Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal August

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 16:23:17
Florea Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2010
Locaţie: Cugir/Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 174cm, 66kg
Mesaje: 897
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Da, stiu ca e greu sa iti schimbi stilul de viata, [ si eu fac pasi mici dar siguri, cred eu, in acest sens]...cel mai important e sa nu te da batuta...vad ca ai spus ca gasesti frigiderul gol...ce ar fi daca ai incepe de aici?...sa gasesti in frigider ceva bun si sanatos ... fa-ti o lista de cumparaturi si , cand ai timp, dai o fuga pana la cel mai apropiat magazin...
__________________
Jurnal Flower-drumul catre blugi largi
Ask not for a lighter burden, but broader shoulders.
  #12 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 16:26:39
ali_lumi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil De Viata Sanatos + Sport
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 7.308
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Citat:
Anterior postat de August Vezi mesajul
lumi, de la 63 la....47????!!!!?? Cum ai facut? Vreau si eu! Zi-mi, zi-mi!
Pai cum sa reusesc , simplu , am vrut sa ma simt bine in pielea mea , am vrut sa arat bine, am avut ambitie
Asta trebuie sa ai si tu si toate de aici.
Nu am tinut o dieta anume, doar am mancat sanatos
ali_lumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1826 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1309 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1568 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 10:19:37
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Buna fetelor, Dear Diary...aveti dreptate: ambitie, determinare, stil de viata sanatos. Am o problema insa: sunt la regim. Ok...imi zic, stau saptamana asta sa dau jos zdravan, dupa aia imi fac timp si o sa slabesc sanatos. Dar saptamana asta fac foamea in mod drastic. Wrooong....Daca e jurnal, jurnal sa fie. Dimineata m-am cantarit: 60,2kg. Un calcul scurt: mai trebuie, dar maine e posibil sa intru sub 60 (dansul bucuriei!). Niste scheme in cap, alte calcule, sperante s.a.m.d. Si poc! o durere ascutita in abdomen. Ups, zic! S-a suparat domnul stomac. Nu e ok, nu e prima oara cand patesc treaba asta si nu e ok. E un alt semnal de alarma ca nu se slabeste ASA. Ieri am postat ceva pe forum, apoi m-am dus constiincioasa sa-mi iau ceva de mancare. Dar efortul depus ieri la curatenie, caldura care era, oboseala si-au spus cuvantul: nu era suficient ce mancasem. Mai dati-mi ragaz pana prin octombrie, sa trec peste un concediu si o mutare-casa-noua, si promit solemn ca voi fi mult mai atenta cu dietele, cu sportul, cu stilul de viata.
  #14 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 10:36:37
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal August

Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul
Pai cum sa reusesc , simplu , am vrut sa ma simt bine in pielea mea , am vrut sa arat bine, am avut ambitie
Asta trebuie sa ai si tu si toate de aici.
Nu am tinut o dieta anume, doar am mancat sanatos
Draga mea, asta e important: sa te simti bine in pielea ta. Kilogramele se aduna pe nesimtite si ajungi sa ocolesti oglinda sau sa-ti tii respiratia cand te uiti in profil, ca doar-doar pacalesti oglinda. E frustrant. Sa te lovesti de privirile evaluatoare ale celor din jur: "ai mai pus ceva pe tine!", cand tu ai senzatia ca daca ai pacalit oglinda, pacalesti si omenirea. Recunosc ca exista plinute care se simt bine in pielea lor si se vede lucrul asta. Eu, din pacate, tind sa-mi pun fel de fel de saci de camuflaj pe mine, sa nu se vada colacul, si mai rau fac!
Nici eu nu sunt adepta unei diete anume, stricte. Poate o sa incerc, din simplul motiv ca daca atatea persoane au reusit cu Montignac, cu disociatele (neah!), cu mai stiu eu ce, inseamna ca-s eficiente. De ce sa le neg eu?
Azi sunt mai vesela putin, exceptand durerea de stomac (pe care am calmat-o cu o felie de paine prajita cu putina zacusca-niste borcane de la mama de acum un an, de care uitasem!, dealtfel singurul lucru comestibil gasit), deci sunt vesela ca mai am putin si trec pragul spre 50...si ceva. Ma uit in oglinda si incep sa vad ca da, chiar incep sa redevin slabuta!
As mai scrie muuuult, dar....mai tarziu!
Apropo: as vrea sa salvez azi meniul de ieri si vad ca nu pot. Am cum? Sau doar pe ziua in curs pot salva meniuri?
  #15 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 11:35:01
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Re: Jurnal August

ooof, nu 60,2kg, erau 60,9! Stati ca modific acush! Am anticipat putin,...
  #16 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 23:31:15
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Ok...am comis-o....jumate de papanas....Nu mai mancasem ceva dulce de muuuuhuhuuult! Maine spalam pacate. As vrea sa stiu in ce consta o hipocalorica. Incep sa forez pe site.
  #17 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 14:55:35
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit 18 zile de la dieta

Am rasfoit putin jurnalul Slabutei, apoi am dat de Babi (care s-a injumatatit) si incep sa cred ca suferinta asta legata de kilograme e generalizata si patologica. Ne-au luat mintile societatea in care traim, tv-ul, divele, nutritionistii, marketingul, pastilele de slabit. Unde sunt formele rubensiene de altadata? De ce au ajuns o rusine? Imediat formele sunt catalogate: aha! ai obezitate de grad I, II, X!
Ma gandesc deseori ca aceste constrangeri ale societatii ne rapesc mult din bucuria de a trai. Ajungem la o varsta (si wow, ce trec anii!) si ne uitam in oglinda. Socul real se petrece brusc, am inteles. Te uiti in oglinda si percepi schimbarea, percepi deodata ca anii au trecut ... Pueh, devin melodramatica! Ce vreau sa spun este ca anii nu ni-i aduce nimeni inapoi, kg sunt singurele cu care poti jongla, aici depinde de noi. Dar ajungi la o rascruce la care te uiti inapoi si ce vezi? Un lung sir de diete, regimuri, frustrari, o viata plina de cure care mai de care mai nebuneasca. Nici eu nu sunt adepta dietelor aberante, nesanatoase, a medicamentelor de slabit (am luat 8 zile si eu, dar m-am oprit de frica, deja simteam niste efecte). Aici intervine motivatia. Ce vreau? De ce vreau? Pe ce termen? In general se pleaca pe drumul asta in tromba, urnesti muntii cu hotararea timp de cateva zile. Apoi scade, si scade, si scade...Concluzia e una: cumpatarea for life e singura cale. Da, mananc azi aceste paste bologneze, dar maine ma autoflagelez cu niste morcovi fierti cu peste. Asta cu 'a doua zi' la mine a fost mereu problema.
  #18 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 15:17:27
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Citat:
Anterior postat de August Vezi mesajul
Am rasfoit putin jurnalul Slabutei, apoi am dat de Babi (care s-a injumatatit) si incep sa cred ca suferinta asta legata de kilograme e generalizata si patologica. Ne-au luat mintile societatea in care traim, tv-ul, divele, nutritionistii, marketingul, pastilele de slabit. Unde sunt formele rubensiene de altadata? De ce au ajuns o rusine? Imediat formele sunt catalogate: aha! ai obezitate de grad I, II, X!
Ma gandesc deseori ca aceste constrangeri ale societatii ne rapesc mult din bucuria de a trai. Ajungem la o varsta (si wow, ce trec anii!) si ne uitam in oglinda. Socul real se petrece brusc, am inteles. Te uiti in oglinda si percepi schimbarea, percepi deodata ca anii au trecut ... Pueh, devin melodramatica! Ce vreau sa spun este ca anii nu ni-i aduce nimeni inapoi, kg sunt singurele cu care poti jongla, aici depinde de noi. Dar ajungi la o rascruce la care te uiti inapoi si ce vezi? Un lung sir de diete, regimuri, frustrari, o viata plina de cure care mai de care mai nebuneasca. Nici eu nu sunt adepta dietelor aberante, nesanatoase, a medicamentelor de slabit (am luat 8 zile si eu, dar m-am oprit de frica, deja simteam niste efecte). Aici intervine motivatia. Ce vreau? De ce vreau? Pe ce termen? In general se pleaca pe drumul asta in tromba, urnesti muntii cu hotararea timp de cateva zile. Apoi scade, si scade, si scade...Concluzia e una: cumpatarea for life e singura cale. Da, mananc azi aceste paste bologneze, dar maine ma autoflagelez cu niste morcovi fierti cu peste. Asta cu 'a doua zi' la mine a fost mereu problema.
Acum ca am venit la tine, iti raspund cu un mesaj luuuung

Problema kilogramelor in plus este foarte complexa si are mai multe aspecte, acum depinde pe care vrei sa il vezi.

Eu in primul rand, o vad prin prisma sanatatii (si tocmai de aceea am creat aceasta comunitate), sunt ingrozita zilnic, sa descopar pe strazile Bucurestiului tot mai multi copii obezi, tot mai multi oameni care gafaie cand fac un pas,......e prea superficial si nepotrivit sa vorbim despre ei ca ar fi "inestetici" in peisajul orasului nostru, obezitatea demult nu mai este ceva simplu, obezitatea este o boala si trebuie sa constientizam acest lucru.

A fi catalogat ca obez de gradul 1, 2.... inseamna sa fii bolnav si nicidecum in afara modei sau neconform cu modelele din paginile revistelor sau tv.

Si ca sa extindem orizontul, nu doar obezitatea este o boala si a fi foarte slab (anorexic) este o boala.
Formele rubensiene (cu toata admiratia mea pentru Rubens) chiar daca sunt frumoase, nu sunt sanatoase, din pacate.

Abia dupa ce vom deslusi aceasta problema, a sanatatii, mai putem vorbi de aspectul estetic, este sau nu frumos sa fii obez.
Exact despre ce vorbeai mai sus, in reviste, pe tv se promoveaza cum sa fii frumos. lucru, de altfel, foarte putin important daca stii procentul de obezitate din Romania.

Discutia se poate lungi pe mii de pagini, ce am vrut sa spun este sa vrem sa fim sanatosi, frumusetea vine de la sine.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #19 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 15:26:37
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Citat:
Anterior postat de August Vezi mesajul
Draga mea, asta e important: sa te simti bine in pielea ta. Kilogramele se aduna pe nesimtite si ajungi sa ocolesti oglinda sau sa-ti tii respiratia cand te uiti in profil, ca doar-doar pacalesti oglinda. E frustrant. Sa te lovesti de privirile evaluatoare ale celor din jur: "ai mai pus ceva pe tine!", cand tu ai senzatia ca daca ai pacalit oglinda, pacalesti si omenirea. Recunosc ca exista plinute care se simt bine in pielea lor si se vede lucrul asta. Eu, din pacate, tind sa-mi pun fel de fel de saci de camuflaj pe mine, sa nu se vada colacul, si mai rau fac!
Nici eu nu sunt adepta unei diete anume, stricte. Poate o sa incerc, din simplul motiv ca daca atatea persoane au reusit cu Montignac, cu disociatele (neah!), cu mai stiu eu ce, inseamna ca-s eficiente. De ce sa le neg eu?
Azi sunt mai vesela putin, exceptand durerea de stomac (pe care am calmat-o cu o felie de paine prajita cu putina zacusca-niste borcane de la mama de acum un an, de care uitasem!, dealtfel singurul lucru comestibil gasit), deci sunt vesela ca mai am putin si trec pragul spre 50...si ceva. Ma uit in oglinda si incep sa vad ca da, chiar incep sa redevin slabuta!
As mai scrie muuuult, dar....mai tarziu!
Apropo: as vrea sa salvez azi meniul de ieri si vad ca nu pot. Am cum? Sau doar pe ziua in curs pot salva meniuri?
Si acum sa trecem la urmatorul mesaj

Mai putin pune la suflet ce vorbesc cei din jur, din pacate, multi dintre ei nu au gasit o alta activitate mai interesanta, decat sa-i barfeasca sau judece pe altii.

Ai cum sa salvezi, schimbi data in calendarul, de deasupra meniului, inainte de a da salvare la meniu.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #20 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 15:36:10
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Citat:
Anterior postat de August Vezi mesajul
Buna fetelor, Dear Diary...aveti dreptate: ambitie, determinare, stil de viata sanatos. Am o problema insa: sunt la regim. Ok...imi zic, stau saptamana asta sa dau jos zdravan, dupa aia imi fac timp si o sa slabesc sanatos. Dar saptamana asta fac foamea in mod drastic. Wrooong....Daca e jurnal, jurnal sa fie. Dimineata m-am cantarit: 60,2kg. Un calcul scurt: mai trebuie, dar maine e posibil sa intru sub 60 (dansul bucuriei!). Niste scheme in cap, alte calcule, sperante s.a.m.d. Si poc! o durere ascutita in abdomen. Ups, zic! S-a suparat domnul stomac. Nu e ok, nu e prima oara cand patesc treaba asta si nu e ok. E un alt semnal de alarma ca nu se slabeste ASA. Ieri am postat ceva pe forum, apoi m-am dus constiincioasa sa-mi iau ceva de mancare. Dar efortul depus ieri la curatenie, caldura care era, oboseala si-au spus cuvantul: nu era suficient ce mancasem. Mai dati-mi ragaz pana prin octombrie, sa trec peste un concediu si o mutare-casa-noua, si promit solemn ca voi fi mult mai atenta cu dietele, cu sportul, cu stilul de viata.
In general, momentul cand hotarasti te apuci de dieta trebuie sa vina de la tine.

Degeaba, iti impui de azi, daca nu esti convinsa sau hotarata chiar sa faci schimbarile in stilul alimentar

Pana la urma, nu este o schimbare atat de radicala, adica sa schimbi mancarea pe pietre, era un exemplu , tot mancare papi dar excluzi tot ce nu este sanatos.
Citat:
Anterior postat de August Vezi mesajul
Slabuta, vibro-gym ma ajuta la celulita, atat. La tipul de dieta inca nu am ajuns, o sa citesc, promit. Din pacate, tocmai sunt in mutari cu casa si e f. greu sa am un program. Nu e deloc usor sa ajungi sa-ti schimbi un intreg mod de viata. Stiti pe pielea voastra ce usor e sa 'scapi', si ce greu e sa revii. Acum 4 ani am ajuns la 52kg-greutatea dorita. Dar pretul a fost mare si n-a meritat, avand in vedere recidiva. Eram la un pas de anorexie. Si culmea, nu aratam deloc bine. Fatza era un dezastru, iar corpul anemic si fara vigoare. Asa ca, as incerca acum calea corecta. Va pup si sa auzim de bine!
Schimbarile nu se fac brusc, doar pe etape, asa ai timp sa te pregatesti si fizic si psihic, sa te obisnuiesti cu fiecare etapa si sa schimbi treptat lucrurile, fara sa te frustreze.

De aceea, regimurile drastice aduc pe langa kilograme, dupa ce revii la alimentatia de dinainte (si majoritatea fac asta, oricat am vrea sa negam) si frustrari/sechele, in acest fel, orice tentativa viitoare de a mai schimba ceva in alimentatie, chiar si in sensul bun (adica adoptarea pe viata a unei alimentatii sanatoase) este imediat asociata cu dieta, care ne-a adus dezamagiri si practic te "sperie".

Sper ca intelegi ce zic. am un defect, scriu fraze lungi... uit sa pun punct.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
cure de slabire, dieta, femei, greutate, jurnal, kilograme, pilates, sanatos, slabit, sport, stepper


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna IV (20 iulie - 17 august) savu_oana2007 Concursuri 174 13 apr 2010 11:27:56
-22kg pana in august 2010 andrei alina Arhiva jurnale slabit 4 22 ian 2010 22:08:05
Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna V (17 august - 14 septembrie) Slabuta Concursuri 406 14 sep 2009 19:16:17

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole