Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2481 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 12:37:19
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Buna! Cand sa citesc si eu ca lumea, tzup, pica netul!!!
Eu recunosc ca tin un Monti sa zicem personalizat, imbinat cu incarcatura glicemica, totodata hipocaloric,cu mers pe jos zilnic indiferent de vreme si coordonat de gandire.
Sunt cazul fericit cu rezultate constante, dar fericirea asta a aparut in timp, cu multa munca!
Iti doresc succes in continuare!
Pupici
Tu esti indemnul viu pentru a merge mai departe!!!Te pup si o zi buna!!!Pupa si pisicul din partea lui Joy!!!El iubeste tot ce misca,doar ca de ce are mai mult de 2 picioare ii e frica de nu mai poate!Mi se urca in brate si e in stare sa imi sara si in cap numai sa scape de aratarile cu mai mult de 2 picioare(pe care le adora,fie ele copii sau adulti)
  #2482 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 12:41:52
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Buna! Cand sa citesc si eu ca lumea, tzup, pica netul!!!
Eu recunosc ca tin un Monti sa zicem personalizat, imbinat cu incarcatura glicemica, totodata hipocaloric,cu mers pe jos zilnic indiferent de vreme si coordonat de gandire.
Sunt cazul fericit cu rezultate constante, dar fericirea asta a aparut in timp, cu multa munca!
Iti doresc succes in continuare!
Pupici
Da, si eu zic ca asa se obtin cele mai bune rezultate...si putin hipocaloric (adica nici sa mancam 2000 de calorii zilnic), sa tinem cont si de Incarcatura glicemica si sa facem si miscare.
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2483 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 12:45:00
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Da, si eu zic ca asa se obtin cele mai bune rezultate...si putin hipocaloric (adica nici sa mancam 2000 de calorii zilnic), sa tinem cont si de Incarcatura glicemica si sa facem si miscare.
Asta chiar trebuie sa fie cheia reusitei.
Totusi eu sunt de parere ca fiecare dieta trebuie adaptata in functie de persoana care o tine si de caracteristicile ei. Unele fete slabesc, de exemplu, doar renuntand la dulce ori la paine, pe cand altele(ale caror organism a dezvoltat o oarecare rezistenta la diete, in urma torturilor suferite) trebuie sa faca toate cele enumerate de tine, Andreea, mai sus.
Va pup, o zi frumoasa!
__________________
  #2484 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 12:47:00
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Asta chiar trebuie sa fie cheia reusitei.
Totusi eu sunt de parere ca fiecare dieta trebuie adaptata in functie de persoana care o tine si de caracteristicile ei. Unele fete slabesc, de exemplu, doar renuntand la dulce ori la paine, pe cand altele(ale caror organism a dezvoltat o oarecare rezistenta la diete, in urma torturilor suferite) trebuie sa faca toate cele enumerate de tine, Andreea, mai sus.
Va pup, o zi frumoasa!
Eheheeeeee..de cand am renuntat eu la paine , dulciuri si prajeli...trebuia sa fiu fotomodel Dar asa e cum spui tu...depinde foarte mult de organism.
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2485 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 13:06:20
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Talking Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Am facut aseara o listuta cu incarcatura glicemica la 100g a catorva zeci de alimente glucidice pe care eu una le-am considerat cele mai uzuale si vi le prezint: (daca vreuna din fete vrea sa stie Ce incarcatura are alt aliment care nu e aici, ii calculez cu drag):
Ardei capia/gras 1
Banane 14 -maxim 75 g la o masa, (fara a fi asociata cu alta glucida)
Brocoli 1
Cacao 2
Caise 3- maxim 330 g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Caise uscate 22 - maxim 45 g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Castraveti murati 0.5
Capsune 2
Ceapa 2
Cirese 4-maxim 250g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Ciuperci 1
Conopida 1
Dovlecei 0.3
Fasole uscata 20- max 50g (gramaj negatit,fara a fi asociata cu alta glucida)
Fasole verde 1
Faina naut 20- maxim 50g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Iaurt*, lapte* 1
Kiwi 7- maxim 150g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Mandarine 4- maxim 250g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Mazare 5- maxim 200g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Masline 1.5
Migdale 3
Nuca cocos proaspata 7- maxim 140g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Orez basmati 38
Paste integrale 26...37(depinde de felul lor)
Pere 5- maxim 200g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Portocale 4- maxim 250g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Prune 3.6- maxim 280g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Rosii 1.2
Salata 0.5
Secara 48
Struguri 8- maxim 125g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Varza 0.9
Zmeura 3- maxim 330 g (fara a fi asociata cu alta glucida)
Vinete 1
In cantitati mai mici decat cele maxime precizate se pot asocia cu alte glucide cu conditia ca Totalul Incarcaturii Glicemice sa fie maxim 10.
Sunt alimente care au incarcatura 0.3-2 pt care nu trebuie sa ne facem griji ...pentru ca banuiesc ca la o masa nimeni nu mananca mai mult de 500g-1kg din acestea.
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2486 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 13:23:06
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Fetelor, dati'mi si mie va rog idei de pranz/ cina (nu ma trimiteti la retelte monti din forum ca le-am frunzarit dar nu mi-au inspirat nimic).Am uitat sa precizez, low carb .Adica...proteino-lipidice.
Ce am eu in cap:
-salata italiana (salata, rosii, ciuperci, piept de pui, mozarella/parmezan)
-salata bulgareasca(salta, rosii, ardei, castraveti, ceapa, masline, ou, sunca de pui)
-zacusca (vinete, rosii, ardei, ceapa)
-tocana de legume( vinete, rosii, ardei, ceapa, conopida, fasole verde)
-spanac (spanac, ceapa, suc rosii)
........
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2487 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 13:27:12
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

Tu esti indemnul viu pentru a merge mai departe!!!Te pup si o zi buna!!!Pupa si pisicul din partea lui Joy!!!El iubeste tot ce misca,doar ca de ce are mai mult de 2 picioare ii e frica de nu mai poate!Mi se urca in brate si e in stare sa imi sara si in cap numai sa scape de aratarile cu mai mult de 2 picioare(pe care le adora,fie ele copii sau adulti)
Draga Magda, am primit la laude in ultima perioada, sper sa nu mi se urce la cap!
Imparateasa mea troneaza langa laptop, dar tine labutele pe tastatura, cam are chef de joaca si are privirea aia de ar face ceva si nu stie exact ce! E o caraghioasa! Ce figura e si Joy al tau! Am pe pisi de 7 ani, de cand era un ghemulet mic de tot.Nici nu as putea sta fara ea! Vorbesc tot tipul cu ea!
Te pup!
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2488 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 13:32:15
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

buna ziua la fete.

m-am tot gandit la treaba asta cu incarcatura glicemica.
adevarul e ca are sens, si logica. intr-o mare masura.
adica nu pot decat sa fiu de acord ca o spagheta nu iti va urca glicemia la fel de mul ca si un bol intreg, sau ca o jumatate de felie de paine influenteaza la fel de mult ca si un pachet intreg.

insa.........vreau sa atrag atentia la alte aspecte.
sunt de acord ca poate sa fie un motiv pentru care unele fete nu slabesc.
sunt de acord ca aceste fete vor sa incerce si metoda incarcaturii glicemice.
insa.......va rog sa nu exagerati.
fetelor, noi suntem aici pentru a invata sa mancam sanatos, variat si bogat in nutrienti necesari, si abia apoi pentru a slabi.
carbohidratii au si ei rolul lor in alimentatia noastra, in sanatatea si in metabolismul nostru.
avem nevoie de ei.
tocmai din aceasta cauza Atkins nu mai e considerata o dieta sanatoasa de multa vreme.


sa va spun la ce ma gandeam.
cred ca ar trebui sa fim atente mai degraba la cinele glucidice, nu atat la micul dejun.
se stie ca dimineata glicemia nu urca atat de tare ca si seara. in plus, avem nevoie de energie, care e mai eficienta dimineata din carbohidrati decat din lipide.
proteinele nu au nici o treaba aici.

de asemenea, avem mare nevoie de fibre. fibrele continute de faina integrala, de fructe, ne sunt esentiale pentru o digestie buna. niciodata nu o sa avem o digestie buna numai din carne si salata verde. am avea mereu deficit de fibre si am suferii de constipatie.
pentru asta avem nevoie si de leguminoase, de linte, naut, fasole.
si binenteles, fibrele din cerealele integrale consumate dimineata.

ideea mea e ca ar trebui sa respectam piramina alimentatiei.
adica sa ne bazam pe legume crude, si langa ele de obicei carne, oua, branza, peste, ulei de masline,
sa ne luam energia ca si pana acum, din cereale integrale cu lactate degresate sau gem conform (cu acesta am putea sa fim zgarcite) si uneori sa luam MD lipidic
sa luam gustari din fructe pana la pranz, si nuci, alune, migdale, ciocolata neagra, legume, cascaval etc intre pranz si cina, dupa cum ne recomanda si monti de altfel
iar pentru cine, sa jonglam putin cu restul grupelor.
putem manca o data, de doua ori pe saptamana linte, naut, fasole, dar sa evitam carnea (chiar daca o gatim lipidic, cred ca o ciorba de fasole e totusi mai usoara decat o farfurie de iahnie si jumatate de ciolan).
putem manca in alte seri legume la gratar: vinete, dovlecel, rosii, ardei, ciuperci si ciorba cu carne slaba
uneori paste cu legume
alta data oua fierte cu sos de iaurt si usturoi si marar


eu cred in VARIETATE.
consider ca 2 portii de fasole, una de paste si una de orez mancate in 2 saptamani nu au cum sa ingrase.

sau, ca sa revin la ce vreoiam sa va rog, si daca ingrasa, pana la urma nu e sanatatea mai importanta?

cred ca daca veti taia drastic in carbohidrati, mai ales cand consumati oricum numai carbohidrati lenti, pe langa ca va va duce la frustrare, va aduce dezechilibre in metabolism, iar cand veti reveni la mentinere, va va fi foarte greu, mentinerea voastra va consta in ceea ce acum e faza 1, pentru ca fiecare masa glucidica va fi o abatere daca va obisnuiti organismul doar cu ig sub 30.


in locul celor care nu slabesc multumitor tinand faza 1 normal, as trece o luna pe mentinere, apoi as baga 2 saptamani restrictive (tinand cont de incarcatura glicemica) in speranta ca as scapa de un kg-doua, apoi as trece iar pe mentinere o perioada, si tot asa.
si mi-as fixa un maxim de 15 pentru incarcatura glicemica, nu 10.
asta ar insemna o incarcatura medie spre mica, pentru 4-5 mese glucidice la 2 saptamani.

mare grija cu hotararile pe care le luati.
va pup cu drag

Ultima dată editat de floricica0vesela; 05 oct 2010 at 13:34:33.
  #2489 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 13:34:47
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Fetelor, dati'mi si mie va rog idei de pranz/ cina (nu ma trimiteti la retelte monti din forum ca le-am frunzarit dar nu mi-au inspirat nimic).Am uitat sa precizez, low carb .Adica...proteino-lipidice.
Ce am eu in cap:
-salata italiana (salata, rosii, ciuperci, piept de pui, mozarella/parmezan)
-salata bulgareasca(salta, rosii, ardei, castraveti, ceapa, masline, ou, sunca de pui)
-zacusca (vinete, rosii, ardei, ceapa)
-tocana de legume( vinete, rosii, ardei, ceapa, conopida, fasole verde)
-spanac (spanac, ceapa, suc rosii)
........
Atunci te trimit aici sunt low-carb si unele chiar se potrivesc cu principii monti sau le mai poti schimba putin.
Stiu ca am intrebat-o la un moment dat pe Sunshine.
Retete South Beach
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #2490 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 13:35:13
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Da, si eu zic ca asa se obtin cele mai bune rezultate...si putin hipocaloric (adica nici sa mancam 2000 de calorii zilnic), sa tinem cont si de Incarcatura glicemica si sa facem si miscare.
Trebuie combinate si apoi fiecare cu organismul ei!
Pupici
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, diete, indice glicemic, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole