Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #971 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 21:26:23
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Anterior postat de FlorentinaHN
Purple flower am vazut ca m-ai sters din lista ta de prieteni. Nu e nicio problema, insa stau si ma gandesc ce fel de persoana crezi ca sunt de ai considerat necesar s-o faci. Crede-ma, cel mai mic interes al meu e sa analizez profilul sau pozele cuiva. In fine.

Sa aveti Week-end frumos si calduros

Buna seara Flori .... nu imi aduc aminte sa te fi sters din lista de prieteni intradevar am avut o seara in care am sters mai multe persoane deoarece nu aveau foto si am considerat ca daca eu am , merit sa si vad pe cine ma vede , sau ceva de genul probabil te-am sters din greseala , chiar nu a fost nimic intentionat !
[/QUOTE]
Cred ca la mine faceai referire,nu?
Uitati care e scopul acestui site?de a slabi ,de aceea am considerat ca figura e mai putin importanta si nu am postat-o.Pe tine Purple nu te-a obligat nimeni sa-ti arati chipul.Iar daca m-ai sters din lista cu prieteni sa stii ca nu m-am suparat.E treaba ta faci cum crezi ca e mai bine.
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #972 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 22:32:33
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Anterior postat de FlorentinaHN
Purple flower am vazut ca m-ai sters din lista ta de prieteni. Nu e nicio problema, insa stau si ma gandesc ce fel de persoana crezi ca sunt de ai considerat necesar s-o faci. Crede-ma, cel mai mic interes al meu e sa analizez profilul sau pozele cuiva. In fine.

Sa aveti Week-end frumos si calduros
Buna seara Flori .... nu imi aduc aminte sa te fi sters din lista de prieteni intradevar am avut o seara in care am sters mai multe persoane deoarece nu aveau foto si am considerat ca daca eu am , merit sa si vad pe cine ma vede , sau ceva de genul probabil te-am sters din greseala , chiar nu a fost nimic intentionat !

Cred ca la mine faceai referire,nu?
Uitati care e scopul acestui site?de a slabi ,de aceea am considerat ca figura e mai putin importanta si nu am postat-o.Pe tine Purple nu te-a obligat nimeni sa-ti arati chipul.Iar daca m-ai sters din lista cu prieteni sa stii ca nu m-am suparat.E treaba ta faci cum crezi ca e mai bine.
laurra, am sters foarte multe persoane din lista de prieteni ,nu ma refeream la tine, si nu pentru ca as avea ceva personal cu cineva, doamne fereste ! nu am nimic cu nimeni.....intradevar nu m-a obligat nimeni sa imi postez si fata dar daca am facut-o am tot dreptul sa imi arat pozele doar persoanelor la fel de deschise ca si mine .....cred ca este cel mai corect asa ....dar fiecare are dreptul sa faca cum considera, eu nu judec pe nimeni de ce a pus sau nu poze, doar mi-am zis parerea ...e dreptul meu pana la urma sa nu se inteleaga ca eu am ceva cu persoanele care au taiat fata sau nu au poze ..... NU ....doar ca nu inteleg de ce ar trebui ca acele persoane sa ma vada pe mine daca eu nu am aceleasi drepturi ...atata tot ....in rest va plac pe toate, va admir ca va tineti de dieta si va doresc sa ajungeti la kg dorite ...
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #973 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 22:37:44
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna seara,fetele,meniul meu definitiv de azi a fost:
md-11-o lingurita de miere biologica+o cana de lapte semidegresat cu scortisoara+2 wasa 24%+un mar mic+o para mica
pranz-14-3 bucati de cod fripte+400 de gr de ciuperci pleurotus fripte+salata din 2 cepe verzi si 200 gr de ridichi+cateva hamsii in ulei+juma pahar de vin rosu de masa
cina-21-un castron zdravan de varza tocata cu o conserva mare de ton in ulei bine scurs si o conserva mare de ton in apa scurs(azi am avut pofta de peste,nu stiu de ce..)

Citat:
Anterior postat de dragadulcica Vezi mesajul
Cu siguranţă o să arăţi aşa cum iţi doreşti , fie sa ai parte numai de zile conforme
Mersi,Draga,sper si eu
Citat:
Anterior postat de pitic zuz Vezi mesajul
fetelor azi am aflat ca sardinele ajuta la cresterea metabolismului bazal datorita continutului crescut de calciu si previn perioadele de stagnare in curele de slabire.
Eu stiam ca orice peste gras face treaba asta,deaia nu-mi lipseste tonul din casa,si mai noi si alici
Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Felicitari Emi , ai slabit foarte mult in 10 zile ..... in ce a constat dieta stricta, ai tinut metoda Man ?
Si eu ma gandesc cu groaza la venirea verii, abea astept sa ma apuc de sport peste o luna ....ca in iunie la sfarsit plec in concediu si cum ziceai tu, sa arat bine in costumul de baie Te pup...
Nu,iubita ,MontiStrict e mult spus,am mai facut concesii fata de cum tineam eu inainte,in sensul ca de 2-3 ori pe saptamana bag la md si o lingurita de miere facuta de un amic,naturala 100%,am inlocuit laptele degresat cu semidegresat,pt ca m-ati convins aici din discutii ca ala degresat nu e prea bun pt sanatate..paharul de vin de 3-4 ori pe saptamana il beau..Intr-o zi am mancat la gustare nuci braziliene si cioco conforma,inainte le tineam separate.Dar am zis cat imp continui sa slabesc,am sa consider ca astea nu-s abateri
Pai sa stii ca as vrea sa fiu si eu mandra de corpul meu anul asta,ca de 5 ani nu am mai fost..(mandra)
Pupi!
Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Buna seara fetelor!
Ziua mea de cantar oficial e duminica, dar azi am vrut confirmarea ca am ajuns la 85...
La inceputul aventurii mele in ale slabitului, abia am indraznit sa pun ca tinta acest 85 si am facut asta pt ca am citit ca trebuie sa-i spui creierului unde sa ajunga! In toamna lui 2009 mi se parea ca nu o sa ajung niciodata la 85 si cred ca daca nu as fi trecut in februarie anul trecut pe Monti, nu as fi reusit sa fiu azi la aceasta performanta...

Multumesc pt incurajari pt sora mea, se va opera in jur de 22 luna aceasta!

Va pup pe toate!
Buna,Crissa,cu tine parca nici felicitarile nu isi mai au rostul,pe mine ma ia ameteala de cate ori ma uit la tickerul tau,esti "eroaua" mea
Bravo pt frumoasa cifra aratata de cantar,ma rog ca sora ta sa fie bine,trimitem cat mai multe ganduri pozitive,eu sunt convinsa ca ajuta!
Fetele,aici fiecare are libertatea sa adauge sau stearga dupa cum se crede de cuviinta,si fara suparare,ce importanta are??Deaia exista butonul de stergereNu va pierdeti in amanunte si lasati energia negativa,concentrandu-va pe slabit si binele vostru interior.
O seara buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #974 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 22:54:21
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

[QUOTE=VentoFreddo;557191]Fetele,m-am cantarit si masurat,am 10 zile de dieta stricta si am scazut de la 68.5 la 66.7,

Felicitari Emi draga ...sunt sigura ca vei fi ok la ``prova costume``

[QUOTE=crissa08;557821]Buna seara fetelor!
Ziua mea de cantar oficial e duminica, dar azi am vrut confirmarea ca am ajuns la 85...

Bravo! Bravo! Bravo!

Multumesc pt incurajari pt sora mea, se va opera in jur de 22 luna aceasta!

Ne vom ruga pt ea si pt mama Magdei
  #975 (permalink)  
Vechi 06 mar 2011, 00:48:10
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fetele,m-am cantarit si masurat,am 10 zile de dieta stricta si am scazut de la 68.5 la 66.7,dar nu sunt multumita de colaceii mei si de coapse..deci musai sa incep sportul,dar pana in iunie/iulie,CAND PUN COSTUMUL de baie pe mine, sa reusesc sa ma tonifiez indeajuns cat sa fac "una bella figura"(sa arat destul de bine)
Meniul de azi:
md-o lingurita de miere biologica,lapte semidegresat cu scortisoara di 2 wasa 24%,un mar mic si o para mica.
Pranz-peste cu broccoli si pastai,salata de ridichi si ceapa verde cu UMe
gustare-20 gr de cioco 75%
cina-salata de varza si ton in Ume
Pupici si weekend frumos in continuare!
Eh se vede cine este serios si isi face treaba bine


Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Buna seara fetelor!
Ziua mea de cantar oficial e duminica, dar azi am vrut confirmarea ca am ajuns la 85...
La inceputul aventurii mele in ale slabitului, abia am indraznit sa pun ca tinta acest 85 si am facut asta pt ca am citit ca trebuie sa-i spui creierului unde sa ajunga! In toamna lui 2009 mi se parea ca nu o sa ajung niciodata la 85 si cred ca daca nu as fi trecut in februarie anul trecut pe Monti, nu as fi reusit sa fiu azi la aceasta performanta...

Multumesc pt incurajari pt sora mea, se va opera in jur de 22 luna aceasta!

Va pup pe toate!
Criss esti the BEST !!! Mi-as dori sa am perseverenta, ambitia si forta ta, one day.

TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 06 mar 2011 at 12:04:00.
  #976 (permalink)  
Vechi 06 mar 2011, 09:53:46
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna dimineata!
Bucataresc si apoi la miscaree!
Emi si pe mine ma ia ameteala gandandu-ma cat de patratoasa ajunsesem...Din fericire lucrurile stau altfel acum, bine ca am gasit resurse pt a avea rabdare!
Mergem inainte!
Va pup pe toate!
__________________

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #977 (permalink)  
Vechi 06 mar 2011, 10:06:25
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fetele,m-am cantarit si masurat,am 10 zile de dieta stricta si am scazut de la 68.5 la 66.7,dar nu sunt multumita de colaceii mei si de coapse..deci musai sa incep sportul,dar pana in iunie/iulie,CAND PUN COSTUMUL de baie pe mine, sa reusesc sa ma tonifiez indeajuns cat sa fac "una bella figura"(sa arat destul de bine)
Bravo, Emi! Ai slăbit foarte bine și sunt convinsă că o să arăți minunat în costumul de baie, clar arăți bine de pe acum. Felicitări pentru că te menții pe poziții și conformă.
Așa am citit și eu despre peștele gras, organismul pentru a-l digera necesită mai multă energie decât primește mâncândul. Ar face parte din categoria alimentelor ce au „calorii negative”.
Te pup cu drag și îți mulțumesc foarte mult pentru comentariile la poze, ești o drăguță!
Duminică frumoasă!

Citat:
Anterior postat de FlorentinaHN Vezi mesajul
Buna fetelor, ma bucur sa va citesc! Alla, arati extraordinar. Pt linistea mea, minte-ma ca ai avut si tu burtica si colacei si ca mai exista o sansa pt mine, chiar daca e abia dupa 2 ni de sport

In primul rand, sa aveti o primavara frumoasa. N-am apucat sa va urez toate cele bune, din pacate nu am mai avut timp sa intru. Pe plan profesional trec printr-o perioada extrem de aglomerata, iar fiecare zi e din ce in ce mai naucitoare. De exemplu, ieri am fost prin penitenciare si am discutat cu detinuti. Fiecare om cu povstea lui, unele mai socante decat altele. N-am mancat nimic toata ziua si am adormi de cum am ajuns acasa, asa ca azi dim am rupt frigiderul. Sper ca excesul de azi sa nu se vada la cantar.

Sa aveti Week-end frumos si calduros
Flori, îți mulțumesc mult pentru apreciere. Da, să știi că am avut 63 de kilograme și o burtă de mă întreba lumea dacă sunt gravidă, am avut și ceva șolduri, dar asta nu a fost marea mea problemă. Totuși, nu te descuraja, fundul meu era cât al Big Mamei! Se duc toate și de preferat este să slăbești încet. Eu m-am ales cu multe vergeturi încă de pe spate, nu mai spun pe fund, pe picioare, pe gambe, deși am făcut zilnic sport în timpul dietei. Inițial am slăbit 13 kilograme în aproximativ 3 luni, nu îmi aduc foarte bine aminte, dar așa a fost, ceea ce nu e recomandat pentru pielea ta.
Mult spor la muncă și nu te împovăra cu fiecare poveste ce o asculți, detașarea trebuie cu siguranță să fie parte din meseria ta. Propune-ți ca de fiecare dată când intri în casă, problemele să le uiți pe scară. O să-ți iasă exersând.
Te pup și să scapi cât mai rapid de perioada aglomerată!
Mănâncă bine, trei mese pe zi, nu lăsa nimic să-ți stea în cale când vine vorba de papa.


Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Buna seara fetelor!
Ziua mea de cantar oficial e duminica, dar azi am vrut confirmarea ca am ajuns la 85...
La inceputul aventurii mele in ale slabitului, abia am indraznit sa pun ca tinta acest 85 si am facut asta pt ca am citit ca trebuie sa-i spui creierului unde sa ajunga! In toamna lui 2009 mi se parea ca nu o sa ajung niciodata la 85 si cred ca daca nu as fi trecut in februarie anul trecut pe Monti, nu as fi reusit sa fiu azi la aceasta performanta...

Multumesc pt incurajari pt sora mea, se va opera in jur de 22 luna aceasta!

Va pup pe toate!
Te felicit și aici, Cris! Ești fantastică și îți urez mult spor în continuare, deși încă de pe acum arăți foarte bine. Ai tăi trebuie să fie tare mândrii de tine!
Toate gândurile pozitive pentru surioara ta, o să fie bine!
Duminică frumoasă, fără tentații!

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
...
Loly, să ai o duminică frumoasă alături de ai tăi. Și mai lasă puțin tele alea, hai la o ceașcă de cafea și un pahar de vorbă. Hihihi! te pup cu drag și dor.
__________________
  #978 (permalink)  
Vechi 06 mar 2011, 10:17:46
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Neața tuturor fetelor de gașcă!
Am venit să raportez că ieri nu am mâncat tort. Încă mai sunt câteva felii tentante în frigider, dar trec și ele.
Am fost plecată ieri și am umblat foarte mult prin magazine, mi-am mai cumpărat câte ceva, dar de data asta micuț: cremă de corp, un lac de unghii, base coat, top coat, un creion pentru cuticule și un spray care usucă rapid lacul de unghii. Toate au fost 10 euro, deci acceptabil. Hihi! Abia aștept să le probez astăzi. Apoi am ajuns acasă cu cele cumpărate și pune-te despachetează, aranjează, am gătitm, am spălat, am curațat în baie, mi-am tuns mogâldeața, am spălat-o, am fost la plimbare etc. ...
Astăzi o să gătesc doar și apoi relaxare.
Vă doresc o duminică frumoasă alături de cei dragi și vă pup!
__________________
  #979 (permalink)  
Vechi 06 mar 2011, 10:21:57
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Meniu final 5.martie.2011

La trezire
-1 cafea espresso cu lapte integral.

Micul dejun, 8:30
-3 felii de pâine conformă, Roggenkraft,
-gem conform.

Pranz, 16:00-17:00

-salată mare: salată verde, ceapă, ardei roșu gras, ulei măsline, castravete, roșii, piept de pui și puțin oțet de mere bio.

Gustare,
-cappuccino cu lapte integral *2
-prune semi deshidratate,

Cina, 20:00
-1/2 căniță cu alune neprăjite.
-2 căni compot de mere: mere fierte.

Alte mentiuni:
-magneziu și vitamine,
-shopping mult+ treabă multă.

Mă feresc să fac sport deocamdată că mă tem cu inima până ajung la medic și lămurim situația. Aș fi putut face, voință am, dar mi-e teamă. Vedem ce va fi luni.
__________________
  #980 (permalink)  
Vechi 06 mar 2011, 10:22:30
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Meniu final 5.martie.2011

La trezire
-1 cafea espresso cu lapte integral.

Micul dejun, 8:30
-3 felii de pâine conformă, Roggenkraft,
-gem conform.

Pranz, 16:00-17:00

-salată mare: salată verde, ceapă, ardei roșu gras, ulei măsline, castravete, roșii, piept de pui și puțin oțet de mere bio.

Gustare,
-cappuccino cu lapte integral *2
-prune semi deshidratate,

Cina, 20:00
-1/2 căniță cu alune neprăjite.
-2 căni compot de mere: mere fierte.

Alte mentiuni:
-magneziu și vitamine,
-shopping mult+ treabă multă.

Mă feresc să fac sport deocamdată că mă tem cu inima până ajung la medic și lămurim situația. Aș fi putut face, voință am, dar mi-e teamă. Vedem ce va fi luni.
__________________
 

Informatii despre slabit
cura, dieta montignac, diete, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole