. dar am mancat f multa supa de legume... v-am zis ca fac o zeama lunga cu legume.. nu mi a fost sete deloc. deci nu am baut minim 1 litru, si cred ca am sa tot am minus puncte la povestea asta cu apa... caci nu beau

Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #63 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 04:13:53
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Sint foarte obosita nici nu pot vorbi

1.07.2011
1 mango (dupa o ora)
M.D chec din cartofi dulci cu gem conform
P chiftele + salata + budinca de brinza
G 35gr ciocolata 72%
C somon + couscous integral

apa 1l

Sport
- urcat scari de am capiat ca liftu nu functiona, era ocupat
-mers pina la gradina
-5 abdomene
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #64 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 04:15:43
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Tot ce nu este Monty Faza1 va fi depunctat, nu ma impresioneaza nici o pofta, scuza, dorinta, placere, pofta.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #65 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 08:26:12
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Cris esti de coma!! dar de-aia imi esti draga ..da draga raau..asa pana la refuz!!

Deci:

Meniu:

* la trezire: o cana cu apa; 10 cirese
* mic dejun (dupa 30 min): 4 felii mici de paine neagra de secara cu branza de vaci deasupra (0% grasime) si cu ardei murat usturat deasupra; capsuni + blueberries (50 grame)
* pranz: 2 fripturi mici de miel cu castraveti murati, ardei gras murat, branza feta, 1 maslina monstru, 1 carnacior de casa din carne de curcan, 1 pahar cu vin rosu sec
* cina: o mana de seminte de floarea soarelui (miezul) neprajite, capsuni, bluberies

Apa: 2.5 litrii

Sport: biking timp de 3 ore..dar exercitiu greu greu cu bicicleta doar 2 ore (mers pe nisip, prin padure..greu al naibii ma doare fiecare muschi)

Va pup pe toate si va doresc succes in continuare.
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #66 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 10:01:37
Amadeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 mai 2010
Locaţie: Herford, Germania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac/hipocalorica
Date: 165cm, 59.1kg
Mesaje: 1.027
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Ok, o sa incerc si eu asta



Euu tin acum ciclul de slabire DrMan (un Monti- personalizat), care dureaza doua saptamani. Incerc sa iau mesele exact din carte, si mananc cantitati maari. Nu ma ridic de la masa decat cand sunt satula!
Dar,uite, maine o sa fac un efort si o sa imi calculez numarul de calorii nu cred ca e sub 1000.



Si inca ceva Mi s-a parut ca in meniul tau nu am vazut trecuta apa
Sa aveti grija sa treceti apa, si sportul daca ati facut, ca pierdeti puncte degeaba Si asa la punctaje o sa calculam greu, daca nu treceti tot ce ati facut nu cred ca punem noi : "aa,da ,dar sigur a baut apa" n-ar fi corect

Curly,neata !
pai am trecut apa,dar am baut si 600 ml de ceai...pe care l.am trecut in meniu
__________________
Inauntrul meu traieste o femeie slaba,care plange ca nu poate sa iasa. Dar de obicei o fac pe proasta sa taca, dandu.i niste prajituri
  #67 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 11:27:27
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Citat:
Anterior postat de Amadeea Vezi mesajul
Curly,neata !
pai am trecut apa,dar am baut si 600 ml de ceai...pe care l.am trecut in meniu
A, am vazut. Scuze pentru neintelegere
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 856 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #68 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 17:25:09
coderamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

curly...am vazut ca ai scris ca nu te afecteaza daca postezi si intrebari si ca putem sa o facem si aici asa ca: voiam sa rog fetele care trec meniurile sa o faca mai explicit ca sa puteti puncta corect spre exemplu:
supa de legume glucidica-ce inseamna, ce contine? cafea e cu zahar, fara sau cu indulcitor si tot asa...
am vazut ca sunt fete care au papat lapte cu 1,5% grasimi la md glucidic...cred ca stiti ca nu e corect tb cel mult 0,1%
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de coderamy; 02 iul 2011 at 17:27:48.
  #69 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 17:34:15
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Vin cu raportul pe ziua de azi

Apa: Am baut peste 2 litri. (am trecut in meniu pe ici-pe colo,dar cred ca am baut chiar mai mult) ;
Sport: Da, am facut mai mult de 30 de minute;
Meniu : Conform Monti, 100%;

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:00
Mar verde, 180g - 92 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.9 carbohidrati, 2.3 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, Dorna, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.5 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 12:30
Apa plata, Dorna, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.3 sodiu, 0 zaharuri
Paine IG mic, Slabesti Mancand, 50g - 122 calorii, 9.1 proteine, 2.1 grasimi, - colesterol, 14.8 carbohidrati, 5.8 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:30
Apa plata, Dorna, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.5 sodiu, 0 zaharuri
Piersici, 200g - 78 calorii, 1.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 19 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 16.8 zaharuri
Mar verde, 180g - 92 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.9 carbohidrati, 2.3 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Iaurt light 0% grasime Life+, Milli, 200g - 64 calorii, 7.2 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 8.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Nectarine, 400g - 176 calorii, 4.4 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 42.4 carbohidrati, 6.8 fibre, 0 sodiu, 31.6 zaharuri

Gustare 2, ora 16:30
Migdale, crude, nesarate, 30g - 174 calorii, 6.4 proteine, 15.2 grasimi, - colesterol, 5.9 carbohidrati, 3.5 fibre, 0.3 sodiu, 1.4 zaharuri
Apa plata, Dorna, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.5 sodiu, 0 zaharuri
Morcovi, cruzi, 150g - 62 calorii, 1.4 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 4.2 fibre, 103.5 sodiu, 7.1 zaharuri

Cina, ora 15:19
Apa plata, Dorna, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.5 sodiu, 0 zaharuri
Piept de pui gatit, fara piele, 100g - 165 calorii, 31 proteine, 3.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Pastai fierte, 450g - 189 calorii, 14.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 31.5 carbohidrati, 12.6 fibre, 0 sodiu, 18 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1219 calorii, 76.7 proteine, (mic)22.7 grasimi, 0 colesterol, (mult)182.5 carbohidrati, 40.5 fibre, 113.6 sodiu, (mult)74.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Fitness, usor, 30min - 107 calorii
Ridicare greutati, usor, 15min - 53 calorii
Stepper, fara suport maini, 30min - 179 calorii
Metabolism bazal - 1541 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1880 calorii
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 856 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #70 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 17:38:38
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Concurs - Slabesc cu Montignac- iulie

Citat:
Anterior postat de coderamy Vezi mesajul
curly...am vazut ca ai scris ca nu te afecteaza daca postezi si intrebari si ca putem sa o facem si aici asa ca: voiam sa rog fetele care trec meniurile sa o faca mai explicit ca sa puteti puncta corect spre exemplu:
supa de legume glucidica-ce inseamna, ce contine? cafea e cu zahar, fara sau cu indulcitor si tot asa...
am vazut ca sunt fete care au papat lapte cu 1,5% grasimi la md glucidic...cred ca stiti ca nu e corect tb cel mult 0,1%
Da, Coderamy, e o idee buna
Eu ma uit printre meniuri cand punctez, dar poate nu reperez toate abaterile , nu sunt experta in Montignac
Ar fi de preferat ca fetele care stiu ca au calcat stramb sa spuna, ar fi mai simplu asa.
Si, oricum, fetele cu experienta mai trec pe aici si ne urmaresc, daca facem prostii probabil ne spun ele
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 856 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, concurs, cu, dieta, iulie, michel, montignac, sanatos, slabesc, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Anca (Anca77yvb) Anca77yvb Arhiva jurnale slabit 855 25 iun 2013 06:42:24
Concurs online II (9 mai - 4 iulie 2011) - "Slabute la vara" Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la vara! 873 22 mai 2012 08:03:32
Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna IV (20 iulie - 17 august) savu_oana2007 Concursuri 174 13 apr 2010 11:27:56
Michel Montignac - Mananc deci slabesc Slabuta Dieta Michel Montignac 1 04 feb 2009 17:19:19

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole